Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2008 o 17:31, HunterO7 napisał:

Rozumiem, że chodzi ci o ten fragment: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5215&pid=242

No jeśli tak, to miej pretensje do byłego (na szczęście) ministra edukacji Romana. Z
tego co pamiętam to on zawsze coś "włanczał" i "wyłanczał" :)

Chodzi mi o : Coś kojarzę. Sprubój wgrać Dx 9.0c powinno pomuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 17:35, W.S.A.D napisał:

Chodzi mi o : Coś kojarzę. Sprubój wgrać Dx 9.0c powinno pomuc


Masz naprawdę wielką ucieche z mojej pisowni. Radujesz sie z kogoś błędów. Jak zauważyłem śmiejesz sie z każdego kto zrobi choć jeden błąd ort. lub jęz. . Ciekawe kiedy ty zrobisz jakiś głupi błąd w pisowni to wtedy ja się pośmieje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ostatni post na stronie :) Zanim do niego doczytałem zdążyłem znaleźć niemało błędów :P Ludzie, instalujcie Firefoksa, bo to co czasami czytam, zakrawa o zeszyt dla dyslektyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 17:42, burczynski napisał:

> Chodzi mi o : Coś kojarzę. Sprubój wgrać Dx 9.0c powinno pomuc

Masz naprawdę wielką ucieche z mojej pisowni. Radujesz sie z kogoś błędów. Jak zauważyłem
śmiejesz sie z każdego kto zrobi choć jeden błąd ort. lub jęz. . Ciekawe kiedy ty zrobisz
jakiś głupi błąd w pisowni to wtedy ja się pośmieje ;]

Ja się nie śmieję! Ja nawet nie próbuje, ja to szanuje. Apeluje tylko, żeby ludzie na forum sprawdzali zanim nacisną dodaj post. Po prostu coś mi się ostatnio stało i jestem wrażliwy jeżeli chodzi o błędy.. Jeżeli cię uraziłem - Na prawdę i szczerze cię przepraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 21:18, W.S.A.D napisał:

próbuje* (...) szanuje* (...) Apeluje* (...) Na prawdę

Przyganial kociol garnkowi... Mnie rowniez irytuja bledy i staram sie ich nie robic, jednak Firefox nie rozumie, ze ja po prostu nie uzywam polskich znakow diakrytycznych i mi prawie wszystko na czerwono podkresla. Uparty jak osiol...

* - wszystko w formie "ja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Żebyś sie nie przejechał jak ty jakiegoś bykola walniesz nawet nie będziesz wiedział kiedy.Oczywiscie pisanie 3 ortów na zdanie to przegięcie ale każdemu sie zdarzyć może;) Tyle piesni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 21:40, Damian14BO napisał:

> próbuje* (...) szanuje* (...) Apeluje* (...) Na prawdę
Przyganial kociol garnkowi... Mnie rowniez irytuja bledy i staram sie ich nie robic,
jednak Firefox nie rozumie, ze ja po prostu nie uzywam polskich znakow diakrytycznych
i mi prawie wszystko na czerwono podkresla. Uparty jak osiol...

* - wszystko w formie "ja".

Na twoim miejscu bym jednak spróbował zacząć ich używać, bo ja się przyłapałem że nigdzie ich nie używam i potem długie miesiące "przyzwyczajałem się" do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 21:40, Damian14BO napisał:

> próbuje* (...) szanuje* (...) Apeluje* (...) Na prawdę
Przyganial kociol garnkowi... Mnie rowniez irytuja bledy i staram sie ich nie robic,
jednak Firefox nie rozumie, ze ja po prostu nie uzywam polskich znakow diakrytycznych
i mi prawie wszystko na czerwono podkresla. Uparty jak osiol...

* - wszystko w formie "ja".


Zgadzam się z przedmówcą, poza tym zauważ, że istnieje coś takiego jak stylizacja zdania zależnie od intencji piszącego i w takich przypadkach np. powtórzenia lub dokładanie "ja", "ty" itd ma funkcję podkreślającą.

Jak widać, oprócz kursów poprawnej pisowni przydałyby się jeszcze kursy czytania ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 22:39, Paranoja napisał:

Zgadzam się z przedmówcą, poza tym zauważ, że istnieje coś takiego jak stylizacja zdania zależnie od intencji piszącego i w takich przypadkach np. powtórzenia lub dokładanie "ja", "ty" itd ma funkcję podkreślającą.

Chodzi mi tylko o to, ze powinno byc "szanuję", "apeluję", itd. O nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 22:47, HiSin napisał:

a co wam przeszkadza że ktoś pisze z błędami?


Po pierwsze narusza to nieco regulamin, po drugie istnieje takie coś jak netykieta, po trzecie łatwiej zrozumieć treść posta jeżeli jest napisany po polsku a nie po polskiemu a po czwarte żyjemy w Polsce i posługiwanie się ( poprawne ) językiem w formie pisemnej jak i w mowie powinno być normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 22:47, Damian14BO napisał:

> Zgadzam się z przedmówcą, poza tym zauważ, że istnieje coś takiego jak stylizacja
zdania zależnie od intencji piszącego i w takich przypadkach np. powtórzenia lub dokładanie
"ja", "ty" itd ma funkcję podkreślającą.
Chodzi mi tylko o to, ze powinno byc "szanuję", "apeluję", itd. O nic innego.


Oj faktycznie, nie zauważyłam tego w poście. Przepraszam najmocniej. Tyle już się naczytałam komentarzy, z których wynikało, że ktoś nie umie zrozumieć np. posta na którego odpisuje, że się zrobiłam nadwrażliwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 22:47, HiSin napisał:

a co wam przeszkadza jak ktoś pisze z błędami

To że większość ludzi (jak nie wszyscy) jest wzrokowcami, i jak się naczyta postów z błędami to będzie je popełniać. Znam to z autopsji, wyleczyłem się z dysortografii czytając dużo książek (a czytając to forum pewnie bym ją jeszcze pogłębił).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 07:52, sig. napisał:

To że większość ludzi (jak nie wszyscy) jest wzrokowcami, i jak się naczyta postów z
błędami to będzie je popełniać. Znam to z autopsji, wyleczyłem się z dysortografii czytając
dużo książek (a czytając to forum pewnie bym ją jeszcze pogłębił).


Mam to samo. Nigdy nie miałem problemów z ortografią - jeśli już to tylko z przecinkami.
Potem zauważyłem, ze muszę się czasem dłużej zastanawiać, jak należy napisać jakieś słowo. Dziwnym trafem zjawisko to nasilało się po 10.2005 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 09:06, GeoT napisał:

Mam to samo. Nigdy nie miałem problemów z ortografią - jeśli już to tylko z przecinkami.
Potem zauważyłem, ze muszę się czasem dłużej zastanawiać, jak należy napisać jakieś słowo.
Dziwnym trafem zjawisko to nasilało się po 10.2005 ;)


Widzę, że nie tylko ja mam taki problem :) Na forum zazwyczaj zdecydowanie więcej czytam, niż się udzielam, dlatego ostatnimi czasy zauważyłem pogłębiającą się niepewność w pisowni coraz większej liczby wyrazów. Co prawda, zazwyczaj nie są to słowa podstawowe, używane najczęściej, ale i tak problem jest. Mija już z pół roku, odkąd celowo ograniczam ilość wejść i czas spędzony na gram.pl, w trosce o zachowanie resztek umiejętności poprawnego pisania :) Oczywiście forum o grach nie może zmienić mentalności Polskiej młodzieży, jednak w tym miejscu spora odpowiedzialność spada na Was - moderatorów. Jak dotąd mam wrażenie, że poprawna pisownia jest martwym punktem w naszym regulaminie. Czy ktokolwiek dostał chociaż upomnienie za pisownie? Oczywiście 1-2 błędy w dłuższej wypowiedzi nie są powodem do degrada, ale 2 "orty" w jednym zdaniu niczym kolega powyżej? No to już woła o pomstę... ;) Reakcja również dziwna - "Radujesz sie z kogoś błędów". Nie, on tylko zwrócił uwagę. Ja też robię do jasnej ciasnej błędy, ale przynajmniej staram się popełniać ich jak najmniej. Zazwyczaj są to błędy interpunkcyjne (przecinki), jednak nie zmienia to faktu, że są. Choć przyznam szczerze, że ja po zrobieniu takich błędów jak powyżej, chyba spaliłbym się ze wstydu :/ Jeszcze rok temu myślałem, że około przodownika, nawet największy leń (tak nazywam tych, którym po napisaniu posta, gdy nie mają pewności, nie chce się skopiować wypowiedzi do word''a) zdawał sobie sprawę, że sposób w jaki pisze, świadczy o nim. Dlatego do rzadkości należały błędy wśród delegatów i powyżej. Dziś niczym nadzwyczajnym jest spotkać przewodniczącego robiącego haniebne byki :/ Zapewne spowodowane jest to obniżającą się średnią wieku osób z wyższym tytułem na forum.
Ja rozumiem, że osoba w jakiś sposób ukarana, będzie starała się wyjaśnić (na 99% :), że jest dyslektykiem, a nie leniem. Jednak jeżeli Wy z tym nic nie zrobicie, to nikt nie zrobi. To, że w całym kraju młodzież coraz rzadziej sięga po książki - co jest w prostej linii powodem problemów z pisownią - nie oznacza, że nasz gram ma iść za tym trendem i tolerować takie zjawisko. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemów z ortografią, za to czasem za szybko klikam dodaj post. Czasami uciekają mi literki i różne dziwne rzeczy wychodzą. np. Nie pisze pierwszych liter wyrazów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Masz opcje edycji przez 5 minut po dodaniu posta- okienko edytuj masz w prawym gornym rogu posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować