Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2007 o 11:34, GungravePL napisał:

> ja słucham naj czeńsciej metalu i hip hopa

Hmm...a możesz sprecyzować, których zespołów metalowych głównie słuchasz?

nie zbyt bo mam je na kasecie i radyjko mam stare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się zapytać co takiego ludzie widzą w Metallice i Iron Maiden. Klasyk, kult, ale nie widzę w ich piosenkach niczego nadzwyczajnego. Number of the beast i Nothing else Matters to dla mnie po prostu dobre piosenki, ale nie wiem czym się tu tak zachwycać. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polega fenomen ww. zespołów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 14:12, squeglee napisał:

Ja chciałbym się zapytać co takiego ludzie widzą w Metallice i Iron Maiden. Klasyk, kult, ale
nie widzę w ich piosenkach niczego nadzwyczajnego. Number of the beast i Nothing else Matters
to dla mnie po prostu dobre piosenki, ale nie wiem czym się tu tak zachwycać. Mógłby mi ktoś
wytłumaczyć na czym polega fenomen ww. zespołów?

Pewni ci nie podchodzi Heavy i Thrash metal w wykonaniu Irona i Metallicy.Powiedz mi jakich wykonawcow lubisz to odpowiem ci na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Entombed, Dark Funeral, Dismember, Hatesphere, Grave, In Flames, At the Gates, Opeth, The Forsaken, Unleashed, Amon Amarth, Amorphis, Demon Hunter, Edge of Sanity, Godsmack, Disturbed, Slayer, The Haunted, Samael, Rammstein, Ulver, Nickelback, Vintersorg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Metallicę, to - jak sam zauważyłeś z pewnością - nie ma tam jako takiego growlu, melodie wpadają w ucho dość mocno, a i nie ma tam za bardzo "łojenia", dlatego też ten zespół stał się bardzo przystępny dla mas, dla których jest to po prostu trochę cięższy rock, a jak wiadomo rock był jeszcze bardzo popularny wtedy, gdy założyli zespół. Później, w latach 90-tych trochę masom przeszła faza na rock i zaczęli ubóstwiać wszelką muzykę pop, techno, hip-hop... Ale nie o to chodzi. Po prostu byli przystępni dla szerszej publiczności i zadebiutowali we właściwym czasie. Swoje najlepsze płyty też wydali jeszcze w okresie, gdy rock panował na globie. Metal także wtedy był dość popularny, oczywiście. Z Żelazną Dziewicą było dość podobnie. Mieli oni charakterystyczny styl i brzmienie, Eddiego... Właściwie to dla mnie Iron Maiden to klasyczny rock/hard-rock, tak jak choćby Black Sabbath, Deep Purple. Jakimś znawcą metalu nie jestem, ani rocka, ale trochę w tym już siedzę i ciężko mi doprawdy stwierdzić czy oni grają metal czy rock, choć bardziej skłonny jestem właśnie do tego rocka, klasycznego rocka, a jak wiadomo to rock był bardziej przystępny dla mas, dlatego też i pewnie stali się fenomenem, tak jak wcześniej wspomniane Black Sabbath, Deep Purple, a także i Led Zeppelin i wiele innych zespołów. Takie jest imho moje zdanie i z pewnością trochę prawdy w nim jest...

A, i jeszcze jedno - chciałbym dodać, że właśnie Metallica zabłysnęła dzięki takim genialnym, wpadającym w ucho (choćby dzięki melodii) kawałkom (Enter The Sandman, Unforgiven, Unforgiven II, etc.), a także spokojniejszemu Nothing Else Matters. Dużo wspólnego z takim Ride The Lighting czy Master of Puppets nie mają, ale często właśnie dzięki takim wyrazistym kawałkom wiele zespołów jest kojarzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię wiele z zespołów, które wymieniłeś i za Iron Maiden również nie przepadam. Za to lubię Metallice, jednak nie wszystkie płyty i sam nie potrafię powiedzieć dlaczego tak jest. Kill''em All czy Master Of Puppets po prostu uwielbiam, a taką Ride The Lightning zupełnie nie lubię. Na pierwszej płycie panowie panowie pokazali moc i szybkość, mimo że wolę wolniejsze granie, to jednak często słucham tego albumu. Czym się zachwycać? Nie wiem, są różne gusta i te dwa zespoły akurat trafiły do wielu osób.
W piątek miałem okazje być na ostatnim koncercie Cold Metal Fury Tour i powiem Wam, że do tej pory głową ruszać nie mogę. Imperious Rex zniszczyli ludzi swoją energią, a cover Motorbreath mnie zabił... aż od razu stałem się ich fanem. Na dodatek okazali się świetnymi ludźmi, z którymi można bez problemu porozmawiać. Strasznie się zdziwiłem, że zespół z USA zawitał do tak małego miasteczka i na własne uszy przekonałem się, że obcokrajowcy chwalą u nas dwie rzeczy: piwo i kobiety :) Polecam zapoznać się z utworami Imperious Rex na Myspace: http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=71802625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 14:23, squeglee napisał:

Entombed, Dark Funeral, Dismember, Hatesphere, Grave, In Flames, At the Gates, Opeth, The Forsaken,
Unleashed, Amon Amarth, Amorphis, Demon Hunter, Edge of Sanity, Godsmack, Disturbed, Slayer,
The Haunted, Samael, Rammstein, Ulver, Nickelback, Vintersorg.

Fenomen tych zespolow jak Metallica,Iron polega na tym ze były jednymi z pierwszych ktore nadały kierunek rozwoju metalu.Oczywiscei heavy metalem były juz pozne kawałeki Deep purple,Led Zeppelin i Black Sabath ale Iron zaczal grac po plycie The Nuber of The Best w troche innym stylu dlatego tez moim zdaniem wczesne płyty Irona mozna nazwac jeszcze Hard Rockiem.Muzycy w Ironie sa bardzo dobrzy , nie ma sie do kogo uczepic.Nie ktore kawałki Irona sa naprawde bardzo dynamiczne i wpadajace w ucho (the trooper,aces High,2 minutes to midnight,Fear of The dark)
Ja chciałbym się zapytać co takiego ludzie widzą w Metallice i Iron Maiden?
takie samo pytanie co widzisz w Vintersorg.Nie ktorym sie nie podoba nie ktorym nie.A o gustach sie nie dyskutuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także osobiście nie przepadam za Metallicą a już w zupełności za Iron Maiden którego chyba nigdy nie słuchałem <--- właśnie dajcie mi tytuły waszym zdanie najlepszych piosenek IRON MAIDEN chętnie sobie posłucham i zapoznam sie z ich muzyką. Co do Metallici to słuchałem zaledwie kilku piosenek miedzy innymi klasyków nothing else matters i Enter Sandman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 14:12, squeglee napisał:

Ja chciałbym się zapytać co takiego ludzie widzą w Metallice i Iron Maiden. Klasyk, kult, ale
nie widzę w ich piosenkach niczego nadzwyczajnego. Number of the beast i Nothing else Matters
to dla mnie po prostu dobre piosenki, ale nie wiem czym się tu tak zachwycać. Mógłby mi ktoś
wytłumaczyć na czym polega fenomen ww. zespołów?


Chciałem napisać, że z wynika to z ich przystępności, ale Wayzin już to zrobił.

Dodałbym, że zabrałeś się za złe kawałki. Nothing Else Matters to moim zdaniem najbardziej przereklamowany kawałek jaki kiedykolwiek powstał. Poza solówką Hetfielda nie da się tego słuchać, mdłe i tyle. Meta ma w karierze masę lepszych kawłków, jeśli jesteśmy przy balladach, to The Unforgiven i Fade To Black biją NEM na głowę. Tak samo z Ironami, na Number of the Beast wokal Brusa nie ukształtowal się dla mnie do końca, dalej jest dużo lepiej. Radzę lepiej zapoznać się z tymi zespołami, na podstawie tych dwóch kawałków nie można o nich za dużo powiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 15:16, Vuko Drakkainen napisał:

właśnie dajcie mi tytuły waszym zdanie najlepszych piosenek
IRON MAIDEN chętnie sobie posłucham i zapoznam sie z ich muzyką


Polecam an początek The Best of the Beast, najlepsze kawałki, ale nie ma jeszcze powrotu Bruce''a. Za to jest on na Rock in Rio która to płyta jest po prostu GENIALNĄ [szczególnie DVD] koncertówką. A jak sie spodoba to lecisz po molei :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 15:16, Vuko Drakkainen napisał:

Ja także osobiście nie przepadam za Metallicą a już w zupełności za Iron Maiden którego chyba
nigdy nie słuchałem <--- właśnie dajcie mi tytuły waszym zdanie najlepszych piosenek
IRON MAIDEN chętnie sobie posłucham i zapoznam sie z ich muzyką
.


Moje the very best:
Di''Anno - Prowler, Running Free, Charlotte The Harlot, Wrathchild, Murders In The Rue Morgue
Brus - Children Of The Damned, Hallowed Be Thy Name, Where Eagles Dare, The Trooper, To Tame A Land, Aces High, Powerslave, Rime Of The Ancient Mariner, Seventh Son Of A Seventh Son, Tailgunner, Holy Smoke, Mother Russia, Be Quick Or Be Dead, Afraid To Shoot Strangers, The Fugitive, Fear Of The Dark, The Wicker Man, Blood Brothers, Dance Of Death, Paschendale, Brigther Than A Thousand Suns, Reincarnation Of Benjamin Breeg.
Uff starczy, i tak masz tego za dużo już :P Można by wymienić sporo więcej (Zwłaszcza z Piece of Mind, Seventh Son Of A Seventh Son, No Prayer For Dying i A Matter of Life And Death), ale to jedne z najlepszych imho. Blaze''a nie trawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 15:16, Vuko Drakkainen napisał:

Ja także osobiście nie przepadam za Metallicą a już w zupełności za Iron Maiden którego chyba
nigdy nie słuchałem <--- właśnie dajcie mi tytuły waszym zdanie najlepszych piosenek
IRON MAIDEN chętnie sobie posłucham i zapoznam sie z ich muzyką
. Co do Metallici to słuchałem
zaledwie kilku piosenek miedzy innymi klasyków nothing else matters i Enter Sandman.

Prawde mowiac Metalliki nei byłem nigdy fanem Metallicy.Oczywiscie lubie te starye Thrashowe ballady mdz. One.A do Irona mam duzy senyment(fanem nie jestem) bo w wieku 7 lat byełm na ich koncercei i spiewałem moment z Wicker Man : ooo ooo ooo.A z kawałkow polecam:

Phantom of The opera
Wasted years
The Loneliness Of The Long
Hallowed Be Thy Name
Aces HIgh (nawet opeth go przerobił :)
Can I Play with Madness

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 15:39, ReNeG4De napisał:

> Ja także osobiście nie przepadam za Metallicą a już w zupełności za Iron Maiden którego
chyba
> nigdy nie słuchałem <--- właśnie dajcie mi tytuły waszym zdanie najlepszych piosenek

> IRON MAIDEN chętnie sobie posłucham i zapoznam sie z ich muzyką
.

Moje the very best:
Di''Anno - Prowler, Running Free, Charlotte The Harlot, Wrathchild, Murders In The Rue Morgue
Brus - Children Of The Damned, Hallowed Be Thy Name, Where Eagles Dare, The Trooper, To Tame
A Land, Aces High, Powerslave, Rime Of The Ancient Mariner, Seventh Son Of A Seventh Son, Tailgunner,
Holy Smoke, Mother Russia, Be Quick Or Be Dead, Afraid To Shoot Strangers, The Fugitive, Fear
Of The Dark, The Wicker Man, Blood Brothers, Dance Of Death, Paschendale, Brigther Than A Thousand
Suns, Reincarnation Of Benjamin Breeg.
Uff starczy, i tak masz tego za dużo już :P Można by wymienić sporo więcej (Zwłaszcza z Piece
of Mind, Seventh Son Of A Seventh Son, No Prayer For Dying i A Matter of Life And Death), ale
to jedne z najlepszych imho. Blaze''a nie trawię.

troche nie przesadziles :) dałes mu kawałki z praktycznie calej dyskografi.Daj te najlepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2007 o 15:39, ReNeG4De napisał:


Moje the very best:
Di''Anno - Prowler, Running Free, Charlotte The Harlot, Wrathchild, Murders In The Rue Morgue
Brus - Children Of The Damned, Hallowed Be Thy Name, Where Eagles Dare, The Trooper, To Tame
A Land, Aces High, Powerslave, Rime Of The Ancient Mariner, Seventh Son Of A Seventh Son, Tailgunner,
Holy Smoke, Mother Russia, Be Quick Or Be Dead, Afraid To Shoot Strangers, The Fugitive, Fear
Of The Dark, The Wicker Man, Blood Brothers, Dance Of Death, Paschendale, Brigther Than A Thousand
Suns, Reincarnation Of Benjamin Breeg.
Uff starczy, i tak masz tego za dużo już :P Można by wymienić sporo więcej (Zwłaszcza z Piece
of Mind, Seventh Son Of A Seventh Son, No Prayer For Dying i A Matter of Life And Death), ale
to jedne z najlepszych imho. Blaze''a nie trawię


Kurcze ! sporo tego dzieki stary tylko jak ja mam to wszystko przesłuchać xD
witek194

na początek sprawdze te twoje dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 15:44, witek194 napisał:

troche nie przesadziles :) dałes mu kawałki z praktycznie calej dyskografi.Daj te najlepsze:)


Leciałem po kolei, bo nie chciałem ominąć czegoś ważnego :-) No a to są najlepsze, mogę słuchać w kółko i ani trochę się nie nudzą :P

Vuko Drakkainen

Dnia 02.12.2007 o 15:44, witek194 napisał:

Kurcze ! sporo tego dzieki stary tylko jak ja mam to wszystko przesłuchać xD


You Tube + Płytki i koncerty pożyczone od kumpli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 20:22, zbysheck napisał:

Polećcie jakieś kredki na początek.

Nie słuchaj Wayzina :) Ja ci zaproponuje dwie płyty CoF, ze "środkowego okresu ich twórczości", czyli Dusk and her Embrace" oraz "Cruelty and the Beast". Ten pierwszy z wymienionych, to najlepszy album w moich oczach. Wayzin podał ci listę tych raczej nowszych utworów, a w latach 90'' grali lepiej - ostatnio Dani i spółka grali coraz lżej niestety , a mój apetyt rośnie więc coraz rzadziej ich słucham. No, ale mam sentyment i wciąż wielkie uznanie - bo Cradle of Filth mnie wprowadziło w klimaty muzyczne jakie teraz mnie otaczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Iron Maiden ma jedną wade, a mianowicie wokal. Co byście powiedzieli gdyby zamiast obecnego wokalisty śpiewał Hetfield albo Mustain?? A może ktoś kto growluje?? Dla mnie Ironi z Jamsem Hetfieldem to poezja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 21:36, THE WITCHER1990 napisał:

Myślę że Iron Maiden ma jedną wade, a mianowicie wokal. Co byście powiedzieli gdyby zamiast
obecnego wokalisty śpiewał Hetfield albo Mustain?? A może ktoś kto growluje?? Dla mnie Ironi
z Jamsem Hetfieldem to poezja...

no widzisz wszystko to kwestia gustu. Dla mnie Dickinson to jedna z najjasniejszych stron Dziewicy i wogole swietny wokalista. Hetfield z kolei to leszcz jest , tak samo jako gitarzysta i wokalista mocno przecietny. Mustaine to co innego, klasa sama w sobie, ale to inna muzyka jest i do Ironow imho nie pasuje. Z tym growlem to zart ;
/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 21:36, THE WITCHER1990 napisał:

Myślę że Iron Maiden ma jedną wade, a mianowicie wokal. Co byście powiedzieli gdyby zamiast
obecnego wokalisty śpiewał Hetfield albo Mustain?? A może ktoś kto growluje?? Dla mnie Ironi
z Jamsem Hetfieldem to poezja...


Dickinson jest jednym z najlepszych wokalistów świata. Iron Maiden bez Bruce''a to nie byloby Iron Maiden jak dla mnie, pokazal juz Blaze ze Bruce''a nie da sie zastapic :) A z growlingiem to chyba zartujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować