Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2007 o 16:11, Aroski napisał:

> > Mój sąsiad słucha metalu. Facet troche mnie przeraża. Gdy obok niego przechodze on
coś
> burczy
> > pod nosem. W dodatku ten facet gdy wychodzi puszcza metal w swoim domu po to żeby
groch
> mu
> > szybciej rósł. No i czasami w nocy dość głośno puszcza tą "muzykę" jeśli to można
nazwać
> muzyką.
>
> A jadłeś kiedyś kota??


Wziąłeś to z Włatców Móch.


Nom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 13:33, Feno napisał:

A ja w święta słucham sobie na okrągło płyty Christ Illusion!
Zwłaszcza kawałka Cult

"There is no fuckin jesus christ
There never was a sacrifice
No man upon the crucifix"


Ja też. Cult to chyba najlepszy kawałek z tej płyty.
Wszystkie są rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 23:14, zbysheck napisał:

> No i czasami w nocy dość głośno puszcza tą "muzykę" jeśli to można nazwać muzyką.
MUZYKA - dziedzina sztuki, której tworzywem artystycznym są dźwięki
zorganizowane w kompozycyjną całość; utwory, melodie wykonywane na
instrumentach lub przez głos ludzki; komponowanie, granie, śpiewanie


więc chyba mozna to nazwac muzyką. Przy czym w tej definicji mozna sie przyczepić do tego że
niektóre techno to nie muzyka, bo nie ma tam instrumentów ani głosu ludzkiego :) [no chyba
że uznac za instrument eJaya czy inne cholerstwo, ale nie zagłebiajmy się], ale w sumie specjalnie
sie czepiał nie będę ;p. Troche to smutne że coraz więcej ludzi słucha stworzonych w pięć minut
kawałków stworzonych z zapętlonych "bitów", czy jak to się tam zwie, nie doceniając zróżnicowanych,
złożonych kompozycji. Nie mowię ze każdy ma słuchać tylko metalu, ale są przecież inne kawałki
niż to co akurat puszczają na Vivie czy gdzie tam i o których po miesiącu nikt nie pamięta
[oczywiście uogólniam, bo na przykład sam czasem puszczę sobie Eminema albo Fatboy Slima].
No ale takie geniusze jak na przykład boska Paris to dla mnie po prostu szczyt szczytów. Howgh!

---> Black Dog Robciu, wyluzuj ;)


Ja słycham tylko klasyki lub klasyko podobnych. Dlaczego: bo to nigdy nie przeminie, bo można się odprężyć po szkole, bo to jest po prostu ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 16:48, Aroski napisał:

Ja słycham tylko klasyki lub klasyko podobnych. Dlaczego: bo to nigdy nie przeminie, bo można
się odprężyć po szkole, bo to jest po prostu ciekawe.


No to chwała ci za to. Ale też sądzę że wiele piosenek rockowych też pozostanie w pamięci tej garstki wybrańców na zawsze Led Zeppelin, Guns''n''Roses, Pink Floyd... No a taki Iron Maiden czy System of a Down to też juz legendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 17:23, Sith66 napisał:

No nie wiem czy System of a Down to już legenda.


Toxicity, Chop Suey, Sugar... dzieki tym kawałkom System stał sie juz na prawdę kultowy. Ostatnio stał sie trochę bardziej komercyjny, ale dawny Soad to według mnie juz legenda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 17:58, Szczur22 napisał:

SOAD jest świetny. A byłby genialny gdyby Daron nie pchał mordy do każdego kawałka.


Dokładnie. A Daron zakłada jeszcze jeden zespół Scars of Broadway i tam dopiero się rozkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 17:12, zbysheck napisał:

czy System of a Down to też juz legendy.


Jak dla mnie, to mocno przesadzone słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 13:09, Graszczur napisał:

> Behemoth to death a nie black.
Czemu tak sądzisz? Przecież wszyscy wiedzą, że Behemoth jest powszechnie uważany za zespół
blackmetalowy

Behemoth – polski zespół muzyczny, początkowo wykonujący black metal, z biegiem lat zwracający się w stronę technicznego death metalu. - z wikipedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 19:45, Feno napisał:

> czy System of a Down to też juz legendy.

Jak dla mnie, to mocno przesadzone słowa.

Byc może... Nie narzucam ci swojego zdania, tylko wyrażam swoje. Masz prawo się nie zgadzać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znasz może więcej podobnych zespołów? Nie muszą koniecznie śpiewać tekstów prosto z Biblii wystarczy podobny wokal i instrumenty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 16:10, Ledoke napisał:

Znasz może więcej podobnych zespołów? Nie muszą koniecznie śpiewać tekstów prosto z Biblii
wystarczy podobny wokal i instrumenty ;)

Jest fajny zespół metalowy Prodigy ale dawno go słuchałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z metalu to tylko Nightwish, a ogólnie to słucham sobie rocka itp. Ogólnie ostatnio każda muza może mi w ucho wpaść :P Ale Nightwish polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 16:10, Ledoke napisał:

Znasz może więcej podobnych zespołów? Nie muszą koniecznie śpiewać tekstów prosto z Biblii
wystarczy podobny wokal i instrumenty ;)

Więc na pewno Apocalyptica, różne zespoły doom metalowe: Therion, Nightwish, dosyć podobny jest też Iron Maiden, ale jest tam raczej mało klasyki, ale wokal jest delikatny dość jak tutaj. Mozesz też sprawdzić Startovarius, wokalista śpiewa falsetem.

Gracz 23 ----> PRODIGY I METAL?! Chyba cuś ci się pomieszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 16:29, zbysheck napisał:

Więc na pewno Apocalyptica, różne zespoły doom metalowe: Therion, Nightwish, dosyć podobny
jest też Iron Maiden, ale jest tam raczej mało klasyki, ale wokal jest delikatny dość jak tutaj.
Mozesz też sprawdzić Startovarius, wokalista śpiewa falsetem.

Dzięki za szybką odpowiedź. Liczyłem na to że podasz mi jakiś nieznany mi jeszcze zespół ale niestety nie udało sie xD
Może znasz jeszcze coś, najbardziej interesuje mnie speed/power metalowe granie z wykorzystaniem skrzypiec lub innych klasycznych instrumentów?
W ostateczności zadowolę się stronką gdzie można przeglądać zespoły na zasadzie tagów czy czegoś podobnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 16:29, zbysheck napisał:

> Znasz może więcej podobnych zespołów? Nie muszą koniecznie śpiewać tekstów prosto z Biblii

> wystarczy podobny wokal i instrumenty ;)


Moze cos z kilmatow wikingowskich - turisas, falkenbach, a kiedy przekonasz sie juz do growlu to - enisferum, equilbrium, moonsorrow,empyrium. To sa dobre klimaty, polecam :)

Dnia 08.04.2007 o 16:29, zbysheck napisał:

Więc na pewno Apocalyptica, różne zespoły doom metalowe: Therion, Nightwish, dosyć podobny
jest też Iron Maiden, ale jest tam raczej mało klasyki, ale wokal jest delikatny dość jak tutaj.
Mozesz też sprawdzić Startovarius, wokalista śpiewa falsetem.


Apocalyptica tak. Ale co to za doom metal - therion i nightwish. Therion to symphonic metal z takimi zajawkami do gothicu,zas Nightwish to taki gothic metal delikatny dosc. Chociaz masz racje w miare pasuja klimatem. Wiec rowniez polecam.

Ewentualnie jakby Ci sie Nightwish spodobal, to sprobuj : theatre of tragedy, draconian, after forever :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 23:39, Azreix napisał:

> > Behemoth to death a nie black.
> Czemu tak sądzisz? Przecież wszyscy wiedzą, że Behemoth jest powszechnie uważany za zespół

> blackmetalowy
Behemoth – polski zespół muzyczny, początkowo wykonujący black metal, z biegiem lat zwracający
się w stronę technicznego death metalu. - z wikipedii


Powiem tak. Behemoth bodajze do Satanicy nagrywal black, a teraz jest to death, no jak ktos sie uprze blackned death w niektorych elementach, ale ciagle death. I to miazdzacy,genialny death metal. Jesli chcecie poczuc roznice, to porownajcie sobie ostatniego "Demigod''a" z plyta jedna z pierwszych - "Grom" :)

A na dzien dzisiejszy Vader- Halleluyah ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować