Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2006 o 15:28, PsychoMan napisał:

> Na SDTV tego mocno nie uświadczysz, bo on ''rozmywa'' obraz
Ale jednak uświadczę :)


Grałem na PS2 na x360 na SDTV i HDTV wydaje mi się, że moja opinia jest słuszna. Może mam poprostu jakieś utajone wady wzroku:P

Dnia 07.09.2006 o 15:28, PsychoMan napisał:

> Na mniejszych nośnikach dane są poddawane kompresji a później podczas odtwarzania dekompresji
w locie.
Co obciąża procesor, a w rezultacie zmniejsza efektywoność konsoli.


Bzzzt. Nie do końca. Dekompresja zabiera bardzo mało z mocy procesora. Z kompresją jest gorzej, ale tym ta konsola się wogóle nie zajmuje:P

Dnia 07.09.2006 o 15:28, PsychoMan napisał:

> BTW: nieskompresowany Oblivion zjamuje 16 giga;)
A jakby śmigał, gdyby go wydać bez kompresji, wymagania byłyby sporo mniejsze.


Nie wiem jakby ta sprawa wyglądała. Blu-Ray ma wolniejszy odczyt danych od płyt DVD;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeglądałem sobie stronę thisiswaiting.com Powstała jako środek na odreagowanie przesunięcia premiery PS3 w Europie <lunch konsol miał przebiegać pod hasłem thisisliving.> Jest tam sporo grafik zrobionych średnio, część kompletnie bez pomysłu. Natknąłem się na jedną która mnie urzekła:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 16:10, shinian napisał:

Grałem na PS2 na x360 na SDTV i HDTV wydaje mi się, że moja opinia jest słuszna. Może mam poprostu
jakieś utajone wady wzroku:P

Ja nie neguję tego że obraz HD jest lepszy bo to oczywiste, ale nie powiesz mi że na zwykłym TV grafa z PS3 nie rożni się od tej z PS2

Dnia 07.09.2006 o 16:10, shinian napisał:

Blu-Ray ma wolniejszy odczyt danych od płyt DVD;)

Chyba żartujesz BR ma prękość odczytu 36mbps a dvd coś około 8mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 20:17, shinian napisał:

Dzisiaj przeglądałem sobie stronę thisiswaiting.com Powstała jako środek na odreagowanie przesunięcia
premiery PS3 w Europie <lunch konsol miał przebiegać pod hasłem thisisliving.> Jest tam
sporo grafik zrobionych średnio, część kompletnie bez pomysłu. Natknąłem się na jedną która
mnie urzekła:

Piękne zdjęcie żeczywiście. Sony się w końcu doigra, pewnie się już doigrało tylko jescze o tym niewiedzą. Ale PlayStation3 nadal jescze nieskreśliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 20:37, PsychoMan napisał:

> Blu-Ray ma wolniejszy odczyt danych od płyt DVD;)
Chyba żartujesz BR ma prękość odczytu 36mbps a dvd coś około 8mbps


No tu sprawa wygląda troszeczkę inaczej:) Masz rację 36Mbps to szybkość pojedynczego odczytu z płyty Blu-Ray. Szybkość pojedynczego odczytu z płyty DVD to 11.08Mbps a nie 8 Mbps. Zapomniałeś jednak o jednej sprawie- mnożniku. Wątpię byś miał w domu DVDx1;) Napędy montowane w PS3 to Blu-Ray x2 czyli jak łatwo policzyć odczyt rzędu 72Mbps. DVD w x360 mają bodajże mnożnik 9 czyli 99,72 Mbps. Najnowsze napędy DVD do PC mają natomiast mnożnik 12- odczyt 132,96 Mbps. Do czasu wprowadzenia napędów Blu-Ray z wyższym mnożnikiem DVD nie jest zagrożone. Dlatego od dawna zastanawia mnie jak zostanie rozwiązana kwestia doczytu danych w PS3 bo czytnik ma wolniejszy a płyty pojemniejsze;)

W razie wątpliwości możesz przejrzeć Blu-Ray.com akapit 2.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie prędkość odczytu w PS2 i X360. Jeśli PS3 ma prędkość 2x to w zupełności wystarczy. Pokaż mi klatkę animacji (plus dane dot. zachowania się środowiska gry) ktora będzie zajmować 72MB, wtedy na płycie zmieściłoby się około 710 klatek. Wiem że to nie działą na takiej zasadzie ale obrazuje to że dane doczytywane na bieżąco nie będą wykożystywały całej prędkości odtwarzacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 21:37, PsychoMan napisał:

Ciekawi mnie prędkość odczytu w PS2 i X360. Jeśli PS3 ma prędkość 2x to w zupełności wystarczy.
Pokaż mi klatkę animacji (plus dane dot. zachowania się środowiska gry) ktora będzie zajmować
72MB, wtedy na płycie zmieściłoby się około 710 klatek. Wiem że to nie działą na takiej zasadzie
ale obrazuje to że dane doczytywane na bieżąco nie będą wykożystywały całej prędkości odtwarzacza.


Zauwaz, ile wygrywają się gry z xboxa (np Oblivion). Sa to stosonkowo dlugie czasy, wyobraz sobie teraz gre o parokrotnie wiejszej obietosci tekstur ale z mniejszym przesyłem danych. Do gry tak, zupelnie wystarczy, problemem jednak beda loadingi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wiem że to nie działą na takiej zasadzie ale obrazuje to że dane doczytywane na bieżąco nie będą > wykożystywały całej prędkości odtwarzacza.

Oczywiście, że nie będą wykorzystywały, ponieważ część danych będzie przerzucana na stary poczciwy hdd. To niestety wymaga czasu czyli obecności naszych kochanych ekranów z napisem loading. A według zapowiedzi Sony PS3 miałobyć konsolą bez doładowywań danych. Niestety poprzez zainstalowanie Blu-Ray zafunfowali swojej platformie wąskie gardło. Sony ogólnie ma pecha do własnych technologi. O Beta max już nikt nie pamięta, MiniDisc to samo, UMD- ciągną tylko gry sprzedawane na PSP no i teraz nadchodzi Blu-Ray:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 17:57, Kurammi napisał:

Jeżeli ktoś tego adresu nie znał może go zaciekawić:

http://www.xbox.com/en-GB/poland


Ta znam stronkę, to dobrze że X360 będzie oficjalnie w Polsce i nietrzeba będzie robić ściem przy zakładaniu konta do LIVE. Miło że Sony i Microsoft wiedzą gdzie leży polska, dobrze by było jak by Nintendo wszedła bespośredno na polski rynek i sama w polsce dystrybuowała Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 17:57, Kurammi napisał:

Jeżeli ktoś tego adresu nie znał może go zaciekawić:

http://www.xbox.com/en-GB/poland


W sumie to nie ma tam kompletnie nic ciekawego. A tekst o bezprzewodowych grach potrafi rozłożyć na łopatki.

Sita-> Wiesz na takim kombinowaniu wychodzi się całkiem dobrze. Wystarczy zalogować się w strefie dolara zamiast euro i cieszyć się niższymi cenami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 10:10, michu96 napisał:

ale mnie dlugo nie bylo



Twoja wypowiedź raczej nie wnosi nic nowego do tematu. Naprawdę mało kogo interesuje fakt, że nie było Cię długo na forum. Jeśli nie masz nic sensownego do napisania, to nie pisz nic. Chciałbym Cię ostrzec, że spamowanie i pisanie głupot grozi degradem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy więcej czytam o demach na X360, o Xbox Live Arcade, to coraz bardziej się frustruje czemu Xbox Live nie działa. Wchodziłem na różne fora serwisy, robię wszystko zgodnie z treściami i błąd. Już nie wytrzymuję, wanajmne jakiegoś speca i tyle (gdzie ja go znajdę, mieszkam na wsi :) Shinian mógłyś mi powiedzieć od początku jak ty połaczasz się z Xbox Live. A gdy będzie oficjalna premiara Xboxa w Polsce, możę się coś zmienić, już nie mogę wykorkuje (teraz jeszcze demo FEAR''a ):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu router. Jestem w sieci osiedlowej. Podpinam x360 i moje 2 PC do routera. Loguje się na www obsługi routera. Zezwalam na połączenie z konsolą i drugim PC. Wylogowuje się. Włączam x360. Wchodzę w x-live. Testuje połączenie. Zapisuje ustawienia. Wchodzę w x-live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich newsach dotyczących next-genów doszedłem do takiej oto konkluzji: są duże szanse na to, że Wii poniesie w Polsce sromotną klęskę. Zapytacie zapewne: dlaczego? Już spieszę z wyjaśnieniami. Otóż jeszcze do niedawna szefowie Ninny zapewniali, że ich nowa maszynka będzie kosztować około 160-170 ojro. Polscy gracze ucieszyli się, że chociać jeden z next-genów będzie kosztował poniżej tysiąca złotych, gdyby Wii kosztowało w Polsce w dniu premiery ok. 800 zł, to na pewno wielu graczy skusiłoby się na te kosolę. Jednak niedawno ojcowie Mariana oświadczyli, że ich nowa kosolka bedzie kosztować w Europie aż 250 Euro. To oznacza, że w Polsce za Wii zapłacimy co najmniej 1100-1200 zł. I teraz najlepsze: listopad 2006 - oficjalna premiera Xboxa 360 w Polsce, cena wersji Core: 1200 zł. Jak myślicie, co wybiorą polscy gracze? Wii czy Xpudło? Jestem pewien, że większość graczy, która odłożyła już na jakiegoś next-gena trochę pieniędzy, wybierze X 360. Niestety duża część polskich graczy nadal ocenia gry po grafice i jasne jest, że mając do wydania 1200 złotych wybiorą X360. Gdyby Wii miało kosztować w naszym kraju te obiecane 800-900 złotych, to sytuacja tej konsoli na naszym rynku na pewno wyglądałaby lepiej. Za 1200 zł gracz mógłby kupić Wii i do tego jeszcze 1-2 gry, ale jeżeli 1200 zł ma kosztować sama konsola, to niemal pewne jest, że większość wybierze maszynkę Billa G. Troszeczkę szkoda mi Nintendo i ich nowej konsoli, bo jakoś nie zapowiada się na to, żeby Wii miało odnieść w Polsce tak duży sukces jak np. PS2, a szkoda, bo według mnie tylko Wii zasługuje na miano pełnoprawnego next-gena. Ale cóż poradzić, większość graczy nadal bardziej leci na piękną grafikę w grach niż na machanie pilotem przed ekranem. Podwyżka ceny Wii w zasadzie skazała tę konsolę na porażkę w Polsce, bo gracze, mając do wyboru dwie konsole w tej samej cenie, Wii i Xboxa 360, na pewno wybiorą X''a. A jakie jest Wasze zdanie na temat przyszłości Wii w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 17:12, shinian napisał:

Mam w domu router. Jestem w sieci osiedlowej. Podpinam x360 i moje 2 PC do routera. Loguje
się na www obsługi routera. Zezwalam na połączenie z konsolą i drugim PC. Wylogowuje się. Włączam
x360. Wchodzę w x-live. Testuje połączenie. Zapisuje ustawienia. Wchodzę w x-live.


A właśnie robię to samo, może to dlatego że kupiłem X360 w USA . Już nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za drugiego posta z rzędu. Mam jeszcze jedno pytanie czy IP na kompie i na X360 masz ustawione na Automatyczne. Jeżeli mam Neostrade, muszę wpisywać w ustawieniach (na X-sie) swój login i hasło od Neostrady. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta cena może skazać N na porażkę na całym świecie, niestety. Słuchałem sobie podcasta z IGN.com w ktorym parę osob obeznanych w temacie gadało o cenie Wii i doszli do wniosku że kosztuje on zdecydowanie za dużo. Wii+Zelda+Classic Pad+dodatkowy Wiimote i nunchuck=400$ !!!
Jedyną zaletą tej ceny jest to że N będzie rzeczywiście zarabiać na konsoli, podczas gdy Sony i MS dopłacają do konsol odbijając sobie na grach. Gdzie tu plusy? Proste, Wii będzie tanieć szybciej niż pozostałe next-geny. Wg. mnie już w przyszłe wakacje cena będzie rowna lub nizsza od 200$ (w Europie oczywiście 200Euro). Taka cena została ustalona ze względu na Święta i sporo osob ktore napaliło się na Wii kupi ją w tym roku nie patrząc na cenę, potem stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 18:55, des1og napisał:

Otóż jeszcze do niedawna szefowie Ninny zapewniali, że ich nowa maszynka będzie kosztować około 160-170 ojro.

Nie wiem skąd masz takie informacje, ale prawda jest taka, że Nintendo od początku zapewniało, iż cena Wii nie przekroczy 250$/€ i dotrzymali słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się