Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2008 o 16:24, Vanmati napisał:

mam pewien problem,moje konto zostało zawieszone,wpłaciłem kasę 2 tyg temu,napisałem
do nich maila a konto dalej zablokowane,odpisali mi że konto zarejestrowane jest na niepełne
dane(dodam ze to konto mam jakies 3-4 lata) a oni teraz się oto przyczepili,wchodzę w
ustawienia a tam wszystkie pola kontaktowe zapełnione,nie wiem o co chodzi??Powiedzieli
ze konto na niepełnych danych nie moze być uznane za aktywne i jest dalej zablokowane.A
zakonczylem na nim jakies 40 transakcji,pomocy co mam zrobic??

Może zmieniałeś dane osobowe w opcjach? Ja tak głupi zrobiłem i bum,blok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Jak zobaczyc jakie informacje wysyla Allegro do osoby od ktorej zakupilem dany przedmiot? Rozumiem, ze jesli wpisalem numer telefonu to on rowniez sie pojawi?

PS. Nie chodzi mi oto, ze mi sie to nie podoba tylko nie chce dublowac informacji skoro sprzedajacy i tak je dostanie ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 22:00, Piotrek K. napisał:

Mam takie pytanko. Jak zobaczyc jakie informacje wysyla Allegro do osoby od ktorej zakupilem
dany przedmiot? Rozumiem, ze jesli wpisalem numer telefonu to on rowniez sie pojawi?

Jeśli wpisałeś swój numer w danych na Allegro to tak - zostanie on wysłany zresztą Twoich danych do sprzedającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, temat jest średniawy, ale nic lepszego nie znalazłem. Jaki jest najszybszy sposób (oczywiście żebym nie zapłacił 20 zł za przelew :P) na przelew na konto bankowe? Przekaz pocztowy idzie dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 21:32, szypek26 napisał:

Jaki jest najszybszy sposób (oczywiście żebym nie zapłacił 20 zł za przelew :P) na przelew na konto bankowe?
Przekaz pocztowy idzie dwa dni.

Można iść do banku w którym jest założone dane konto i wpłacić pieniądze w kasie osobiście - powinny być momentalnie zaksięgowane na koncie.
Możesz też użyć konta kogoś z rodziny - sam tak przez jakiś czas robiłem.
A tak w ogóle to warto sobie założyć konto w mBanku - bez żadnych opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dostają Twoje info z profilu, nie musisz nic więcej mailem wysyłać. Telefon, maila, adres itd (słowem wiedzą o Tobie wszystko ;P).
Ja po wygraniu aukcji puszczam ino maila, że wygrałem, zapłaciłem i niech szybko wysyłają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zakładaj konto internetowe, może być młodzieżowe. I walisz przelewy internetowe z domu za darmoszkę, które idą bardzo szybko (tego samego dnia adresat ma forsę, czasem nawet w minutę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 22:31, balduran2 napisał:

Można iść do banku w którym jest założone dane konto i wpłacić pieniądze w kasie osobiście
- powinny być momentalnie zaksięgowane na koncie.

Biorę za oczywiste, że nie muszę mieć konta w banku, coby na rachunek (cudzy) u nich wpłacić kasę?
Druga sprawa - pytanie może trochę głupie - niepełnoletni jestem (no, 10 lat to nie mam :P), to jakiś problem?

@Budo
Konto internetowe to fajna sprawa, ale ogólnie to nie widzę sensu zakładania takowego dla kilku wpłat w roku. No i nie mam stałych przychodów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 23:12, szypek26 napisał:

Biorę za oczywiste, że nie muszę mieć konta w banku, coby na rachunek (cudzy) u nich wpłacić kasę?

Oczywiście, że nie...
Ale najlepiej jest najpierw podejść do okienka i zapytać się czy można wpłacić "na gębę" czy trzeba wypełniać jakiś świstek - różne banki, różne praktyki.

Dnia 09.10.2008 o 23:12, szypek26 napisał:

Druga sprawa - pytanie może trochę głupie - niepełnoletni jestem (no, 10 lat to nie mam, to jakiś problem?

Nie powinno być problemu.

Dnia 09.10.2008 o 23:12, szypek26 napisał:

Konto internetowe to fajna sprawa, ale ogólnie to nie widzę sensu zakładania takowego dla kilku wpłat w roku.

Ja też nie widziałem, ale okazało się bardzo przydatne.

Dnia 09.10.2008 o 23:12, szypek26 napisał:

No i nie mam stałych przychodów :P

Nie trzeba mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 12:21, Probos napisał:

Ciekawi mnie i to bardzo, czy osoba która go wylicytuje, rzeczywiście zapłaci. :)


Musi. Inaczej sąd ;]
Ale ja bym swojego medalu nie oddał...

szypek26---> zakładaj i nie gadaj, już niedługo będziesz potrzebował częściej, a obecnie są konta, które nie wymagają regularnych wpłat i niemal nic zaprowadzenie/przelewy/inne operacje nie płacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 12:29, Budo napisał:

szypek26---> zakładaj i nie gadaj, już niedługo będziesz potrzebował częściej, a obecnie
są konta, które nie wymagają regularnych wpłat i niemal nic zaprowadzenie/przelewy/inne
operacje nie płacisz.

Rozważę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się na brytyjskiej wersji Ebay''a i chciałbym zrealizować pierwszą transakcję. Założyłem sobie również konto na PayPalu i od razu zakupiłem dany przedmiot. Jednakże potem, kiedy wszedłem na swoje konto na PayPal zauważyłem tabelkę, z której wynika, że stan mojego konta to 0.00, mimo że na swoim koncie bankowym mam 30 funtów. Czy podczas płacenia za zakupiony przedmiot pieniądze ściągane są prosto z konta bankowego, czy może muszę najpierw przelać z niego jakąś sumę na swoje konto PayPal i dopiero wtedy mogę zapłacić za aukcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś z was Allekartę?
Naprawdę nie ma żadnych dodatkowych opłat za założenie rachunku?
Karta VISA jest kartą płatniczą którą można używać w całej Europie? (np. płacąc nią za produkty na STEAM?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yh... Powiedzcie mi o co chodzi ...
Licytuje pewien przedmiot BCM . I za każdym razem gdy przebije, to leci kolejna oferta po nawet nie sekundzie czasu, o 50 Gr wyższa - przez tego samego usera -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 23:48, Tokix napisał:

Yh... Powiedzcie mi o co chodzi ...
Licytuje pewien przedmiot BCM . I za każdym razem gdy przebije, to leci kolejna oferta
po nawet nie sekundzie czasu, o 50 Gr wyższa - przez tego samego usera -.-''


Ponieważ ktoś dał wyższą ofertę od Ciebie.
Np. Produkt został wystawiony na licytację na Allegro i jego cena wywoławcza wynosi 1 zł i przyszedł pan Kowalski i zalicytował nie 1 zł tylko np. 20 złotych ale nie widać ile on dał w licytacji widnieje jedynie 1 zł więc jeśli Ty dasz 1,50 zł to cena automatycznie zostanie przebita do 2 zł dopiero gdy przebijesz 20 zł tzn. dasz 20,50 zł lub 21 zł to wtedy Twoja oferta będzie najwyższa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować