Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2008 o 19:17, HumanGhost napisał:

Jeszcze przychodzi mi do głowy, że dostałeś odpowiedź od sprzedajacego, ale.. została
rozpoznana jako spam przez twoją pocztę. Sprawdź, takie rzeczy się zdarzają. :]
Najlepiej jakby była możliwość kontaktu telefonicznego ze sprzedającym.


Właśnie...sam przed chwilą dostałem maila z allegro(odpowiedź od sprzedawcy) którego skrzynka oznaczyła jako spam


Sarturias
może masz włączone automatyczne kasowanie ,,spamu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 19:25, Sarturias napisał:

W razie braku jakiegokolwiek kontaku
mogę zgłosić tą sprawę do zarządu Allegro?


Po pierwsze- prawdopodobne, że gość po prostu olewa maile i czeka na forsę (mało prawdopodobne, ale jednak). Przejrzyj aukcję i stronę "o mnie" nt nowych użytkowników, czasem są dla Was dodatkowe zasady. Nigdzie tego nie zgłaszaj póki co, spróbuj zadzwonić w godzinach takich jak napisane na stronce aukcji/o mnie. Powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 19:31, Korsaż napisał:

może masz włączone automatyczne kasowanie ,,spamu"


Nie, nie mam tego włączonego. Tak jak myślałem człowiek nie odbiera komórki. Koleżanka powiedziała mi, że może być tak, że paczkę wysłał, ale nie odpowiedział na maila bo nie ma czasu. Wątpliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 19:36, Sarturias napisał:

> może masz włączone automatyczne kasowanie ,,spamu"

Nie, nie mam tego włączonego. Tak jak myślałem człowiek nie odbiera komórki. Koleżanka
powiedziała mi, że może być tak, że paczkę wysłał, ale nie odpowiedział na maila bo nie
ma czasu. Wątpliwe..


Często jest tak, że jak wygrasz aukcję, i w mailu prześlesz wszystkie informacje, to gostek po prostu nie ma po co odpisywać na maila, gdyż wszystko zostało ustalone w Twoim mailu. A sama realizacja transakcji to w końcu 2 tygodnie. Przed tym czasem nic nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj napisać do gościa poprzez allegro - klikając albo na "Wyślij e-mail do tego Użytkownika" w jego profilu albo na "Zadaj pytanie Sprzedającemu" w opisie aukcji - bywa tak, że niektórzy allegrowicze na maile wysłane w inny sposób nie odpowiadają. Druga sprawa - 48 godzin to nie tak dużo, miałem przypadki, gdy druga strona reagowała dopiero po kilku dniach od zakończenia aukcji, raz miałem nawet niezłego stresa przez 2 tygodnie - pieniądze wpłaciłem a przesyłki ani widu ani słychu (co gorsza nie dostałem odpowiedzi na żadnego z maili) - później się okazało, że sprzedający wyjechał, a osoba, która zobowiązał do wysłania towaru nawaliła.

Tak poza tym, Twoja koleżanka może mieć rację - widać, że gość prowadzi sklepik, przez co może nie mieć czasu na kurtuazję :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 21:29, Blackhand napisał:

Tak poza tym, Twoja koleżanka może mieć rację - widać, że gość prowadzi sklepik, przez
co może nie mieć czasu na kurtuazję :).


Już dostałem laczki :) Przesyłka dotarła z rana tak więc po niecałych 2,5 dniach. Czyli dość szybko jak na zwykła przesyłkę :P

Czyli wniosek taki, że sprzedający nie miał czasu odpisywać na e-maile. Inny allegrowicz napisał mi maila, że jemu także nie odpisywał (brał udział w tej samej aukcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 16:11, SerVius napisał:

mam pytanie czy możecie się zalogować na allegro
bo ja chce się zalogować i wyskakuję proszę czkać i nic ??


Właśnie pisałem o tym samym. Coś się z allegro dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zarejestrować się na allegro ,trochę się cykam xD opłaca się i czy rejestracja jest bezpieczna a tak w ogóle na czym ona polega wysyłają na twój email hasło czy jak i na kogo jesteście zarejestrowani na kogoś z rodziny czy siebie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otrzymujesz list, w którym masz potrzebne dane do pierwszego zalogowania.
Wszystko jest bezpieczne, nie ma się co bać - chyba, że jesteś niepełnoletni, to radzę nie robić przekrętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 21:34, Karolaszek napisał:

Mam zamiar zarejestrować się na allegro ,trochę się cykam xD opłaca się i czy rejestracja
jest bezpieczna a tak w ogóle na czym ona polega wysyłają na twój email hasło czy jak
i na kogo jesteście zarejestrowani na kogoś z rodziny czy siebie ???


No więc tak - rejestracja jest w 100% bezpieczna. Hasło aktywacyjne jest wysyłane do ciebie pocztą (dlatego też trzeba podać swój prawdziwy adres). Ja osobiście nie posiadam tam konta, korzystam z konta rodziców.
Oczywiście, że się opłaca - czasem można za grosze kupić coś fajnego (ja tylko w ten sposób kupuję gry na PSP i PS3, bo jest 2-3x taniej niż w sklepie :)), a ceny za jakie można towar sprzedać też bywają dość wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 21:34, Karolaszek napisał:

Mam zamiar zarejestrować się na allegro ,trochę się cykam xD opłaca się i czy rejestracja
jest bezpieczna a tak w ogóle na czym ona polega wysyłają na twój email hasło czy jak
i na kogo jesteście zarejestrowani na kogoś z rodziny czy siebie ???


Ja z allegro jestem zadowlony i naprawde nie ma sie czego bać . Tak jak wspomniał już Probos ngdy jestes niepełnoletni to jest troche nieciekawie . Ja na allegreo kupiłem nap 1 cześc Medal of Honor na psx , której już nigdzie nie znajdziesz w sklepie . Warto jest siedziec na allegro i szukać rzeczy , które Cie intersują . Nawet bardzo starych rzeczy lub dziwnych :P xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanko, może się ona dla niektórych okazac śmieszne/głupie, ale zaryzykuje :) Mianowicie: Czy da się jakoś anulowac/skasowac wystawiony negatywny komentarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 12:33, Piotrekgościu napisał:

Mam pewne pytanko, może się ona dla niektórych okazac śmieszne/głupie, ale zaryzykuje
:) Mianowicie: Czy da się jakoś anulowac/skasowac wystawiony negatywny komentarz?


Możesz anulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 12:36, Piotrekgościu napisał:


> Możesz anulować.

O, to miło, dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)


Np :) Jeśli nie wiesz jak, to mówię:
1. Wchodzisz w komentarze
2. Klikasz Unieważnienie
3. Unieważnienie komentarzy - nowy wniosek i składasz wniosek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem,moje konto zostało zawieszone,wpłaciłem kasę 2 tyg temu,napisałem do nich maila a konto dalej zablokowane,odpisali mi że konto zarejestrowane jest na niepełne dane(dodam ze to konto mam jakies 3-4 lata) a oni teraz się oto przyczepili,wchodzę w ustawienia a tam wszystkie pola kontaktowe zapełnione,nie wiem o co chodzi??Powiedzieli ze konto na niepełnych danych nie moze być uznane za aktywne i jest dalej zablokowane.A zakonczylem na nim jakies 40 transakcji,pomocy co mam zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 19:13, Sarturias napisał:

Być może nie dramat, ale dostać 5 maili od człowieka i nic mu nie odpisać, wiedząc, że
jest to osoba kupująca coś na aukcji tejże osoby? Żenada :/ Inni w komentarzach piszą,
że wymiana maili jest błyskawiczna więc...

Niestety, ale tak jest z ludźmi, którzy sprzedają hurtowo. Nieraz miałem tak, że nie otrzymywałem żadnych wiadomości od sprzedającego, gg, skype, mail - nic, ale towar otrzymałem. Wracając do tematu, jeżeli wybrałeś płatność przelewem, to gość zwyczajnie czeka i widocznie jest dość zajęty/ nie chce mu się odpisywać - tutaj zamiast bawić się w maile, po prostu bym zadzwonił. Jeżeli jednak wybrałeś paczke za pobraniem, to pozostaje ci czekać na paczke a w przypadku braku paczki i odzewu wystawić temu "panu" pierwszego negatywa ;]

ehh... nie zauważyłem, że problem już nieaktualny, ale jak widać skończyło się dobrze, tak więc gość zwyczajnie zbyt leniwy był ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować