Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2008 o 13:06, Vaxinar napisał:

W Katowicach to samo.
Jak skończyłem jazdy to gość mi mowi, że będą na teoretyczny czekał ze tygodnie a na
praktyczny długo (ponad miesiąc). Ja się zapisuję na teorię a tu 2 miesiące czekania.
ALe już jutro mam, mam nadzieję że przynajmiej będę na praktyczny czekał krótko. :/

O kurde, pomyśleć że jak się zapisywałem na egzamin to sobie myślałem "szkoda, że tak długo", a u mnie można na teorię właściwie z marszu przyjść i ponoć nie jest to problemem, a praktyka to średnio miesiąc, a zdarza się i krócej jak ktośma farta, albo stara się "wcisnąć w lukę". Mój czas oczekiwania to równy miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 14:25, kordzio1 napisał:

O kurde, pomyśleć że jak się zapisywałem na egzamin to sobie myślałem "szkoda, że tak
długo", a u mnie można na teorię właściwie z marszu przyjść i ponoć nie jest to problemem,
a praktyka to średnio miesiąc, a zdarza się i krócej jak ktośma farta, albo stara się
"wcisnąć w lukę". Mój czas oczekiwania to równy miesiąc.


Teraz też jest różnie. Niektóre firmy co robią kursy wykładają Ci najpierw teorię i z marszu ją zdajesz, a potem dopiero jazdy i praktyka. U mnie jest inaczej.
Jutro egzamin teoretyczny i jutro na praktyczny się od razu zapiszę. A może na niego będę krócej czekał. Oby, bo nie chce w zimie zdawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 15:30, Vaxinar napisał:

Teraz też jest różnie. Niektóre firmy co robią kursy wykładają Ci najpierw teorię i z
marszu ją zdajesz, a potem dopiero jazdy i praktyka. U mnie jest inaczej.
Jutro egzamin teoretyczny i jutro na praktyczny się od razu zapiszę. A może na niego
będę krócej czekał. Oby, bo nie chce w zimie zdawać.

Właśnie tak teraz u mnie w WORDzie wygląda, 17.10 byłem się zapisać i jeśli bym chciał mogłem 18.10 robić test, tylko ze względu na to, że teraz kończę pisać magisterkę, to po prostu nie chce mi się tak szybko teorii zdawać i wybrałem zdawanie 18.11 teorię i praktykę zdawać.
Jeśli nie zdam za peirwszym razem, to będę się starał o krótszy termin, albo oficjalnie pisząc podanie, by mnie gdzieś wcisnęli gdy będzie wolny termin, albo nieoficjalnie- pogadam z paniami w WORD, czy można by było nr. tel zostawić, gdyby się coś zwolniło... takim sposobem kursantka z mojego ośrodka skończyła kurs w poniedziałek, a w czwartek miała egzamin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej niż tydzień temu skończyłem jazdy i egzamin wewnętrzny praktyczny. A w tą niedziele stuknęło mi 18 lat. Czyli jazdy i egzamin zrobiłem przed swoją 18 - nastką i jak poszedłem do wordu to mnie nie przyjęli bo chcieli dowód osobisty. Albo coś tam z dowodem miejsca zamieszkania. Nie mam czegoś takiego, i jeszcze nie złożyłem papierów po dowód. Na dowód będe pewnie czekał około miesiąca... to trochę zbyt dużo czasu, i im więcej czasu tym trudniej może być mi zdać egzamin.
Myślicie że jest może jakaś szansa żeby w trakcie wyrabiania dowodu zapisać się jakoś w WORDzie na egzamin zewnętrzny ? Bo im tak chyba chodzi tylko o miejsce zamieszkania to czy dałoby radę w urzędzie miasta dostać jakiś kwitek z tym. Albo może jakiś inny sposób ?

PS: Czy na egzaminie zewnętrznym jest szansa żeby mieć parkowanie równoległe ? Czy to prawda że teraz to wogóle tego się nie robi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 01:19, Grizzly. napisał:

Myślicie że jest może jakaś szansa żeby w trakcie wyrabiania dowodu zapisać się jakoś
w WORDzie na egzamin zewnętrzny ? Bo im tak chyba chodzi tylko o miejsce zamieszkania
to czy dałoby radę w urzędzie miasta dostać jakiś kwitek z tym. Albo może jakiś inny sposób ?

Jeśli masz paszport to tak. Jeśli nie, to nie i będziesz czekał aż Ci dowód się wyrobi.
Ma być paszport lub dowód osobisty jak dokument.

Dnia 23.10.2008 o 01:19, Grizzly. napisał:

PS: Czy na egzaminie zewnętrznym jest szansa żeby mieć parkowanie równoległe ? Czy to
prawda że teraz to wogóle tego się nie robi ?

Gość każe Ci zrobi jedno z parkowań (równoległe, albo te którego nie umiem nazwać co po prostu wjeżdżasz tak skosem do chodnika) i jedno z zawracań. Czyli na skrzyżowaniu w sensie, że po prostu zawracasz, albo w boczną uliczkę, potem w tył i do przodu. Nie znam tych fachowych nazw. Także odpowiedż na pytanie - jest szansa, ale nie jest to pewne. :) Nie wiem skąd brednie, że tego się dzis nie robi?

P.S.
Zdałem teorię. Poszedłem zapisac się na praktykę - najbliższy termin początek grudnia. Eh... Czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 01:19, Grizzly. napisał:

PS: Czy na egzaminie zewnętrznym jest szansa żeby mieć parkowanie równoległe ? Czy to
prawda że teraz to wogóle tego się nie robi ?

Może usłyszałeś że się nie robi, ale nie do końca. Robi się ale nie na placu manewrowym tylko na mieście choć niekoniecznie :) To zależy od widzimisi egzaminatora, który każe Ci zaparkować prostopadle, ukośnie lub równolegle. Teraz na placu jest jedynie łuk oraz ruszanie pod górkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 12:03, Vaxinar napisał:

Czyli na skrzyżowaniu w sensie, że po prostu zawracasz, albo w boczną uliczkę, potem w tył i do przodu.

Jest jeszcze zawracanie na trzy na prostym odcinku drogi, ale akurat na nie nie trafiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 16:44, Lukas813 napisał:

na prawo jazdy kat. B w jkaim wieku można zdawac?

Powyżej nieskończonej osiemnastki, czyli jak masz 3 miesięce do 18 lat to możesz zdawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 16:44, Lukas813 napisał:

na prawo jazdy kat. B w jkaim wieku można zdawac?

Zdawać możesz jak będziesz pełnoletni, a kurs można rozpocząć 3 miesiące przed "osiemnastką" :) Było to już tu pisane 1422 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 16:04, Draco X napisał:

Ej, jaka jest przepisowa odległość za jadącym rowerzystą??? Nigdzie tego nie mogę znaleźć
a mój instruktor mnie zabije jak mu dzisiaj tego nie powiem;]


za jadacym nie ma czegos takiego (chyba), przy wymijaniu/wyprzedzaniu rowerzysty badz kolumny pieszych nalezy zachowac odstep 1 metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 16:04, Draco X napisał:

Ej, jaka jest przepisowa odległość za jadącym rowerzystą??? Nigdzie tego nie mogę znaleźć
a mój instruktor mnie zabije jak mu dzisiaj tego nie powiem;]

Jeśli chodziło o konkretną odległość, to chyba chodzi o odległość przy wyprzedzaniu, która jak Ci już podał Thor wynosi 1m. Z tego co mi się zdaje to odległość "za" czymkolwiek, to "bezpieczna odległość", czyli taka odległość, która w wypadku hamowania "tego czegoś przed tobą" pozwoli Ci się bezpiecznie zatrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie gdyż dziś miałem pisemny egzamin(teoretyczny) i zdałem go. I mam pytanie czy oni notują tylko że zdałem/nie zdałem czy tez notują ile miałeś błędów? Za odp. z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:08, Tieru napisał:

Witam wszystkich. Mam pytanie gdyż dziś miałem pisemny egzamin(teoretyczny) i zdałem
go. I mam pytanie czy oni notują tylko że zdałem/nie zdałem czy tez notują ile miałeś
błędów? Za odp. z góry dzięki


Tak notują ile miałeś błędów ale to nie rzutuje w czasie egzaminu praktycznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 01:10, Grucha91 napisał:

Mam pytanie: kiedy zaczyna się jazdy ? Na kurs planuje zapisać się 7 listopada i zastanawiam
się po mniej więcej jakim czasie rozpoczną się jazdy.


Po zapisaniu się na kurs, najpierw masz zajęcia z teorii, trwają z tydzień codziennie po 2 godzinny czy może innaczej w innych przypadkach. Po teorii dzwonisz do koordynatora i on wyznacza ci instruktora, dostajesz numer tel. umawiasz się i zaczynasz praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Hmm, tylko tydzień? Myślałem, że to zajmuje więcej :) Ile więc trwa cały okres zdawania na prawko? Jest sens zapisywać się już 3 miesiące przed 18?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 01:43, czapla56 napisał:

/.../
Hmm, tylko tydzień? Myślałem, że to zajmuje więcej :)


Nie wiem za bardzo czy tylko tydzień, ja chodziłem na teorie w lato i nie miałem specjalnie innych zajęć. Wiec szybko mi to zeszło, a jeżeli ktoś nie jest w stanie przychodzić codziennie pewnie będzie troche dłużej.. także nie wiem z tego względu, że może każda szkoła jazdy może mieć własny system/zasadę. Ja skorzystałem ze szkoły Imola, chyba najbardziej popularna w kraju lub może tylko w stolicy. Co do zapisa
>Ile więc trwa cały okres zdawania na prawko? Jest sens zapisywać się już 3 miesiące przed 18?

jasne, ze jest sens :) ja tak zrobiłem. Miałem tydzień teorii po jej ukończeniu 30 godzin jazd na praktykach (tu jest duża kwestia czasowa, bo z intruktorem na jazdy umawiasz się osobiście i czasami jeżeli ma dużą ilość innych praktykantów może umawiać się z tobą z dosyć dużymi przerwami w dniach). Kiedy kończysz praktyki, idziesz do biura szkoły w której jezdziłeś, odbierasz dokumenty zgłaszasz się z nymi do ośrodka egzaminacyjnego zapisujesz sie w tym ośrodku, dostajesz termin pisania egz. z teorii i praktyk i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 01:43, czapla56 napisał:

Jest sens zapisywać się już 3 miesiące przed 18?

Dodatkowo teraz dzień robi się coraz krótszy, jeśli zapisałbym się później to raczej miałbym jazdy tylko o zmierzchu, a tak pojeżdżę jeszcze trochę przy bardziej dziennym świetle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować