Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fizyczne wydanie MGS V: The Phantom Pain na PC nie ma gry na płycie

37 postów w tym temacie

DVD równie dobrze może w pudełku w ogóle nie być. Wystarczyłby klucz.
Żadna - ŻADNA - gra wymagająca Steam w celu aktywacji nie została wydana na fizycznym nośniku w stanie, który umożliwiłby jej uruchomienie bezpośrednio po instalacji. Zawsze zachodzi konieczność ściągnięcia 1 bądź nawet kilku gigabajtów. Umieszczenie *czegokolwiek* na płycie - na co słusznie w artykule zwrócono uwagę - proces instalacji jedynie przyspiesza (co docenią osoby nie posiadające najszybszych łącz internetowych), ale fakt pozostaje faktem - dane nagrane na krążku pozostają absolutnie bezużyteczne do momentu zakończenia pobierania przez aplikację Steam wszystkich powiązanych z daną produkcją plików.
Innymi słowy, skoro nie można już płytek traktować jako "kopii zapasowych" (te tworzymy samodzielnie - patrz backup gotowych instalacji "steamowych" gier)...w pewnym sensie szkoda materiałów niezbędnych do ich wytworzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powodem na 100% jest piractwo. Zawsze latwiej doinstalowac cos z plyty niz pobrac. Ja kupiłem wersje ps4 bo w mgs zawsze grałem na konsoli. Gra jest mega stabilna. I dopieszczona. Gram od soboty rano (tak, dostałem grę w sobote) i nie miałem w grze żadnego błędu który bym zauważył, spadku wydajności czy też wywalenia się gry. A sama gra jest super. Kojima i jego ekipa w zasadzie sprawili ze zachodni wydawcy powinni się wstydzić. Szkoda ze nie wiadomo co się teraz stanie z Kojima i cala marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> DVD równie dobrze może w pudełku w ogóle nie być. Wystarczyłby klucz.
Powiedz to tym co maja limity na necie i sciagniecie 28GB moze im zajac dwa miesiace (bo przeciez nie wykorzystaja polowy limitu tylko na ta jedna gre. Nie po to ktos kupuje gre na plycie, by sie okazalo, ze ta plyta jest do niczego ;)

A wracajac do newsa - welcome to the future ;D. Juz niedlugo na pudelkach bedzie napisane ''pudelko nie zawiera gry''. Byla juz chyba nawet taka kolekcjonerka jesli dobrze kojarze? Dodatek do Pillars of Eternity tez jest chyba w postaci CD-keya tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A wracajac do newsa - welcome to the future ;D. Juz niedlugo na pudelkach bedzie napisane
> ''pudelko nie zawiera gry''. Byla juz chyba nawet taka kolekcjonerka jesli dobrze kojarze?
> Dodatek do Pillars of Eternity tez jest chyba w postaci CD-keya tylko.

Dobrze kojarzysz :)

http://www.gram.pl/news/2014/03/26/wolfenstein-the-new-order-z-edycja-kolekcjonerska-bez-wolfenstein-the-new-order.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktos co jest takiego w tym.metal gear solid bo oglądając filmy niezbyt zachęca a recenzje mówią ze taki hit. Chociaż kazda jaka czytałem brzmi tak nahypowanie ze tez się nie przekonuje. Jest w stanie ktos powiedziec co ma ta gra czego nie maja inne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2015 o 12:01, Piotrek_K napisał:

Powiedz to tym co maja limity na necie i sciagniecie 28GB moze im zajac dwa miesiace
(bo przeciez nie wykorzystaja polowy limitu tylko na ta jedna gre.


Świetnie, a teraz wytłumacz wszystkim, w jaki sposób - na przykład - umieszczenie na płycie/płytach zaledwie 8-16GB i konieczność ściągnięcia reszty (i takie przypadki bywały) ma takim osobom pomóc. Problemu to nie rozwiązuje, co najwyżej zmniejsza jego dokuczliwość.

Dnia 31.08.2015 o 12:01, Piotrek_K napisał:

Nie po to ktos kupuje
gre na plycie, by sie okazalo, ze ta plyta jest do niczego ;)


W przypadku wszystkich gier "steamowych" to norma. Gry kupuje się na fizycznym nośniku tylko i wyłącznie dlatego, by a) nie przepłacać; b) postawić pudełko na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gry kupuje się na fizycznym nośniku
> tylko i wyłącznie dlatego, by a) nie przepłacać; b) postawić pudełko na półce.
>
Bzdura, ja kupuje, bo mam wolne łącze. Nie, nie obchodzi mnie to, że ty masz szybkie, szybkie łącze nie jest standardem i nie jest wszędzie dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, tylko przy wymuszaniu aktualizacji (steam) instalacja z płyty często przysparza więcej problemów niż ich rozwiązuje, sam fakt, że często trzeba dociągnąć prawie drugie tyle łatek mówi sam za siebie, już nie wspominając o problemach ze zgodnością, bo takie też się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2015 o 13:06, boruto napisał:

Powie mi ktos co jest takiego w tym.metal gear solid bo oglądając filmy niezbyt zachęca
a recenzje mówią ze taki hit. Chociaż kazda jaka czytałem brzmi tak nahypowanie ze tez
się nie przekonuje. Jest w stanie ktos powiedziec co ma ta gra czego nie maja inne ?


A jak według Ciebie brzmi "nienahypowana recenzja"? Pytam, bo często szukam także sensu w terminie "obiektywna recenzja" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2015 o 14:47, DeithWX napisał:

Bzdura, ja kupuje, bo mam wolne łącze.


W takim układzie już na pewno zauważyłeś, że coraz częściej dane na płytce zdają się psu na budę. Tzn. szybciej skopiujesz te pierwsze kilka GB, ale drugie tyle i tak pobrać trzeba.

Dnia 31.08.2015 o 14:47, DeithWX napisał:

Nie, nie obchodzi mnie to, że ty masz szybkie


A kto tak powiedział?...

Dnia 31.08.2015 o 14:47, DeithWX napisał:

szybkie łącze nie jest standardem i nie jest wszędzie dostępne.


SZOK. ZGROZA. NIEDOWIERZANIE. SKANDAL. Po co te nerwy. :)
Jaką przeciętną prędkość pobierania uzyskujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wiecie, ale [m] Konami. Nie mają szacunku dla pracowników, dziedzictwa swoich gier i graczy. Ostatni dodatek do serii Silent Hill wyszedł na pachinko. SH to teraz jednoręki bandyta.
@#$%^ Konami.[m-r]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w nowej obudowie nie mam już nawet zatoki 5,25" na napęd :D I tak wcześniej korzystałem z niego 2 razy w roku, po co szpecić budę :D
Co do gier na płytach - kilka miesięcy temu probowalem zainstalować Wiedźmina 3 z płyt...pod koniec procesu instalacja mi się zawiesiła i i tak musiałem całą grę ściągać z neta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować