HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Mam pytanie, mianowicie: czy jest jakaś strona która zajmuje się oceną tłumaczeń książek na nasz rodzimy język? Wiele książek przeszło przez ręce różnych tłumaczy a ja chciałbym wiedzieć jakie są najlepsze. Istnieje coś takiego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakieś dobrej, przejrzystej literatury związanej z mitologią grecką i skandynawską. Rozważam "Mity Parandowskiego" oraz "Misty Skandynawskie" Rafała Maciszewskiego.

Jakieś propozycje? ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 12:57, Kardithron napisał:

"Misty Skandynawskie" Rafała Maciszewskiego.


Lepsza jest "Mitologia germańska" Artura Szrejtera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakieś dobrej i mrocznej książki.
Najlepiej z gatunku fantasy lub sci fi.
Jak znacie jakieś pozycje z tego gatunku, to napiszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 09:22, Azdnak napisał:

Poszukuje jakieś dobrej i mrocznej książki.
Najlepiej z gatunku fantasy lub sci fi.
Jak znacie jakieś pozycje z tego gatunku, to napiszcie :)


"Harry Angel" William Hjortsberg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 09:22, Azdnak napisał:

Poszukuje jakieś dobrej i mrocznej książki.
Najlepiej z gatunku fantasy lub sci fi.
Jak znacie jakieś pozycje z tego gatunku, to napiszcie :)


Jeśli lubisz wilkołaki, a przynajmniej nie zrażają Cię przez Zmierzch to polecam "Ostatniego wilkołaka" Glena Duncana. Jednak jest to pozycja bardziej dla dorosłych, a nie wiem ile masz lat, więc ostrzegam. Chociaż w dzisiejszych czasach już niewiele rzeczy gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, pierwszy raz przeglądam forum w celu wypowiadania się. Od niedawna bardzo polubilem czytanie. Obecnie czytam "Mark Hodder przedstawia Burtona i Swinburne''a w zdumiewajacej sprawie nakreanego człowieka. Jest kontynuacja książki "W dziwnej sprawie skaczacego Jacka", którą polecał rockalone2k w jednym ze swoich filmów.
Mam do was pytanie. Książka, która wymienilem jest z gatunku steampunk. Znacie inne książki z tego gatunku ?

Pisane z telefonu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steampunk swoje korzenie gatunkowe ma w książkach Julusza Verna, Herberta George''a Wellsa czy Marka Twaina.

Verne:
"Robur Zdobywca, Pan Swiata"
"Napowietrzna wioska"
"Tajemniczy gród w pustyni"

Welles:
"Opowieści fantastyczne: Tom 1"
"Opowieści fantastyczne: Tom 2"
"Wehikuł czasu"

Twain:
"Jankes na dworze króla Artura"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 21:32, theVorek napisał:

Hej, pierwszy raz przeglądam forum w celu wypowiadania się. Od niedawna bardzo polubilem
czytanie. Obecnie czytam "Mark Hodder przedstawia Burtona i Swinburne''a w zdumiewajacej
sprawie nakreanego człowieka. Jest kontynuacja książki "W dziwnej sprawie skaczacego
Jacka", którą polecał rockalone2k w jednym ze swoich filmów.
Mam do was pytanie. Książka, która wymienilem jest z gatunku steampunk. Znacie inne
książki z tego gatunku ?

Pisane z telefonu ;)

Kościotrzep - Cherie Priest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 21:32, theVorek napisał:

Mam do was pytanie. Książka, która wymienilem jest z gatunku steampunk. Znacie inne
książki z tego gatunku ?


Oczywiście "Maszyna Różnicowa" Sterlinga i Gibsona, pierwsza prawdziwa steampunkowa powieść. Verne''a można odbierać też za steampunk jednak trzeba mieć na uwadze że on pisał w zamierzeniu po prostu science-fiction.

Poza tym "Maszyna Lorda Kelvina" Blaylocka oraz dylogia "Wieki Światła/Dom Burz" MacLeoda. Zdaje się że "Nieśmiertelny" Valente też podpada pod tę kategorie ale jako że sam jeszcze nie czytałem to nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 09:22, Azdnak napisał:

Poszukuje jakieś dobrej i mrocznej książki.
Najlepiej z gatunku fantasy lub sci fi.
Jak znacie jakieś pozycje z tego gatunku, to napiszcie :)


Hej. Mi osobiście podchodzi prawie cała seria Uczty Wyobraźni z wydawnictwa Mag. W zeszłym tygodniu kupiłem "Pustą Przestrzeń" i "Smoka Griaule" w ramach promocji 2 za 1 w Empiku i pochłaniam je w tempie ekspresowym. Zacząłem od Pustej Przestrzeni i jest mega klimatyczna, taka jak lubię :) Właśnie ta seria jest przeceniona w Empikach. Z tego co patrzyłem promocja dzisiaj się kończy, więc jeśli ktoś chętny na konkretną fantastykę i chce zaoszczędzić, to już zostało mało czasu. Jeśli chodzi o mnie - polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy ktoś zna jakąś książkę opisującą życie na żaglowcu(czas wielkich odkryć i późniejsze)? Może być to w dowolnej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 23:22, darth_16 napisał:

Mam pytanie - czy ktoś zna jakąś książkę opisującą życie na żaglowcu

"Terror" Dana Simmonsa jest ponoć dobry. Osobiście nie czytałem, bo co rusz wpada mi w łapy inne czytadło, ale chcę się w końcu za to zabrać, bo słyszałem o tej powieści kilka dobrych recenzji.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/29290/terror

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 23:22, darth_16 napisał:

Mam pytanie - czy ktoś zna jakąś książkę opisującą życie na żaglowcu(czas wielkich odkryć
i późniejsze)? Może być to w dowolnej formie.


http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=37774

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/84597/billy-budd

cykl o Hornblowerze Forestera

Cykl o Aubreyu O''Briana

"Smuga cienia" Joseph Conrad

Relacja z wyprawy Magellana dookoła świata

Odkrywcy oceanów

Odkrycia. Podróże kapitana Cooka - to jemu marynarze zawdzięczają pokonanie szkorbutu


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nabrało mi się chęci na fantasy. Ale takie tradycyjne, klasyczne. Tzn. ważny jest world building, dobro walczy ze złem, akcja spod znaku magii i miecza itp. Coś jak Fionavarski Gobelin albo Władca Pierścieni. Myślałem o Kole Czasu, ale, mimo że czytać lubię, to odstrasza mnie objętość tej serii. Czy może jednak warto poświęcić jej czas ? A jeśli nie, to doradźcie coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się