Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2008 o 12:37, hammerfall87 napisał:

Co ty gadasz chyba 14 powinien być już świadomy,po drugie taki koncert moze byc tylko
1 raz


ja jeśli miałbym kapele ( grało sie kiedyś na basie ) to z pewnością nie chciałbym grać dla publiczności 14 letniej.. to że taki gość moze być już świadomy to inna sprawa, a inna znaleść sie w napierającym na scene tłumie spoconych, podnieconych bliskim kontaktem z idolami ludzi.. trzeba mieć głowe na karku, a nie wpuszczać na taki koncery dzieci.. to nie koncert harytatywny i nie Fasolki graja na scenie, ale ludzie którym nie obce jest wulgarne słownictwo i wyzywające zachowania. ładny przykład dajesz dzieciakom koleś, a może sam masz 14 lat co sugeruje twoja wypowiedź, hę?

i zapewniam cie że to nie jedyna okazja by znaleźć sie na takim czy innym koncercie, jeszcze wiele będzie wartych zobaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 13:00, deuser napisał:

> Co ty gadasz chyba 14 powinien być już świadomy,po drugie taki koncert moze byc
tylko
> 1 raz

ja jeśli miałbym kapele ( grało sie kiedyś na basie ) to z pewnością nie chciałbym grać
dla publiczności 14 letniej.. to że taki gość moze być już świadomy to inna sprawa, a
inna znaleść sie w napierającym na scene tłumie spoconych, podnieconych bliskim kontaktem
z idolami ludzi.. trzeba mieć głowe na karku, a nie wpuszczać na taki koncery dzieci..
to nie koncert harytatywny i nie Fasolki graja na scenie, ale ludzie którym nie obce
jest wulgarne słownictwo i wyzywające zachowania. ładny przykład dajesz dzieciakom koleś,
a może sam masz 14 lat co sugeruje twoja wypowiedź, hę?

i zapewniam cie że to nie jedyna okazja by znaleźć sie na takim czy innym koncercie,
jeszcze wiele będzie wartych zobaczenia



Oh w tym sensie masz racje miałem kiedyś 14 lat ale kurcze każdy ma prawo,a co do publiki to zależy czy bedziesz robil muze metalowa dla dzieci:).A nie każdy 14 musi się tak zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 13:07, hammerfall87 napisał:

Oh w tym sensie masz racje miałem kiedyś 14 lat ale kurcze każdy ma prawo,a co do publiki
to zależy czy bedziesz robil muze metalowa dla dzieci:).A nie każdy 14 musi się tak zachowywać.


problem w tym że rozpiętość wiekowa na koncertach jest niemal nieograniczona, a mówimy tu o jednym dzieciaku który chce sie znaleźć wśród niej.. przy niekorzystnym układzie chłopak moze wyjść z tego z poważnym uszczerpkiem na zdrowiu chociażby.. ja jak ide na koncert to wiem jak sie zachowuje, czasem "no control", jakieś pogo czasem, ze sceny skoczyć jak sie uda ( choć już nie te lata ), czasem usiade i coś zapale, albo sie napije.. i tak jest z większością ludzi przychodzących na ostrą muze.. widzisz tu miejsce dla 14 latka? bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 13:34, deuser napisał:

> Oh w tym sensie masz racje miałem kiedyś 14 lat ale kurcze każdy ma prawo,a co do
publiki
> to zależy czy bedziesz robil muze metalowa dla dzieci:).A nie każdy 14 musi się
tak zachowywać.

problem w tym że rozpiętość wiekowa na koncertach jest niemal nieograniczona, a mówimy
tu o jednym dzieciaku który chce sie znaleźć wśród niej.. przy niekorzystnym układzie
chłopak moze wyjść z tego z poważnym uszczerpkiem na zdrowiu chociażby.. ja jak ide na
koncert to wiem jak sie zachowuje, czasem "no control", jakieś pogo czasem, ze sceny
skoczyć jak sie uda ( choć już nie te lata ), czasem usiade i coś zapale, albo sie napije..
i tak jest z większością ludzi przychodzących na ostrą muze.. widzisz tu miejsce dla
14 latka? bo ja nie.


Jak byłem na koncercie huntera i frontside to biedne gimnazajlistki stały na dworze bo było za głośno :D.Moim zdaniem sam lesław powinien to przezyc i stwierdzic czy to jest dla niego odpowiednie.A po drugie to kapela ew organizator powinien decydować o wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 13:37, hammerfall87 napisał:

Jak byłem na koncercie huntera i frontside to biedne gimnazajlistki stały na dworze bo
było za głośno :D.Moim zdaniem sam lesław powinien to przezyc i stwierdzic czy to jest
dla niego odpowiednie.A po drugie to kapela ew organizator powinien decydować o wieku.


na szczęście tak jest świat urządzony że 14 latki jeszcze nie moga decydować o swoim losie, robią to za nich rodzice lub prawni opiekunowie aż do momentu osiągnięcia przez dziecko wieku dojrzałego.. tak więc jeśli go starzy nie puszczają, to nie widze sensu w twojej wypowiedzi.. co do drugiego twojego argumentu, jest on słuszny ale tylko po uprzednim pozwoleniu dla danego dziecka od opiekunów.. tak już jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 13:54, deuser napisał:

> Jak byłem na koncercie huntera i frontside to biedne gimnazajlistki stały na dworze
bo
> było za głośno :D.Moim zdaniem sam lesław powinien to przezyc i stwierdzic czy to
jest
> dla niego odpowiednie.A po drugie to kapela ew organizator powinien decydować o
wieku.

na szczęście tak jest świat urządzony że 14 latki jeszcze nie moga decydować o swoim
losie, robią to za nich rodzice lub prawni opiekunowie aż do momentu osiągnięcia przez
dziecko wieku dojrzałego.. tak więc jeśli go starzy nie puszczają, to nie widze sensu
w twojej wypowiedzi.. co do drugiego twojego argumentu, jest on słuszny ale tylko po
uprzednim pozwoleniu dla danego dziecka od opiekunów.. tak już jest ;)


ja w wieku 14 lat byłem na Mysticu, na Apostasy Tourze i nie widzę co w tym złego, to tak jakbyś nie mógł słuchać tego i tego zespołu bo jesteś zbyt młody, trochę bez sensu. Na moje szczęście rodzice pozwalają chodzić na koncerty ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, czyli można chodzić na koncerty hip-hop, pop czy reggae będąc nieletnim - a na koncerty metalowe już nie ? W sumie deuser nie podał żadnego porządnego argumentu. Bo metale robą młyny i tańczą pogo ? W tym z reguły uczestniczą ci, co chcę uczestniczyć. Bo ktoś skoczy na kogoś ze sceny ? Nie chcę tego komentować. Alkohol i papierosy ? Jest nie letni, nie kupi (teoretycznie) - a sam widok ludzi oddających się używkom jest dookoła, więc nie wywołuje zgorszenia większego. Co innego, jeżeli rodzice się nie zgadzają na taki "wypad" - mają do tego prawo w przypadku nieletnich, ale nic poza tym. Poza tym robi się tutaj wątek moralizatorski, zamiast metalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 22:16, Vesania666 napisał:

(...), jak co to ja i Azreix idziemy to się zgadamy ;]



Heh, no to może zbierzemy jakąś gramową ekipę?;)
Niech napiszą Ci, którzy na pewno się wybiorą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 14:15, Vesania666 napisał:

ja w wieku 14 lat byłem na Mysticu, na Apostasy Tourze i nie widzę co w tym złego, to
tak jakbyś nie mógł słuchać tego i tego zespołu bo jesteś zbyt młody, trochę bez sensu.
Na moje szczęście rodzice pozwalają chodzić na koncerty ..


ja nie mówie że nie wolno słuchać, mówie jedynie o zagrożeniach na imprezach masowych.. to nie jedyny mój post w tej sprawie, proponowałbym przeczytać wszystkie, bo nie chce mi sie powtarzać.

@Net.com.. nie widze nic złego w metalu. nie tego dotyczyła moja wypowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 14:27, paweusz napisał:

Cóż, czyli można chodzić na koncerty hip-hop, pop czy reggae będąc nieletnim - a na koncerty
metalowe już nie ? W sumie deuser nie podał żadnego porządnego argumentu. Bo metale robą
młyny i tańczą pogo ? W tym z reguły uczestniczą ci, co chcę uczestniczyć. Bo ktoś skoczy
na kogoś ze sceny ? Nie chcę tego komentować. Alkohol i papierosy ? Jest nie letni, nie
kupi (teoretycznie) - a sam widok ludzi oddających się używkom jest dookoła, więc nie
wywołuje zgorszenia większego. Co innego, jeżeli rodzice się nie zgadzają na taki "wypad"
- mają do tego prawo w przypadku nieletnich, ale nic poza tym. Poza tym robi się tutaj
wątek moralizatorski, zamiast metalowy.


wątek dotyczy metalu, więc w jego obrębie sie poruszamy.. nie widze więc sensu w pierwszym twoim zdaniu.. reszta to niebezpieczeństwa przed którymi lepiej chronić dziatwe.. a co do ostatniego twojego zdania, owszem, poniosło mnie, wracamy do muzyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2008 o 14:29, GungravePL napisał:

Heh, no to może zbierzemy jakąś gramową ekipę?;)
Niech napiszą Ci, którzy na pewno się wybiorą:)



a ty sie wybierasz na metalmanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 11:48, squeglee napisał:

> możecie mi bardziej sprecyzować jaki gatunek metalu gra In Flames? czytałem, że
Melodic
> death metal ale Wikipedią to ja wole sie nie kierować.

Dnia 04.03.2008 o 11:48, squeglee napisał:

Od melodeathu typowego miejscami odbiega, IMO teraz wplata elementy nu, nawet cząstki
hardcoru.


Tak zauważyłem to między innymi w tym ich utworze Trigger nie wiem ale według mnie wokalista stara sie troche wzorować na Davise z KoRna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 16:38, squeglee napisał:

Mi się wydawało, że to gorsi wzorują się na lepszych.


Że niby In flames jest lepszy od korna?
>Ale niby dlaczego się wzoruje, przez dredy? Sposób chwytania mikrofonu?

Nie chodzi o sam wygląd w którym jest dość duże podobieństwo ale też elementy wokalu jaki zauwazyłem w tym konkretnym utworze, które według mnie są podobne do wokalu Jonathana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 16:43, Drakkainen666 napisał:

Że niby In flames jest lepszy od korna?

Ujmę to tak: In Flakes to Szwecja, więc wygrywają z definicji, dwa, to Göteborg, ojczyzna melodeathu, trzy, Korn jest do bólu mainstreamowy (by nie rzec _komercyjny_).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2008 o 14:29, deuser napisał:

ja nie mówie że nie wolno słuchać, mówie jedynie o zagrożeniach na imprezach masowych..
to nie jedyny mój post w tej sprawie, proponowałbym przeczytać wszystkie, bo nie chce
mi sie powtarzać.

@Net.com.. nie widze nic złego w metalu. nie tego dotyczyła moja wypowiedź ;)


czytałem, ale byłem na kilku koncertach i w młynie, gdy ktoś się przewrócił to zatrzymywali się i podnosili tego gościa we trzech, chociaż tyle dobrze, ale wiem o co wam chodzi, taki 14-latek ściśnięty z 20-4- latkiem nie ma szans ;]

squeglee
In Flakes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 16:51, squeglee napisał:

Ujmę to tak: In Flakes to Szwecja, więc wygrywają z definicji, dwa, to Göteborg, ojczyzna
melodeathu, trzy, Korn jest do bólu mainstreamowy (by nie rzec _komercyjny_).


Cztery - zależy od gustu nie wszyscy mają go takiego jak ty. Chociażby ja, jako soba która nigde nie była i nie jest jakimś szczególnym wielbicielem Skandynawskiego metalu a także ogólnie Deathu i Blacku. Zdecydowanie wole Amerykański rynek z którego wywodzą sie wspaniałe zespoły heavy, thrash, groove czy (Hard)rockowe.

Jeśli chodzi o Death i Black trzymam sie polskich grup - Vesania, Vader, Archeon czy amerykańskiego Obituary. tyle) co do zespołów Szweckich słucham tylko własnie In flames i Deathstars(Industrial)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować