PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2006 o 22:56, Martimat napisał:

mam pytani: ograniczyłem tworzenie punktow przywracania do 10% dysku c; po zapełnieniu określonego
miejsca logiczne jest, że najstarsze punkty zostają skasowane i w ich miejsce pojawiają się
nowsze. Teraz - czy jest możliwośc usuwania punktów przywracania (ale nie za pomocą porządkowania
dysku- tam pozostaje tylko najnowszy) ale wybiórczo. Tzn. ja okreslam, który ma zostac a który
usówam.

jest to możliwe, ale dość utridnione. musisz zdobyć dostęp do zawartości katalogu "System Volume Information". jak masz win xp pro to będzie łatwiej. niestety nie pamiętam jak to zrobić. poszukaj na stronach microsoftu tam jest krok po kroku opisane jak to zrobić... o google zapodał jakiś link http://support.microsoft.com/kb/309531/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 23:17, penny napisał:

jest to możliwe, ale dość utridnione. musisz zdobyć dostęp do zawartości katalogu "System Volume
Information". jak masz win xp pro to będzie łatwiej. niestety nie pamiętam jak to zrobić. poszukaj
na stronach microsoftu tam jest krok po kroku opisane jak to zrobić... o google zapodał jakiś
link http://support.microsoft.com/kb/309531/


spoko ręcznie po datach czasem dochodziłem , co jest co w tym katalogu (mam winxp pro); ale chciałbym wygodne i przejrzyste narzędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak poza tym wszystkim - jest jakis temat na forum traktujący o tajnikach (porady itp. trocki) rejestru win xp? bo nie mogłem takowego wyszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem. Kiedy odłączyłem nagrywarkę DVD windows xp nie chce się uruchomić i pisze ze nie może odnaleść pliku mniej więcej w windows/drivers/.../pci.sys Mam coś takiego pierwszy raz. Robiłem format, ghosty i za każdym razem nagrywarka musi być podpięta - inaczej nie startuje. Jak można temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widocznie masz windows oem i moze windows sie buntuje przeciwko odlaczeniu czesci ktora uznal za niezbedna do dzialania systemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm a jak na nagrywarka jest podpięta? bo jeśli jako master a jest jeszcze urządzenie slave, to będą problemy z obsługą tego drugiego (na kabelku może być albo sam master, albo master i slave)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 12:31, Galadin napisał:

Mam taki dziwny problem. Kiedy odłączyłem nagrywarkę DVD windows xp nie chce się uruchomić

/.../
Być może zależy to od ustawień BIOSu. Jeśli BIOS nie znajduje nagrywarki, uznaje to za błąd i nie uruchamia systemu. Musisz wejść do BIOSu i sprawdzić, ja nie wiem jaki masz BIOS i która to u Ciebie opcja, ale chodzi o to, żeby mimo błędu dalej uruchamiał system albo żeby nie zwracał uwagi na nagrywarkę. Jak znasz angielski, to dojdziesz, która to opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 14:42, BlackBomb napisał:

Czy jest możliwośc umieszczenia na forum pokazu slajdów (format *.pps)??


Zawsze mozesz wrzucic na jakiegos FTP''a i podac linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 14:59, morthi napisał:

nie ma takiej mozliwosci :) ale to chyba nie do tego dzialu pytanie :P


Czy ja wiem...to jest jakiś problem związany z kompem.

PS Podaj gg bo zgubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor 17" HP L1706 i za każdym razem gdy go włącze przez chwile wyświetla mi sie małe okienko na środku erkanu,które wyświetla mi "minitor status",moją akutalną rozdzieczlośc i zalecaną rodzielczość w jakiej powinien pracować monitor.Chciałbym sie tego okienka pozbyć,żeby mi sie więcej nie pokazywało po właczeniu monitora.Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie ma takiej możliwości.
Ewentualnie możesz sprawdzić jakie opcje masz w OSD monitora - czy tam nie da się wyłączyć. Ale raczej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się z pierniczyło z systemem. Wszystkie dźwieki w grach i muzyka chodzi wszystko jest ale.
gdy uruchamiam sytem nie dxwięku poczatkowego, nic nie ma gdy usuwam kosz itp:
Ikonki tęz mi poznikaly z Moj komputer kosz itp;

Ostanio zainstalowałem skórke potem ją odinstalowalem Skin posiadał ikonki i dxwięki do systemu to przesto.

Wie ktos jak powrócić do sandartwowych ikonek i dźwiękow. Please!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dźwięk; strart -> ustawienia -> panel sterowania -> dźwięki i urządzenia audio -> zakładka: dźwięki i tam wszystko obie juz ustawisz

ikonki: start -> ustawienia -> panel sterowania -> ekran - tam masz wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracam po formacie i nie uwierzycie do jakiego marnego wniosku doszedłem :(
Mianowicie komp po formacie dzialał sprawnie i problem z zawieszaniem się kompa zniknął. jednak po instalacji neostrady problem powrócił :/
Pewne jest tyle że nie jest to wina sprzętu. a raczej jakiejś wady systemu. Testowałem różne ustawienia, kompyter również zawieszał się po instalacji emule i firefoxa (bez instalacji neostrady).
Jesli zdobęde, to sprubuję zainstalować inny system i sprawdzić czy na nim również będzie się zawieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a na co ci emule ? czyzbys byl administratorem sieci uczelnianej badz jej czlonkiem i w sieci wewnetrznej sie wymieniasz plikami ktore nie podlegaja ochronie praw autorskich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się