HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2009 o 19:54, Izrafel92 napisał:

Z ksiazek komudy czytalem bodajze "Wilcze Gniazdo" i fantastyki sie tam nie doszukalem.
Choc mialem na to nadzieje, kiedy siegalem po ksiazke stojaca przeciez na polce w dziale
"fantastyka".


Fantastykę znajdziesz w książkach Komudy takich jak:

- "Bohun"

- "Czarna szabla"

- "Opowieści z Dzikich Pól"

- "Czarna bandera"

Natomiast fantastyka w czystej postaci to:

"Demony"

"Antologia A.D.XIII, t.1"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 01:04, A-cis napisał:

> To że Komuda pisze lepiej od Sienkiewicza nie oznacza że musi zaraz dostać Nobla
, nie rozumiem skąd taka analogia
Po prostu wydaje mi się, że Nobel z literatury (na ogół) określa już wartość twórczości
jakiegoś pisarza.
I nie chodzi tu o to, że pisarz tworzy pod gusta np. młodzieży.


O ile nagroda Nobla te sto lat temu coś znaczyła , to teraz jej wartość się zdewaluowała.
Po drugie odnoszę wrażenie że nagrody Nobla w dziedzinie literatury przyznaje się na zachętę , z tytułu poprawności politycznej itd.
Powieści historycznych jest obecnie na kopy a wtedy ilość pisarzy która uprawiała ten gatunek literatury była jak najbardziej policzalna i nie było ich zbyt wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 02:24, kerkas napisał:

O ile nagroda Nobla te sto lat temu coś znaczyła , to teraz jej wartość się zdewaluowała.
Po drugie odnoszę wrażenie że nagrody Nobla w dziedzinie literatury przyznaje się na
zachętę , z tytułu poprawności politycznej itd.
Powieści historycznych jest obecnie na kopy a wtedy ilość pisarzy która uprawiała ten
gatunek literatury była jak najbardziej policzalna i nie było ich zbyt wielu.

masz niestety rację. nagroda nobla coraz mniej znaczy bo zrobiła się za bardzo polityczna i najlepiej to widać właśnie po pokojowej nagrodzie jak i tej z dziedziny literatury. dla mnie wypacza to w ogóle sens przyznawania takiej nagrody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy próbowałem czytać Harrego Pottera i nie udawało mi się to. Po prostu, po kilku stronach wymiękałem. Sam się dziwię, że w dwa dni przeczytałem Kamień Filozoficzny i kończę Komnatę Tajemnic, a czeka jeszcze Więzień Azkabanu. ŻADNA książka mnie tak nie wciągnęła. Genialnie się ją czyta, człowiek nie zwraca uwagi na upływające godziny. Polecam wszystkim!

PS. Wie ktoś jaka jest w Empiku cena HP i Insygnia Śmierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2009 o 11:00, Wrukos napisał:

PS. Wie ktoś jaka jest w Empiku cena HP i Insygnia Śmierci?

HP i Insygnia Śmierc salonie 49zł. ,empik.com 45,49 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak będzie się prezentować książka Metro 2033 która ma zawitać niedługo do Polski , fragmenty juz czytałem wiec możne będzie fajnie a potem gra która ma powstać na podstawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój brat dostał od kolegi ksiażke "Joy division i Ian Curtis - przejmujący z oddali". Książka opowiada historię pamiętnego zespołu i skupia się na losach poszczególnych jego członków i głównie na Ianie Curtisie. Jak narazie czyta mi się bardzo dobrze, pomimo iż nie słuchałem nigdy głębiej muzyki Joy Division. Ktos może też czytał tą książkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nowe Nowej Fantastyce ciekawe rzeczy są napisane.

2010:
"dr. Sleep"(kontynuacja "Lśnienia")
kolejny tom "Mrocznej Wieży" - że co?!!?!?!? Ktoś wie coś więcej, bo ja pierwsze słyszę i jestem niesamowicie podescytowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2009 o 19:26, Ichibanboshi-kun napisał:

2010:
"dr. Sleep"(kontynuacja "Lśnienia")
kolejny tom "Mrocznej Wieży" - że co?!!?!?!? Ktoś wie coś więcej, bo ja pierwsze słyszę
i jestem niesamowicie podescytowany


Tak, to prawda. Jakiś czas temu King zapowiedział obie te książki. Niewiele o nich wiadomo poza to że będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą. Dodam tylko, że o ile kontynuacja Lśnienia była tylko rzuconym pomysłem, nie wiadomo czy doczeka się rozwinięcia, więc to bardziej możliwa do spełnienia plotka niż fakt (a King mówił, że opowiadałaby o dorosłym Dannym, który pracowałby jako ktoś tam i coś tam :)), o tyle kolejny tom "Mrocznej Wieży" jest już chyba w fazie preprodukcji a może i nawet w trakcie tworzenia.


Izrafel92
Ja też czekam :) Może jakoś nie odliczam dni ani nic, ale w niedługim czasie po premierze zamierzam sobie sprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 22:14, Izrafel92 napisał:

Czy tutaj tylko ja czekam na "Ja Inkwizytor Wieze do Nieba", Jacka Piekary? Powiedzcie,
ze ktos jeszcze jest fanem cyklu o Mordimerze.


Ja czekam z niecierpliwością. Poza tym ptaszki ćwierkają że w 2010 też ma się ukazać Płomień i Krzyż tom 2. Ponoć osoby zapisane do Fabrycznego newslattera dostały fragment pod choinkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Ja wpisalem maila, zeby newsletter dostawac, ale nie zauwazylem nic takiego. Musze to sprawdzic xD

3 tom "Plomienia i Krzyza" tez w koncu wyjdzie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 22:16, Erton napisał:

, o tyle kolejny tom "Mrocznej Wieży" jest już chyba w fazie preprodukcji
a może i nawet w trakcie tworzenia.

Wspaniale!
Czyli znowu czeka nas wędrówka?
Lata czytałem tę serię i przyznam wam, że została tak napisana, że po zamknięciu ostatniej strony c

Spoiler

zułem się jak Susan, która wreszcie skończyła swoją podróż i jeszcze spotkała swoich ukochanych. Aż człowiekowi lżej się zrobiło po tak męczącej podróży ;) - bo Roland ma jeszcze długą drogę, le miejmy nadzieję, że to już ostatnie podejście

Uwielbiam tę sagę i pewnie jak wyjdzie to kupię ten tom w języku angielskim choćbym stówę miał dać, alo poproszę na urodziny hie hie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś może "Jakiś potwór tu nadchodzi" Ray-a Bradbury-ego ?.

Ja przed chwilą skoczyłem lekturę w.w. pozycji i zachodzę w głowę co miał na myśli autor.
W najprostszej interpretacji jest to starcie dobra ze złem ale wydaje mi się , że jest w tej książce coś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 02:02, kerkas napisał:

Czytałeś może "Jakiś potwór tu nadchodzi" Ray-a Bradbury-ego ?.

Ja przed chwilą skoczyłem lekturę w.w. pozycji i zachodzę w głowę co miał na myśli autor.
W najprostszej interpretacji jest to starcie dobra ze złem ale wydaje mi się , że jest
w tej książce coś jeszcze.

Kojarze nazwisko autora, chyba jkieś opowiadanie gdzieś czytąłem/widziałem.
Ale brzmi ciekawie, wiec jak juz uporam sie z lekturami i powtórką to pracy maturalnej wezmę się za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 08:19, Ichibanboshi-kun napisał:

Kojarze nazwisko autora, chyba jkieś opowiadanie gdzieś czytąłem/widziałem.
Ale brzmi ciekawie, wiec jak juz uporam sie z lekturami i powtórką to pracy maturalnej
wezmę się za to


Tytuł jest cytatem z "Makbeta" Szekspira

"Palec mię świerzbi, to dowodzi,
Że jakiś potwór tu nadchodzi."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się