Zaloguj się, aby obserwować  
misiaqu8

Serial Zagubieni - premiera na świecie. Spoilery!

1582 postów w tym temacie

A ja wam polecam nowy Serial " V 2009 " Jest troszeczkę innego typu niż lost ale pewnie przypadnie każdemu fanowi (lost) do gustu :)

A tak przy okazji to czy zauważyliście pod koniec

Spoiler

w tym kościele

gdzieś "dziewczynę" hurleya ponieważ nie przypominam sobie by tam była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2010 o 13:00, Redjevel napisał:


A tak przy okazji to czy zauważyliście pod koniec

Spoiler

w tym kościele

gdzieś "dziewczynę"
hurleya ponieważ nie przypominam sobie by tam była.

Tak. Jak się przytulali wszyscy, to ona się przytulała z Jinem. Za nią stał Hugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tej "fajnej" stronie znalazłem "fajną" teorię:
"Końcowy odcinek wskazuje, że cały szósty sezon serialu (za wyjątkiem odcinków „Ab eterno” i „Across The Sea”) odbył się w zaświatach. Cała wyspa przestała istnieć w 1977 r. w wyniku wybuchu bomby atomowej odpalonej przez Juliet. W związku z tym linia czasu w 2007 r. została przerwana symbolicznie poprzez zabójstwo Jacoba przez Bena. Wszystko co potem się wydarzyło to wydarzenia z zakresu życia po życiu.

Cała historia z wyspą zaczęła się prawdopodobnie kilka tysięcy lat temu, gdy na wyspę przybyli kosmici w kształcie Gadów i pozostawili za swoją pamiątkę posąg widziany w odcinku „The Incident” sezonu piątego. Zastosowali oni swoja technologię energetyczną. Próbowali się oni połączyć genetycznie z mieszkańcami Ziemi i pozostawić potomstwo, ale to się nie udało. Jedyną tego pozostałością była Matka z odcinka „Across the Sea”. Matka miała zdolności telepatyczne do skanowania umysłu włącznie. Tak pojęła znajomość języka łacińskiego. Synowie Claudii pochodzenia rzymskiego posiedli te umiejętności nieświadomie. W ten sposób poznali język angielski ,a jeden nich hiszpański. Jacob posiadł umiejętność przemieszczania się w przestrzeni za pomocą woli. Być może rozwinął on odkrycia swego brata w tej dziedzinie. Wystraszył się możliwości telekinetycznych brata i postanowił go więzić na wyspie. Inną zdolnością Jacoba była zdolność do uzdrawiania.

Bojąc się możliwości telekinetycznych brata, Jacob dokonał manipulacji podsuwając wyspę jako atol do prób nuklearnych, któremuś z mocarstw. Tak planował ewentualny plan likwidacji wyspy, gdyby zabito go i pozostawiono bez następcy. Oczywiście jedną z bomb ukradł i zakopał."

Nieźle się uśmiałem!

Link: http://pl.lostpedia.wikia.com/wiki/The_End/Teorie (wkleiłem ten tekst na wypadek gdyby został edytowany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

całkiem ciekawa teoria moim zdaniem :)
w tym serialu o to chodzi żeby każdy interpretował wszystko na swój sposób, niektórzy może trochę przesadzają, ale jak kto woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 10:04, the_bishop napisał:

całkiem ciekawa teoria moim zdaniem :)
w tym serialu o to chodzi żeby każdy interpretował wszystko na swój sposób, niektórzy
może trochę przesadzają, ale jak kto woli :)


Wiesz, interpretacje, interpretacjami, ale nie można negować tego co już nam podano. To jest. Ojciec Jacka mówił o tym, że ludzie przed Jackiem umierali i po Jacku umierali. To było w alternatywnej rzeczywistości. To niestety neguje wizję wyspy, po wybuchu bomby jako miejsce spoczęcia wszystkich dusz. ;P
No i jeszcze Ci kosmici, podsuwanie wyspy mocarstwu? Kradzież bomby? Wtf? To nie pasuję do Lostów. ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem twórcy LOST nie przewidywali przez pierwsze sezony, że będą musieli ciągnąć ten serial tak długo i pokierować tak akcją. Dlatego też nie mogą odpowiedzieć na wszystkie pytania - te pozostawione niedopowiedzenia mają na celu uniknięcie utworzenia jakiejś wielkiej niespójności - skoro połowy nadal nie wiadomo, to nie można im zarzucić, że jakieś wątki się wzajemnie wykluczają.
Przyznacie chyba sami, że przez pierwsze sezony tajemnicą miał być Projekt DHARMA i jej dziwne eksperymenty, a nie cudowne właściwości wyspy, podróże w czasie i jakieś magiczne pierdoły i chyba twórcy poszli w tę stronę, bo nie mieli pomysłu co z tą DHARMĄ już zrobić. Ale o wiele lepiej by było, gdyby tajemnice serialu miały fantastyczno-naukowe wytłumaczenie, a nie fantastyczno-mistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 16:26, Strange101 napisał:

Moim zdaniem twórcy LOST nie przewidywali przez pierwsze sezony, że będą musieli ciągnąć
ten serial tak długo i pokierować tak akcją.

Od początku wiedzieli, że nakręcą 6 sezonów i serial skończy się jak skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 16:28, Outlander-pro napisał:

Od początku wiedzieli, że nakręcą 6 sezonów i serial skończy się jak skończy.


NIE WIERZĘ, że zanim pierwsza seria odniosła sukces, ktoś powiedział im, żeby kombinowali nad opowieścią na 6 sezonów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2010 o 16:33, Strange101 napisał:

NIE WIERZĘ, że zanim pierwsza seria odniosła sukces, ktoś powiedział im, żeby kombinowali
nad opowieścią na 6 sezonów...


Możesz nie wierzyć, ale jak wychodził pierwszy odcinek było powiedziane: 6 sezonów, koniec w 2010 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
No cóż, ja przed premierą 4 sezonu czytałem jakieś murzyńskie teorie że Bakunin to brat Bena i że obydwoje mają telepatyczne umiejętności i że dla Bakunina wypalono oko żeby nie mógł z nich korzystać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2010 o 16:52, Strange101 napisał:

Słowa z 2006 roku, czyli trochę już po premierze I sezonu...


Ja ta pamiętam, że jak wyszedł pierwszy sezon, to wyczytałem w jakimś wywiadzie, że będzie 6 sezonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy mówili, że od początku wiedzieli jak to się skończy. Ale ja myślę, że chodziło o ostatnie sekundy. Serial zaczął się otwarciem oka Jacka w lasie bambusowym, a skończył zamknięciem oka w tym samym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 16:56, Outlander-pro napisał:


> Słowa z 2006 roku, czyli trochę już po premierze I sezonu...

Ja ta pamiętam, że jak wyszedł pierwszy sezon, to wyczytałem w jakimś wywiadzie, że będzie
6 sezonów.


Dokładnie, to że nakręcą jeszcze trzy sezony padło po trzeciej serii serialu, niemożliwym jest żeby przy pierwszym odcinku serialu w ogóle dawać informację że będzie sześć sezonów, bo wtedy nawet nie wiadomo czy serial dostanie cały JEDEN sezon :>

Oh, dawno się tutaj nie wypowiadałem bo rzadko korzystam z forum gramu. Szósta seria serialu mnie zadowoliła, oczywiście zostawiła mały niedosyt, głownie spowodowany tym że... TO JUŻ KONIEC! ;( Szósty sezon miał kilka naprawdę świetnych odcinków. Najlepsze to chyba Ab Aeterno i The End. Odcinki poświęcone Desmondowi i Benowi jak zwykle miażdżyły, a ostatnie sceny The Candidate były genialne. Naprawdę szkoda, że to koniec serialu i będzie mi brakowało nowych odcinków. I chyba nie tylko mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze po zakończeniu serialu czuje się pustkę, zwłaszcza po takim zakończeniu, najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest zabranie się od razu za nowy serial..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować