PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

obawiam się że link prowadzi na strone główną forum..... mógłbyś przypomnieć co to za full-wypas-sprzęcior?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 21:23, sig. napisał:

obawiam się że link prowadzi na strone główną forum..... mógłbyś przypomnieć co to za full-wypas-sprzęcior?


To nie sprzęt full wypas, bo nawet za swoich czasów nowości był już okrojony :PP ;], a chodzi mianowicie o Sound Blaster Value, paczyłem w internecie że to jest wersja okrojona prawdziwego SD-L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm próbowałeś przełożyć ją do innego gniazda? czesto kilka ma to samo przerwanie, a potem są problemy z coponiktórymi kartami jak współdzielić jedno muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 13:16, Jarzy napisał:

Podłożyłem telefon z włączoną IRdą pod port IR laptopa i nic :/ Skąd można skołować sterowniki
dla portu IR?


Powiniennes miec dolaczone do laptopa. Na poczatek sprawdz menedzer urzadzen (WIN+Pause, potem zakladka Sprzet i Menedzer Urzadzen) i poszukaj tam portu podczerwieni - byc moze zostal wylaczony, bo nie byl uzywany juz od dawna. Jesli go nie znajdziesz, to pewnie nie ma sterownikow i musisz szukac plyt, ktore dostales wraz z laptopem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 13:24, Blackhand napisał:

Mam takie pytanie: czy ktoś wie, czym można o(d)tworzyć filmiki z rozszerzeniem ddv? Pana Google
pytałem ;), jedyne, co znalazłem, to info na jakimś forum o playerze do takich plików, ale
bez informacji, gdzie można go znaleźć :(.


Sprobuj wymusic odtworzenie jakims standardowym programem - jesli podejrzewasz, ze to plik muzyczny to Winampem, jesli plik wideo to np. Media Playerem itd. Google rzeczywiscie nie wie co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demko Bitwy o Śródziemie 2 wymaga dużo wolnego miejsca na dysku systemowym przed instalacją. Niestety nie mam go za dużo, jedynie 1.7 giga wolnego, a potrzebne jest jakieś 2.2, bo inaczej nie da się instalować. Próbowałem ustawiać pliki wymiany na inne dyski, ale to nie pomaga, bo moduł rozpakowywujący nie uwzględnia takich możliwości. Czy ktoś wie, jak z tym sobie poradzić, czy czeka mnie format?

PS: kolega miał zainstalowane demko, więc zgrałem od niego już zainstalowaną wersję, gra się uruchamia, ale przy wciśnięciu PLAY wywala na pulpit i jest błąd z jakimś modułem, to pewnie przez brak instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 21:48, Harmegidon napisał:

Po co mam przepinać jak gniazdo mi działa. Karta jest widzialna przez wszystko to co może widziec
urządzenia Pulug and Play.


Nie wiem o czym mówisz - jakiś Sound Blaster??? X-Fi??
Jeśli tak, to musisz wiedzieć:

Karta musi być w PCIku, który nie współdzieli IRQ z czymś innym czgo używasz - tutaj patrz instrukcjia płyty głównej (powinna być tabelka współdzielenia IRQ dla portó PCI oraz pozostałych urządzeń na płycie) .
Szczególnie wystrzegaj się współdzielenia z portem graficznym, kartą sieciową. Tu SIG ma rację. SB nie może współdzielić IRQ z innym urządzeniem - dotyczy to wszystkich kart od SB Live! 1024 ( a może i wcześniejszych??)

Poza tym nowe SB nie lubią się z Chipsetem nF4.

Jest wiele informacji w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 21:47, Galadin napisał:

Demko Bitwy o Śródziemie 2 wymaga dużo wolnego miejsca na dysku systemowym przed instalacją.


a nie masz czegos co mozesz na jakis czas dac na inna partycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 22:27, Vysoki napisał:

> Demko Bitwy o Śródziemie 2 wymaga dużo wolnego miejsca na dysku systemowym przed instalacją.


a nie masz czegos co mozesz na jakis czas dac na inna partycje?


Właśnie raczej nie.
Nie wiem dlaczego nagle po paru tygodniach tak drastycznie zmniejszyło się miejsce na c, po formacie i tygodniu użytkowania było ok 2.5 giga wolnego na ponad 5 gigową partycję. Zawsze czyszcze tymczasowe pliki itp. Programy i inne instaluje na d. Użyłem SystemCleaner 5 i posprzątałem rejestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2006 o 21:42, Hegemon napisał:

...
Sprobuj wymusic odtworzenie jakims standardowym programem - jesli podejrzewasz, ze to plik
muzyczny to Winampem, jesli plik wideo to np. Media Playerem itd. Google rzeczywiscie nie wie
co to jest.

Tego sposobu też próbowałem, bez powodzenia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że mam chipset i865p, ponad to nie mam nic założonego na port PCI bo sieciówkę też mam zintegrowaną ;]. Do licha nie wiedziałem że mogą być takie problemy z zainstalowaniem dźwięku.
Karta jest widzialna i system nie pokazuje żadnych nieprawidłowości, tylko jak chcę uruchomić opcje sterownika to mi się nie chce włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 13:38, Harmegidon napisał:

Zacznijmy od tego że mam chipset i865p, ponad to nie mam nic założonego na port PCI bo sieciówkę
też mam zintegrowaną ;]. Do licha nie wiedziałem że mogą być takie problemy z zainstalowaniem
dźwięku.
Karta jest widzialna i system nie pokazuje żadnych nieprawidłowości, tylko jak chcę uruchomić
opcje sterownika to mi się nie chce włączyć.



Zintegrowana sieciówka równieżkorzysta z zasobów kontrolera PCI - jak najbardziej współużytkuje przerwania IRQ razem z innymi slotami PCI.
To samo dotyczy kontrolera IEEE czy czegokolwiek innego zależnego od PCI (Sillicon S-ATA, Sound itp itd)
Sprawdź w instrukcji które sloty współdzielą IRQ z którymi urządzeniami - kartę należy włóżyć do slotu, który jest wolny od tego w Twoim przypadku - np. masz wyłączone IEEE więc to IRQ jest wolne dla slotu PCI na wyłączność.

Jeszcze raz powtórzę:
Zintegrowane urządzenia tak samo wykorzystują zasoby systemu jak zewnętrzne; są obsługiwane przez kontroler PCI, to wykorzystują przerwania PCI - różnicą jest to, że zajmują mniej miejsca, czyli są wygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 13:38, Harmegidon napisał:

Zacznijmy od tego że mam chipset i865p, ponad to nie mam nic założonego na port PCI bo sieciówkę
też mam zintegrowaną ;]. Do licha nie wiedziałem że mogą być takie problemy z zainstalowaniem
dźwięku.
Karta jest widzialna i system nie pokazuje żadnych nieprawidłowości, tylko jak chcę uruchomić
opcje sterownika to mi się nie chce włączyć.


Tak się składa, że mam SB Live! Player 1024 (CT4830) i miałem kupę problemów ze sterownikami pod win2k (wszystkie programy, jak np. AudioHQ "wykonywały niedozwoloną operację"). Jak masz taką konfigurację, to:
- nie instaluj żadnych innych sterowników (a w szczególności tych ze strony Creative''a), niż te, które dostałeś razem z kartą
- jeśli z jakiegoś powodu nie możesz się zastosować do powyższego punktu, zainstaluj kXy http://www.kxproject.com/ (sprawdź najpierw, czy Twój model karty jest obsługiwany, nazwa modelu to CTxxxx lub SBxxxx)
- jeśli oba powyższe punkty nie pomogą, zainstaluj system od zera i zainstaluj sterowniki do karty na samym początku (przed wszystkimi innymi sterownikami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 14:01, Blackhand napisał:

- jeśli z jakiegoś powodu nie możesz się zastosować do powyższego punktu, zainstaluj kXy http://www.kxproject.com/
(sprawdź najpierw, czy Twój model karty jest obsługiwany, nazwa modelu to CTxxxx lub SBxxxx)



Racja - test na KXach jest OK.
Sam wiem, że sterki Creative''a to trzeba się doszukać "TEJ ODPOWIEDNIEJ" wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 14:08, RobeN napisał:

> - jeśli z jakiegoś powodu nie możesz się zastosować do powyższego punktu, zainstaluj kXy
http://www.kxproject.com/
> (sprawdź najpierw, czy Twój model karty jest obsługiwany, nazwa modelu to CTxxxx lub SBxxxx)



Racja - test na KXach jest OK.
Sam wiem, że sterki Creative''a to trzeba się doszukać "TEJ ODPOWIEDNIEJ" wersji...


Mogliście mi o tym powiedzieć wcześniej że są problemy ze sterkami Roben i Blackhand.

Roben -----> Ja wyłączyłem z chipsetu już zanim załączyłem i zainstalowałem SB. Czy nadal będą powikłania nawet jak wyłączę obsługę urządzeń(zintegrowane komponenty) z poziomu Bios''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2006 o 20:03, Harmegidon napisał:

Roben -----> Ja wyłączyłem z chipsetu już zanim załączyłem i zainstalowałem SB. Czy nadal
będą powikłania nawet jak wyłączę obsługę urządzeń(zintegrowane komponenty) z poziomu Bios''u.


Ale wszystko wyłączysz??
Moim zdaniem najłatwiej => pozmieniaj sloty PCI - kilka odpaleń kompa i będzie wszystko jasne (jeśli nie chce Ci się szukać w instrukcji współdzieleń przerwań - a może nie ma w instrukcji, bo tak też bywa).
To będzie najlepszy test przed ponowną instalacją - bo dopóki nie wiesz czy używasz wolnego PCI dopóty nie wiesz czy ReInstall jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli normalnie można mieć zintegrowany głos(dźwięk) z kartą dźwiękową. Z resztą musze jeszcze raz spóbować i pokombinować bo chyba przeszło straciłem pięć godzin na to dostrajanie SB. I nadal nic nie wyszło ;>.
Dźięki za rade, zobacze czy to pozytywnie poskutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem. Zrobiłem kompa-mixa z podzespołów z dwóch kompów, ale ten mix nie uznaje nagrywarki(jest widziana przez BIOS jak również przez AIDA 32, ale wkładając dowolno płyte najzwyczajniej w świecie jej nie czyta)
Podejrzewam, że problem leży w płycie głównej ( Asus CUBX-E) a raczej w BIOSie, który jest dość starożytny (z 2000 roku)
A na kompie jest Win98se.
Jak rozwiązać ten problem? Jeśli wchodzi w gre update BIOS-u to jak to uczynić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 10:25, Rzezim napisał:

Mam taki dziwny problem....
Podejrzewam, że problem leży w płycie głównej ( Asus CUBX-E) a raczej w BIOSie, który jest
dość starożytny (z 2000 roku)
A na kompie jest Win98se.
Jak rozwiązać ten problem? Jeśli wchodzi w gre update BIOS-u to jak to uczynić?


hmm, moze to jednak wina systemu? z w98 kilka razy mialem problem dziwnych znikajacych cd i nagrywarek. bo jezeli bios ja widzi to raczej nie tu problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się