HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2007 o 20:22, StroggMan napisał:

Postanowiłem sobie przeczytać wszystkie tomy "Wiedźmina", doszedłem do ostatniego - czytam,


Ostatni tom to chyba "Miecz Przeznaczenia".A no książka naprawde fajna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 18:56, StroggMan napisał:

Miecz przeznaczenia to drugi tom opowiadan o Wiedźminie - ostatni tom sagi to "Pani jeziora".

Aaaa,no to będe musiał się zainteresować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie skonczylem czytać "Liżąc Ostrze" Jakuba Ćwieka... musze przyznać ze zakończenie nie bylo dla mnie zupelnie jasne.... moglby mnie ktos oswiecic??:/ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja proszę cobyście oświecali przedmówce na priv. Nie mam dostępu do polskiej literatury za bardzo, a na spojlery nie mam ochoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Mam ważne pytanie. Właśnie skończyłem czytać książke "Piknik na skraju drogi" i jestem zły, że na końcu nic się nie wyjaśniło. Czy ktoś ma może jakąś interpretacje zakończenia?? ;/. Nienawidze takich niemrawych zakończeń ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 23:33, Be-Yacz napisał:

Kurcze. Mam ważne pytanie. Właśnie skończyłem czytać książke "Piknik na skraju drogi" i jestem
zły, że na końcu nic się nie wyjaśniło. Czy ktoś ma może jakąś interpretacje zakończenia??
;/. Nienawidze takich niemrawych zakończeń ;].


A nie myślałeś czasem, że takie zakończenie daje dużo miejsca dla twojej wyobraźni poza tym na koniec było trochę wyjaśnienia (z uświadomieniem sobie przez bohatera, że był robiony w konia...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 23:52, syriusz.b napisał:

A nie myślałeś czasem, że takie zakończenie daje dużo miejsca dla twojej wyobraźni poza tym
na koniec było trochę wyjaśnienia (z uświadomieniem sobie przez bohatera, że był robiony w
konia...)

To, że został robiony w konia to wiem, ale to nijak ma się do akcji z kulą. No właśnie o to mi chodzi, że zostawia tego miejsca dla wyobraźni za dużo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 23:33, Be-Yacz napisał:

Kurcze. Mam ważne pytanie. Właśnie skończyłem czytać książke "Piknik na skraju drogi" i jestem
zły, że na końcu nic się nie wyjaśniło. Czy ktoś ma może jakąś interpretacje zakończenia??

Jak to się nic nie wyjaśniło? Czego jeszcze Ci zabrakło?
Albo inaczej: co dla Ciebie jest niejasne w tej powieści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

większość czyta literaturę współczesną (ja wcześniej również) ale przygotowując się do matury ustnej czytałem dramaty Szekspira i tak stałem się fanem jego twórczości :-) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 01:04, A-cis napisał:

Jak to się nic nie wyjaśniło? Czego jeszcze Ci zabrakło?
Albo inaczej: co dla Ciebie jest niejasne w tej powieści?

Ta książka niema zakończenia. Doszedł do kuli i koniec. Nie wiadomo czy kula to pic na wode czy jednak to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, też czytałem trochę Szekspira, z tych jego dzieł spoza kanonu lektur polecam Poskromienie Złośnicy i Król Lear, czasem niezłe teksty lecą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 03:21, Be-Yacz napisał:

Ta książka niema zakończenia. Doszedł do kuli i koniec. Nie wiadomo czy kula to pic na wode czy jednak to prawda.

To akurat autorzy pozostawili domyślności i fantazji czytelnika. Ale takich powieści masz masę i kula nie jest tu najistotniejsza.
Gdy za jakiś czas (niech się wpierw Ci wszystko ułoży) zastanowisz się nad powieścią, to zauważysz, że najistotniejsza rzecz jest zawarta w tytule. Autorzy założyli możliwość (szerzej rozwijają ją w rozmowie Pillmana z Nunnunem, tak gdzieś na 2/3 powieści), że istnieją cywilizacje, dla których my jesteśmy jak wróble lub mrówki. Podróżując z jednego krańca kosmosu na drugi ONI zatrzymali się akurat na Ziemi, zrobili sobie popas/piknik i polecieli dalej nie zwracając na nas najmniejszej uwagi. Czyli tak jak my podczas pikniku traktujemy wróble.
Pozostało po nich trochę śmieci, a ludzie teraz głowią się co to za "rzeczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 12:06, A-cis napisał:

zatrzymali się akurat na Ziemi, zrobili sobie popas/piknik i polecieli dalej nie zwracając
na nas najmniejszej uwagi. Czyli tak jak my podczas pikniku traktujemy wróble.
Pozostało po nich trochę śmieci, a ludzie teraz głowią się co to za "rzeczy".

I tak jak wróble, czy inne ptaki, z tych odpadków robimy użytek, często bardzo odległy od pierwotnego przeznaczenia. Nie wiemy, co to, nie wiemy, jak działa, ale może da się wpleść w gniazdko albo skusić samiczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszytskich fanow Mikolajka uszczęsliwisc wiadomoscią ze w listopadzie ma wyjsc drugi tom nowych przygod mikołajka :)

Tytuł ; Nowe przygody mikoljka tom 2

Pozostaje nam tylko czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przeczytalem "Kompania Braci" Stephena E. Ambrose
opowiada o kompanii E 506 pulku spadochronowej 101 dywizji powietrznodesantowej
kompania E przeszla wszystkie fronty drugiej wojny swiatowej od normandii do orlego gniazda Hitlera
smieszne dialogii miedzy zolnierzami duzo informacji o operacjach podczas wojny cos dla taktykow
bardzo dokladna ksiazka i na prawdziwych historiach. wartosciowe i fascynujace swiadectwo. czytelnik tej ksiazki moze poczuc sie jednym z zolnierzy kompanii E wczuc sie w ich losy bawic sie i cierpiec razem z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kupiłem książkę Toma Clancy''ego, "Czas Zdrady", z serii Centrum Szybkiego Reagowania. Tyle że nie ma nigdzie informacji, który to tom serii. Czy w tej serii, każdy tom to kontynuacja poprzedniego, czy może oddzielne historie ? I czy mógłby mi ktoś wypisać w odpowiedniej kolejności wszystkie tomy tej serii ? Byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno skończyłem czytać "Świat wg Clarksona 2". Nie jest to może jakaś strasznie ambitna lektura, ale tak czy inaczej książka jest świetna. Uwielbiam ten styl pisania Jeremiego.
Niniejszym polecam wszystkim. ;)

Mam nadzieję, że kolejne przetłumaczone książki ukażą się niedługo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamowieł sobie ,,Na zachodzie bez zmian " polowałem na ta ksiażka bardzo długo , ale w końcu bede miał okazje ja przeczytać . Zaintereswałem sie ta ksiażka poprzez film ktory jest arcyciekawy i bardzo fajny . polecam go kazdemu miłosnikowi filmow wojennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeczytałem "Faraona" i jestem bardzo zadowolony z lektury :) Jak dla mnie jest wciągająca, ale i tak najważniejsze wydarzenia dzieją się na końcu :> No i szkoda, że od początku książki wiadomo, że Ramzes nie zostanie faraonem. Jak dla mnie wspaniała książka i żałuję, że wcześniej jej nie przeczytałem.

A obecnie czytam tylko monografie, a konkretnie o kobietach w średniowieczu i też mnie bardzo wciągnęła i już od pierwszych stron można dowiedzieć się o wielu postaciach, które zostały zapomniane, a bardzo dużo zrobiły dla Europy :) Czasem tylko autorka za bardzo wychwala kobiety, ale wtedy staram się nie zwracać na to uwagi.
Aha te dwie książki to " Kobieta w czasach katedr" i "Kobieta w czasach wypraw krzyżowych", a autorka to Regine Pernoud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się