Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2007 o 20:37, demrenfaris napisał:

> Kolektor, wiesz może skąd ogromną bazę danych pobrać, bo szukam i nie ma:/
Poszukaj na ~30 stronie tego tematu. Co do fotek i logosów to wpisz w google hasło - Mega Graphic
Pack Football Manager 2007 :)


To trzeba torrentem ściągać, bo prawie 1GB ma:). Ale szybko idzie już 30% mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu skończyłem sezon Realem Madryt. Ustawienie, to zmodyfikowane domyślne 4-4-2. Podstawowy skład przez większość sezonu, to:
Casillas - Sergio Ramos (Miguel Torres), Roland Juhasz (Ivan Helguera), Fabio Cannavaro, Roberto Carlos - David Beckham (Andrea Pisanu), Emerson (Fernando Gago), Mahamadou Diarra (Guti lub Juan Manuel Mata), Robinho (Jose Antonio Reyes lub Juan Manuel Mata) - van Nistelrooy, Raul (Gonzalo Higuain). Jak widać a-must-have w mojej ekipie byli Casillas, Cannavaro, Roberto Carlos, Emerson i van Nistelrooy ;) Oczywiście nie byłoby emocji gdyby mistrzostwo miało się rozstrzygnąć wcześniej jak w ostatniej kolejce. Ale od początku. Prawie cały sezon prowadziłem w tabeli (pomimo kiepskiego startu) mając przewagę ok. 3-4 punktów za goniącymi mnie Valencią i Barceloną. Na pięć kolejek przed końcem najpierw był mecz derbowy z Atletico na Santiago Bernabeu i remis 0-0. W następnej kolejce planowałem odbić sobie wygrywając na wyjeździe z Sevilla, która była dopiero 15 w tabeli. Plany planami, a tu przyszło nagle przełknąć gorycz porażki 1-2 (pomimo olbrzymiej przewagi w całym meczu). Świetny finisz za to miała Valencią wygrywała z każdym 6-0 (z Recreativo bodajże) czy 3-0 z Espanyolem. No cóż trzeba się było wziąść do roboty, zostały w końcu tylko 3 kolejki. Co ciekawe moja drużyna miała mecze w soboty, natomiast reszta spotkań odbywała się w niedzielę, więc po meczach mogłem spokojnie czekać na wyniki Valencii (Barcelona odpadła z rywalizacji notując sporo remisów czy nawet porażek). Najpierw na wyjeździe ograliśmy Deportivo 2-1 (Valencia oczywiście też wygrała), potem Osasunę u siebie także 2-1 (Valencia znów wygrywa). Przed ostatnią kolejką sytuacja wyglądała tak, że w tabeli Valencia prowadziła 1 punktem, ale oboje graliśmy na wyjazdach. Ja z Getafe a Valencia z Osasuną (która była bądź co bądź 4 w tabeli). Wygrałem pewnie z Getafe 2-0 i czekałem na wieści z Pampeluny ;) Jakaż była moja radość gdy okazało się, że mecz Osasuna - Valencia zakończył się zwycięstwem tej pierwszej 3-0 :) Real mistrzem, a ja trafiłem na listę najlepszych polskich menadżerów ;) Dziennikarze po wygraniu ligi pytali jak widzę mój zespół w przyszłym sezonie - no cóż rysuje się przed nami świetlana przyszłość... - przynajmniej tak im powiedziałem ;) Konieczne jest jednak wzmocnienie środka pola, a zatem na celowniku znalazł się Raul Garcia z Osasuny ;) Ale to już inna historia :P TBC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 15:43, fataem napisał:

Bo jak słabiej idzie to się taxę zmienia. Poza tym Real to samograje:P

Hehe, może i tak, ale bez odpowiednich zmian taktycznych w trakcie co gorętszych meczy mogłoby być gorzej ;)

Zapomniałem dodać, że w ćwierćfinale LM odpadłem z Milanem (ech akurat Raul był w formie jak przed tymi meczami kontuzję złapał :( ).

Po sezonie przychodzi niewielkie uzupełnienie składu w postaci Hitzelsbergera, Pasanena i Ricardo Faty''ego wpolu, a w bramce jako 2-3 Xavier Jauregi (no co? xD lubię eksperymenty ;)). Poza tym następuje wymiana pomiędzy mną a Arsenalem (co nich Julio Baptista, do mnie Reyes). Przydałby się dobry środkowy pomocnik, więc jak już wcześniej pisałem, próbuję sprowadzić Raula Garcię, a jak to się nie uda, to być może Joao Moutinho ze Sportingu Lizbona. No i jeszcze jeden rezerwowy napastnik by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa kryzys 2. sezonu. 6 spotkań w lidze - 1pkt. Wszystko ze słabiakami po OGROMNEJ przewadze :( A myślałem ja głupi że 5 równorzędnych napastników zapewnia skuteczność. Przynajmniej wygrałem INTERTOTO i awansowałem do fazy gr. UEFA :) Idzie jak po grudzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż trochę się zmieniło od ostatniego posta ;) Julio Baptista nie zgodził się na warunki Arsenalu, więc pozostał w ekipie, a Reyesa nabyłem za $19M :) Przy okazji mała korekta - przyszedł Jaques Faty a nie Ricardo ;) Co więcej z wypożyczenia powrócił także Roberto Soldado, więc razem z Julio i Higuainem stworzą trio rezerwowych napastników (a może będą grali lepiej niż Raul?). Nie doszedłem do porozumienia z Osasuną w sprawie Raula Garcii, więc musiałem rozejrzeć się gdzie indziej i padło na Borje Qubine z Celty Vigo (spadła z PD). Dodatkowo obronę wzmocnili Metzelder i Ezequiel Garay (reprezentant Argentyńskiej młodzieżówki). W związku z tym należałoby podziękować za współpracę i padło na Raula Bravo i Ivana Helguerę - strasznie słabo grali w minionym sezonie. Po odejściu Beckhama prawe skrzydło przypadnie prawdopodobnie Valdo świeżo pozyskanemu z Osasuny (przydałby się jeszcze jeden zmiennik/konkurent, ponieważ Pisanu przeplatał świetne mecze z bardzo przeciętnymi).

tbc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam grać w FM2007 i mam takie pytanie. Gram ManU i kupiłem zawodnika z brazylijskiej ligi. Nie dostał pozwolenia na pracę i ciekawi mnie czy będzie mógł grać w tym sezonie. Co mam zrobić żeby dostał pozwolenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 10:02, j4c3k.z02 napisał:

Zaczynam grać w FM2007 i mam takie pytanie. Gram ManU i kupiłem zawodnika z brazylijskiej ligi.
Nie dostał pozwolenia na pracę i ciekawi mnie czy będzie mógł grać w tym sezonie. Co mam zrobić
żeby dostał pozwolenie?


Masz dwie możliwości: złożyć odwołanie - powinieneś dostać newsa z taką możliwością (to nie zawsze pomaga). Lub wysłać go do klubu filialnego w kraju EU umożliwia uzyskanie obywatelstwa. Ta druga metoda skutkuje zawsze jednak będziesz musiał czekać kilka sezonów (zwykle 3-4). Najlepiej Belgia, Hiszpania lub nawet Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 10:39, Rafal G napisał:

Ta druga metoda skutkuje zawsze jednak będziesz musiał czekać kilka sezonów (zwykle 3-4). Najlepiej
Belgia, Hiszpania lub nawet Polska.


Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2007 o 10:39, Rafal G napisał:

Masz dwie możliwości: złożyć odwołanie - powinieneś dostać newsa z taką możliwością (to nie
zawsze pomaga). Lub wysłać go do klubu filialnego w kraju EU umożliwia uzyskanie obywatelstwa.
Ta druga metoda skutkuje zawsze jednak będziesz musiał czekać kilka sezonów (zwykle 3-4). Najlepiej
Belgia, Hiszpania lub nawet Polska.

Heh, na bazie danych HUGE i 1 wybranej lidze kluby filialne to belgijscy 2-ligowcy z "szarakami" :/ Mokoena raczej nie przejdzie to takich cieniasów ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 12:26, demrenfaris napisał:

Heh, na bazie danych HUGE i 1 wybranej lidze kluby filialne to belgijscy 2-ligowcy z "szarakami"
:/ Mokoena raczej nie przejdzie to takich cieniasów ;/


Dlatego trzeba załatwić dobry klub pierwszoligowy na filię. Można zrobić kilka podejść do wyboru. Jeśli to co zaproponuje zarząd za pierwszym razem nam nie odpowiada - odrzucamy propozycję i składamy żądanie jeszcze raz. I tak do skutku. A grając ligą angielską warto odblokować sobie ligi, w których można zdobyć obywatelstwo - właśnie po to, żeby zwiększyć szansę na zawarcie umowy z silniejszym klubem.

U mnie kiedyś zadziałało jeszcze coś innego. Nie wiem, czy to jest bug, czy tak powinno być. Sprowadziłem kiedyś zawodników spoza EU, ale za późno, żeby wysłać ich do filii. Rok posiedzieli w rezerwach. Po tym roku zaproponowałem im nowe kontrakty, a z chwilą podpisania dostali pozwolenie na pracę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2007 o 12:57, Rafal G napisał:

Dlatego trzeba załatwić dobry klub pierwszoligowy na filię. Można zrobić kilka podejść do wyboru.
Jeśli to co zaproponuje zarząd za pierwszym razem nam nie odpowiada - odrzucamy propozycję
i składamy żądanie jeszcze raz. I tak do skutku. A grając ligą angielską warto odblokować sobie
ligi, w których można zdobyć obywatelstwo - właśnie po to, żeby zwiększyć szansę na zawarcie
umowy z silniejszym klubem.

U mnie kiedyś zadziałało jeszcze coś innego. Nie wiem, czy to jest bug, czy tak powinno być.
Sprowadziłem kiedyś zawodników spoza EU, ale za późno, żeby wysłać ich do filii. Rok posiedzieli
w rezerwach. Po tym roku zaproponowałem im nowe kontrakty, a z chwilą podpisania dostali pozwolenie
na pracę...

Sprawdzę. Ale gram Boro, powinni mi zalatwic lepszych partnerow (5 razy ich prosilem) Co dziwne kiedy mam ustawione ~10 lig problem nie wystepuje... A partnerami sa kluby typu Sunderland albo Wolves. Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 13:59, jcl99 napisał:

Wie ktoś może jak zatrudnić asystenta w Football Manager 2007 ?


Wystarczy wybranemu przez Ciebie szkoleniowcowi złożyć ofertę kontraktu na stanowisku Asystent Menedżera:) Nie ma tu żadnej głębszej filozofii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filozofia jest zlekka większa. Asystentem nie może zostać pierwszy lepszy człowiek. Poza tym nie każdy chce zostać asystentem, np. woli pozostać przy stanowisku scouta czy fizjoterapeuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 20:54, fataem napisał:

Filozofia jest zlekka większa. Asystentem nie może zostać pierwszy lepszy człowiek. Poza tym
nie każdy chce zostać asystentem, np. woli pozostać przy stanowisku scouta czy fizjoterapeuty.


Kwestia wyboru - kwestia gustu. O gustach się nie dyskutuje, a posadę można zaproponować każdemu. Kwestia, czy zgody wybranego przez nas szkoleniowca na zaproponowany kontrakt to już temat na inną dyskusję i nie o tym była mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę ściągnąć talenty z innych krajów np. Brazylii ? W wyszukiwaniu piłkarzy mam samych polaków lub takich piłkarzy jak Ronaldinho etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 23:26, jcl99 napisał:

Jak mogę ściągnąć talenty z innych krajów np. Brazylii ? W wyszukiwaniu piłkarzy mam samych
polaków lub takich piłkarzy jak Ronaldinho etc.

Wysyłasz tam scouta lub sam przeszukujesz drużyny takie jak Gremio, Flamengo w poszukiwaniu odpowiadających Ci zawodników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że nie masz funduszy na wyprawy na drugi brzeg Atlantyku. Biorąc pod uwagę, że wyświetla ci tylko Polaków i znanych graczy, ,,fundusze zezwalają jedynie na wyszukiwanie piłkarzy na naszym kontynencie/kraju"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować