HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ogólnie to wolę coś co jest cyniczne, ponure i brutalne. Coś gdzie będzie fantastyka ale bez przesady. Świat realistyczny mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 22:27, B1SH0P napisał:

Ogólnie to wolę coś co jest cyniczne, ponure i brutalne. Coś gdzie będzie fantastyka
ale bez przesady. Świat realistyczny mnie nie interesuje.


Malazańska Księga Poległych i Czarna Kompania powinny Cię zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 10:26, Gromo napisał:

Czy mógłby ktoś polecić dobrą książkę w stylu fantasy? Zastanawiam się nad Światem Dysku
Pratchetta. Nie musi to być super nowa książka wydawana w tym roku, wolałbym coś starszego
nawet.

Zainteresuj się książkami z uniwersum Świata czarownic autorstwa Andre Norton albo Jeźdźcy smoków autorstwa Anne McCaffrey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 22:27, B1SH0P napisał:

Ogólnie to wolę coś co jest cyniczne, ponure i brutalne. Coś gdzie będzie fantastyka
ale bez przesady. Świat realistyczny mnie nie interesuje.

Jak koledzy mówią:
Steven Erikson - Ogrody księżyca i Bramy Domu Umarłych (2 pierwsze tomy Malazańskiej - mój ulubiony cykl fantasy. Jest tu jednak MNÓSTWO magii.)
G.R.R. Martin - Gra o tron (fantastyka jest tu praktycznie tylko na początku i na końcu książki).
Glen Cook - Kroniki Czarnej Kompanii
Matthew Stover - Bohaterowie umierają (reality show w świecie fantasy, z bezlitosnym zabójcą w roli głównej, oglądanym przez miliony widzów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się Malazańską Księgą Poległych i Czarną Kompanią. Na początek wezmę Czarną Kompanię, dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 21:21, Net_com napisał:

Wie ktoś , gdzie dostanę Ogrody księżyca Stevena Ericksona ?

Ja w zeszłym tygodniu trafiłem na ładną aukcję na Allegro, gdzie ktoś sprzedawał całą serię (w sensie że 9 części, które dotychczas wyszły). Udało się ją wygrać za 410 złotych, więc nie tak źle. Chociaż liczyłem, że cena będzie niższa niż 400, ale dwie osoby się ładnie pod koniec przebijały. :P Książki były raz czytane, ale są w bardzo dobrym stanie. Zresztą, treść tak czy inaczej jest znakomita. :P

A co do samych Ogrodów księżyca, to widzę, że coś słabo z dostępnością jest. W empiku nie ma, nawet przejrzałem w ceneo parę sklepów, ale tam też produkt niedostępny. Możesz poszukać w ceneo, pewnie gdzieś się uda znaleźć tę książkę. A jak nie, to pozostaje Allegro. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2011 o 10:47, matiz123 napisał:

A jak nie, to pozostaje Allegro.


Tylko to zostaje. Mag w najbliższym czasie nie planuje dodruków starszych części MKP. Może po premierze X tomu będzie nowe wydanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 11:07, In_The_End napisał:

Polecicie książkę(przynajmniej dobrą, a nie byle co według recenzji :)), gdzie główni
bohaterowie to Templariusze? Interesowałaby mnie taka gdzie akcja toczy się na ziemi
świętej.

Hmm jedyne co mi sie kojarzy to "Lzy Nemesis" Rafala Debskiego. Trzecia krucjata, ziemia swieta, saraceni i krzyzowcy z dodatkiem fantastyki. Sam jeszcze nie czytalem, ale wyglada ciekawie.

Ps. Przepraszam za brak polskich znakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mag milczy co do wydania "Republiki Złodzieji" Lynch`a. Miało być w marcu tego roku, jest juz po premierze światowej pare miechów... Tworzy nam się książkowy Duke Nukem Forever , czy może coś mnie ominęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 12:12, Surven napisał:

Mag milczy co do wydania "Republiki Złodzieji" Lynch`a. Miało być w marcu tego roku,
jest juz po premierze światowej pare miechów... Tworzy nam się książkowy Duke Nukem Forever
, czy może coś mnie ominęło?

Nie ukazało sie jeszcze - ma się ukazać za granicą około listopada / grudnia. Autor miał przez ostatnie kilka lat depresję, o ile dobrze kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 12:34, Asthariel napisał:

Nie ukazało sie jeszcze - ma się ukazać za granicą około listopada / grudnia. Autor miał
przez ostatnie kilka lat depresję, o ile dobrze kojarzę.


Depresje to fani będą mieć - około listopoda/grudnia miało wyjść... ale zeszłego roku. No nic, przyjdzie poczekać jeszcz trochę.Za miesiąc premiera 6 części oka jelenia, więc będzie można się tym chociaż pocieszyć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś "Czarną bezgwiezdną noc" Kinga. Zastanawiam się za co się wezmę jak będę miał trochę wolnego
i ten tytuł póki co jest wysoko na mojej liście:) Wciąga tak jak cała reszta tego autora? W sumie za dużo nie
przeczytałem, ale "Pod kopułą"- to z wypiekami na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 07:53, B1SH0P napisał:

Zainteresowałem się Malazańską Księgą Poległych i Czarną Kompanią. Na początek wezmę
Czarną Kompanię, dzięki za pomoc.


Jakiś czas temu wyszło ładne wznowienie w Polsce, w czterech grubych tomach są zebrane wszystkie części Czarnej Kompanii. Czwarty chyba jeszcze się nie ukazał, ale trzy pierwsze już na pewno są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 21:03, Largooo napisał:

Słyszeliście o jakiejś książce, która odnosi się do pokonania śmierci i możliwości długiego
życia?


To zależy, chodzi ci o powieść czy np. książkę popularnonaukową? O metafizyczne bzdety czy naukowe przewidywania i teorie co do nieśmiertelności? Skonkretyzuj pytanie to może będę mógł pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 23:01, Largooo napisał:

Cokolwiek, znasz. Może być czysto naukowe, ale też fantastyka.


Jeśli czytasz po angielsku to bierz wszystko Raya Kurzweila, zwłaszcza "The Singularity is Near", "The Age of Spiritual Machines" i "The Age of Intelligent Machines", oraz wszystko Aubreya de Grey, dość popularnego immortalisty"Ending aging: The rejuvenation breakthroughs that could reverse human aging in our lifetime" chociaż to akurat dość ciężka lektura. Ale za to wywiady z nim są bardzo, bardzo warte uwagi.

Z powieści warto rzucić okiem na "Szklany Dom" i "Accelerando" Charlesa Strossa w którym opisane jest postludzkie społeczeństwo które m.in. pokonało śmierć. Tak samo "Perfekcyjna Niedoskonałość" Jacka Dukaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się