Zaloguj się, aby obserwować  
Backside

Age of Empires III

387 postów w tym temacie

Przez ostatnie dwa dni jestem chyba najszczęśliwszym człowiekiem stąpającym po tym globie, ponieważ wiem, że już na samym początku grudnia dostane ją w swoje łapki i będę sobie mógł w nią zagrać. Na samą myśl o tym cierpknie mi skóra. W dodatku zapłace za nią jedyne 99zł i gratisowo dostane kufelek na wode mineralną z logiem Age of Empires (i to wszystko dzięki panom z gram.pl). Przeczytałem chyba wszystkie recenzje o tej grze i zapowiada się przepysznie. Jest to chyba pierwsza gra, od czasów gry Mafia: The City of Lost Haven, na którą czekam z taką niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 18:47, Delfin napisał:

Mnie również nie działa demko i dlatego nie wiem czy zamówic sobie grę. Mam P4 1,6 geforce 5200 oraz 512 Ramu może na tej
konfiguracji ta gra nie chodzi. Prosze o odpowiedź jeżeli ktoś ma podobne problemy lub potrafi je rozwiązać.


Po pierwsze sprawdź czy masz wymagania minimum równe z tymi:

"Minimum System Requirements for Age of Empires III

* Microsoft® Windows® XP
* PC with 1.4 Ghz equivalent or higher processor
* 256 MB of system RAM
* 2.0 GB available hard disk space
* 32x speed or faster CD-ROM drive
* 64 MB video card with HT&L
* Sound card with speakers or headphones
* Microsoft Mouse or compatible pointing device
* 56.6 Kbps or better modem for online play
* DirectX 9.0c or above"


Po drugie upewnij się, że masz nowe sterowniki do karty graficznej

Po trzecie sprawdź czy twoja karta nie jest przypadkiem na "zakazanej liście" ;p

Age of Empires III does not support the following video cards:

3D Labs Permedia 1

3DFX – All versions

ATI ES1000
Rage (all)
Radeon
Radeon 7000
Radeon 7000 IGP
Radeon 7200 (32 MB only)
Radeon 7500 (32 MB only)
Mobility Radeon 7000 IGP
Mobility Fire GL

Cirrus Logic - all versions

Matrox G100
Matrox G200
Matrox Millennium
Matrox Millennium II
Matrox Mystique

Geforce 2 (32 MB only)
Geforce
TnT2
TnT
nVidia Riva 128
nVidia Rica 128 zx

S3 Virge_VX
S3 Virge_MX/MV
S3 Virge_MX+
S3 Virge_MX
S3 Virge_GX2
S3 Virge_DX/GX
S3 Trio64V2_DX/GX
S3 Trio64UV+
S3 Aurora64V+
S3 Aurora128
S3 Savage 2000

Intel 945
Intel 915
Intel 810 / 815
Intel 845
Intel 850
Intel 865
Intel i740

Vanta

Rendition - all versions
Number9 - All versions
Oak Technologies - all versions
Chromatic Research - all versions
Tseng Labs - all versions
Neo-magic - all versions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha - jeszcze powiedźcie w jaki sposób wam nie chodzi. Czy błąd instalacji, czy przy otwieraniu się wiesza, czy nie uruchamia się mapa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 00:07, Backside napisał:

Aha - jeszcze powiedźcie w jaki sposób wam nie chodzi. Czy błąd instalacji, czy przy otwieraniu się wiesza, czy nie uruchamia
się mapa ??

Przy pierwszych sekwencjach mapy przy wprowadzeniu (jedzie pociąg i nie może dojechać :) bo wypada mi do systemu. Dzięki za pierwszą odpowiedź. Wydaje mi sie że wszystkie wymagania spełniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 18:47, Delfin napisał:

> Aha - jeszcze powiedźcie w jaki sposób wam nie chodzi. Czy błąd instalacji, czy przy otwieraniu się wiesza, czy nie
uruchamia
> się mapa ??
Przy pierwszych sekwencjach mapy przy wprowadzeniu (jedzie pociąg i nie może dojechać :) bo
wypada mi do systemu. Dzięki za pierwszą odpowiedź. Wydaje mi sie że wszystkie wymagania spełniam.


A czy np. dział ci tryb Skirmish ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dozuce od siebie kilka kodzikow mam nadzieje ze moderatorzy nie maja nic przeciwko:

Fatten animals on map - tuczy wszystkie zwierzęta na mapie

10,000 coin - monety

10,000 food - jedzenie

10,000 wood - drewno

10,000 experience points - punkty doświadczenia

Disable fog of war - wyłącza fog of war

Win single player mission - wygrywasz poziom

100x gather/build rates - szybsze budowanie i zbieranie surowców

Spawns Mediocre Bombard at Home City gather point - wszystko jasne (dostajesz Medicore Bombard)

Spawn big red monster truck - wszystko jasne (dostajesz dużą, czerwoną ciężarówkę-monstrum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 20:53, graczomaniak napisał:

Mam dylemat co wybrać :D- AoEIII czy Call of Duty 2??? :/
Jeśli mógł mi ktoś pomóc to please... :D:D:D


Rozwiązanie jest bardzo proste. Poczekać jakiś dłuższy nieokreślony czas i kupić obydwie pozycje, gdy staną się na tyle popularne i powszechne, że będzie je można kupić w gazetach, albo w seriach typu ''extra klasyka''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 22:04, Unpredictable napisał:

> Mam dylemat co wybrać :D- AoEIII czy Call of Duty 2??? :/
> Jeśli mógł mi ktoś pomóc to please... :D:D:D

Rozwiązanie
jest bardzo proste. Poczekać jakiś dłuższy nieokreślony czas i kupić obydwie pozycje, gdy staną się na tyle popularne i
powszechne, że będzie je można kupić w gazetach, albo w seriach typu ''extra klasyka''.


Będzie wtedy o 10 lat starszy i wtedy te "prymitywne gry w 3D", o których rzec można będzie "synu, tak wyglądały gry dawno temu, za moich czasów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 20:22, Backside napisał:

> > Aha - jeszcze powiedźcie w jaki sposób wam nie chodzi. Czy błąd instalacji, czy przy otwieraniu się wiesza, czy
nie
> uruchamia
> > się mapa ??
> Przy pierwszych sekwencjach mapy przy wprowadzeniu (jedzie pociąg i nie
może dojechać :) bo
> wypada mi do systemu. Dzięki za pierwszą odpowiedź. Wydaje mi sie że wszystkie wymagania spełniam.


A czy np. dział ci tryb Skirmish ?

Skirmish działa mi poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 14:26, Delfin napisał:

> A czy np. dział ci tryb Skirmish ?
Skirmish działa mi poprawnie


Hmm, to może być kwestia wadliwości plików odpowiadających za odwatrzanie sekwencji w grze - kompa raczej nie, jeśli ze kartą i aktualnymi sterownikami jest w porządku.

Czy próbowałeś reinstalacji? Albo ściągnięcia tego pliku ponownie z innego źródła ? (np. gamershell.com, worthplaying, cdprojekt, microsoft)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 22:04, Unpredictable napisał:

> Mam dylemat co wybrać :D- AoEIII czy Call of Duty 2??? :/
> Jeśli mógł mi ktoś pomóc to please... :D:D:D

Rozwiązanie
jest bardzo proste. Poczekać jakiś dłuższy nieokreślony czas i kupić obydwie pozycje, gdy staną się na tyle popularne i
powszechne, że będzie je można kupić w gazetach, albo w seriach typu ''extra klasyka''.

Chyba bym sobie do śmierci poczekał...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 21:16, Backside napisał:

> > A czy np. dział ci tryb Skirmish ?
> Skirmish działa mi poprawnie

Hmm, to może być kwestia wadliwości plików
odpowiadających za odwatrzanie sekwencji w grze - kompa raczej nie, jeśli ze kartą i aktualnymi sterownikami jest w porządku.

Czy
próbowałeś reinstalacji? Albo ściągnięcia tego pliku ponownie z innego źródła ? (np. gamershell.com, worthplaying, cdprojekt,
microsoft)

Próbowałem reinstalacji a także ściągnąłem emko z innego serwera wszystko na nic dzieje się to samo. Trudno odpuszczę sobie narazie tę grę. bardzo dziękuję że poświęciłeś mi tyle czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się powtarzam to sorry ale nie mam bladego pojęcia jak tworzyc formacje, szyki jednostek proszę o pomoc bo czytałem w kilku recenzjach, że podobno można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 21:29, Giwer napisał:

Jeżeli się powtarzam to sorry ale nie mam bladego pojęcia jak tworzyc formacje, szyki jednostek proszę o pomoc bo czytałem
w kilku recenzjach, że podobno można.


A masz demo czy pełną wersję?
W demie jakos to tak jest zrobione niedokońca ;p

Zaznaczasz grupę jednostek i pojawiają ci się kolorowe ikonki - niektóre służą do odstępów miezy formacjami, dzięki innej stzrelcy będą zmieniali pozycje w zależności od miejsca, gdzie znajduje się wróg. Jeszcze inna pozowli na otoczenie artylerii ze wszech stron i obrona armaty.

Niestety ja niedopatrzyłem się w pełnej wersji czegoś takiego jak kwadrat, ustawianie linii, flanki itp - tylko cechy formacji ;p

Ale z pewnością strzelcy w grupie samodzielnie ustawiają się za piechotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak już znalazłem trzeba w opcjach włączyć zaawansowane formacje i wtedy właśnie można utworzyć odstępy czy obronę armat. Ale rzeczywiście nie można np. ustawic linii czy kwadratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 18:12, Giwer napisał:

Tak już znalazłem trzeba w opcjach włączyć zaawansowane formacje i wtedy właśnie można utworzyć odstępy czy obronę armat.
Ale rzeczywiście nie można np. ustawic linii czy kwadratu.



Bo widać w AoE 3 wyraźne wpływy serią gier CDV (ci od Kozaków), a zwłaszcza American Conquest''em,
Objawia się to między innymi technologiami - kiedyś mieliśmy opis "+1 hand-to-hand attack", a teraz mamy listę jednostek, które mają "increase attack by 25%".

Niestety pod wływem militarnym AC stoi na wyższym poziomie, bo grupowanie oddziałów z oficerem i doboszem, ustawianie różnych formacji oraz ilości ich linii naprawdę stawiają tą grę na czele RTS''ów stricte bitewnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować