Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Rzeczywiście bardzo interesująca propozycja. W razie czego to zawsze będę mógł dokupić dysk(jeśli wogóle będzie mi potrzebny) Dzięki;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 23:16, Kurammi napisał:

> Ps3 ma ps store ,darmowe ale kaszana

A widziałeś go kiedyś? Moim zdaniem jest 100x razy lepszy od tego shitowego XBL, do którego
co drugi dzień nie mogę się zalogować. Do tego PS Network jest możliwe do użytku w Polsce,
a XBL nie, więc nie ma nawet o czym gadać.

hehe ja widziałem oba i jestem za xbox live nie z powodu wyglądu tylko z powodu funkcjonalności :)
Arcarde to o wiele wyższa półka niż gry z ps store oczywiście są wyjątki jak locorocco (czy jakoś tak ;)) ale jedna czy 2 jaskółki wiosny nie czynią
Sama jakość połączeń jest o wiele lepsza ... mam warhawka i tekkena w obie gram po sieci i po prostu czasem jest TRAGICZNIE a w live mam tylko kłopoty z nowym pes 08 (wina Konami <- oby ich ktoś zastrzelił;))

NA PEWNO w przyszłości ps network dogoni Xbox live ale na razie to oni się dopiero od Microsoftu uczą :) Pamiętajcie że Xbox live ma już ładnych parę latek a sony na tym polu dopiero raczkuje ...

P.S. z Warhawkiem jest już coraz lepiej ale tekken : DR to porażka ! :) Czemu na Xbox 360 wyszedł VF5, DoA4 inie ma lagów ? Ten przykład dobitnie pokazuje że jak się chce to można :)

P.S.2. Naprawdę rok abonamentu kosztuje 200 zł ? hmmmm ja płace roczny abonament w wysokości ok 120 zł no ale 80 w te czy w tamte kto by to liczył na pewno nie użytkownik PS3 (ten co używa TYLKO PS3 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 23:24, bigsmoke177 napisał:

> >
> > > na Xboxa360 są lepsze gry,lepsza jakosc obrazu,i nie zacinają sie
> > chyba tu chodzi ci o multiplatformy a exclusivy i tak wyjdą na PC...
>
> porownaj sobie Assassina Creeda,Orange Box,PES8 na czym wygląda i chodzi lepiej=X360

te fanboye mnie juz klada na plery po prostu smiechu warte jak moga gry wygladac lepiej na
x360 z takim przypadkiem sie nigdyn ie spotkalem heh po prostu jebnieci ludzie i tyle ale zreszta
leje na to forum bo widze duzo tu dzieciakow pozatym ps3 jest mocniejszy wiec nie rozumie czegos
ale o czym tu bende pisac


Po pierwsze nie wszyscy tutaj to dzieciaki. Po drugie masz skalę porównawczą wyglądu ? Po trzecie : Gry nie wyglądają gorzej dlatego że ps3 jest słabsze (jest chyba 3 razy mocniejsze od X360) ale dlatego że producenci chcąc wydać jednocześnie grę na PS3, X 360 i opcjonalnie PC''ta nie robią od podstawy gry na PS3 tylko ją przerabiają . Taki Ratchet czy Uncharted pokazały że w PS3 drzemie ogromna moc ale żeby ją wykorzystać trzeba silnik graficzny napisać od PODSTAW na danej konsoli a takim gigantom jak Activision czy EA się nie chce... np: PES 08 czy Assassin''s Creed . W pierwszym przypadku grafa jest gorsza niż na xbox 360 a w drugim jest o wiele gorsza płynność. Gdyby Konami czy Ubisoft chciał troszkę dłużej podłubać (powiedzmy 2 miechy) wyszły by gry lepsze niż na X360 ale im się to NIE OPŁACA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 23:29, Ciastuś napisał:

> a ty skąd wiesz że nie dbają? PS3 nie potrzebuje 3 letniej gwarancji bo jakościowo jest
LEPSZE
> i praktycznie bezawaryjne, a mojemu koledze wymienili na naprawioną konsole wcale nie
nowa...
> na szczęście niedawno sprzedał tą "konsole"

smieszny argument - jesli PS3 jest bezawaryjne, to jaki problem dla sony dac taka 3 letnia
gwarancje? skoro konsole sie nie psuja to koszt bylby dla nich wrecz zerowy, a zadowolenie
klientow ogromne? :D

a''propos dbania, abstrahujac od jakosci produktu. mozesz mowic sobie co chcesz, ale ja jako
posiadacz i ps3 i drogiej bravii, i psp i cyfrowej lustrzanki sony wiem jedno - firma ta leci
na kase jak nikt inny. i tak, owszem, microsoft robi jak najbardziej to samo, ale paradoksalnie
nawet ten monopolista jest bardziej otwarty na klienta od sony. i udowadnia to chocby takim
ruchem jak 3-letnia gwarancja, ktorej koszt dla nich jest setki razy wiekszy niz bylby dla
sony. i tu masz cala esencje "dbania" - ciezko uwierzyc ale microsoft lepiej radzi sobie z
obsluga posprzedazowa. dla sony to pojecie wciaz wydaje sie abstrakcyjne.


Tu muszę postawić się po stronie PS3 :) (nie ma to jak multiplatformowość;)) Microsoft przedłuża gwarancję z powodu RoD a nie dla wszystkich ... tzn jeżeli wystąpi Ring of Death to TYLKO wtedy masz ekstra rok (nawet jak już miną 2 lata a łapiesz się jeszcze przed upływem trzeciego) PRzy inny kłopotach już gwarancja jest tylko 2 letnia. PS3 ma 2 lata tak samo. Takie są przepisy i takie są gwarancje po co Sony miałoby dawać większą skoro nie musi ? Microsoft musi więc daje (gdyby nie dał połowa użytkowników by odeszła )

P.S. Żeby nie było że słodzę PS3 za bardzo ;) Mój X360 nigdy się nie popsuł a mam go juz prawie 2 latka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2007 o 23:58, Blantman napisał:

(jest chyba 3 razy mocniejsze od X360)


Wiem, że to tylko nawias, ale skąd te informacje? W większości serwisów czytałem, że tak na prawdę, moc Xboksa 360 i PlayStation 3 są porównywalne. PS3 ma lepszy procesor, Xbox kartę graficzną i minimalnie RAM.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 23:24, Kurammi napisał:

> to dlaczego jeżeli ci ''shitowy XBL'' nie chodzi to go uzywasz??jak X taki niedobry to
się
> przerzuc na takie wychwalane Ps3 ;/ nie rozumiem ciebie

Jak byś chciał wiedzieć mam obie konsole. Po zakupie PS3, X0 poszedł w odstawkę...


Kwestia osobistych preferencji. Mam 3 nextgeny a najwiecej czasu spedzałem z x360, potem Wii a na szarym końcu PS3. To indywidualna kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 23:58, Blantman napisał:

Po pierwsze nie wszyscy tutaj to dzieciaki. Po drugie masz skalę porównawczą wyglądu ? Po trzecie
: Gry nie wyglądają gorzej dlatego że ps3 jest słabsze (jest chyba 3 razy mocniejsze od X360)
ale dlatego że producenci chcąc wydać jednocześnie grę na PS3, X 360 i opcjonalnie PC''ta nie
robią od podstawy gry na PS3 tylko ją przerabiają . Taki Ratchet czy Uncharted pokazały że
w PS3 drzemie ogromna moc ale żeby ją wykorzystać trzeba silnik graficzny napisać od PODSTAW
na danej konsoli a takim gigantom jak Activision czy EA się nie chce... np: PES 08 czy Assassin''s
Creed . W pierwszym przypadku grafa jest gorsza niż na xbox 360 a w drugim jest o wiele gorsza
płynność. Gdyby Konami czy Ubisoft chciał troszkę dłużej podłubać (powiedzmy 2 miechy) wyszły
by gry lepsze niż na X360 ale im się to NIE OPŁACA.


o wreszcie jedna z nielicznych osób z którą można porozmawiać bez fanboyostwa. Niestety tak jest już z multiplatformami że twórcom albo nie chce sie robić albo nie opłaca, ale spójrzmy tu na przykład CoD4 gra stoi na równi w obu wersjach, a efekt? naprawdę duża popularność tej gry na PS3. Więc myśle że gdyby większość producentów decydowała sie na dopracowanie gry, lub robienie portów nie z X0 tylko z PS3 bylo by duzo lepiej, i gier by wiecej szlo, bo teraz np. jak ludzie slysza ze gra sie kiepsko nie kupuja.
P.S Jak myslisz zlamanie zabezpieczen PS3 zwiekszlo by sprzedaz tak jak u x0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2007 o 09:12, Mateusz9214 napisał:

P.S Jak myslisz zlamanie zabezpieczen PS3 zwiekszlo by sprzedaz tak jak u x0?


W Polsce niestety na pewno .... na zachodzie piractwo nie jest już tak nagminne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 00:15, Dincooo napisał:


> (jest chyba 3 razy mocniejsze od X360)

Wiem, że to tylko nawias, ale skąd te informacje? W większości serwisów czytałem, że tak na
prawdę, moc Xboksa 360 i PlayStation 3 są porównywalne. PS3 ma lepszy procesor, Xbox kartę
graficzną i minimalnie RAM.

pozdrawiam


PS3 ma lepszy o wiele procek który odciąża m.in. karte graficzną w niektórych procesach. Nie jestem super znawcą ale jeżeli NAughty God mówiło prawdę że Uncharted wykorzystuje tylko 30 % mocy PS3 to ja nie widzę innej możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2007 o 10:26, Blantman napisał:


W Polsce niestety na pewno .... na zachodzie piractwo nie jest już tak nagminne...


To jest właśnie najgorsze.
Ceny gier na zachodzie są dostosowane do zarobków, jakie ludzie otrzymują z pracy. Dla nich 50 euro na grę to tyle jak dla nas 50 zł. O Polsce niestety nie pomyślano i ceny gier mamy takie jak na zachodzie, przy czym zwykłego, szarego Polaka nie stać ot tak pójść i wybulić 230 zł na grę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2007 o 12:06, master matrox napisał:

To jest właśnie najgorsze.
Ceny gier na zachodzie są dostosowane do zarobków, jakie ludzie otrzymują z pracy. Dla nich
50 euro na grę to tyle jak dla nas 50 zł. O Polsce niestety nie pomyślano i ceny gier mamy
takie jak na zachodzie, przy czym zwykłego, szarego Polaka nie stać ot tak pójść i wybulić
230 zł na grę :(

możesz kupować gry za granicą (nowości już po 120 zł ) albo używki na allegro nikt ci nie każe kupować nowości z MM czy Empika :) JA w tym roku kupiłem tylko CoD 4 w MM a reszte z innych źródeł a grałem we WSZYSTKIE najważniejsze pozycje na PS3 i X360. PRzykładowo kupiłem Assassin''s Creed w Australii (140 zł) i sprzedałem po 2 tygodniach i przejściu całości za 185 zł. teraz gram w Ace Combat kupione za 100 zł na allegro :) Oprócz tego pogrywam w Uncharted i Ratcheta każda po 110 zł na Ebay''u :) A zapomniałbym PES 08 za 100 zł na gram.pl (rabat 100 zł za Ek wiedźmina) , ORange Box sprzedałem za 110 zł a kupiłem za 125 zł (15 zł gra mnie kosztowała). PGR 4 kupione w foli nówka za allegro za 130 zł (2 miechy po premierze), Halo 3 wymieniłem na Skate, PES 6 na FN3 , Forze kupiłem za grosze na allegro, teraz jestem w trakcie wymiany Virtua tennis 3 plus burnout za KAne and Lynch . Z USA leci do mnie SCene it? co w polsce nigdy nie wyjdzie:)
JAk widzisz masz dużo możliwości:)

P.S. Kupiłem sobie jeszcze w tym roku Mass Effect za pełne 219 zł ale się opłacało :D No i Final Fantasy XII w MM za aż 79 zł (wyszło już w platynie) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 12:06, master matrox napisał:

> W Polsce niestety na pewno .... na zachodzie piractwo nie jest już tak nagminne...

To jest właśnie najgorsze.
Ceny gier na zachodzie są dostosowane do zarobków, jakie ludzie otrzymują z pracy. Dla nich
50 euro na grę to tyle jak dla nas 50 zł. O Polsce niestety nie pomyślano i ceny gier mamy
takie jak na zachodzie, przy czym zwykłego, szarego Polaka nie stać ot tak pójść i wybulić
230 zł na grę :(


Po pierwsze - tak jak napisał poniżej Blantman, nie musisz kupować gier następnego dnia po premierze. Na PS2 są na przykład kolekcje Platyny, pewnie na PS3 też niedługo się pojawią. Po drugie - na allegro często są gry z instrukcją w dziwnym języku (np. norweską). Kupujesz, a instrukcję w PDF ściągasz (jest jedna taka stronka ze skanami instrukcji - z przeznaczeniem dla osób które wypożyczyły lub kupiły uzywkę bez instrukcji). Po trzecie - gry na PeCeciakach potaniały drastycznie - nowości często są za 99, nieco starsze gierki za 60, klasyki za 20. A ludzie i tak narzekają, że drogo, i tak piracą. Po czwarte - skoro zarabiamy mniej, nie możemy pozwolić sobie, żeby grać we wszystko, musimy po prostu MĄDRZEJ wybierać gry. Brzmi jakbym się wymądrzał - ale coś w tym jest. Za dawnych czasów, kiedy grałem na PC w piraty, miałem 2-3 nowe gry co tydzień-dwa. Dzisiaj mam krótką listę kilku gier, które chcę kupić, bo wiem, że są dobre (z recenzji na www, z opinii userów, itepe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2007 o 13:31, MsbS napisał:

pozwolić sobie, żeby grać we wszystko, musimy po prostu MĄDRZEJ wybierać gry. Brzmi jakbym
się wymądrzał - ale coś w tym jest. Za dawnych czasów, kiedy grałem na PC w piraty, miałem
2-3 nowe gry co tydzień-dwa. Dzisiaj mam krótką listę kilku gier, które chcę kupić, bo wiem,
że są dobre (z recenzji na www, z opinii userów, itepe).


Jakby co ja mówię o czasie teraźniejszym i grach na Playstation 3 :-)
Jeżeli chodzi o gry na PC - ja też wybieram tylko te, które mi się podobają i kupuje reedycje. Mam malutko wydań premierowych, a tak to kupuje wszystko z reedycji... Szkoda, że konsole z reguły mają tylko jedną reedycje, no ale takie PS2 doczekało się Kolekcji Klasyki od polskiego dystrybutora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2007 o 13:43, master matrox napisał:

Jakby co ja mówię o czasie teraźniejszym i grach na Playstation 3 :-)


Jasna sprawa. Problem w tym, że dla konsolowych firm do niedawna byliśmy trzecim światem (a nawet gorzej - po prostu nei istnieliśmy). Pierwszy Polskę dostrzegł Microsoft, PS3 też miało u nas premierę z wielką pompą. Generalnie rynek konsol zaczyna po woli rosnąć - miejmy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma. Miejmy nadzieję, ze sprzedaż konsol wzrośnie znacząco. Większy rynek = tańsze gry, bo koszty typu promocja i marketing rozłożą się na większą liczbę wydanych egzemplarzy.

A tak swoją drogą to dla Nintendo Polski nadal nie ma na mapie - na moim Wii muszę podszywać się pod Brytola. A o Nintendo Club mogę tylko pomarzyć. Panie Iwata - patrz pan, jak konkurencja działa i kopnij wreszcie w tyłek Lukas Toys! Nawet jeśli w Polsce jest mało graczy - to przecież Wii jako jedyne ma szansę trafić do nie-graczy! (wybaczcie ten offtop)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 14:35, MsbS napisał:


> Jakby co ja mówię o czasie teraźniejszym i grach na Playstation 3 :-)

Jasna sprawa. Problem w tym, że dla konsolowych firm do niedawna byliśmy trzecim światem (a
nawet gorzej - po prostu nei istnieliśmy). Pierwszy Polskę dostrzegł Microsoft, PS3 też miało
u nas premierę z wielką pompą. Generalnie rynek konsol zaczyna po woli rosnąć

takie małe sprostowanie to najpierw sony nas dostrzegło bo konsolki sony były wcześniej dostępne od M$ :) a X0 nie miał sie u nas wogóle pojawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do domu na święta i po trzech miesiącach grania na X360 podłączonym do SDTV podpiąłem go wreszcie pod TV LCD. Różnica przeogromna. Aż mi głupio się zrobiło, że zadowalałem się obrazem 480i oferowanym przez PAL. Zaczynam się obawiać, że jak jeszcze trochę pogram, to po powrocie do akademika na obczyznę pójdę do sklepu i kupię jakiś telewizorek :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh a ja mam problem, bo albo podłącze PS3 do mojego starego samsunga, albo na 17cal monitor... cholera. A kupować nowego TV lub monitora nie zamierzam. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się