Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Z tego co myśle to wątpię żeby nie było zadań domowych, tak nagle ktoś się obudził jak zadnia domowe istnieją już kilkadziesiąt lat, a zresztą zadania domowe są potrzebne szczerze mówiąc i nie chciałbym żeby ktoś je zlikwidował. Na początku też chciałem żeby ich nie było ale tak na dłuższą metę zadania są potrzebne. Wystarczy popatrzeć na Niemców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2007 o 20:44, pizmak666 napisał:

ja będę miał ok 3,5 i mnie to również satysfakcjonuje, taka średnia u mnie jak już wspomniałem
to b. dobra średnia ; )


Nieźle ;) Ja będę miał ok. 3,2/3,3. Na razie liczę na to, aby nie być zagrożonym ;) W II półroczu bardziej się przyłoże(chyba :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ten ostatni tydzień przed świętami będzie luźniejszy... myliłem się. We wtorek - sprawdzian z matematyki, środa - sprawdzian z geografii, czwartek (dzisiaj) - kartkówka z biologi z której dostałem 1 oraz sprawdzian z WOS''u. A i jeszcze w piątek sprawdzian z angola miałem :/. Cały tydzień... a nauczyciele mówili, że na święta będziemy mieli luzik. No i do tego trzeba się nauczyć 46 wersów "Pana Tadeusza" na 10 stycznia...
Wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 15:10, Ghoster7 napisał:

Wy też tak macie?


ja też tak mam ;/... w tym tygodniu klasówy na nowy semestr były z: anglika, geo, biol, histori kartkowki z wos, pp, PO i matmy xD
Ale ja przebiegły gość postarałem sie o chorobę w tym tygodniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tak nie mam, mi nic nie zadali na święta, 10 styczina mam już drugie w tym roku szkolnym próbne testy gimnazjalne, może to i dobrze ? Przynajmniej lekcji nie będzie :P Już mam wystawione wszystkie oceny i mam średnią 3,7 na koniec, słabo troche bo np. mam 3 z religii czy plastyki no ale trudno :P Na koniec roku bedzie lepiej ;)

PS: 3 posty temu dostałem awans :D Ale fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 15:18, JEDIDJ napisał:

> Wy też tak macie?

ja też tak mam ;/... w tym tygodniu klasówy na nowy semestr były z: anglika, geo, biol, histori
kartkowki z wos, pp, PO i matmy xD
Ale ja przebiegły gość postarałem sie o chorobę w tym tygodniu :P

I co będziesz musiał nadrabiać ale może więcej czasu byćxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprawę nieobowiązkowości zadań domowych, to i tak nauczyciele bedą zamiast sprawdzać i dawać ocenę z zadań, to bedą odpytywać lub robić kartkówki. Czyli w sumie mała różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 godzin no to żal po prostu.. Pierwsza geografia, wolna lekcja nie licząc tych ćwiczeń co zadała, informatyka, robiliśmy kartki świąteczne, a reszta lekcji na internecie. Angielski mieliśmy mieć test lecz tutaj niespodzianka testu nie ma za to wolna lekcja. Matematyka rozmawialiśmy z nauczycielką o świętach itp. w trakcie robienia zadań, w-f graliśmy w piłkę. Historia cały czas coś gadała i jak zwykła od początku roku przesadzała gadających trafiłem na pierwszą ławkę, a tak dla jej wiadomości to ja nie gadałem, ;) Ostatni był polski nie ma o czym pisać całą lekcję, pisaliśmy. ;) Jutro wigilia klasowa więc ni mam lekcji jestem szczęśliwy z tego powodu trzy godzinki i do domu. :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że jest różnica i to dość duża, zadanie domowe możesz spiać od kogoś i dostać pozytywną ocenę a jak pójdziesz do odpowiedzi to zero. Na kartkówkach równie dobrze mozesz ściągać ale jak cie złapią to nie będziesz mógł poprawić. dlatego sądzę że lepiej żeby były zadania domowe, jak już wspomniałem wczesniej to na dłuższą metę zadania się przydają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 15:18, JEDIDJ napisał:

> Wy też tak macie?

ja też tak mam ;/... w tym tygodniu klasówy na nowy semestr były z: anglika, geo, biol, histori
kartkowki z wos, pp, PO i matmy xD
Ale ja przebiegły gość postarałem sie o chorobę w tym tygodniu :P


Ja nie mogłem juz być chory bo byłem 2 tygodnie temu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja mam już 3 spr. zapowiedziane na po feriach... polski i matme jeszcze przeżyje, ale fizyka...uch

BTW. Stawać w szranki... na pewno wiecie, co to znaczy. Chodzi o to, że nikt z mojej genialnej niby klasy tego nie wiedział (żal, nie? ;P). Nikt oczywiście poza mną :)
I wpadła ocenka na 2gie półrocze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 21:00, Falconer napisał:

1. Jak nauczyciel wraca do domu to co robi? Odpoczywa. To samo prawo powinno przysługiwać uczniom.

Sprawdza sprawdziany nieraz. Ja to rozumiem, mają też swój wysiłek, ale bez przesady. Idea zadań domowych polega na tym, że uczeń ma przećwiczyć np. dany typ zadania z matematyki/fizyki/chemii/geografii czy na j. polskim nauczyć się pisać dany typ wypracowania, a nie na tym, że uczniowi jeden przedmiot zajmuje 3 godziny i to nie dlatego, że go nie rozumie. Co do tego mojego przykładu z zadaniem z układów równań... ja to umiałam już po lekcji. Gdy mnie brała do tablicy - umiałam. I cóż z tego, że wystarczyły mi 3 przykłady bym te zadania robiła naprawdę pewnie skoro zadała... 32. (4 zadania po 8 podpunktów).

Dnia 19.12.2007 o 21:00, Falconer napisał:

2. Brak zadań domowych nie oznacza tego, że nie musimy umieć ostatnich lekcji. Po prostu -
musisz potrafić np. wymienić wszystkie kwasy, lecz w domu rozwiążesz zadania z książki/zeszytu
ćwiczeń jak będziesz chciał.

Dokładnie. Jak ktoś ma problem z danymi zadaniami - niech robi wszystkie zadane. Kto nie ma problemu - niech zrobi tyle ile mu trzeba, żeby sie upewnić co do metody robienia tych zadań. A komu się nie chce - będzie nd na sprawdzianie i tyle.

Dnia 19.12.2007 o 21:00, Falconer napisał:

Nauczyciel będzie wymagał jedynie wiedzy a nie wypełnionych (bardzo
często spisanych od kogoś) ćwiczeń.

No i mamy główny punkt problemu - spisywanie zadań. Niektórzy nawet pod przymusem nie będą robić tych zadań. Po prostu spiszą. Dlaczego? Ze strachu. Ze strachu przed nd, gdy np. nie maja juz bz. Z lenistwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki piękny czas nastał, święta, potem zaraz ferie, choć moje województwo po raz kolejny miało ogramne szczęście i wylosowało ostatni termin tzn, dwa ostatnie tygodnie lutego, ale nic to ;) W szkole prawie nic się nie dzieje, frekwancja wacha się około 50%, dzisiaj w klasie liczącej 32 osoby obecnych było 11 i liczba malała z lekcji na lekcje, wszystkie kartkówki z tego tygodnia nauczyciele poprzenosili na po swiętach, oceny załatwione, liceum jest piekne ;) Choć założę się, że zaraz po nowym roku bedę jęczał, że co dzień kartkówka, sprawdzian, bo tak sobie załatwiliśmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, u mnie identycznie. Liceum, mimo wszystkich swych wad, jest jednak dużo fajniejsze od gimnazjum, takie... luźniejsze nieco, mniej śmierdzi zasadami i formalną sztywnością. Fakt, osób w szkole coraz mniej, jutro opłatek, więc też pewnie za dużo nie będzie. Ale u nas o dziwo dzisiaj najpierw było 31 osób na 40, a potem coraz więcej... No i po feriach znowu zaczną się kartkówki... ale całe szczęście to będa tylko 2 tygodnie, bo potem ferie zimowe. TAK JEST! :D Podkarpacie jest w tym roku w pierwszej grupie! I nie zgodze się z tobą co do kolejności ferii w województwach. Jej się nie losuje, co roku województwo ma ferie w innym terminie, takim jaki zostanie mu przydzielony, np. rok temu byliśmy ostatni, teraz jesteśmy pierwsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się dowiedziałem dobrej informacji...a zarazem i złej :P.Otóż na matematyce szacował nam co komu wychodzi na semestr.Ja tam przekonany ,że z 5,4,1,4,3,3 wyjdzie na 100% trója...a tu mnie zagioł.Powiedział ,że jak poprawię dwie ostatnie tróje na czwóry to wstawi mi na semestr 4...jak fajnie xD.
No i ta zła wiadomość...przed polskim nasza przewodnicząca rozdawała ćwiczenia z biologii...a ,że wczęśniej tak nas zaskoczył tym zbieraniem ćwiczeń ,że moje było praktycznie puste.No i dostałem kose :/.Jeszcze wczoraj wychodziła mi na semestr równo czwórka...teraz jest równa trója :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś miłe zaskoczenie :)

4 z fizyki ( oceny 4+ , 3 )
5 z polskiego :) miałem jedna dwoje , ale dała 5 xD
I oddałem glupi zeszyt z techniki

Paradise !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować