PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2008 o 17:52, Anjinsan napisał:

Płyta gł. ECS KT600A, procek Athlon XP 2400, pamięć DDR 1GB - te elementy zostały wymienione,
natomiast zasilacz 350 W, nie pamiętam jakiej marki, ale raczej żaden porsche ani ferrari,
jakiś zwykły.


jeśli na starym procku, bądź pamięciach w biosie miałeś "na sztywno" ustawione jakieś parametry to pewnie dlatego teraz się nie włącza, masz dwa wyjścia albo wsadzić stary sprzęt i ustawić na auto w biosie odpowiednie opcje, albo zresetować ustawienia biosu, poprzez przestawienie odpowiedniej zworki bądź wyjęcie na 15 sekund baterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 08:28, MLODY2K6 napisał:

Hej.
Ja jak czyszcze swoj komputer to ide z nim do garazu tam mam kompresor i nim czyszcze.
Jest to najpewniejszy sposob gdyz caly ten osiadly kurz wyleci pod wpllywem 20 atmosfer
:D Jesli nie masz kompresora moze byc sprezone powietrze, ono nie ejst drogie do 10zl
a tez daje takie same efekty, tylko pamietaj najlepeij rob to przed domem, bo inaczej
pokoj tez bedzie sie nadawal do odkurzenia i starcia kurzu.

Dobry sposób, a kompresor tata powinien mieć. I zgadzam się, że jak już ktoś ma dużo kurzu czy innych paproszków w środku PC to lepiej na zewnątrz to robić, jeżeli się zdecyduje na sprężone powietrze na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 20:36, danielbr napisał:

Ktoś wie o co chodzi?

Moim zdaniem to pozostałość po jakimś szkodniku: nazwa pliku i jego lokalizacja wobec typu jest czymś podejrzanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 20:36, danielbr napisał:

Ktoś wie o co chodzi?


Tak jak Treant napisał, to pozostałość po jakimś syfie... polecam ściągnąc jakiś programik -> http://pliki.pcworld.pl/pc/programy/18321/Malwarebytes.Anti.Malware.1.22.html osobiście używam od przedwczoraj, bo jakąś chorobę mój komp złapał... przeskanowałem, usunąłem problemy i jest dobrze, komp mi chodzi, aż miło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej czyścić kompa sprężonym powietrzem?
Zauważyłem, że jak bardzo blisko się przystawi to się skrapla leciutko, jak rozumiem czyszcząc kartę graficzną czy płyt główną nie można sobie na to pozwolić?
Dmuchać po wentylatorach, kurzu czy wszędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak, że po spryskaniu(całości) czekam jakiś czas przed włączeniem sprzętu i jakoś nigdy problemów z nim pomimo skraplania się powietrza nie było. Ale sprzęt mam dość leciwy i może ten nowszy jest wrażliwszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde , mam Allplayera i odtwarza mi wszystko ale problem jest z filmaki z rozszerzeniem ogg , tzn. działają ale nie wiem gdzie tam mogę wybrać język Audio
Kiedyś klikałem na ikonkę koło zegara się pojawiała i mogłem wybrać , a teraz co się mogę , o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... spowodowany jest prawie na pewno wirusem "Strike Backdoor". Mianowicie, gdy chcę włączyć "Menadżer zadań" wyskakuje komunikat że dostęp do niego został zablokowany przez administratora. Tak samo z "Edycją Rejestru". Format nie pomógł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 16:28, RRohen napisał:

Mam problem... spowodowany jest prawie na pewno wirusem "Strike Backdoor". Mianowicie,
gdy chcę włączyć "Menadżer zadań" wyskakuje komunikat że dostęp do niego został zablokowany
przez administratora. Tak samo z "Edycją Rejestru". Format nie pomógł :/


Na twoim miejscu spróbowałbym przeskanować spybotem lub Ad-Aware 2008
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=188&Spybot+Search++Destroy+1.6.0.30
lub tym
http://tinyurl.com/6mphym
Jeśli to nie pomoże to jakimś dobrym antywirusem np. Kasperskym 2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 16:28, RRohen napisał:

Format nie pomógł :/

To znaczy, że załapałeś ten malware powtórnie po przeinstalowaniu systemu, bo po sformatowaniu partycji, na której się znajdował nie zostaje nic. Sprawdź jeszcze, czy działa msconfig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 10:52, RRohen napisał:

O dziwo działa...

Więc powyłączaj wszystkie elementy, które wydają Ci się niepotrzebnymi programami uruchamianymi przy starcie systemu.

Dnia 31.10.2008 o 10:52, RRohen napisał:

Uther92 - Sformatowałem wszystko... każdą partycję...

To musiałeś instalować system od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wirus po sformatowaniu i zainstalowaniu na nowo Windows''a może zostać na dysku. Dużo jest takich przypadków. Może być także wirus w BIOS-ie na płycie głównej i za każdym sformatowaniem będzie się on uaktywniał. Najlepszym wyjściem byłoby wgranie niezainfekowanego BIOS-u i sformatowanie wszystkch partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 15:43, Dawid17 napisał:

Wirus po sformatowaniu i zainstalowaniu na nowo Windows''a może zostać na dysku. Dużo
jest takich przypadków. Może być także wirus w BIOS-ie na płycie głównej i za każdym
sformatowaniem będzie się on uaktywniał. Najlepszym wyjściem byłoby wgranie niezainfekowanego
BIOS-u i sformatowanie wszystkch partycji.


Najlepiej sformatowac taki dysk np. w linuxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dysk może nie mieć nic do tego, że się wirus uaktywnia... tylko płyta główna ma przecież pamięć w sobie i w niej lubią "zakwaterowywać" się wirusy. Nawet gdybyś kupił nowy dysk to i tak od pierwszego uruchomienia Windows''a, będziesz miał wirusa. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 17:06, Dawid17 napisał:

Ale dysk może nie mieć nic do tego, że się wirus uaktywnia... tylko płyta główna ma przecież
pamięć w sobie i w niej lubią "zakwaterowywać" się wirusy. Nawet gdybyś kupił nowy dysk
to i tak od pierwszego uruchomienia Windows''a, będziesz miał wirusa. Przynajmniej takie
jest moje zdanie.


I masz racje. Smierdziel moze siedziec nawet w pamieci ram, ktora tez ma swoj bios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się