FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Nie rozumiem takiego nastawienia do AC.
To bardzo dobra, choć czasem monotonna, gra. Parkour jest świetny, klimat rewelacyjny. Perełka.
Polecam (po zapoznaniu się z AC1) kolejne części, ale pamiętaj, że są one ze sobą ściśle powiązane fabularnie.
Z innych gier: niesamowity Batman: Arkham Asylum (Arkham Asylum też jest bardzo dobre).
Może jakieś Guitar Hero? Całkiem przyjemnie się gra. Najlepsze części to według mnie Metallica i Warriors of Rock.
Uncharted 3 odradzam, nie za tę cenę. Po zagraniu w U2 odczujesz (przynajmniej tak było ze mną) jedno wielkie deja vu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę tylko poradzić abyś kupił Asassin''s Creed Revelations. Gra jest na prawdę fajna. I ma udane multi. Możesz grać bardzo długo :D W sumie do znudzenia :D Dodam do tego Batmana Arkham City, bo to również udana gra i może jeszcze L.A. Noire ( najlepiej z DLC) i Red Dead Redemption :) I to są gry, które zajmą Ci trochę czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedświąteczne dylematy dopadły także mnie :). Otóż:
Już wiem, że na 24.XII będę miał joysticka. Planuję na nim latać w BF3, ale używanie go do jednej gry nie ma chyba sensu. I tutaj trafiłem na serię Ił-2.
Dylemat jest taki - czy lepiej zainwestować w Cliffs of Dover, czy może w zestaw Wings of Prey + Wings of Luftwaffe? Bo na samolotówkach za bardzo się nie interesuję, pytam się więc forumowych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako weteran zaproponuję jeszcze inną część "Iłka" - Il-2 Sturmovik 1946. Dlaczego? Cliffs of Dover jest jak na razie produkcją niedokończoną, naprawdę wielu osobom, nawet z dobrymi komputerami (doświadczenia z 2 for symulatorowych) działa słabo, przycina się itp. Wings of Prey to z drugiej strony bardziej arcade niż symulator.
W wydaniu 1946 masz całe pokłady misji, samolotów, kampanii, graczy online, społeczności i wirtualnych dywizjonów. Są również mody, z takim "Ultra Packiem 3.0" jest dostępnych do polatania jakieś samolotów. Jako członek 316-tego dywizjony zapraszam na www.sturmovik.pl - znajdziesz tam multum informacji o grze, porad, filmów instuktażowych itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być to latanie czysto rekreacyjne bez żadnego stresu, to gry typu HAWX czy Wings Of Prey są idealne.
Jeśli coś ambitniejszego, to LockOn, Ił2, Flight Simulator 2004/X.

Skoro jesteś raczej niedzielnym odbiorcą tego rodzaju gier, to mimo wszystko polecałbym te pierwszego rodzaju.
No, a jeśli dzięki nim wtedy wsiąkniesz w klimat latadeł, to weźmiesz się i za ambitniejsze tytuły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że Counter Strike: Global Offensive będzie w wersji pudełkowej? Bo jeśli TAK to poczekam, jeśli NIE to...

kupić Deus Ex: Human Revolution czy poczekać na Syndicate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 23:24, barth89 napisał:

kupić Deus Ex: Human Revolution czy poczekać na Syndicate?


Deus to zdecydowanie jeden z najlepszych tytułów w tym roku jeśli pod uwagę brać scenariusz i mnogość rozwiązań. Oczywiście nie jest pozbawiony wad ale gra sprawia przyjemność. Na Syndicate przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, wstrzymaj się do momentu publikacji konkretnych recenzji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 23:24, barth89 napisał:

Myślicie, że Counter Strike: Global Offensive będzie w wersji pudełkowej? Bo jeśli TAK
to poczekam, jeśli NIE to...

kupić Deus Ex: Human Revolution czy poczekać na Syndicate?


Deus Ex: Human Revolution naprawdę gra warta jak dla mnie każdej złotówki. Po Wiedźminie żadna gra mnie tak nie wciągnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dotyczących gry, o której jest ostatnimi czasami głośno, czyli Skyrim. Czy jeśli, nie grałem Obliviona, to będzie sporo zmieniało w rozumieniu fabuły? Poprzednia część ma jakieś większe znaczenie w wydarzeniach w drugiej części? Jak stoi sprawa z optymalizacją? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja Skyrim dzieje się 200 kat po wydarzeniach z Obliviona. Znajomość poprzednich gier serii nie jest wymagana, jednak mile widziana. Po prostu łatwiej się "wkręcić" w grę, wiedząc co działo się wcześniej, jak ogólnie wygląda świat, jakie są rasy, kultury, wierzenia itp. Z optymalizacją bywa różnie, ale zdaje się że patch 1.3 coś pod tym względem poprawił, przede wszystkich kilkusekudnowe freezy na otwartych przestrzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 13:23, barsum napisał:

Opłaca się kupić Dead Island czy lepiej zainwestować w np. Darksiders+Final Fantasy XIII?

Opłaca, Dead Island starczy ci na długą rozgrywkę. Z drugiej strony, Darksiders też jest dobre, w FFXIII nie grałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spider-Man nie doczekał się jak na razie gry wybitnej, niczym Batman: Arkham City. Dopóki marka jest w rękach Activision, są małe szanse na to że któraś gra ze Spider-Manem będzie tak samo dobra jak wspomniana gra z Batmanem w roli głównej. To tak tytułem wstępu, gdyż nie wiem czy orientujesz się w grach o "człowieku-pająku", dlatego też wolałem uprzedzić wcześniej że Spider-Man nie posiada jeszcze swojego "Arkham City". Ale do rzeczy.

Najlepszą dotychczas grą jest Spider-Man: Shattered Dimensions. Cztery różne światy, czterech różnych "pająków", gra naprawdę dobra, choć trochę wymagająca, ale zdecydowanie numer jeden.
Drugą wartą do polecenia grą jest Spider-Man: Friend or Foe. Choć gra ma swoje lata, to przykuwa wieloma bohaterami do wyboru, jak również współpracą bohaterów jak i superzłoczyńców.
Kolejny tytuł to wydany niedawno Spider-Man: Edge of Time. Niepisana kontynuacja Shattered Dimensions, choć gorsza od poprzedniczki, to nadal trzyma dobry poziom, niestety została wydana tylko na X360 i PS3, wersja PC-towa nie jest przewidziana.
Ultimate Spider-Man to gra najstarsza z całego tego zestawu, przez co możesz mieć trudności z dostępnością tytułu, ale gra warta jest polecenia.
Warto zainteresować się również grą Marvel: Ultimate Alliance 2. Choć Spider-Man to nie jedyny główny bohater gry, to można nim grać w każdym z etapów gry. Gra zbliżona do tego co prezentuje Friend or Foe. Gra została wydana tylko na konsole, choć tym razem wybór platformy jest dużo większy: X360, PS3, PS2, Wii, PSP i NDS.
Na koniec pozwoliłem zostawić sobie mały bonus, a mianowicie chodzi o grę Spider-Man wydaną w 2001 roku. Grałem w to mając kilkanaście lat (jeszcze do podstawówki chodziłem) i bawiłem się z grą świetnie. Pomimo archaicznych rozwiązań i wielu mechanik gry który przeszły do lamusy, myślę że gra nadal potrafi bawić, zakładając że przymkniemy oko na słabą w naszych czasach grafikę i animację.

Oto całe zestawienie najciekawszych gier z człowiekiem-pająkiem. Do całego zestawu można również dodać tzw. "egranizacje", czyli gry na podstawie filmów. Nie polecam ich zbytnio, gdyż nie są one najwyższych lotów, a do tego trzeba znać film, aby cokolwiek wiedzieć z fabuły gry. Gdybyś jednak zainteresował się tymi tytułami, to gra na podstawie trzeciego filmu jest najlepsza, później króluje "jedynka", a w drugą część należy zagrać jedynie gry posiadasz konsolę. Wersja PC-towa jest okropna i nikt nie powinien w nią grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłbym w jakiegoś sandboxa, ale potrzebna mi porada. Z tego co wiem to króluje GTA. Sains Row - ze względów sprzętowych w rolę wchodzi tylko dwójka, która jak widzę ma słabe oceny. Co polecacie? Jeśli GTA, to którą część? Kiedyś wszyscy bardzo chwalili Vice City, ale widzę że San Andreas też ma wysokie oceny, obawiam się tylko o klimat murzyńskiej gangsterki. Bo GTA IV to chyba nie na mój sprzęt. A może są jakieś inne fajne gry, których nie znam? Pierwszą Mafię mam, a druga to też raczej nie na mój sprzęt.
Dla pewności podam też sprzęt:
Core2Duo 2,13GHz
GeForce 7950gt 512mb
3GB RAM
Win XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 10:42, damlon napisał:

Pograłbym w jakiegoś sandboxa, ale potrzebna mi porada. Z tego co wiem to króluje GTA.


Poczekaj parę dni. Na Steamie ruszy świąteczna wyprzedaż, na 100% GTA Complete Pack znowu będzie za 35 zł. Jeśli jeszcze nie masz, kupuj. :)

Dnia 18.12.2011 o 10:42, damlon napisał:

Sains Row - ze względów sprzętowych w rolę wchodzi tylko dwójka, która jak widzę ma słabe
oceny. Co polecacie?


Saint''s Row 2 to bardzo "zabawowa" gra, ciężko się nie uśmiechać osłaniając z wojskowego helikoptera jakiegoś podrzędnego dilera narkotyków. :) Najlepiej w to grać z jakimś znajomym w kooperacji, wrażenia 2x lepsze. Musisz tylko wiedzieć, że gra jest strasznie kapryśna, nie lubi m.in. Windowsa 7.

Pełna wersja będzie w nowym CDA.

Dnia 18.12.2011 o 10:42, damlon napisał:

Jeśli GTA, to którą część? Kiedyś wszyscy bardzo chwalili Vice City,
ale widzę że San Andreas też ma wysokie oceny, obawiam się tylko o klimat murzyńskiej
gangsterki. Bo GTA IV to chyba nie na mój sprzęt.


Kup ten Complete Pack i sam zobaczysz, który GTA jest na twój sprzęt. :D Na moje oko czwórka poszłaby na minimum, ale ta karta graficzna kiepsko wygląda.

A jeśli obawiasz się "murzyńskiej gangsterki" - Saints Row 2 ma właśnie taki klimat, ale z przymrużeniem oka. Dość dużym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego Saints Row 2 z CD-Action można zaryzykować, bo to tanio wyjdzie. A co do GTA, to Steama bym sobie odpuścił (nie mam konta internetowego :P). Już zasięgnąłem języka, że z GTA IV lepiej nie ryzykować. Polecałbyś bardziej Vice City czy Sand Andreas? Widziałem, że graficznie gry wiele się nie różnią, a nie chodzi mi przecież o wrażenia wizualne, tylko o grywalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 11:37, damlon napisał:

Polecałbyś bardziej Vice City czy Sand Andreas?


Grałem tylko w San Andreas, i to za krótko by polecać tę grę, więc tu Ci nie pomogę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się