HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2009 o 18:10, rafekx 12 napisał:

CZy możecie mi polecić jakąś książke S.Kinga??Najlepiej taka któą sami uważacie za dobry
tytuł...?


Danse macabre

Chudszy

Wielki marsz

Zielona mila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:10, rafekx 12 napisał:

CZy możecie mi polecić jakąś książke S.Kinga??Najlepiej taka któą sami uważacie za dobry
tytuł...?


Bastion, Danse Macabre (wszystko co, chcesz wiedzieć o horrorach, b. ciekawa lektura), Serca Atlantydów, Miasteczko Salem, Misery, cykl Mroczna Wieża. Nie radzę zaczynać od Bastionu i Mrocznej Wieży, bo to są tysiące stron :) Ale Miasteczko Salem na początek w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:10, rafekx 12 napisał:

CZy możecie mi polecić jakąś książke S.Kinga??Najlepiej taka któą sami uważacie za dobry
tytuł...?


Generalnie "Miasteczko Salem" [wampiry - ale nie należy się zrażać przydługim początkiem bo to właśnie wprowadza nastrój do dalszej akcji] i "Lśnienie" [tez mi się podobało].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:24, marcinshinoda napisał:

Jakie książki moglibyście mi polecić do tej prezentacji.

Cóż... szkoda, że to mają być książki z poza kanonu lektur, bo z przyjemnością poleciłabym Ci "Mistrza i Małgorzatę". Co prawda nie jest to jakaś super modna, ale wciąż znakomita książka. To też zależy jaki chcesz gatunek. Skoro masz je omawiać to weź taki w którym czujesz się dobrze. Polecam jeszcze "Ojca Chrzestnego". Skończyłam niedawno. 10/10. Trylogia Bourne''a mogłaby się okazać zbyt szczegółowa. Jak wolisz fantastykę to Sapkowski. Choć ja za tym nie przepadam :) Książka dla kobiet? Yyyy... nie mam pojęcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 20:57, mała16 napisał:

ja za tym nie przepadam :) Książka dla kobiet? Yyyy... nie mam pojęcia :D


"Dziennik Bridget Jones" i "Diabeł ubiera się u Prady"? Obie dość popularne a przy tym jeszcze bardziej rozpowszechnione dzięki ekranizacjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 16:16, Asthariel napisał:

Przeczytałem Baranka Moore''a , i muszę przyznać, że mnie trochę rozczarowała.


Mnie BARDZO rozczarowała. Najgłupszego Anioła oraz innych jego książek nawet nie tykam. Co prawda są przebłyski, czasem nawet faktycznie jest się z czego pośmiać, ale większość to humor strasznie prymitywny. Ot, jak wyglądają zabawne amerykańskie książki... Jak dla mnie to jeśli chodzi o humor wzorem do naśladowania są panowie Terry Pratchett i Douglas Adams :>

Z ostatnio czytanych i niepolecanych warto też wyróżnić "Koniec niewinności" niejakiej Ami Sakurai. Od komentarza się powstrzymam...

I z innej beczki - czy ktoś już czytał "Radio Yokohama"? Wcześniejsze książki Bruczkowskiego mnie wciągły niesamowicie, jednak tu dochodzi jeszcze jeden autor (w sumie autorka ;)). Wie ktoś, czy ten eksperyment się powiódł? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mniej więcej w połowie "Baranka" i całkiem mi się podoba. Jest dokładnie to czego się spodziewałem, przyjemnie się to czyta, a co do humoru to powoduje uśmiech na twarzy, i mi to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 18:15, Łeber napisał:

Polecacie może nową książkę J.Piekary: "Charakternik"? Zastanawiam się nad kupnem, książka
zgarnia niezłe noty i podobnoż jest niesamowicie wciągająca.


Szkoda czasu i atłasu , ni to książka fantasy ni awanturniczo przygodowa w sumie nijaka.
Niesamowicie wciągająca to zadnie bardzo na wyrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że nie kupiłem w takim razie. A pieniążki przeznaczone na zakup lektury poszły na "Malowany Człowiek, Księga II". Polecam ogólnie te książki, kapitalna fantastyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o fantastyce to ja powiem, że przeczytałem trochę książek z Forgoten Realms(szczegóły patrz na GS''ie).
Kiedyś to mi się podobało ale dziś powiem że to kicz mocno bity na mięso. A ten cukierkowaty Drizzt to jest w tym najlepszy, zawsze wygrywa jak Steven Segal albo Chuck Noris w swoich filmach.
Jedynie to dobra była "Ojczyzna" bo zawiera w sobie dawkę psychiczną i odzwierciedlenie oddziaływań na własne ego i mentalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2009 o 11:28, TetraGramaton napisał:

zawsze wygrywa jak Steven Segal albo Chuck Noris w swoich filmach.

Chuck Norris nie zawsze wygrywa (patrz "Droga smoka") :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem ,,Brisingr". Naiwna, pełna drażniącego mnie patosu i irytująco wzniosła. Mimo tego, to dobra książka:). Czytałem ją z dużą przyjemnością. Napisana tak, by ktoś kto nie czytał poprzednich części (ja czytałem, eby nie było:P) mógł w miarę powiązać postaci, wydarzenia z poprzednich części. Zaskoczyło mnie, że z trylogi zrobił się czteroczęściowy cykl, ale zarazem mnie to cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 16:53, kedzior141 napisał:

Co możecie mi powiedzieć o książce "Ojciec Chrzestny"? Warto się zainteresować, jeśli
tak to dlaczego?

Tak , warto się zainteresować, bo to jedna z najlepszych książek w historii, opowiadająca o sycylijskiej mafii w Ameryce na przestrzeni lat. Jak w ogóle mozna zadawać takie pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 17:00, Asthariel napisał:

Tak , warto się zainteresować, bo to jedna z najlepszych książek w historii, opowiadająca
o sycylijskiej mafii w Ameryce na przestrzeni lat. Jak w ogóle mozna zadawać takie pytanie?


Będę musiał przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi polecic jakś sensacyjną książke? Może być jakaś o morderstwach albo o seryjnych morderstwach,chodzi mi o taką która będzie mnie trzymała w napięciu....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się