Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2007 o 18:39, spider88 napisał:

Szczegółów się czepiasz ;p
A może Leo Cię zaskoczy ;))


Nieważne kto strzeli, aby tylko wynik się sprawdził;)

A tak z innej beczki: demo FM2008 ma pojawić się na kilka tygodni przed premierą gry... A jako, że gra ma ukazać się przed świętami, co zapewne wskazuje na grudzień, przyjdzie nam nie jeszcze długo poczekać:( Szkoda, że wbrew zapowiedziom, że FM Live nie będzie miał wpływu na tradycyjną wersję gry, wszystko wskazuje na to, że opóźnienia będą i to dość spore w porównaniu z poprzednimi sezonami. Pozostaje mieć nadzieję, że poprzez "świąteczne" zapowiedzi SI chciało pozostawić sobie pewien wentyl bezpieczeństwa i jednak gra ukaże się wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Szkoda, że wbrew zapowiedziom, że FM Live nie będzie miał wpływu na tradycyjną

Dnia 06.08.2007 o 19:01, Rafal G napisał:

wersję gry, wszystko wskazuje na to, że opóźnienia będą i to dość spore w porównaniu z poprzednimi
sezonami.


Obawiam się że masz rację .Zresztą już pisałem o tym wcześniej .Nie da się połączyć tak dużych projektów bezproblemowo .Mnie jeszcze martwi że FM2008 może być tylko taką odświeżoną wersją FM2007 .Jak widać skupili się na FM Live i musi się to odbić na starej gierce .Miejmy nadzieję że jednak wszystko będzie ok i zostaniemy mile zaskoczeni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 19:19, spider88 napisał:

Obawiam się że masz rację .Zresztą już pisałem o tym wcześniej .Nie da się połączyć tak dużych
projektów bezproblemowo .Mnie jeszcze martwi że FM2008 może być tylko taką odświeżoną wersją
FM2007 .Jak widać skupili się na FM Live i musi się to odbić na starej gierce .Miejmy nadzieję
że jednak wszystko będzie ok i zostaniemy mile zaskoczeni .

Dla postronnego gracza, każda część FM jest taka sama, a wystarczy choćby spojrzeć na spis nowości w FM2008, aby przekonać się(niestety), że zmiany będą dość radykalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 21:48, fataem napisał:

Dla postronnego gracza, każda część FM jest taka sama, a wystarczy choćby spojrzeć na spis
nowości w FM2008, aby przekonać się(niestety), że zmiany będą dość radykalne.

Bez przesady . Ja jestem zwolennikiem takich zmian .Kocham piłkę za całą otoczkę a nie tylko za ustalanie składu więc dal mnie jest to woda na młyn ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 18:35, Rafal G napisał:

Miałem się nie chwalić, ale nie wytrzymałem;) Drugie z rzędu mistrzostwo kraju, Liga Mistrzów
i FA Cup robią wrażenie, szczególnie w wykonaniu klubu, którym zaczynałem w trzeciej lidze;)
Dorzuciłem jeszcze skład, który odniósł te sukcesy;)

Ja jestem Kettering ( conference north) w championship od 3 sezonow (2019) i zaz nic nie daje sie wyjśc poza te lige. Bylem pierwszy, skonczylo sie na 4 lokacie i barazach z... LIVERPOOLEM!!!!!!! :D Niestety dostałem po dupie 0-3 i 0-1 - moi piłkarze mieli zadyszkę :/ Sqad to newgeni angielscy (do L1 budowałem drużynę w oparciu o Polakow, teraz zmieniłem politykę transferową - Irlandia Walia Szkocja Anglia oraz... Rumunia to kraje lwiej częsci moich piłkarzy. Średnia wieku - 21 lat. Asystentem mym jest Saami Hypia, a scautami Berkambp Zidane oraz Cantona :D (pod ubliczke - reszta to lepsi lecz mniej znani specjaliści ze skillami 20/20/20).

Sukcesy - 1x Puchar Anglii, 2 x połfinał tychże rozgrywek i awans do PUEFA drużyną z beniaminka Championship :D Dodam, że oczywiście nie ma mowy o żadnych S&L ;)
Niestety w 6 sezonie gry spowolniłem sobie karierę spadając z L2 ;/
Screeny zamieszczę jak tylko dobrnę do domu ;P (za tydzień) - mam na lapie sejwy, ale modem działa 20kb/s - wysyłanie tego byłoby istną katorgą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wytrwałych świat należy - jeśli masz tak młodą drużynę, to masz spore szanse na to, że wkrótce zawodnicy się rozwiną i awansują. Tym bardziej, że miałeś już sukcesy w pucharze - to oznacza, że drużyna ma potencjał:)
Ja jeszcze w trakcie gry sporo grzebałem w treningach - dość szybko zrezygnowałem z ogólnego na rzecz osobnych treningów dla poszczególnych formacji. Pozmieniałem też przydziały poszczególnych trenerów (to, że gra zmusza wszystkich trenerów do pracy nad każdym aspektem gry nie ma najmniejszego sensu)...
Tak czy inaczej trzeba zawsze wierzyć w swoich pupilków (co w niczym nie przeszkadza pojechaniu po nich po porażkach;)), a awans w końcu musi przyjść. Jak będziesz już w Premiership łatwiej zwabisz do klubu naprawdę klasowych zawodników - a wtedy pójdzie już z górki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie w czasie gry dodać kolejne kraje do Bazy Danych ? Pytam się, ponieważ gdy wpisuję w wyszukiwarkę piłkarzy takich jak Alexandre Pato, Freddy Adu czy chociażby Sergio Aguero to mi ich nie wyszukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 17:48, jcl99 napisał:

Czy da sie w czasie gry dodać kolejne kraje do Bazy Danych ?

Niestety nie.

Dnia 10.08.2007 o 17:48, jcl99 napisał:

Pytam się, ponieważ gdy wpisuję
w wyszukiwarkę piłkarzy takich jak Alexandre Pato, Freddy Adu czy chociażby Sergio Aguero to
mi ich nie wyszukuje

Ich akurat powinno... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 17:48, jcl99 napisał:

Czy da sie w czasie gry dodać kolejne kraje do Bazy Danych ? Pytam się, ponieważ gdy wpisuję
w wyszukiwarkę piłkarzy takich jak Alexandre Pato, Freddy Adu czy chociażby Sergio Aguero to
mi ich nie wyszukuje


Wszystko zależy do tego z jakim rozmiarem bazy danych rozpocząłeś grę. Warto zawsze ustawiać największy możliwy. Wtedy z pewnością będziesz miał dostępnych wymienionych przez Ciebie zawodników. W trakcie gry jest to chyba możliwe z wykorzystaniem dodatkowych plików z danymi (w tej kwestii nie jestem na 100% pewny - nigdy się tym nie bawiłem). Jeśli dopiero zaczynasz grę najlepszym rozwiązaniem będzie ponowne rozpoczęcie z większą bazą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 18:14, Rafal G napisał:

W trakcie gry jest to chyba możliwe z wykorzystaniem dodatkowych plików z danymi (w tej kwestii
nie jestem na 100% pewny - nigdy się tym nie bawiłem).


Niestety. Brak możliwości dodawania krajów podczas gry jest jedną z większych bolączek FM''a. Wszystkie pliki edt które można załączyć do bazy danych skutkują dopiero podczas rozpoczęcia nowej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem, że tak właśnie może być... Zawsze gram na możliwie największej bazie, więc problem braku niektórych zawodników nigdy mnie dotknął. Pozostaje mieć nadzieję, że wersji 2008 SI da nam taką możliwość (choć jeśli do tej pory jej nie było, jest to mało prawdopodobne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 17:48, jcl99 napisał:

Czy da sie w czasie gry dodać kolejne kraje do Bazy Danych ? Pytam się, ponieważ gdy wpisuję
w wyszukiwarkę piłkarzy takich jak Alexandre Pato, Freddy Adu czy chociażby Sergio Aguero to
mi ich nie wyszukuje

Może źle wpisujesz ich nazwiska :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na małej bazie danych, mam 5 lig, polska, hiszpanska, angielska, niemiecka i włoska i mi pokazuje:
Aguero, Pato, Adu...nie wiem w czym masz problem...a krajów ani lig nie można dodawać w czasie gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 20:54, ASAHI-SEBEK napisał:

Gram na małej bazie danych, mam 5 lig, polska, hiszpanska, angielska, niemiecka i włoska i
mi pokazuje:
Aguero, Pato, Adu...nie wiem w czym masz problem...a krajów ani lig nie można dodawać w czasie
gry!

Ja również nie czaje w czym problem.. Chyba zle by było jakby ich nie pokazywało co? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że dodatkowo gram na swoim updejcie i mam też plik ASAHI-2006.ddt, który mi powiększa liczbę zawodników w grze na małej bazie danych. Może to powodować, to co powoduje...;>
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
Wszelkie zmiany w bazach danych niestety mogą troszkę zamieszać w grze .Nie należy instalować wszystkiego jak leci , tym bardziej że często gryzą się one ze sobą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 14:29, jcl99 napisał:

Tylko skąd ściągnąć tą bazę huge ?

http://d.turboupload.com/de/1346717/aj2ptvyvlg.html

INFO: Dla wszystkich, którzy chc? mie? ogromn? baz? danych. Dzi?ki plikowi do gry za?aduj? si? gracze ze wszystkich pa?stw ?wiata. Pliczek umieszczamy tutaj -> ''C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2007\data\db\700\edt''. Nast?pnie po uruchomieniu FMa wchodzimy w "Ustawienia" -> "Dodatkowe pliki" i zaznaczamy "retain". (Wujek Przecinak)
Źródło: forumcm.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować