Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Chciałem zasięgnąć opini znawców Satyricon (może paweusz?:). Okrutnie mi się ostatnio ich muzyka spodobała, ,,Mother North" na przykład. Od której płyty może zaczynać, czy mieli jakieś zmiany w stylu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 14:43, Azreix napisał:

Chciałem zasięgnąć opini znawców Satyricon (może paweusz?:). Okrutnie mi się ostatnio ich muzyka
spodobała, ,,Mother North" na przykład.

"Mother North" to jeden z najlepszych ich utworów. Zespół bardzo dobry, jeżeli lubisz black metal, a tym bardziej skandynawski, to jest to pozycja z którą wypada się co najmniej zapoznać.

Dnia 01.12.2007 o 14:43, Azreix napisał:

Od której płyty może zaczynać, czy mieli jakieś zmiany w stylu itp.

Jeżeli chodzi o styl i różnice między płytami, to cóż... można powiedzieć że każda ich płyta jest inna niż poprzednia, co wcale źle nie wpływa na ich twórczość. Ja zapoznałem się z 3 albumami: "Nemesis Divina" (Mother North jest z ND), "Volcano" i "Now, Diabolical". Myślę, że na początek może posłuchaj sobie właśnie "Nemesis Divina".
Ponoć "Rebel extravaganza" jest dobra, ale tej płyty jeszcze nie mam - może niedługa uda mi się ją nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co wolisz w ich twórczości. Bo z czasem grają po prostu coraz lżej i jakby bardziej bardziej przebojowo. Chociaż, ja tam żadne wielki znawca CoF nie jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji i tego tematu spytam się o jakiś zespół... Chciałem posłuchać czegoś nowego (dla mnie ;P)... Moje ulubione zespoły: In Flames, Children of Bodom, Dimmu Borgir. Myślałem o czymś z black/death, ale przeglądałem na imeem.com... Szukam czegoś z fajnym wokalem, w stylu wymienionych wyżej zespołów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początek? Cóż, na początek to ja nie wiem co Ci tutaj polecić. Też zależy czy wolisz mocniejsze granie, czy raczej trochę lżejsze, niestety - nie sprecyzowałeś, więc jeśli mam coś polecić z Kredek, to na pewno te kawałki:

1. Death Comes Ripping
2. Saffron''s Curse
3. Drige Inferno
4. Born in a Burial Inferno
5. Lord Abortion
6. No Time to Cry
7. Amor E Morte
8. The Principle of Evil Made Flesh
9. Her Ghost In The Fog
10. Temptation
11. From The Cradle To Enslave
12. Mr Crowley (cover Ozzy''ego Osbourne''a, tak na boku)
13. Nymphetamine
14. Scorched Earth Erotica
15. Vempire
16. Funeral in Carpathia
17. The Forest Whispers My Name
18. Rise Of The Pentagram
19. The Byronic Man
20. Babylon AD

Wiem, że z tego wyszły 2 płytki, ale co ja na to poradzę, że mi się ich prawie cała twórczość podoba... Powiem tak - moim skromnym zdaniem i tak wybrałem te najlepsze, choć każdy może mieć inne zdanie, czego i mu nie bronię.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to żeby właśnie ktoś polecił jakąś fajną płytkę dzięki której bym się zapoznał z tym zespołem, bo jak na razie znam może z 5 kawałków. Głównie podoba mi się Scorched Earth Erotica i cover Maidenów - Hallowed be thy Name

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 20:22, zbysheck napisał:

Polećcie jakieś kredki na początek.


Najlepsze będą kolorowe, niełamliwe. Ze 6 kolorów na początek wystarczy.


A tak serio to kredki ssą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tematem... a słuchają czego innego? :D A tak serio to polecam Sonic Syndicate bo widzę, że w Polsce mao osób zna i słuch a to na prawdę gut kapela!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 14:43, Azreix napisał:

Chciałem zasięgnąć opini znawców Satyricon (może paweusz?:). Okrutnie mi się ostatnio ich muzyka
spodobała, ,,Mother North" na przykład. Od której płyty może zaczynać, czy mieli jakieś zmiany
w stylu itp.


Ja polecam 3 pierwsze albumy, reszta średnio mi podeszła (nie mówię, że są słabe)
3 pierwsze albumy to: "Dark Medieval Times", "The Shadowthrone" i "Nemesis Divina".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o ścieżce dźwiękowej z serii gier Guilty Gear? To taki przyciężkawy, instrumentalny heavy/power/speed metal. Jak dla mnie rewelacyjne, zwłaszcza że nigdy nie przepadałem za hejwimetalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 10:55, Graszczur napisał:

A co sądzicie o ścieżce dźwiękowej z serii gier Guilty Gear? To taki przyciężkawy, instrumentalny
heavy/power/speed metal. Jak dla mnie rewelacyjne, zwłaszcza że nigdy nie przepadałem za hejwimetalem


Hm, a o której części mówisz? Ja mam jakąś z CD-A, muszę przyznać, że jak grałem, to nie za bardzo zwracałem uwagę na muzykę, ale też mi nie przeszkadzała... Więc ogólnie chyba musiała być dobra. ;P

Tak btw to ktoś ostatnio mówił o 3 inches of blood. Odsłuchałem przy okazji grania w Frets on Fire (2 GB kawałków do tego mam ;P)... Niezłe, ciekawy wokal. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słucham ich kawałków z różnych płyt, to mi wychodzi taki obraz, że poszli podobną drogą co Darkthrone: trv norwegian black metal do kosza, a za to takie bardziej punkowe zagrywki i ogólnie bardziej pokombinowana muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 11:32, borowik123 napisał:

ja słucham naj czeńsciej metalu i hip hopa


Hmm...a możesz sprecyzować, których zespołów metalowych głównie słuchasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 11:18, Adham napisał:

Hm, a o której części mówisz? Ja mam jakąś z CD-A, muszę przyznać, że jak grałem, to nie za
bardzo zwracałem uwagę na muzykę, ale też mi nie przeszkadzała... Więc ogólnie chyba musiała
być dobra. ;P

GG: X2 Reload (była w Clicku, w CDA chyba też) oraz GG: Isuka (z CDA). Jest parę świetnych perełek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować