Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Zarówno FM 06, jak i FM 07 to świetne gry:) Radziłbym Ci kupić teraz za 2 dyszki FM 06, zapoznasz się z grą, stwierdzisz, czy ten gatunek ci odpowiada, a wtedy poczekasz na Football Managera 2008, który zapewne jak poprzednie części wyjdzie na jesień tego roku i będziesz bardziej mile zaskoczony, ponieważ znajdą się tam nowości z 07 jak i z 08:) Tylko uzbieraj 100 zł i styknie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko może być mały problem. Nowa część FMa będzie nawiązywała niektórymi detalami do serii TCM, co dobrze nie wróży i wkracza w dziedziny życia włodarzy klubów, a nie menedżerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 16:46, fataem napisał:

Tylko może być mały problem. Nowa część FMa będzie nawiązywała niektórymi detalami do serii
TCM, co dobrze nie wróży i wkracza w dziedziny życia włodarzy klubów, a nie menedżerów.

Nie przesadzaj , tych różnic pewnie nawet nie zauważysz .Nikt na pewno nie będzie kazał ustawiać wielkości boiska ( na pewno będzie też funkcja automatyczna ) , podobnie pewnie będzie z finansami .Będzie wybór , jeśli chcesz to będziesz mógł się tym zająć , jeśli nie to zrobi to komputer .Zresztą od dawna tak jest z treningiem i nikomu to jakoś nie przeszkadza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 19:38, spider88 napisał:

.Będzie wybór , jeśli chcesz to będziesz mógł się tym zająć , jeśli nie to zrobi to komputer
.Zresztą od dawna tak jest z treningiem i nikomu to jakoś nie przeszkadza .


A ktoś z Was ustawia treningi ręcznie? Ja spróbowałem niedawno. Może macie jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FM 2008 zapowiada nam się całkiem interesująco, choć w dalszym ciągu będzie to raczej ewolucja (już po raz trzeci!) niż rewolucja. Szczególnie, wśród tych drobnostek, mogą cieszyć płynniejsze zmiany taktyki i rozbudowane prowadzenie reprezentacji. Zmiany w systemie finansowym mnie osobiście bardzo cieszą - od dawna chciałem mieć wpływ na wymienione w zapowiedzi aspekty. Nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, że to nie menadżerowie zajmują się bezpośrednio takimi sprawami. Poszerzenie statusu wymagań zarządu na dany sezon, również jest dobrym pomysłem. Co do zapowiedzianych zmian w notatniku - mam nadzieję, że będzie można samemu "z ręki" wpisywać notatki, a nie tylko takie, na które pozwoli gra i to w gotowej postaci... I powiązany z notatkami kalendarz - miło byłoby mieć możliwość ustawiania wszelkiego rodzaju reminderów i alarmów w kalendarzu - choć taka opcja wydaje się oczywista - to kto wie, kto wie...
Martwi mnie jedynie biały wygląd skórki... Mam szczerą nadzieję jest to wersja pre-alpha, lub jeszcze wcześniejsza. W takiej postaci jaką widzimy na screenach będzie ona wodą na młyn do przeciwników gry, którzy porównują ją z arkuszem kalkulacyjnym... Przyznam, że mnie samemu teraz nieco przypomina arkusz;)
Ale bądźmy dobrej myśli, poczekajmy na demo (które zapewne niedługo ujrzy światło dzienne) i trzymajmy kciuki za panów z SI... żeby nie zrobili jakiegoś głupstwa;) A grę w końcu tak czyt inaczej się kupi - nie wyobrażam sobie, że jej nie mieć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2007 o 20:09, Rad7 napisał:

A ktoś z Was ustawia treningi ręcznie? Ja spróbowałem niedawno. Może macie jakieś rady?

Ściągnij trening TUG''a i gra gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 16:46, fataem napisał:

Tylko może być mały problem. Nowa część FMa będzie nawiązywała niektórymi detalami do serii
TCM, co dobrze nie wróży i wkracza w dziedziny życia włodarzy klubów, a nie menedżerów.

Heh, szczegolnie ten skin ;) Ale przyznaję - grałem w TCM i podobało mi się :P Ale nie po to się kupuje FM :D Prostota rządzi!

PS Nie ma co się oszukiwac - nie doczekamy się rewolulcji do czasu kiedy SI będzie upadac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie chwalić, ale nie wytrzymałem;) Drugie z rzędu mistrzostwo kraju, Liga Mistrzów i FA Cup robią wrażenie, szczególnie w wykonaniu klubu, którym zaczynałem w trzeciej lidze;) Dorzuciłem jeszcze skład, który odniósł te sukcesy;)

20070801183243

20070801183302

20070801183321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, czy jest taka opcja żeby wysłać gdzieś scauta, aby poszukał jakichś dobrych zawodników np. takich jak Alexandre Pato . A może wy byście mi zarekomendowali jakiegoś dobrego zawodnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raku i Real Madryt powrócili. Rozpoczął się kolejny sezon, chociaż na początku przeplatają się mecze gorsze i lepsze. Najpierw kilka sparingów bez znaczenia, aż w końcu przyszedł czas na Superpuchar Hiszpanii z Realem Saragossa. W wyjazdowym meczu moi zawodnicy zagrali beznadziejnie i mecz zakończył się porażką 1-3 (skład: Adan - Sergio Ramos, Metzelder, Cannavaro, R.Carlos - Pisanu /Mata/, Emerson, Diarra, Reyes /Hitzelsperger/ - van Nistelrooy, Raul /Soldado/). 3 dni później miał się odbyć rewanż. W odprawie meczowej powiedziałem moim zawodnikom, że oczekuję od nich wyłącznie wygranej. Do 90 minuty utrzymywał się wynik 3-1 dla nas. Wówczas świetnie zachował się w polu karnym Saragossy Diarra i zdobył strzałem głową gola na 4-1! Kibice rozpoczęli już fetę, lecz zaraz po wznowieniu gry Saragossa wywalczyła rzut wolny przed naszym polem karnym. Cudownym uderzeniem popisał się jeden z piłkarzy przeciwnika i nagle ze zwycięzców staliśmy się pokonanymi. Wyzwoliło to jednak dodatkową złość wśród moich zawodników! w 92 minucie bramkę na 5-2 zdobył wprowadzony w drugiej połowie za Emersona Julio Baptista (2 gole w meczu)! Real Madryt zdobywa Superpuchar Hiszpanii!!! Skład: Xavier Jauregi - Miguel Torres, Garay, Cannavaro, R.Carlos - Robinho /Valdo/, Emerson /Julio Baptista/, Diarra, Reyes - van Nistelrooy, Raul /Soldado/. Potem przyszły następujące wyniki:

W Barcelona 1-3
D Besiktas (LM) 2-0
W Athletic Bilbao 0-2
D Recreativo 4-0

Przed sezonem do drużyny dołączyli: Xavier Jauregi, Ezequiel Garay, Christoph Metzelder, Gianpaolo Bellini, Jaques Faty, Borja Oubina, Julio Baptista (powrót), Jose Antonio Reyes, Valdo, Simao Sabrosa, Thomas Hitzelsperger, Roberto Soldado (powrót) [na pewno o kimś zapomniałem, ale co tam ;)].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 14:22, jcl99 napisał:

Wie ktoś może, czy jest taka opcja żeby wysłać gdzieś scauta, aby poszukał jakichś dobrych
zawodników np. takich jak Alexandre Pato . A może wy byście mi zarekomendowali jakiegoś dobrego
zawodnika ?

Możesz tam gdzie ustawiasz ich wysyłanie określić określić, że ma np. szukać tylko piłkarzy, którzy mają przyspieszenie na 15 albo więcej. Co do talentów: sprawdź Kolumbijczyka Falcao (napastnik, po pewnym czasie robi się b. dobry). Jeśli za wszelką cenę chcesz znaleźć dobrych graczy możesz poszukać ich w edytorze (sprawdzaj potencjał). Ale pamiętaj, że jest to coś w rodzaju kodu i moze Ci zepsuć przyjemność z gry (przynajmniej częściowo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 15:11, jcl99 napisał:

Tak, tylko gdzie ustawia się to ich wysłanie ?

Mędzy zakładkami finanse i szukaj znajduje się taka dotycząca skautów. Wybierz ją, a następnie zaznacz jednego ze skautów. W prawym dolnym rogu są 3 przyciski, wybierz środkowy. Teraz już chyba będzesz umiał wybrać kraj, region lub rozgrywki, na które chcesz skauta wysłać i ewentualnie parametry wg jakich ma szukać zawodników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2007 o 15:31, Rad7 napisał:

Mędzy zakładkami finanse i szukaj znajduje się taka dotycząca skautów.


Haha to się uśmiałem. Wybierasz ,,Obserwacje" i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do scoutingu to dodam, że sposób wysyłania skautów na poszukiwania jest dokładnie opisany w instrukcji załączonej do gry. Wystarczy zapoznać się z jej treścią i wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 23:15, Rafal G napisał:

Co do scoutingu to dodam, że sposób wysyłania skautów na poszukiwania jest dokładnie opisany
w instrukcji załączonej do gry. Wystarczy zapoznać się z jej treścią i wszystko będzie jasne.


Większość graczy ( nie tylko tej gry ) uważa się za takich fachowców że instrukcja nie jest nawet dotykana .Osobiście mimo że gram we wszystkie managery od ponad dziesięciu lat to co roku czytam sobie instrukcję , zwłaszcza jeśli są zmiany w samej grze .W zeszłym roku w FM wyszukiwanie zawodników zostało lekko zmodyfikowane więc oczywiście bez zapoznania się z książeczką nie wyobrażam sobie gry .Później ludzie połowy rzeczy w grze nie znają i przez to mają kłopoty a wystarczy kilkanaście minut .Oczywiście są wyjątki , sam mam gry w których instrukcje mają ponad 500 str. więc tym bardziej bez tego się nie obędzie bo nawet rozpocząć gry się nie da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 17:05, spider88 napisał:

Jako że zbliżają się mecze reprezentacji to mogę zamieścić moje życzenia .Przynajmniej co do
jednego meczu ;))

Tylko, że bramki nie zdobędzie raczej Wichniarek, który w kadrze nie gra:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 14:59, fataem napisał:

Tylko, że bramki nie zdobędzie raczej Wichniarek, który w kadrze nie gra:P

Szczegółów się czepiasz ;p
A może Leo Cię zaskoczy ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować