Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2008 o 22:47, HiSin napisał:

a co wam przeszkadza jak ktoś pisze z błędami

Pisanie z błędami może narazić autora tekstu na śmieszność, a nawet traktowanie jako osoby mało wiarygodnej i poważnej. To ma duże znaczenie zwłaszcza w kontaktach służbowych, gdzie niejako reprezentuje się np. firmę. Dlatego lepiej dostać po łapkach w takim miejscu, jak to forum (pewien stopień anonimowości, pisanie jest tu przecież też jakąś formą rozrywki) i wyciągnąć odpowiednie wnioski, niż potem zachodzić w głowę, czy znowu nie strzeliło się jakiejś ortograficznej gafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 21:18, W.S.A.D napisał:

Ja się nie śmieję! Ja nawet nie próbuje, ja to szanuje. Apeluje tylko, żeby ludzie na
forum sprawdzali zanim nacisną dodaj post. Po prostu coś mi się ostatnio stało i jestem
wrażliwy jeżeli chodzi o błędy.. Jeżeli cię uraziłem - Na prawdę i szczerze cię przepraszam!


Dobra spokojnie :) Już jest luz. Ja nie chcę tutaj szukać wrogów czy coś. A co do mojej pisowni, będę ją za każdym razem sprawdzał w wordzie, bo firefoxa instalować mi się nie chce. Za bardzo przyzwyczaiłem się do Opery ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 13:43, burczynski napisał:

Dobra spokojnie :) Już jest luz. Ja nie chcę tutaj szukać wrogów czy coś. A co do mojej
pisowni, będę ją za każdym razem sprawdzał w wordzie, bo firefoxa instalować mi się nie
chce. Za bardzo przyzwyczaiłem się do Opery ;]

Gdzieś na necie wydziałem polski słownik do operowej "sprawdzarki pisowni" (bo takowa jak najbardziej jest w programie) ale niewiem czy działa z najnowszymi wersjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie pozwolę zrobić post z przydatnymi (na razie tylko dwoma, ale zawsze coś) linkami!

http://polszczyzna.info/polonizator - Świetna strona naprawdę! Użytkownicy forum nie używający polskich fontów mogą teraz po prostu wpisać tekst do tego "Polonizatora" i cieszyć się tekstem z tzw. ogonkami! Polecam!

http://www.mozilla-europe.org/pl/ - Świetna przeglądarka, podkreśla błędy, więc dyslektycy i inni mogą ich w końcu uniknąć! O ile nie są na tyle leniwi, by przeglądarki nie zainstalować...

http://operapl.net/ - O ile się nie mylę, ta przeglądarka także poprawia błędy ortograficzne. Jest to po prostu alternatywa Firefoxa''a.

Na razie to na tyle, mam nadzieję, że komuś to pomoże. ;] A jak nie to trudno.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 14:01, Budo napisał:

Test z polskiego, zobaczymy ile umiesz :)


72% =_=
Czuję się z tym okropnie.
Ale dzięki za linka, Kasztanku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 12:43, Treant napisał:

> a co wam przeszkadza jak ktoś pisze z błędami
Pisanie z błędami może narazić autora tekstu na śmieszność, a nawet traktowanie jako
osoby mało wiarygodnej i poważnej. To ma duże znaczenie zwłaszcza w kontaktach służbowych,
gdzie niejako reprezentuje się np. firmę. Dlatego lepiej dostać po łapkach w takim miejscu,
jak to forum (pewien stopień anonimowości, pisanie jest tu przecież też jakąś formą rozrywki)
i wyciągnąć odpowiednie wnioski, niż potem zachodzić w głowę, czy znowu nie strzeliło
się jakiejś ortograficznej gafy.

W 100% się zgadzam. Potem taki delikwent zastanawia się czemu na jego cv nie ma odpowiedzi, a przecież wysłał ich ze 20.

W pracy niestety jestem zmuszony do sprawdzania pisowni na gmailu. Reszta jest poblokowana, nawet słowników do worda dodać nie można:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 08:58, Grzech napisał:

72% =_=
Czuję się z tym okropnie.
Ale dzięki za linka, Kasztanku :)


Też miałem coś koło tego- w zasadzie chyba dokładnie 72%. Liczyłem na więcej, jak widać polska język, trudna język ;]

btw kto do mnie Kasztanku mówił, coś już mi się to określenie chyba o uszy obiło..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 11:54, Budo napisał:

Też miałem coś koło tego- w zasadzie chyba dokładnie 72%. Liczyłem na więcej, jak widać polska język, trudna język ;]


Tak, polska język być trudna język. Myślałem, że jestem bardzo dobry w zakresie polszczyzny. Skoro ja mam 72%, to zastanawia mnie, ile procent miałby przeciętny użytkownik na tym forum :)

Dnia 14.05.2009 o 11:54, Budo napisał:

btw kto do mnie Kasztanku mówił, coś już mi się to określenie chyba o uszy obiło..?


Azra tak Cię nazywał kiedyś. Jakoś tak mi się przypomniało, bo po roku milczenia odezwał się do mnie na forum :)
Powiedz, że nieładnie? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 12:05, Grzech napisał:

Tak, polska język być trudna język. Myślałem, że jestem bardzo dobry w zakresie polszczyzny.
Skoro ja mam 72%, to zastanawia mnie, ile procent miałby przeciętny użytkownik na tym
forum :)


Myślałem tak samo, pewnie średnia forum byłaby ze 40% ;]

Dnia 14.05.2009 o 12:05, Grzech napisał:

Azra tak Cię nazywał kiedyś. Jakoś tak mi się przypomniało, bo po roku milczenia odezwał
się do mnie na forum :)
Powiedz, że nieładnie? ;>


Bardzo przepięknie, jak mówiła moja polonistka. Ale tu musi być jakieś drugie dno, bo jakby mnie tak Azra nazwał, to bym nie zapamiętał xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 11:54, Budo napisał:

> 72% =_=
> Czuję się z tym okropnie.
> Ale dzięki za linka, Kasztanku :)

Też miałem coś koło tego- w zasadzie chyba dokładnie 72%. Liczyłem na więcej, jak widać
polska język, trudna język ;]


"Na 40 punktów udało Ci się zdobyć 29, czyli 72.5%."

Albo to jakaś ściema, albo jesteśmy na podobnym poziomie intelektualnym. Ewentualnie potknęliśmy się na jakichś regionalnych powiedzonkach (jednego w życiu nie słyszałem) i rzadko spotykanych regułach, które w języku potocznym nie funkcjonują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Poziom intelektualny nie jest wyznacznikiem umiejęności posługiwania się językiem, więc równie dobrze możemy być na "różnych poziomach"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zrobiłem sobie ten test i 17/40 punktów zdobylem co w ich przeliczeniu daje 42.5 %. Spodziewałem się trochę lepiej, ale wygląda na to, że nauczycielem polskiego nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmujcie się - ja miałem tylko 27/40. Interesujące wyniki mógłby przynieść ten test po przeprowadzeniu na naszych posłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 23:06, crash807 napisał:

Niefajnie pisze się razem czy osobno ?


Powiedziałbym, że dobrze napisałeś. Niegłupio, niefajnie, niekiepsko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 23:32, kaczoor napisał:

raczej osobno ;p


Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Niefajnie piszę się razem ponieważ to przysłówek, a "nie" z przysłówkami piszemy razem. Osobno piszemy wtedy kiedy przysłówek jest w stopniu wyższym i najwyższym oraz gdy przysłówek nie pochodzi od przymiotnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować