Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2008 o 23:55, Tokix napisał:

oo, Dzięki Ci bardzo . Nie wiedziałem ...
W sumie z allegro korzystam rzadko, więc czasem mimo prostoty, jest dla mnie czarną magią
:P

Nie przejmuj się i nie dziękuj bo nie masz za co :)

EOT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 16:04, ak.47 napisał:

Jak usunąć kogoś z listy kupujących?


Logujesz się na konto przechodzić do zakładki Sprzedaje – klikasz przy danej aukcji z której chcesz wycofać osobnika Zmiany, a następnie Odwołać Ofertę (coś takiego) wybierasz ofertę, piszesz powód i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 16:09, Sido15 napisał:

> Jak usunąć kogoś z listy kupujących?

Logujesz się na konto przechodzić do zakładki Sprzedaje – klikasz przy danej
aukcji z której chcesz wycofać osobnika Zmiany, a następnie Odwołać Ofertę
(coś takiego) wybierasz ofertę, piszesz powód i już :)

No dobra, a jak aukcja jest już zakończona? :P
EDIT: Kup teraz i było kilku klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 16:14, ak.47 napisał:

No dobra, a jak aukcja jest już zakończona? :P
EDIT: Kup teraz i było kilku klientów


Po sprzedaży nie można już odwołać ofert ;) A coś się stało? Nie chce płacić? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z zakładaniem przez nieletnich kont na allegro? Czy to może się później wiązać z jakimiś konsekwencjami? Czy można konto założyć za zgodą osoby dorosłej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 21:30, SoriusH napisał:

Jak jest z zakładaniem przez nieletnich kont na allegro? Czy to może się później wiązać
z jakimiś konsekwencjami? Czy można konto założyć za zgodą osoby dorosłej?


Oczywiście, ze możesz założyć, jakie to może mieć znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 21:30, SoriusH napisał:

Jak jest z zakładaniem przez nieletnich kont na allegro?

Jest to zabronione przez Regulamin Allegro. Moga byc wiec dwa wyjscia: albo sie nikt nie skapnie i wszystko bedzie sie dzialo bez problemu, albo ktos z pracownikow Allegro dojdzie do tego/zostanie o tym poinformowany i Twoje konto moze zostac zamkniete...

Regulamin, pkt 2.1 -->> http://allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 22:02, SoriusH napisał:

A jeśli założę konto na rodzica (za jego zgodą) i za pomocą takiego konta będę dokonywać
transakcji?


Przecież jest wyraźnie napisane:

Użytkownikami mogą być osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

Nie możesz takiego konta założyć, niezależnie czy rodzic się zgadza czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2008 o 13:27, MTSMAFIOSO napisał:

Posiada ktoś z was Allekartę?
Naprawdę nie ma żadnych dodatkowych opłat za założenie rachunku?


Ja mam, nie ma opłat żadnych w zasadzie.

Dnia 16.10.2008 o 13:27, MTSMAFIOSO napisał:

Karta VISA jest kartą płatniczą którą można używać w całej Europie? (np. płacąc nią za
produkty na STEAM?)


Nie mam pojęcia co dokładnie możesz kupić Visą... przy allekarcie nie dostajesz karty kredytowej, tylko właśnie płatniczą, więc nie wszystkie płatności będą mogły być realizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, karty płatności elektronicznej czyli takie którymi możemy płacić za zakupy w internecie, w steamie, czy założyć na nią konto w PayPal, jest karta która posiada dodatkowe cztery wypukłe liczby w numerze karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedałem produkt X na Allegro.

Użytkownik nie dokonał pełnej aktywacji konta i zakupił produkt "Kup Teraz" tylko w celu uzyskania moich danych. No i co Allegro zrobiło? Nic. Standardowy email "odwal się, to nie nasza sprawa" i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 11:43, NintendoPassion napisał:

Użytkownik nie dokonał pełnej aktywacji konta i zakupił produkt "Kup Teraz" tylko w celu uzyskania moich danych. > No i co Allegro zrobiło? Nic. Standardowy email "odwal się, to nie nasza sprawa" i tyle.

A zwróciłeś się do Allegro o zwrot prowizji pobieranej od sprzedaży?
Na przyszłość, wystawiaj aukcje z ograniczeniami - chyba jest tam coś takiego, że nie mogą u Ciebie kupować użytkownicy bez pełnej aktywacji konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 21:18, balduran2 napisał:

> Użytkownik nie dokonał pełnej aktywacji konta i zakupił produkt "Kup Teraz" tylko
w celu uzyskania moich danych. > No i co Allegro zrobiło? Nic. Standardowy email "odwal
się, to nie nasza sprawa" i tyle.
A zwróciłeś się do Allegro o zwrot prowizji pobieranej od sprzedaży?
Na przyszłość, wystawiaj aukcje z ograniczeniami - chyba jest tam coś takiego, że nie
mogą u Ciebie kupować użytkownicy bez pełnej aktywacji konta.

Ja też tak myślę, że blokowanie na kup teraz użytkowników bez pełnej aktywacji konta jest najlepsze, ponieważ ktoś sobie robi konto "tak dla jaj" i kupuje każdą aukcje i licytuje czując się bezkarnie. Allegro roi się czasami od oszustów i naciągaczy, sam nie raz miałem do czynienia z takimi osobami, a kiedy wystawiam przedmiot to nie dopuszczam do aukcji osoby bez pełnej aktywacji konta. Jeżeli chodzi o wysyłkę za pobraniem radzę tylko wysyłać osobom powyżej 10 pozytywnych komentaży, ponieważ można mieć problemy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 11:43, NintendoPassion napisał:

Użytkownik nie dokonał pełnej aktywacji konta i zakupił produkt "Kup Teraz" tylko w celu
uzyskania moich danych. No i co Allegro zrobiło? Nic. Standardowy email "odwal się, to
nie nasza sprawa" i tyle.


Następnym razem gdy zamieścisz jakiś produkt do sprzedaży na Allegro czy poprzez "Kup tera" czy "Licytuj" to ustaw w opcjach, że towar mogą jedynie kupować i licytować osoby z pełną aktywacją konta wtedy unikniesz tego typu problemów. Bo w tej chwili Allegro ma to w nosie, że użytkownik tak postąpił bo gdybyś zaznaczył taka opcję, że w transakcji mogą brać jedynie użytkownicy z pełną aktywacją konta to w takim przypadku Allegro by się sprawą zajęło bo by miało podstawy a tak niestety nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,czy znalazłem dobry temat ,ale co tam.
Otóż mam dość nieciekawy problem. Ziomek zamawiał kilka rzeczy na allegro. Coś tam mówił ,że na siebie nie chce ,bo by musiał daleko jak coś nawalać na pocztę i takie tam to więc postanowiliśmy ,żeby wysłał na mój adres. Niby wszystko ładnie cacy ,ale jest jeden problem. Ziomek prosił o wysłanie na mój adres ,ale już mojego imienia i nazwiska nie podał ,więc poszła wysyłka na mój adres ,ale na jego starszą. Czy sprzedawca ma jakieś jeszcze pole manewru aby to zmienić? Czy jakimś cudem będę mógł jak coś odebrać tą paczkę? Jeśli nie do jakie konsekwencje mogą spotkać ziomka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować