• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ale czy to znaczy, że mogę zainstalować po prostu najnowsze sterowniki? W związku z moimi małymi problemami w niektórych grach ( pisałem o tym kilka dni temu w temacie o problemach z kompem ) poradzono mi na gramie żeby zainstalować Optimizera (co już uczyniłem) i sterowniki do procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.06.2008 o 20:12, witkab napisał:

Ale czy to znaczy, że mogę zainstalować po prostu najnowsze sterowniki? W związku z moimi
małymi problemami w niektórych grach ( pisałem o tym kilka dni temu w temacie o problemach
z kompem ) poradzono mi na gramie żeby zainstalować Optimizera (co już uczyniłem) i sterowniki
do procka.


Wgranie dual core optymizer dotyczy tylko programow, ktore sa stare....amd w dwurdzeniowcach poszli na system 64 bit.
Podzielone\przydzielone L2.
Zaden sterownik do amd nie istnieje a przynajmniej ja nic o tym nie wiem.
Przez pare lat (2001 do dzis) mam amd i jak by nie patrzec cos tam wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.06.2008 o 02:09, Misquamaqus napisał:

Zaden sterownik do amd nie istnieje a przynajmniej ja nic o tym nie wiem.
Przez pare lat (2001 do dzis) mam amd i jak by nie patrzec cos tam wiem.


Istnieje...:
http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/utilities/AMD_Process or_Driver_1320053.zip

Dodatkowo sterownik Cool&Quiet:
http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/utilities/CNQ_1_0_8_1.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kurde Mrosi....
Czepiasz sie mojej osoby za slowka a tak fajnie sobie gawedzilismy na sylwestra.

C@Q to jest taka sama sciema jak w intelach.

Jakie maz sterowniki do AMD poprawiające dzialanie calosci oprocz "dual core optymizer" ????.

Mam AMD i nie widze niczego co by wykazalo wieksza wydajnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.05.2008 o 08:36, kindziukxxx napisał:

mam kolejne pytanie czy jest możliwe że procesor P4 2.4GHZ nominalnie pracuje jako P4
1,8 GHz ,bo mi wydaje ise to dziwne, wiem że z atlonami było/jest podobnie tylko że to
jest P4 i wydaje mi się to dziwne


Sprawdź w BIOSie dwa ustawienia:
1. C1E Support
2. Intel Step Tech.
Prawdopodobnie obydwie masz ustawiona na "Enabled".

Funkcje te odpowiadają systemowi AMD Cool&Quiet - powodują zmniejszenie taktowania procesora przez system operacyjny w chwilach gdy ten nie potrzebuje pełnej wydajności procesora.
Jeśli więc chcesz mieć pełne taktowanie procesora przez cały czas - ustaw wymienione funkcje na "Disabled".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.06.2008 o 23:20, Misquamaqus napisał:

Kurde Mrosi....
Czepiasz sie mojej osoby za slowka a tak fajnie sobie gawedzilismy na sylwestra.


Sie nie nie czepiam... ;-P

Dnia 10.06.2008 o 23:20, Misquamaqus napisał:

C@Q to jest taka sama sciema jak w intelach.


Ale działa. I to dość sprawnie w AMD jak i Intelu.

Dnia 10.06.2008 o 23:20, Misquamaqus napisał:

Jakie maz sterowniki do AMD poprawiające dzialanie calosci oprocz "dual core optymizer" ????.
Mam AMD i nie widze niczego co by wykazalo wieksza wydajnosc.


A gdzie była mowa o sterownikach poprawiających wydajność? Była mowa o sterownikach procesora... Nie żebym się czepiał... ;-P
Zresztą jeśli być dokładnym, z tego co się orientuję, ten sterownik ma właśnie za zadanie włączyć działanie C&Q.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zastanawiam się jaki procesor wybrać: AMD Athlon 64 X2 6400+ czy Intel Core 2 Duo E8300 lub E8200?

Jeszcze jedno mnie zastanawia bo nie do końca wiem czy w dwu rdzeniówkach jak jeden procesor ma np. 3200 MHz to drugi też będzie miał tyle samo czy ta częstotliwość jest na dwa procesory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.06.2008 o 14:08, gesio napisał:

Zastanawiam się jaki procesor wybrać: AMD Athlon 64 X2 6400+ czy Intel Core 2 Duo E8300
lub E8200?

W testach lepiej sprawują się procesory Intela, do tego nawet nieźle się kręcą.

Dnia 18.06.2008 o 14:08, gesio napisał:

Jeszcze jedno mnie zastanawia bo nie do końca wiem czy w dwu rdzeniówkach jak jeden
procesor ma np. 3200 MHz to drugi też będzie miał tyle samo czy ta częstotliwość jest
na dwa procesory?

Oba rdzenie będą pracować z tą samą częstotliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.06.2008 o 19:16, gesio napisał:

Tylko tyle porad? Mało coś, ja nie wybiore tak szybko procesora tylko z jedną poradą.

Zależy co od niego oczekujesz, do czego wykorzystasz, jaki masz budżet i jaką płytę, a i jeszcze czy podkręcasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2008 o 16:07, DJ Danielus napisał:

> No to jaj jestem przepracowany albo slepy :(:( bo nie widze.
Szare wykresy.... Jak by co to z tego linka:
http://egielda.com.pl/?str=art&id=4230-3


To sa jakies kpiny
Na karcie 9800 gtx amd 6400 ma dwa razy mniej fps niz u mnie a gram na max detalach.
Mowa o grze np. fear.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam do was takie pytanie. Otóż od długiego czasu planuję przesiadkę na jakiś mocniejszy procesor. Póki co posiadam Intel Pentium D820 2.8 Ghz. Jaki procesor do 500 zł polecacie aby pasował do Socketa ( 775 bodajże ) i aby skok wydajności był możliwie najwyższy ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować