Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2007 o 15:38, Mroku21 napisał:

Dla wszystkich, którzy poszukują oryginalnego Metal Gear Solid 2: Substance na PC - http://wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=56&ProduktID=10139
gra za 79. Fakt, że cena jak za nowość, ale i tak jest do przełknięcia dla prawdziwego fana
MGS''a :)

Ale masz refleks ;) Ja już od dawna posiadam tą edycję z wirtusa- i do tej pory nie żałuje ani złotówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 21:57, patrYX93 napisał:

Ale masz refleks ;) Ja już od dawna posiadam tą edycję z wirtusa- i do tej pory nie żałuje
ani złotówki :)


Ty może tak, ale reszta niekoniecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem dzisiaj główny wątek MGS2. Świetna gra, chociaż zdecydowanie za krótka (12,5h na liczniku, słyszałem, że ludzie przechodzą w 2 =]). Cóż, dowiedziałem się, że jednak najbardziej lubię japoński sposób prowadzenia narracji. Nawet dłużyzny w czasie rozmów przez Codec i niektóre niedorzeczne rozwiązania fabularne nieszczególnie mi przeszkadzały, jako że wszystko to wpisane jest w przyjętą konwencję. No i ten humor. Nie spodziewałem się też takiej mnogości "ruchów", wcześniej myślałem, że to Splinter Cell wprowadził takie smaczki... Chyba trzeba będzie pomyśleć nad kupnem konsoli. =] Żal tylko, że pewnie nie dane mi będzie zagrać w MGS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 21:56, bruli napisał:

Żal tylko, że pewnie nie dane mi będzie zagrać w MGS3...


Obecnie PS2 nie jest zbyt drogie, wystarczy trochę po oszczędzać i już można cieszyć się MGS 3 :). A zdecydowanie jest tego warty. Jeśli podobała ci się pierwsza i druga część to gra Cię nie zawiedzie. Fabuła nie jest tak rozbudowana/zawinięta jak w MGS 2 (i IMO dobrze), ale niesie tak niesamowity ładunek emocjonalny, że do dziś oczy robią mi się wilgotne na pamięć większości scen :). Gameplay w "trójce" jest zdecydowanie najlepszy i najbardziej rozbudowany z całej serii. No i jest tam najgenialniejszy pojedynek z bossem z jakim spotkałem się w grach, czyli walka z The End''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 00:34, Mroku21 napisał:

Pytanie do tych co grali w MGS3: Subsistence. Jest tam nowa kamera, jak sprawuje się ona w
grze?


Kamera jest świetna. Teraz czujesz się jakbyś naprawdę penetrował dżunglę, ale zauważasz jedną rzecz. Jak kamera zawsze była ustawiona na północ, to teraz jak ja przekręcisz tak by była ustawiona na południe, to ta gra jest prawie nie do przejścia. :)

Taki mały kruczek, aby trochę utrudnić rozgrywkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 09:35, Wiecha14 napisał:

Taki mały kruczek, aby trochę utrudnić rozgrywkę. :)


To bardzo ciekawe. Pamiętam, że grając w Snake Eater''a ciężko mi było się zgubić w dżungli. Widzę, że muszę się zainteresować Subsistencem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 14:12, Mroku21 napisał:

> Taki mały kruczek, aby trochę utrudnić rozgrywkę. :)

To bardzo ciekawe. Pamiętam, że grając w Snake Eater''a ciężko mi było się zgubić w dżungli.
Widzę, że muszę się zainteresować Subsistencem ;>


W polsce generalnie trudno dostać Subsistance''a, w Anglii też.. jeżeli masz dostęp do gier z anglii to polecam www.hmv.co.uk, tam ja kupowałem swojego, wysyłka gratis, gra w 2 dni była u mnie. kosztowała Ł26 czyli coś koło 150zł .czyli generalnie taniej niż w Polsce. na allegro ta gra sięga pułapu 240zł wow!!

nie żałuję zakupu, lecz nie umiem się przestawic na multiplajer. chyba muszę zacząć jakiś regularny trening z ekipą.

powiem tylko, że w multi Portable ops jakos lepiej mi się grało. teraz czekam tylko na routerek i PSP do neta. :)

PS. CO do samej dżungli. Są etapy, (np. po powrocie z laboratorium granina i przejście przez te drzwi do których dawał Ci kartę), w których w normalnej wersji można było się zabłąkać. teraz na tej kamerze, to wogólnie nie wiem gdzie brnę momentami. :)

Lepiej można się orientować w otoczeniu, więcej widać, inne taktyki możesz zastosować. Generalnie bardzo dobrze się gra. Wolę to od Snake Eatera, choć posiadam oba.

Do pełnej kolekcji brakuje mi jeszcze MGA2 i Digital Graphic novel. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 16:50, Wiecha14 napisał:

W polsce generalnie trudno dostać Subsistance''a, w Anglii też.. jeżeli masz dostęp do gier
z anglii to polecam www.hmv.co.uk, tam ja kupowałem swojego, wysyłka gratis, gra w 2 dni była
u mnie. kosztowała Ł26 czyli coś koło 150zł .czyli generalnie taniej niż w Polsce. na allegro
ta gra sięga pułapu 240zł wow!!


Szkoda, że w PS2 są blokady regionalne. Na amazon.com gra kosztuje 23 $ + przesyłka - tanio jak barszcz :)

Dnia 09.09.2007 o 16:50, Wiecha14 napisał:

PS. CO do samej dżungli. Są etapy, (np. po powrocie z laboratorium granina i przejście przez
te drzwi do których dawał Ci kartę), w których w normalnej wersji można było się zabłąkać.
teraz na tej kamerze, to wogólnie nie wiem gdzie brnę momentami. :)


Jedynym miejscem gdzie się pogubiłem były jaskinie przed walką z Pain''em, ale to raczej dlatego, że było strasznie ciemno (przed znalezieniem pochodni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 17:20, Mroku21 napisał:

> W polsce generalnie trudno dostać Subsistance''a, w Anglii też.. jeżeli masz dostęp do
gier
> z anglii to polecam www.hmv.co.uk, tam ja kupowałem swojego, wysyłka gratis, gra w 2 dni
była
> u mnie. kosztowała Ł26 czyli coś koło 150zł .czyli generalnie taniej niż w Polsce. na
allegro
> ta gra sięga pułapu 240zł wow!!

Szkoda, że w PS2 są blokady regionalne. Na amazon.com gra kosztuje 23 $ + przesyłka - tanio
jak barszcz :)

> PS. CO do samej dżungli. Są etapy, (np. po powrocie z laboratorium granina i przejście
przez
> te drzwi do których dawał Ci kartę), w których w normalnej wersji można było się zabłąkać.

> teraz na tej kamerze, to wogólnie nie wiem gdzie brnę momentami. :)

Jedynym miejscem gdzie się pogubiłem były jaskinie przed walką z Pain''em, ale to raczej dlatego,
że było strasznie ciemno (przed znalezieniem pochodni).


Wystarczyło rozjaśnić ekran. :)

Ja nawet nie wiedziałem, że mam za ciemno i za pierwszym razem po omacku chodziłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie grać w MGS na PC. Do tego jest Playstation.

MGS to dla mnie coś więcej niż gra. To jest wyższy stopień rozrywki. Gry Hideo nie są tylko bezmyślną rozrywką, ale nakłaniają do przemyśleń nad sensem życia oraz poruszają tematy tabu tj. homoseksualizm, wykorzystywania dzieci w wojnie, klonowanie. Takiej fabuły i takich postaci nie spotkałem w żadnej innej grze.

MGS jest umiejętnym powiązaniem naleciałości japońskich i amerykańskich. Postacie nie za japońskie, ani za amerykańskie. I tak mógłbym wymieniać.

Nie mam ulubionej części serii. Każda wnosi coś innego i ma inny klimat. Począwszy od MG do MGS 3. Teraz kolej na czwórkę.

Co do czwórki. W tym tygodniu na TGS mają pokazać dużego Metal Geara. Może być ciekawie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 19:08, MajorZero napisał:

Nie wyobrażam sobie grać w MGS na PC. Do tego jest Playstation.


Gadanie...
W MGS 2 grałem na piecu, bo wtedy jeszcze ps2 nie miałem. Później dopiero grałem na ps2.
Wystarczyło podłączyć dobrego pada i grało się bardzo dobrze. Konwersja fakt nie jest idealna ( zwalone sterowanie - ale to tylko gdy grasz na klawiaturze ), ale znowuż bez przesady, że do tego jest Playstation. Jest na PC to grać a nie marudzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 20:07, Kris Blake napisał:

Gadanie...
W MGS 2 grałem na piecu, bo wtedy jeszcze ps2 nie miałem. Później dopiero grałem na ps2.
Wystarczyło podłączyć dobrego pada i grało się bardzo dobrze. Konwersja fakt nie jest idealna
( zwalone sterowanie - ale to tylko gdy grasz na klawiaturze ), ale znowuż bez przesady, że
do tego jest Playstation. Jest na PC to grać a nie marudzić:)


To gra konsolowa. Stworzona na konsolę i dla konsoli. To jest moje zdanie, ale nie jestem osamotniony. Dobrze, że Konami wydało tylko Substence. Jedynkę to już Microsoft. Oczywiście dał ciała. Nie było tylu bonusów co na PsOne. Smuci mnie fakt, że seria MGS jest zaniedbywana przez pecetowców. Ta gra bardzo dużo zrobiła dla świata elektronicznej rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 20:31, MajorZero napisał:

> Gadanie...
> W MGS 2 grałem na piecu, bo wtedy jeszcze ps2 nie miałem. Później dopiero grałem na ps2.

> Wystarczyło podłączyć dobrego pada i grało się bardzo dobrze. Konwersja fakt nie jest
idealna
> ( zwalone sterowanie - ale to tylko gdy grasz na klawiaturze ), ale znowuż bez przesady,
że
> do tego jest Playstation. Jest na PC to grać a nie marudzić:)

To gra konsolowa. Stworzona na konsolę i dla konsoli. To jest moje zdanie, ale nie jestem osamotniony.
Dobrze, że Konami wydało tylko Substence. Jedynkę to już Microsoft. Oczywiście dał ciała. Nie
było tylu bonusów co na PsOne. Smuci mnie fakt, że seria MGS jest zaniedbywana przez pecetowców.
Ta gra bardzo dużo zrobiła dla świata elektronicznej rozrywki.


masz rację kamera typowa do sterowania padem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 20:31, MajorZero napisał:

Smuci mnie fakt, że seria MGS jest zaniedbywana przez pecetowców.
Ta gra bardzo dużo zrobiła dla świata elektronicznej rozrywki.


A może pecetowcy są zaniedbywani przez Konami? =] No cóż, ale czym by były konsole bez serii bedącymi
ich znakami rozpoznawczymi? Fakt, że gry konsolowe mają swoją specyfikę i nie ma co narzekać, że ten czy ów tytuł nie ukazuje się na PC, bo "na zachodzie" i w Japonii ludzie od lat do grania używają głównie konsol. Na pewno kiedyś sam się skuszę na jakąś, to tylko kwestia czasu, póki co pozostaje PC. =]
Btw. - ja przeszedłem MGS i MGS2 na PC używając klawiatury i nie miałem najmniejszych kłopotów ze sterowaniem, ale przyznaję z chęcią pograłbym na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 20:31, MajorZero napisał:

To gra konsolowa. Stworzona na konsolę i dla konsoli. To jest moje zdanie, ale nie jestem osamotniony.
Dobrze, że Konami wydało tylko Substence.


Nie bardzo konwersja jest mocno skopana, gra przycina się nawet na mocnym kompie i występują problemy z kartami ATI, na szczęście poprawione częściowo w patchu 2.0.

Dnia 17.09.2007 o 20:31, MajorZero napisał:

Jedynkę to już Microsoft. Oczywiście dał ciała. Nie
było tylu bonusów co na PsOne.


Ciekawe, bo sam posiadam MGS 1 na PC i gra jest od razu w rozszerzonej wersji ( z dodatkiem VR Missions). Jakie bonusy jeszcze tam były, bo szerze mówiąc nie słyszałem nic o jakiejś bogatszej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 22:21, Mroku21 napisał:

Ciekawe, bo sam posiadam MGS 1 na PC i gra jest od razu w rozszerzonej wersji ( z dodatkiem
VR Missions). Jakie bonusy jeszcze tam były, bo szerze mówiąc nie słyszałem nic o jakiejś bogatszej
wersji?


Brak duchów twórców, urozmaicenia podczas walki z Psycho Mantisem. Jeśli chodzi o aspekty techniczne były problemy z efektem Stealth oraz wody.

bruli


PCtowcy powinni czasami zobaczyć co się dzieje po za ich blaszanym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować