Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2006 o 11:32, michu96 napisał:

Mam dwa pytanka otórz czy te targi w lipsku jeszcze sa czy ich juz nie ma i jaka jest pełna
nazwa tych targów??


Targi w Lipsku są imprezą doroczną. Tegoroczna edycja już się zakończyła. Pełna nazwa zjazdu to Game Convention. A o którą personę z CDP ci chodzi to nie mam zielonego pojęcia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 12:41, shinian napisał:

A o którą personę z CDP ci chodzi to nie mam zielonego pojęcia;)


Pewnie chodzi mu o Venoma, który często udzielał się w tym temacie, a teraz nagle zamilkł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 16:33, michu96 napisał:

A ty des1og co wolisz PS3 czy Xboxa 360 lub Wii ??


Ja, gdybym miał na zbyciu kilka tysięcy złotych, to bez wachania kupiłbym wszystkie trzy next-geny, bo na każdym z nich ukazywać się będą gry, w które warto będzie szarpnąć. Ale jako że nie mam tych wspomnianych kilku tysięcy, poczekam jeszcze rok, dwa i wtedy kupię tę konsolę, na którą będzie wychodzić najwięcej hitów. Na razie trudno mi podjąć wybór, muszę poczekać do premiery PS3 i Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widze, że X360 nabiera coraz większej przewagi do PS3, brak wejścia HDMI, cena wysoka, premiera w Europie po marcu (a X360 w Polsce już w listopadzie), Sony pokazuję moim zdaniem dziwną polityke, a x360, robi przewagę. Na X360 pokazują się coraz lepsze gry i wychodzić będą jeszcz, zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie next-genów i technologii HD. Jak wiadomo, w grach na PS3 i Xbox''a 360 zobaczymy piękną grafikę w wysokiej rozdzielczości, ale tylko wtedy, gdy konsolę podłączymy do porządnego telewizora obsługującego wspomnianą technologię wysokiej rozdzielczości. A jak sprawa będzie wyglądać, gdy do grania na next-genach będziemy używać zwykłego dwudziestokilku calowego telewizora kineskopowego? Czy w takiej sytuacji uda mi się zauważyć jakąś poprawę grafiki w grach względem konsol obecnej generacji, tj. PS2 i Xbox''a ? Przecież taki zwykły TV wyświetla obraz w rozdzielczości 640x480 i bez względu na to, czy podłączę do niego PS2, PS3 czy też Xbox''a 360, to obraz zawsze będzie wyświetlany w takiej samej rozdzielczości. Moje pytanie brzmi: czy na zwykłych, małych telewizorach grafika z next-genowych gier będzie dużo brzydsza niż ta uzyskana na wielkich 40 calowych plazmach z obsługą HD? Bardzo proszę o odpowiedź, bo na razie nie planuję zakupu nowego telewizora i chciałbym wiedzieć jak wygląda granie na next-genie przy użyciu zwykłego TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeczywiście Sony zachowuje się dziwenie jak by chcieli ludzi od siebie odpędzić, rozumiem że marka PlayStation jest wielka ale granice zawsze gdzieś są. Ja i tak ciągle nieskreślam nowego Plejaka, może nawed niewygra tej wojny.. choć branża nouczyła mnie oczekiwać nieoczekiwanego. A opuznienie premiery yez niewiem czy to takie aż naprawde straszne i tak wielu ludzi raczej na starcie by niekupiło a tak to już wiele zeczy będzie wiadomo, i jakaś porządna biblioteka gier powina być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 16:37, des1og napisał:

Mam pytanie odnośnie next-genów i technologii HD. Jak wiadomo, w grach na PS3 i Xbox''a 360
zobaczymy piękną grafikę w wysokiej rozdzielczości, ale tylko wtedy, gdy konsolę podłączymy
do porządnego telewizora obsługującego wspomnianą technologię wysokiej rozdzielczości. A jak
sprawa będzie wyglądać, gdy do grania na next-genach będziemy używać zwykłego dwudziestokilku
calowego telewizora kineskopowego? Czy w takiej sytuacji uda mi się zauważyć jakąś poprawę
grafiki w grach względem konsol obecnej generacji, tj. PS2 i Xbox''a ? Przecież taki zwykły
TV wyświetla obraz w rozdzielczości 640x480 i bez względu na to, czy podłączę do niego PS2,
PS3 czy też Xbox''a 360, to obraz zawsze będzie wyświetlany w takiej samej rozdzielczości.
Moje pytanie brzmi: czy na zwykłych, małych telewizorach grafika z next-genowych gier będzie
dużo brzydsza niż ta uzyskana na wielkich 40 calowych plazmach z obsługą HD? Bardzo proszę
o odpowiedź, bo na razie nie planuję zakupu nowego telewizora i chciałbym wiedzieć jak wygląda
granie na next-genie przy użyciu zwykłego TV.


Jak to o ile pamiętam HIV w PSX Extreme napisał ze rużnica między HD a bezHD jest taka jak uruchomienie gry na PC w rozdzielczości 800x600 i porównać to z 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 16:37, des1og napisał:

Mam pytanie odnośnie next-genów i technologii HD.


Z przyjemnością na nie odpowiem:P

>Jak wiadomo, w grach na PS3 i Xbox''a 360

Dnia 06.09.2006 o 16:37, des1og napisał:

zobaczymy piękną grafikę w wysokiej rozdzielczości, ale tylko wtedy, gdy konsolę podłączymy
do porządnego telewizora obsługującego wspomnianą technologię wysokiej rozdzielczości. A jak
sprawa będzie wyglądać, gdy do grania na next-genach będziemy używać zwykłego dwudziestokilku
calowego telewizora kineskopowego? Czy w takiej sytuacji uda mi się zauważyć jakąś poprawę
grafiki w grach względem konsol obecnej generacji, tj. PS2 i Xbox''a ?


To zależy co rozumiesz przez termin piękna grafika. Jeżeli mniej sterylne pomieszczenia, bardziej szczegółowe postacie, więcej obiektów wyświetlanych na raz to oczywiście zauważysz poprawę w stosunku do poprzedniej generacji. HDTV zapewnia jedynie ostrzejszy, bardziej szczegółowy obraz z żywszymi, bardziej nasyconymi kolorami. Jeżeli grasz cały czas na Standart Definition TV to nie będzie żadnego problemu. Jeżeli przez przypadek pograsz na HDTV to już do starego telewizorka nie będziesz chciał wracać;)

>Przecież taki zwykły TV wyświetla obraz w rozdzielczości 640x480 i ?

Jeżeli mamy być dokładni to 720x576;)

>Bardzo proszę o odpowiedź, bo na razie nie planuję zakupu nowego telewizora i chciałbym wiedzieć jak > wygląda granie na next-genie przy użyciu zwykłego TV.

Tak jak pisałem, dopóki nie zagrasz na HDTV to granie w standartowej rozdzielczości nie będzie dla ciebie żadnym problemem. Jeżeli bardzo zależy ci na grafice to możesz dokupić kabel VGA dzięki któremu będziesz mógł podłączyć x360 do monitoru od PC. Leci komfort grania (zamiana sofy na krzesło), ale większość osób które przesiadły się na konsolę prosto z PC zachwala to rozwiązanie. Jeżeli chcesz zobaczyć jaka jest różnica między HDTV a SDTV to przerzuć na chwilę rozdzielczość ekranu na 800x600:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 16:41, michu96 napisał:

Ej zapraszam was na Forum mojego kolegi o konsolach http://***/ !!

A ja zapraszam do zapoznania się z regulaminem. Niby potwierdziłeś go, a jednak się nie stosujesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ty sam jeśli dobrze pamiętam masz Xbox''a 360. Czego używasz do grania na tej konsoli? Plazmy, zwykłego TV czy monitora komputerowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z Shinian, pierw grałem na zwykłym telewizorze w Standart Definition TV i potem przerzuciłem na HDTV, a potem znowu wróciłem na Standart Definition TV ,chciałem podłączyć Xbox Live a kabel mi nie starczał i jakie zdziwienie, kolory bardzo ciemne i obraz mniej wyraźny. Jeszcze coś powiem, gdy właczyłem Halo 2 na 720p to grafika jest duuużo gorsza od Standart Definition TV, tak byc powinno, czy coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 17:11, des1og napisał:

Czego używasz do grania na tej konsoli? Plazmy, zwykłego TV czy monitora komputerowego?


Osobiście to na zmianę:P Zwykły telewizor w przypadku gier na kilka osób (np. DoA IV). Gnieżdżenie sie w 2 osoby przed monitorem od PC wcale nie jest zabawne. Jeżeli zaś chodzi o singleplayer to zwykły monitor LCD. Narazie nie narzekam;) Co do plazmy to ogólnie odradzam. Telewizory LCD są dużo lepsze. Jeżeli TV plazmowy nie ma mechanizmu który zmienia położenie obrazu o kilka pikseli w ciągu kilku minut to mogą się na nim wypalić stałe elementy gier- np. HUD. Niezbyt przyjemna sprawa;)

Kurammi-> Wiesz Halo2 to gra z pierwszwgo Xbox''a. Może już się za bardzo do nowej generacji przyzwyczaiłeś. Jedyny powód związany z spadkiem jakości grafiki jaki przychodzi mi do głowy, to że przełącznik HD/SD na kablu component był źle ustawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak doszedł ten modem, ja kombinuje u siebie, ale nic, szukałem na różnych forach zmieniałem IP, wpisywałem swoje ustawienia od Neostrady na Xboxie, ale nic już wysiadam. Może to dlatego, że mój X jest z USA, ale nie myśle aby to było przyczyną tych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 18:07, Kurammi napisał:

I jak doszedł ten modem (...)


Nie modem tylko router. Musisz mieć podpiętego x360 do routera a router dopiero do modemu neostrady. Nie mam zielonego pojęcia co może być u Ciebie źle. Postępowałem zgodnie z instrukcją dołączoną do routera i wszystko poszło jak spłatka. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby każde urządzenie miało inne ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shinian nie wspomniał o ważącym, moim zdaniem, fakcie. Otoż obraz będzie lepszy od grafy np. z PS2 przedewszystkim dlatego że tekstury są lepsze (wyższa rozdzielczość, mniejsze rozycie). Szczegulna rożnica będzie na PS3 bo co by nie mowić 25GB BluRay`a to co innego niż 4,7GB DVD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko pamiętać o tym, aby każde urządzenie

Dnia 06.09.2006 o 19:06, shinian napisał:

miało inne ip.


Ja mam ustawione IP na automatyczne, dwa kompy chodzą spokojnie, a Xbox podłaczam jaką trzecie urządzenie i błąd przy IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 19:17, PsychoMan napisał:

Shinian nie wspomniał o ważącym, moim zdaniem, fakcie. Otoż obraz będzie lepszy od grafy np.
z PS2 przedewszystkim dlatego że tekstury są lepsze


Tak, tylko zauważ, że on się spytał o skok jakości na Standart Definition TV. Wyższa jakość tekstur polega na tym, że składa się z coraj większej ilości szczegółów (z coraz większej ilości pikseli) Na SDTV tego mocno nie uświadczysz, bo on ''rozmywa'' obraz

Dnia 06.09.2006 o 19:17, PsychoMan napisał:

Szczegulna rożnica będzie na PS3 bo co by nie mowić 25GB BluRay`a to co innego niż 4,7GB DVD
:)


Po pierwsze to x360 jak i zwykły PC mogą czytać płyty dwuwarstwowe czyli 9 Gigiowe. Gry efektywnie zajmujące więcej to dopiero kwestia przyszłości. Jest narazie wiadomo, że Resistance: Fall of Man
będzie zajmować 22 Giga. A ta gra wcale nie wybija się pod względem jakości grafiki spośród innych gier obecnie dostępnych. Na mniejszych nośnikach dane są poddawane kompresji a później podczas odtwarzania dekompresji w locie. Na PS3 nie ma pewnie kompresji lub jest nisko procentowa. Jedyna, narazie , przewaga gier na nośniku Blu-Ray nad DVD to, że na nośniku Sony może być więcej ścieżek dźwiękowych. Coś jak filmy w kilku językach.

BTW: nieskompresowany Oblivion zjamuje 16 giga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2006 o 15:04, shinian napisał:

Na SDTV tego mocno nie uświadczysz, bo on ''rozmywa'' obraz

Ale jednak uświadczę :)

Dnia 07.09.2006 o 15:04, shinian napisał:

Na mniejszych nośnikach dane są poddawane kompresji a później podczas odtwarzania dekompresji w locie.

Co obciąża procesor, a w rezultacie zmniejsza efektywoność konsoli.

Dnia 07.09.2006 o 15:04, shinian napisał:

BTW: nieskompresowany Oblivion zjamuje 16 giga;)

A jakby śmigał, gdyby go wydać bez kompresji, wymagania byłyby sporo mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się