Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2005 o 11:20, HumanGhost napisał:

Widzieliście już screenshooty z NW2? Polecam obejrzeć, bo wyglądają dość interesująco :-)
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=61426

Bleeee. Znowu mgły. Mogliby wreszcie na początek dać coś z ładniejszych klimatów. :\
Wtedy byłoby od razu widać jaki zasięg wzroku mamy do dyspozycji. Czekam wciąż na NWN X z widokiem o zasięgu KotORa. I nie wiem czy się doczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 17:43, Thrinity napisał:

> > a czy dwójeczka pójdzie choćby na najmniejszych detalach na GeForce Fx 5200
>
> aby odpalić NWN2 potrzebna
jest karta
> z obsługą bibliotek DirectX 9.0c. Więc będziesz musiał zaopatrzyć sie w nową kartę.

co do tego sie nie
zgodze bo w FAQ''u na stonie Obsidian ent. jak i na Bioware jest podane ze ma oblugiwac DX9 wiec do FX 5200 wystarczy bo
nigdzie ( jak narazie) nie ma podanego ze musi to byc 9c

>Nie wie ktoś, kiedy ma wyjść NWN2??
jak mozna dowiedziec
sie z FAQ''u na wyzej wymienionych stronach jest to pierwsza polowa roku 2006, lecz jej konic czyli ok czerwca/lipca


żeby nie być gołosłownym podam stronę skąd czerpałem informacje

http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=415659&forum=99 - podpunkt q06

Możliwe że po internecie krąży parę wersji;) Sądząc po screenach zakładanie że ta gra pójdzie na fx5200 to chyba zbytni optymizm.

eh też będe musiał sie zastanowić nad zmianą karty:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 08:18, pitah napisał:

> Widzieliscie juz te nowe screen''y na VooDoo extreme? powinniscie sa suuuper! Dobra jakosc

>
> http://ve3d.ign.com/articles/666/666655p1.html

A te pomarańczowe stwory na screenie u dołu to co? Chyba nie slaady?


w opisie na nwn2.net opisane sa jako Wyvern - to chyba wiwerny nie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, z informacji które podaje CDA w NWN2 będzie nowa klasa podstawowa, Warlock, połączenie maga z wojem, wytrzymałość taka jaką na kapłan, wybór broni jak u barda, nie musi przygotowywać zaklęć jak czarownik i nie musi sie przejmowac liczba rzucanych zaklec, bo moze ich rzucac nieskonczenie wiele razy bez odpoczynku!! Co prawda podobno na 20lvl postac ta bedzie miala tylko ok 12 umiejetnosci czaopodobnych tych. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 13:59, Mistic napisał:

Panie i panowie, z informacji które podaje CDA w NWN2 będzie nowa klasa podstawowa, Warlock,
połączenie maga z wojem, wytrzymałość taka jaką na kapłan, wybór broni jak u barda, nie musi
przygotowywać zaklęć jak czarownik i nie musi sie przejmowac liczba rzucanych zaklec, bo moze
ich rzucac nieskonczenie wiele razy bez odpoczynku!! Co prawda podobno na 20lvl postac ta bedzie
miala tylko ok 12 umiejetnosci czaopodobnych tych. :D


Dla mnie to trochę za potężna ta postać, ale miam nadzieję że taka postać jednak się nie pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu za potezna? Życia mniej niż wojownik, bronie tylko takie jak u barda i umiejetnoci ktore moze uzywac nieskonczenie wiele razy jest tylko 12, z czego - jak pisze w CDA - tylko jedna stricte ofensywna z czego można ją modyfikować. Nie sądze, żeby postac byla ultra porezna ale mimo to zobaczy sie gdy wyjdzie gra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta postac jest w Complete Arcane opisana... ma zaklecia at will, lecz te zaklecia sa inne nizeli wizarda, czy sorcerra.
Warlock ma pare przydatnych zaklec, ale to sa raczej umiejetnosci, moze nosic zbroje, ale dostaje szanse na nieudanie zaklecia. Jedno zaklecie jest jego glowna bronia, lecz trzeba nim najpierw trafic wroga na touch attak... wbrew pozora ta klasa nie jest taka przepakowana. Choc mi sie tam podoba, ma pare fajnych umiejetnosci... np. przyzwanie chmury nietoperzy.... a w ksiazce pisze, o ile pamientam, ze jezeli wezmie sie wykupi nia skilla oburecznosc, to mozna uzywac 2 rozdzek naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym CDA?

Postac ma liczbe zycia k6, ma rzuty obronne jak mag, jego glowna cecha jest charyzma. Moze uzywac broni simple, czyli tak jak Sorcer, oraz light armor, jesli w NWN wkonczu Chain Shirt bedzie w light armor to bedzie mozna ja nosic, a jesli w NWN jak w FR bedzie mythril, to o ile pamientam Mythril zmniejsza szanse na nieudanie sie zaklecia. Wiec Mythrilowa kolczuga dawala by 4 armora, 6od dexa... magiczna taka to calkiem niezla obrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:14, Night Elf napisał:

Ta postac jest w Complete Arcane opisana... ma zaklecia at will, lecz te zaklecia sa inne nizeli
wizarda, czy sorcerra.
Warlock ma pare przydatnych zaklec, ale to sa raczej umiejetnosci, moze nosic zbroje, ale dostaje
szanse na nieudanie zaklecia. Jedno zaklecie jest jego glowna bronia, lecz trzeba nim najpierw
trafic wroga na touch attak... wbrew pozora ta klasa nie jest taka przepakowana. Choc mi sie
tam podoba, ma pare fajnych umiejetnosci... np. przyzwanie chmury nietoperzy.... a w ksiazce
pisze, o ile pamientam, ze jezeli wezmie sie wykupi nia skilla oburecznosc, to mozna uzywac
2 rozdzek naraz.


Ja osobiście sie nie moge doczekać tego Warlocka. Gdzieś pisało że NIE MA screenów z gry tylko jakieś, jakby to nazwać, prerendowalne obrazki. A screeny z samej gry dzierży ATARI i czeka na odpowiednią okazje. Tak swoją mam nadzieje że NWN2 będzie nowym królem RPG (narazie król to Baldur''s 2 a książe NWN) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screeny sa, ale wydaje mi sie , ze te skreeny sa z Elektron''u [Starej Aurory] wiec nie sa najwyzszych lotow...

Wiec jak w nowym CDA jest cos o NWN2, w czerwcu bodajze byl maly akrtykul o NWN2... ale czy cos nowgo maja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają być płaszcze, może o to chodzi, że będą widoczne w końcu, poza tym nowe rasy, podobno prawie wszystkie grywalne rasy z D&D wraz z odmianami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee... wszystkie grywalne rasy to prawdopodobnie tylko z ksiazki FR:CS choc elementali sie nie spodziewam... bo wszystkie rasy grywalne z D&D byloby to nie mozliwe... nawet chyba z samego Forrgoten Realms... sa ksiazki typu Race of Fearun, gdzie jest jeszcze wiecej ras... poza Lesnymy, dzikimi, ksiezycowymi, slonecznymi, drowami, sa gwiezdne, wodne itp... albo arktyczne krasnoludy itp...

Osobiscie spodziewam sie ras z FR:CS Czyli:
[napisze po angielsku, bo nie znam polskich odpowiednikow wszystkich ras]

Humans [ludzie]

Dwarves:
Shield D. [to chyba ten zwykly]
Gold D.
Gray D. [Duregary]

Gnomes:
Rock G. [zwykly]
Deep G. [Svirfnebli]

Elves:
Sun Elf
Wood Elf
Wild Elf
Moon Elf [Te zwykle o ile pamientam]
Drow [Elf]

Half-Elf [pół-elf]
Half-Drow [pół-Drow od zwyklego pół-elfa rozni sie, ze widzi na 60 stop w ciemnosciach o ile pamientam]

Half-Orc

Halflings [moje ulubione]:
Lightfoot H. [zwykly]
Strongbeart H.
Ghostwise H.

Istoty z innych planow, albo raczej mieszance:

Aasimar
Tiefling

[Tych sie niespodziewam, ale kto wie]
Fire Genasi
Earth Genasi
Air Genasi
Water Genasi

To sa rasy glowne z FR:Campaifn Setting... innych raczej sie nie spodziewam, a i tych elementalnych istot sie nie spodziewam. Ewentualnie moga byc jeszcze jakies rasy z Race of Fearun, ale moim zdaniem to zly pomysl, gdyz sa tam rasy slabo zbalansowane, a wrecz niektore sa naprawde potezne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie dzis CDA i jedna rzecz mnie zaciekawila o ktorej nie przeczytalem nigdzie indziej. Mianowicie to, ze w twierdzy, ktora bedzie mogla nam posluzyc za dom, bedzie mozna umiescic naszych towarzyszy by zajeli sie jakas praca np. wymyslaniem zaklec. Jak mag bedzie mogl wynajdowac zaklecia, czyli uczyc sie tych z listy poprzez experymentowanie, a takze tworzyc wlasne zaklecia to poprostu bedzie swietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisza serwisy, to grafika NWN jest bardzo szczegułowa [skonczyla sie epoka bezpalczastych rak], ze grafika stoi na wysokim poziomie, choc nie wiadomo jeszcze jak wysoko, ale np. drzewa sa zrobione zapomoca speedtree, czyli taka sama jaka w Oblivionie, czy Gothicu 3.

Jak tam wygladaja mozna zobaczyc tu:
http://www.speedtree.com/html/game_images.htm

Lecz zaznacza sie, ze drzewa w NWN2 nie to te same drzewa, co w Oblivionie itp...

Co do terenow o ile zrozumialem pare textow, to lokacje na zewnatrz [lasy, laki itp] beda "malowane", a nie beda sie skladac z klockow. Z klockow maja sie skladac zato wnetrza budynkow...

Coz, ale co nie ma co dzielic skory na niedzwiedziu.... trzeba poczekac na oficjalne screeny i trailer gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 13:59, Night Elf napisał:

Kupilem sobie dzis CDA i jedna rzecz mnie zaciekawila o ktorej nie przeczytalem nigdzie indziej.
Mianowicie to, ze w twierdzy, ktora bedzie mogla nam posluzyc za dom, bedzie mozna umiescic
naszych towarzyszy by zajeli sie jakas praca np. wymyslaniem zaklec. Jak mag bedzie mogl wynajdowac
zaklecia, czyli uczyc sie tych z listy poprzez experymentowanie, a takze tworzyc wlasne zaklecia
to poprostu bedzie swietnie.


Jeśli to, co mówisz okaże się prawdą, to nic i nikt nie będzie w stanie odciągnąć mnie od tej gry. Przecież, to będzie świetna zabawa. Przypomni stare dobre czasy, gdy w kuli sfer w BG2 uczyło się trójkę młokosów czarodziejskiego rzemiosła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować