Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2010 o 22:20, Nephren-Ka napisał:

> belladonie skończył się hajs na dupy :)

Scott Ian coś ogólnie z tymi wokalistami ma problem. Często się Mystic pojawiał i co
jakiś czas czytałem, że jest jakiś nowy, świetny i gra się z nim super(pewnie był to
Dan Nelson), a to coś jednak nie wyszło.:P Takie akcje wymienne na krótkim odstępie czasu
jak Bush=>Belladonna to mi pachną ratowaniem się(bo bez wokalisty na trasach byłoby
ciężko:P). Jak dla mnie Bush ma fajniejszy głos(pierwszy raz chyba słyszałem go w "Only"),
ale z drugiej strony i tak żadna to różnica bo na koncert nie idę...:>


pewnie jak zawsze poszło o kasę ,jak w polsce mieli wystapic to oczywiscie był spór z bushem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 17:40, Nephren-Ka napisał:

A teraz prejdziemy do mojej zwyczajowej akcji, czyli wyciagania polskiej dobrej muzyki...:>
Kataxu - Hunger of Elements

oo, Neph ..nie miałem pojecia co mi tu pod oknami łoi należycie.. dzięki po stokroć! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:19, kuba9876543210 napisał:

Tak, ale mimo wszystko jestem troszke zawiedzony :P... w Polsce tez ludzie wola sluchac
Mety, tak jakby lepszy Thrash* nie istnial?

*wiem, Metallica to juz nie Thrash ;]


To ja bym poprosił o Vektor+Overkill+Testament na takim koncercie...:P Druga sprawa jest taka jak mówi Miklak - na koncercie Metalika zawsze prezentowała się znakomicie. To, że nagrali sobie bardziej rockowe płyty nic nie zmieniło. Mam bootleg z koncertu w Lizbonie(rok 2007) i 90% setu to kawałki bardzo, bardzo thrashowe. Podejrzewam, że do tej pory nic im się nie zmieniło.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, gadacie, Metallica jest najbardziej popularnym zespołem thraszowym na świecie i wątpie by coś się w tej materii zmieniło. Z tej całej czwórki właśnie Metallice bym sobie najdłużej posłuchał. Megadethu nie trawie, tak samo Slayera. Behemoth jest niezły, ale ,na miłość boską, nie na tym gigu. Antraxu nie znam, ale wybaczcie mi moją ignorancję, nie znam się zbyt na thrashu, po niezłej Metallice trafiłem na slayera i tak mi się odechciało.

Tak więc hardkorowi fani - czekam na zjedzenie ale Metallica > Slayer.

Kardithron - Windira sobie posłuchaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:21, hammerfall87 napisał:

ale to wszędzie tak jest nie tylko w Polsce :)


Ze wszedzie to wiem, dla wielu Metallica, Slipknot, Rammstein, KoRn czy jakies metalcore to "najlepsze" zespoly metalowe, mimo ze niejednokrotnie niewiele maja z metalem wspolnego. Mieszkalem troche za granica i musze przyznac, ze dosc malo poznalem osob sluchajacych czegos wychodzacego poza mainstream.
Wiem, ze w Polsce nie mamy zbyt wielu porzadnych zespolow, ale znam tu troche osob, co jednak wie czym jest "dobra" muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:26, Wintesun napisał:

Tak więc hardkorowi fani - czekam na zjedzenie ale Metallica > Slayer.

Zgadzam się. Zdecydowanie wolę słuchać Mety niż Slayera (choć nie robiłem tego od dobrych kilku miesięcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:29, kuba9876543210 napisał:

> ale to wszędzie tak jest nie tylko w Polsce :)

Ze wszedzie to wiem, dla wielu Metallica, Slipknot, Rammstein, KoRn czy jakies metalcore
to "najlepsze" zespoly metalowe, mimo ze niejednokrotnie niewiele maja z metalem wspolnego.
Mieszkalem troche za granica i musze przyznac, ze dosc malo poznalem osob sluchajacych
czegos wychodzacego poza mainstream.
Wiem, ze w Polsce nie mamy zbyt wielu porzadnych zespolow, ale znam tu troche osob, co
jednak wie czym jest "dobra" muzyka.


no bo wiekszosc ludzi idzie na ławizne tak jest łatwiej :),Dla mnie to tacy sa impotentami muzycznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej a ty mi jeszcze daj jakiegoś linka do tego Death Angel bo znalazłem, że grają tylko w Krakowie na jakimś satanistycznym koncercie z innymi kapelami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:29, kuba9876543210 napisał:

Ze wszedzie to wiem, dla wielu Metallica, Slipknot, Rammstein, KoRn czy jakies metalcore
to "najlepsze" zespoly metalowe, mimo ze niejednokrotnie niewiele maja z metalem wspolnego.
Mieszkalem troche za granica i musze przyznac, ze dosc malo poznalem osob sluchajacych
czegos wychodzacego poza mainstream.


Slipknot, Rammstein, KoRn - to nie temat metalu, także po prostu trafiłeś na ludzi, którzy go nie słuchają...:P W Polsce też takich pełno wokoło, także nic dziwnego w tym nie ma.

Dnia 11.05.2010 o 22:29, kuba9876543210 napisał:

Wiem, ze w Polsce nie mamy zbyt wielu porzadnych zespolow, ale znam tu troche osob, co
jednak wie czym jest "dobra" muzyka.


Metalika na koncercie to będzie dobra muzyka, jak zawsze.:>

@Miklak

Dnia 11.05.2010 o 22:29, kuba9876543210 napisał:

Zgadzam się. Zdecydowanie wolę słuchać Mety niż Slayera (choć nie robiłem tego od dobrych kilku miesięcy).


Nie no, RiB czy SoH można sobie przerywnikowo zapuścić od czasu do czasu.:>

I niech ktoś mi powie, że popularność Metaliki jest niezasłużona - co się pojawi o nich na jakikolwiek temat, forum(w znaczeniu ten wątek) zawsze się ożywia.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:18, Miklak napisał:

Nie rozumiem zbyt według jakich kryteriów poukładane są te albumy, ale znalazłem czego szukałem. Zapamiętałem okładkę jak patrzyłem ostatni raz na ten ranking.
Тысячелистник. Otrzymał jedną ocenę - 1.
http://rateyourmusic.com/artist/%D1%82%D1%8B%D1%81%D1%8F%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA
Słuchaj, tak ogólnie, to to na pewno jest lista najgorszych albumów? Widzę tam całą masę znakomitych krążków m. in. pierwsze płyty Korpiklaani i In Extremo, a także Pale Folklore i Vredens Tid. Coś mi się nie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:37, Nephren-Ka napisał:

Slipknot, Rammstein, KoRn - to nie temat metalu

I beg to differ, ale nvm :)

Dnia 11.05.2010 o 22:37, Nephren-Ka napisał:

Nie no, RiB czy SoH można sobie przerywnikowo zapuścić od czasu do czasu.:>

Czy ja mówię, że nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:40, Miklak napisał:

Czy ja mówię, że nie?


Nie.:P Ale wydaje mi się, że najlepsze płyty zanudzą Cię tak samo w przypadku obu zespołów.:> Przynajmniej ja tak mam ostatnio.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jaki sposób oni tę popularność zrobili, a może raczej co z nią później zrobili (Load, Reload, NEM)
No i powiedzmy sobie coś szczerze- Metallika na koncercie to nie będzie dobra muzyka, posłuchaj jak oni teraz grają. Jeśli ich nie nagrywają na dvd to odwalają fuszerkę- Het wyje, Lars obija się za grami, Kirk chodzi zamulony. To samo było w Chorzowie. Wtedy jako chłystek tego nie słyszałem ale jeśli posłuchać bootlega widać błędy i brak formy. Jedynie Rob tam się stara.
Men ja też jestem fanem ale to co oni wyprawiają z tym SF przechodzi ludzkie pojęcie. Sad but true.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:39, Kardithron napisał:

Nie rozumiem zbyt według jakich kryteriów poukładane są te albumy, ale znalazłem czego
szukałem. Zapamiętałem okładkę jak patrzyłem ostatni raz na ten ranking.

Ogólnie skrypt jest tajny, ale pod uwagę brane są głównie dwa czynniki: popularność (ilość ocen) i jakość (średnia ocen). Ilość ocen/popularność jest też o tyle ważna, że z biegiem czasu i wraz z nowymi ocenami średnia spada (a to jakiś bubek oceni bez słuchania, a to ktoś zobaczy wysoko w rankingach i się rozczaruje, itd.). Generalnie skrypt jest dość mądry, ale przy małej ilości ocen trudno go ogarnąć. Średnia ocen pokazywana na rankingu może się różnić od rzeczywistej średniej, widniejącej na profilu danej płyty. Warto też dodać, że nie jest to średnia arytmetyczna, lecz średnia ważona - tzn. oceny jednych użytkowników mają większą wartość - są ważniejsze - niż innych (jeśli ktoś ma mało ocen, lub wszystko ocenia wysoko/nisko to musi się liczyć z niską wagą swoich ocen).

Dnia 11.05.2010 o 22:39, Kardithron napisał:

Słuchaj, tak ogólnie, to to na pewno jest lista najgorszych albumów? Widzę tam całą masę
znakomitych krążków m. in. pierwsze płyty Korpiklaani i In Extremo, a także Pale Folklore
i Vredens Tid. Coś mi się nie zgadza.

Lista "bottom" jest sporządzana analogicznie do listy "top" - tzn. średnia ocen (im niższa średnia, tym ''wyższa'' pozycja) i popularność (im więcej ocen, tym ''wyższa'' pozycja). Dlatego albumy popularne będą wysoko i na listach ''"top" i "bottom". Listy są składane z tych samych albumów, a że jest ich stosunkowo niewiele, to wyniki są dosyć dziwne.

Ciekawa jest natomiast lista "bottom" wszechczasów i wszechgatunków. Widać ewidentny udział polskich użytkowników: http://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=bottom&type=album&year=alltime&genre_include=1&genres=&include_child_genres=t&include=both&origin_countries=&limit=none&countries=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:43, Nephren-Ka napisał:

Nie.:P Ale wydaje mi się, że najlepsze płyty zanudzą Cię tak samo w przypadku obu zespołów.:>
Przynajmniej ja tak mam ostatnio.:P

Mi to "ostatnio" nie grozi. Teraz delektuję się fińskim ritual ambientem. Dużo ciekawsze niż Slayer ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:36, Witcher1990 napisał:

Ej a ty mi jeszcze daj jakiegoś linka do tego Death Angel bo znalazłem, że grają tylko
w Krakowie na jakimś satanistycznym koncercie z innymi kapelami...


wpisz se united titans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 23:46, wsaadman napisał:

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

koszmarne godziny dla takiej imprezy.. przesunąłbym przynajmniej o dwie i pół, jak nie lepiej ;[ jak patrze że Behe gra o 16:30 to śmiech mnie ogarnia ..że w ogóle Doda poszedł na taki układ ;D ..przecież wszystkie kapele w słońcu będą.. na Mete to raczej do sąsiada =] (już już, żartuję, chetnie bym zobaczył. lubię tylko im dogryzać za te kilkanaście lat albumowej wałówy) ..dla mnie porażka, już teraz nie czuję tam klimatu. mrok koncertom sprzyja jak diabli ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, wiedziałem, że tak będzie dlatego nie miałem zamiaru tam jechać. No po prostu byłem tego pewien ;)
Nie będę bulił tyle kasy za 2 godziny które mnie interesują + przeszkadzacze pokroju mastodona cyz behemotha. A z mety i tak bym wyszedł bo by mnie szlag trafił od wokalu Hetfielda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 08:54, M1k3 napisał:

Hah, wiedziałem, że tak będzie dlatego nie miałem zamiaru tam jechać. No po prostu byłem
tego pewien ;)
Nie będę bulił tyle kasy za 2 godziny które mnie interesują + przeszkadzacze pokroju
mastodona cyz behemotha. A z mety i tak bym wyszedł bo by mnie szlag trafił od wokalu
Hetfielda

Ja dostałem bilety na golden circle za dramo, więc narzekać i tak nie będę ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować