FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2010 o 11:23, konio1073 napisał:

> Poszukuję takiej gry strategicznej w której mamy różnorodność zbierania surowców
i budowania
> dużej ilości budynków i jednostek bojowych. Czekam na porady.
StarCraft, wymieniony przez Ezia Warcraft 3, Comand & Conquer: Tiberium Wars, Medieval
II Total War, Empire Total War, Napoleon Total War, Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie
I & II, Empire Earth II, Empire Earth III, Age of Empires III, Age of Empires II, Age
of Empires I. Na pewno nie wszystkie jakie są, ale same klasyki.

jeszcze trzeba zaznaczyć że np takiego Warcrafta 3 to już w sklepach się nie dostanie tylko na allegro trzeba szukać, Starcrafta zresztą pewnie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 14:47, Magok napisał:

Ezio Warcraft 3 to RTS gdzie są 2 surowce.


Co z tego skoro bije AoE na głowę? Ja wiem, że kolega wyżej prosił o RTS z dużą różnorodnością, ale jak nie grał w W3 to niech zagra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim grę Shatter.
Do kupienia za 8€ na Steam:
http://store.steampowered.com/app/20820/

Coś w stylu Arkanoida z fajną grafiką, bardzo dobrą muzyką i genialną grywalnością (Poziomy z bossami rządzą!). Możliwy Co-Op.

Video recenzja z IGN.com:
http://www.youtube.com/watch?v=g5OXNhliT_s

Megacritic (PC: 84 / PS3: 86):
http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/shatter
http://www.metacritic.com/games/platforms/ps3/shatter

Screeny:

20100503154103

20100503154110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej kupić - L4D2 czy BC2? Obiema jestem w sumie zainteresowany, ale kasy starczy tylko na jedną ;( Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 16:16, kamyk95 napisał:

Co lepiej kupić - L4D2 czy BC2? Obiema jestem w sumie zainteresowany, ale kasy starczy
tylko na jedną ;( Z góry dzięki za odp.


BC2! Genialny MP, niezły singiel, destrukcja terenu... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

L4D2 jest świetne na multi a zwłaszcza tryb versus. Polecam, szczególnie jeśli masz z kim grać. W BC2 nie grałem ale też ponoć bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w BC2 i L4D ale tylko jedynkę, a w dwójki demko, więc tutaj nie będę obiektywny, ale polecam gorąco BC2. No ale jakbyś wybrał L4D to podejrzewam, że nie byłbyś rozczarowany. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 14:47, Magok napisał:

Ezio Warcraft 3 to RTS gdzie są 2 surowce.

Ale są, a on pytał o strategie, gdzie są surowce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 17:35, kamyk95 napisał:

Tylko jest problem, bo mam już MW2 i nie wiem, czy opłaca się kupować drugą grę w tym
samym stylu.


Czyżbyś porównywał MW2 do BC2? Heretyk! Stos! BC2 i pożal się Karmo MW2 to dwie różne gry. MW2 to samochodówka*, a BC2 to normalny shooter, gra drużynowa to podstawa, w tym w porównaniu do MW2 "czeba" trochę myśleć, a nie biec bezmyślnie Alleluja i do przodu.

*MW blizej do ścigałki niż do shootera, wszystko robi się zawsze tak samo, wystarczy zapamiętać, których ścian się trzymać i jest się nie do zabicia. Taka papka dla konsolowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2010 o 17:41, Markush napisał:

Czyżbyś porównywał MW2 do BC2? Heretyk! Stos! BC2 i pożal się Karmo MW2 to dwie różne
gry. MW2 to samochodówka*, a BC2 to normalny shooter, gra drużynowa to podstawa, w tym
w porównaniu do MW2 "czeba" trochę myśleć, a nie biec bezmyślnie Alleluja i do przodu.


BC2 teoretycznie ma być drużynowe. Ale mało kto gra drużynowo. Większość siedzi w squadach, ale grają samotnie. Jak jesteś przy nich to ci MOŻE rzucą apteczkę. Raz zabrakło mi amunicji i latałem za każdym gościem z oddziału by mi rzucił paczkę(Informowałem go o tym). W końcu dostałem to co chciałem - w łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 16:16, kamyk95 napisał:

Co lepiej kupić - L4D2 czy BC2? Obiema jestem w sumie zainteresowany, ale kasy starczy
tylko na jedną ;( Z góry dzięki za odp.

A ja jako jeden z niewielu odpowiadających grałem w obydwie gry i szczerze powiem, że o wiele lepsze jest L4D2, tyle że najlepiej gra się ze znajomymi. Jak masz przynajmniej 2 kumpli, którzy mają ową grę, to 100% satysfakcja gwarantowana. Do tego kody na allegro chodzą po 60 zł, więc przy małym uporze starczy także na BC2 :) A jeśli o BC2 chodzi... cóż, nie przypadł mi do gustu ze względu na over-powered medyka (medyk z CKM''em?!), ale rozgrywka jest bardzo miodna :)
Tak więc reasumując- masz kumpli z L4D2, bierz L4D2. Nie masz kumpli z L4D2, bierz BC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Left 4 Dead 2 klimat jest bardzo fajny tym bardziej jak grasz ze znajomymi a już masz MW2 więc L4D2 to będzie odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 13:23, rtyrtyrty napisał:

> > Poszukuję takiej gry strategicznej w której mamy różnorodność zbierania surowców

> i budowania
> > dużej ilości budynków i jednostek bojowych. Czekam na porady.
> StarCraft, wymieniony przez Ezia Warcraft 3, Comand & Conquer: Tiberium Wars, Medieval

> II Total War, Empire Total War, Napoleon Total War, Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie

> I & II, Empire Earth II, Empire Earth III, Age of Empires III, Age of Empires II,
Age
> of Empires I. Na pewno nie wszystkie jakie są, ale same klasyki.
jeszcze trzeba zaznaczyć że np takiego Warcrafta 3 to już w sklepach się nie dostanie
tylko na allegro trzeba szukać, Starcrafta zresztą pewnie też


No, ale jak chciał kolega, żeby mu gry wymienić, to wymieniłem, nie pytał o dostępność czy jakieś inne takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie L4D2. BC2 jest fajne ale jednak coś w niej brakuje. MW2 jest zupełnie inny stylem ale i tak według mnie lepiej wybierz L4D2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Potrzebuję porady :P Lubię FPS''y, strzelanki i gry akcji. Zależy mi na tym, żeby gra była dosyć długa i wystarczała na dużo godzin grania. Nie chodzi mi tylko o długiego singla, ale także żeby dawała sporo radochy i godzin w multi. Puki co myślę tylko o Bad Company 2, ale co jeszcze godnego możecie mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 21:25, SongoX napisał:

ale co jeszcze godnego możecie mi polecić?

Z nowszych gier to nie ma lepszego shootera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się