Zaloguj się, aby obserwować  
Yamamoto

Gorsze forum.

94 postów w tym temacie



Forum schodzi na psy! Oto moje obserwacje z ostnich miesięcy!
Nie wiem czy ktoś zauważył moją nie obecność, ale od kilku ładnych tygodni napisałem chyba 3 posty. Spowodowane jest to pogorszeniem się forum. Straciło ono swój wspaniały dawny klimat, który kiedyś przyciągał strasznie! Tu proszę osoby, które nie są na tym forum od początku : nie wciskajcie mi kitu, ja wiem jak forum się zmieniało. Po zlikwidowaniu "starego" forum, było całkiem fajnie :D Można znów było fajnie pogadać, podyskutować, zapytać i czekać na odpowiedzi doświadczonych forumowiczów, a co za tym idzie doświadczonych graczy. Po jakimś czasie wszystko zaczęło się zmieniać, zaczęliśmy przyzwyczajać się od nowego wyglądu forum i innej atmosfery na nim panującej. Jednak niedawno zaczęło przybywać wielu spamerów, osób nie piszących na temat, nie "starających" przestrzegać się ortografii. Forum zaczęło się diametralnie zmieniać. Przybywały tematy typu : "nie wiem co dalej pomuzcie, z gury dziex!".
Nie wiem co zrobić, by przywrócić dawny klimat forum! Banować nie pożądane osoby!? Forum jest dla wszystkich i tego niestety zrobić nie można.

Tu mamy kilka przykładów, pogorszenia się forum :

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&pid=17452
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=20753
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=6968&pid=1

Przepraszam, że są tam podane ksywki użytkowników, ale tego mi chyba nie można zabronić.


Ps. jeśli jakiś moderator chce zamknąć ten temat, np. z powodu, że już taki istnieje, to proszę bardzo, ale dajcie chociaż innym możliwość przeczytania mojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Dnia 19.10.2006 o 19:14, Yamamoto napisał:

Ps. jeśli jakiś moderator chce zamknąć ten temat, np. z powodu, że już taki istnieje, to proszę
bardzo, ale dajcie chociaż innym możliwość przeczytania mojej wypowiedzi.

Niektórzy po po prostu nie piszą polskich znaków trzeba się z tym pogodzić.

[M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest tego powodem. Niektórzy użytkownicy, są lepszymi forumowiczami inni gorszymi. Od tego są moderatorzy, by trzymali porządek na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Dnia 19.10.2006 o 19:14, Yamamoto napisał:

Ps. jeśli jakiś moderator chce zamknąć ten temat, np. z powodu, że już taki istnieje, to proszę
bardzo, ale dajcie chociaż innym możliwość przeczytania mojej wypowiedzi.

niech tylko tu wpadnie moderator
[M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:19, Adam k. napisał:

Niektórzy po po prostu nie piszą polskich znaków trzeba się z tym pogodzić.


Niektórzy nie skracają postów na które odpowiadają...

A co do ogólnego założenia tematu. Mnie na Forum mało widać prawdę mówiąc. Raptem w paru tematach. I to tych też mniej popularnych. Na szczęście... Dlatego też na szczęście nie mam możliwości zwracania uwagi na błędy w tekście i tym podobne. Chociaż trzeba przyznać, że każdemu się zdarzają "kfiatki" :) Jest to prawdę mówiąc trudne do uniknięcia, chociaż Ci "zaawansowani" piszą względnie poprawnie :) I przyznam też, że dyskleksja niczego nie tłumaczy. Są przecież słowniki sprawdzające poprawność zapisanego tekstu... Wystarczy przed dodaniem wrzucić to do niego i mamy z głowy przykre komentarze odnośnie naszej pisowni. Sam muszę też przyznać, że nie raz i nie dwa z tego skorzystałem ;)

Ale ogólnie to Cię popieram w tym co sam napisałeś. Forum się zmieniło od października zaszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać od początku i osoby wypowiadające się tutaj nie starają się zachowywać netykiety.
Walą całe cytaty mimo, że post jest zaraz nad ich odpowiedzią...

Po to jest cytat by:

1. Podkreślić fragment w stosunku do którego udzielamy odpowiedzi.
2. Przypomnieć w luźnym temacie sens rozmowy.

A nie pisać post pod postem z pełną treścią, bo 4ty z rzędu będzie już zajmował cały ekran...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, teraz forum już tak nie przyciąga jak kiedyś. Teraz gdy tu wchodzę nie mam gdzie pisać postów bo jest nudno.
Kiedyś było lepiej, bo były nowe topici i nie poznane rangi, więc było ciekawiej.
A teraz to nudy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spojrzeć na inne forum, które sa na necie to nie jest tak źle. Nawet to forum wypada całkiem dobrze. Choć oczywiście mnie tez wkurzają błędy ortograficzne czy nieucinanie cytatów.
A to, że ludzie nie myślą pisząc to chyba nie ma na to recepty. Każdy idzie na łatwiznę i wyłacza myślenie. Co zrobić? Rośnie pokolenie ignornatów i ludzi mało inteligentnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum od początku, ale nie byłem na starym forum.
I chciałem powiedzieć, że forum się nie zmieniło...
Zmienili się forumowicze, a szkoda. To przykra prawda :(
Zainstalowanie sobie FF 2.0 nie jest problemem...

Szerszeń ma rację, ale poprawianie setek, tysięcy postów, które nie są pisane po polsku jest syzyfową pracą.

A przykładem tego zepsucia są niektóre posty w tym temacie. NAWET w tym temacie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:19, Adam k. napisał:

Niektórzy po po prostu nie piszą polskich znaków trzeba się z tym pogodzić.


a niektórzy nie tną cytatów i co (uwierz mi) jest o wiele bardziej denerwujące i irytujące niż brak polskich liter...

a co do pogarszania się forum to też odnoszę takie wrażenie, że jest coraz gorzej :/
sam staram się siedzieć w tematach które mnie interesują, ale to przychodzi mi coraz trudniej, bo jak ludzie zaczną spamić, wyzywać się czy pisać inne rózne głupoty to naprawde czasem ma się ochotę pójść z tego forum, na szczęście są jeszcze miejsca gdzie można spokojnie pogadać normalnie, choć jest ich coraz mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yamamoto musisz pogodzić się z tym, że większość użytkowników tego forum to dzieci. Tak, dzieci.
Olewanie ortografii stało się modne, teraz każdy może mieć papierek, że jest dysortografem, choć jak dla mnie takie osoby powinne być jeszcze surowiej rozliczane za błędy.
Banowanie mogłoby niestety przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, ale gdyby moderatorzy mieli dostęp do czerwonych liter, to mogliby edytować co niektóre posty, poprawiając błędy "na czerwono".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największym problemem, jest zakładanie multum tematów, które już istnieją. Często nowi Obywatele nie uzywają Szukajki, tylko z miejsca zakładają nowy wątek z swoim problemem. Często z wieloma bykami ortograficznymi, albo źle sformuowanymi pytaniami. To faktycznie psuje klimat forum. Przynajmniej moim zdaniem. Dobrze, że mamy kilku dodatkowych moderatorów, ale to jest czasem niewystarczające...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstyd przyznać ale chyba masz rację. Sam wolałem czasami posiedziec na forum zamiast pograć, ale ostatnio coś się zmieniło. Jakoś mnie nie ciągnie jak wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować