Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

O widzę, że znowu zaczyna się podział na pecetowców i konsolowców. Jak ja tego nie cierpię:/ Gracze to gracze, nieważne na jakiej maszynce się gra. Wyznaję zasadę, że jeżeli jakaś gra jest dostępna na daną platformę i się ma ochotę w nią zagrać - to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 12:37, Kris Blake napisał:

O widzę, że znowu zaczyna się podział na pecetowców i konsolowców. Jak ja tego nie cierpię:/
Gracze to gracze, nieważne na jakiej maszynce się gra. Wyznaję zasadę, że jeżeli jakaś gra
jest dostępna na daną platformę i się ma ochotę w nią zagrać - to czemu nie?


Nie dzielę graczy. Ja oddzielam gry. Są gry typowo konsolowe oraz typowo PCetowe. Czy napisałem, że jeśli grałeś w MGSa na PC to jesteś gorszy? Nie. Uważam wojny platformowe za żałosne, a tak jak HOMM jest dla pieca tak emgieesy na Playstation.

Jeśli wydali 1 i 2 na PC to brać i delektować się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2007 o 12:47, MajorZero napisał:


Nie dzielę graczy. Ja oddzielam gry. Są gry typowo konsolowe oraz typowo PCetowe. Czy napisałem,
że jeśli grałeś w MGSa na PC to jesteś gorszy? Nie. Uważam wojny platformowe za żałosne, a
tak jak HOMM jest dla pieca tak emgieesy na Playstation.

Jeśli wydali 1 i 2 na PC to brać i delektować się.


No wszystko cacy, tyle, że wcześniej napisałeś takie coś: "PCtowcy powinni czasami zobaczyć co się dzieje po za ich blaszanym świecie." Bądź, co bądź ale to zdanie ma pejoratywny wydźwięk.
A ja gier nie oddzielam. Jakby mi dali wszystkie Finale na pieca to i tak bym grał, mimo, że to "konsolówki".
Dobra koniec offtopa. :)
Idę grać w Sons of Liberty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 21:51, Kris Blake napisał:

No wszystko cacy, tyle, że wcześniej napisałeś takie coś: "PCtowcy powinni czasami zobaczyć
co się dzieje po za ich blaszanym świecie." Bądź, co bądź ale to zdanie ma pejoratywny wydźwięk.
A ja gier nie oddzielam. Jakby mi dali wszystkie Finale na pieca to i tak bym grał, mimo, że
to "konsolówki".
Dobra koniec offtopa. :)
Idę grać w Sons of Liberty:)


Graj bo fajna gra. :) Ja interesuje się światem blaszanym i konsolowym. Znam dużo osób co tylko komputer i tyle platform na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 20:03, MajorZero napisał:

Najnowszy trailer z TGS. Pierwsze źródło. :)

http://www.gamersyde.com/stream_4565_en.html


O_o szok, najlepszy trailer. Radze poczekać na lepsza jakość bo w tej wersji spóźnia się dźwięk.

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Snake w Rexie vs Liquid w Rayu to będzie coś pięknego, ciekawe czy to finałowa walka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 21:12, Mroku21 napisał:

O_o szok, najlepszy trailer. Radze poczekać na lepsza jakość bo w tej wersji spóźnia się dźwięk.

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
SPOILER

Snake w Rexie vs Liquid w Rayu to będzie coś pięknego, ciekawe czy to finałowa walka.


Trzeba poczekać na wersję HD na Gametrailers. Wtedy dopiero będę mógł w pełni ocenić ten trailer.

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

Wojownicy Ninja mają takie same szpony jak Vamp. A jak wiadomo takie szpony posiada Outer Heaven. Więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O w mordę:)
Ej no nie przesadzaj, że dopiero po obejrzeniu w HD będziesz mógł w pełni ocenić trailer:) To nie jest aż taki gigantyczny skok jakościowy, żebyś na monitorze dojrzał coś nowego.

Wiadomo będą SPOILERY, ale to chyba oczywiste. Kto nie chce nie czytać.

Ale co do trailera:
1. Naomi jest bardzo ładnie zrobiona ( bo to jest na początku Naomi prawda?)
2. Kościół - co to za baba? Przecież to postarzała The Boss. No nie możliwe. Naked Snake ją puknął ( w sensie zabił, a nie to co myślicie :) na 100% - sam nacisnąłem spust:/ Chyba, że to jakiś klon. Oj Hideo, nowe zagadki.
3. Ale mnie razi po oczach kontrast - młoda Meryl, stary Snake. Czemu te klony sie muszą tak szybko starzeć?;)
4. Tego białowłosego murzyna już nie lubię...
5. Kto mi przetłumaczy dialogi z japońskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 07:52, Kris Blake napisał:

O w mordę:)
Ej no nie przesadzaj, że dopiero po obejrzeniu w HD będziesz mógł w pełni ocenić trailer:)
To nie jest aż taki gigantyczny skok jakościowy, żebyś na monitorze dojrzał coś nowego.

Ale mi chodziło o dźwięk, video jest w porządku.

Dnia 20.09.2007 o 07:52, Kris Blake napisał:

Wiadomo będą SPOILERY, ale to chyba oczywiste. Kto nie chce nie czytać.

Ale co do trailera:
1. Naomi jest bardzo ładnie zrobiona ( bo to jest na początku Naomi prawda?)

Tak to Naomi i jest genialnie zrobiona ;)

Dnia 20.09.2007 o 07:52, Kris Blake napisał:

2. Kościół - co to za baba? Przecież to postarzała The Boss. No nie możliwe. Naked Snake ją
puknął ( w sensie zabił, a nie to co myślicie :) na 100% - sam nacisnąłem spust:/ Chyba, że
to jakiś klon. Oj Hideo, nowe zagadki.

To jest Eva :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2007 o 08:16, Mroku21 napisał:

To jest Eva :)


Faktycznie, masz rację. Tylko ona będzie miała coś już po siedemdziesiątkę. A myślałem, że już jej nie zobaczymy.
( Ale i tak przypomina mi The Boss:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 10:30, Spaykus napisał:

Nowy trailer, prosto z Tokyo Game Show jest już do wglądu na naszym kanale YT: http://pl.youtube.com/watch?v=bkJLC8-2HeM

Pierwsze wrażenia: Ekhm, zdania na temat Kojimy nie zmieniłem :D


Lepsza jakość jest na Gametrailers. http://www.gametrailers.com/player/25139.html

Ruszyła oficjalna strona. http://www.konami.jp/gs/game/mgs4/en/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opis fabuły

Najnowsza odsłona serii zaczyna się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w MGS 2. A w między czasie świat uległ drastycznym zmianom - po incydencie na Big Shell, rząd Stanów Zjednoczonych zażądał by wszystkim żołnierzom pracującym dla PMC wstrzyknięto nanomaszyny o nazwie Son of the Patriots (SOP) które mają za zadanie kontrolować ich możliwości fizyczne oraz emocje. W efekcie nowa technologia pozwoliła Prywatnym Militarnym Kompaniom na totalną kontrolę pola bitwy co doprowadziło do ich olbrzymiego rozwinięcia się oraz rozprzestrzenienia wojny. W momencie początku gry wojna stała się filarem podtrzymującym światową ekonomię.

Nasz stary znajomy, Roy Campbell, pracuje teraz dla ONZ i bada działalność PMC. Według jego śledztwa okazuje się że wszystkie PMC razem wzięte dorównują siłom USA i co gorsza cała piątka PMC jest zarządzana przez kompanię-matkę (Outer Haven) dowodzoną przez Liquid Ocelota którego celem jest wywołanie powstanie poprzez przejęcie kontroli nad SOP w czym ma mu pomóc Naomi Hunter którą porwał.

Beauty and the Beast Unit

Czyli bossowie MGS 4. Jednak jak twierdzi Kojima naszym celem nie jest je zabić lecz wyzwolić z ich cierpienia aczkolwiek wygląda na to że gracz będzie mógł sam dokonać wyboru czy zdecyduje się na ich zabicie czy ratunek. Jeśli wybierze ostatnią opcję to wtedy w nagrodę odkryje piękno które kryje się za postacią bestii czyli zobaczy jak na prawdę one wyglądają.

Kojima potwierdza także że jako modelka dla Raging Raven posłużyła Yumi Kikuchi która także weźmie udział w sesji motion capture oraz podłoży głos pod tą postać w Japońskiej wersji gry. Zaś co do reszty modelek to będziemy musieli zagrać w grę żeby odkryć tożsamości bossów.

Postacie MGS 4

Jak już zauważyliście w trailerze Drebin jest postacią która odpowiada za sprzedaż broni i ich modyfikację więc odegra w grze ważną rolę dostarczając Solidowi różnego rodzaju uzbrojenie. Ciekawostką jest iż ta postać jest mistrzem magicznych sztuczek więc żeby dobrze je ukazać podczas gry, twórcy zatrudnili profesjonalnego magika dla sesji motion capture. W Japońskiej wersji MGS 4 głos pod Drebina podkłada aktor Keiji Fujiwara, czyli ta sama osoba która użyczyła swoich strun głosowych Sigintowi w MGS 3.

W trailerze została także ujawniona córka Olgi, która w grze ma 9 lat i jest małym geniuszem. Za jej głos w Japonii odpowiada Kikuko Inoue czyli Rosemary w MGS 2 i The Boss w MGS 3. Sam Kojima mówi że Sunny, bo tak dziewczynka ma na imię, będzie w MGS 4 grała główną rolę i jak mówi jej imię jest jak słońce z innymi postaciami które się wokół niej gromadzą. Jest na prawdę ważna.

Kolejnym bohaterem gry jest Eva z MGS 3. Używa pseudonimu Big Mama i walczy przeciwko Patriotom. Wg Kojimy jej imię ma nam coś sugerować acz sam nie chciał dokładnie powiedzieć co. Zaznaczył tylko że tak samo jak w poprzedniej części gry w której występowała dalej używa pistoletu Mauser C96, będącego tak na marginesie ulubioną bronią Hideo.

Zaś w kwestii nowego Foxhound to jednym z członków oddziału jest Jonathan-człowiek z irokezem odpowiadający za wsparcie w FH. Jak mówi Kojima do sesji motion capture dla tej postaci został wybrany wojskowy doradca serii MGS czyli pan Motosada Mori, więc z jego strony możemy się spodziewać w pełni profesjonalnych ruchów w grze.

Następnym członkiem Foxhound jest czarnoskóry Ed który jest drugim dowódcą po Meryl. Jest to człowiek specjalizujący się w komunikacji oraz broni snajperskiej. Podobnie jak Jonathan Hideo nazwał tą postać po bohaterach Policenauts.

W oddziale pojawia się także Johnny Sasaki którego najważniejszą funkcją w Foxhound jest...chyba sami wiecie;) Dlatego też jest najmniej użyteczny w jednostce.

Bronie

Kojima obiecuje ich aż 70 rodzai a nadto każdy z nich podlega modyfikacji

Na zakończenie

Hideo mówi że początkowo planował by Snake i Otacon wypełnili swoją sprawiedliwość poprzez łamanie prawa, jednak pod koniec gry mieliby być za to skazani i zabici. Jednak cały jego zespół był przeciwko więc porzucił ten pomysł.

Kojima twierdzi także iż jeśli w MGS 5 wciąż głównym elementem rozgrywki będzie skradanie się to do tego nie potrzebujemy już Snake''a. Wprawdzie chciałby żeby kolejna gra była zrobiona przez młodsze pokolenie jednak nie ma zamiaru powierzyć tą postać komu innemu niż sobie, a Shuyo Murata (w spół reżyser MGS 4) dodaje że gdyby ktoś chciał kontynuować historię Solida to wprawdzie mogła by mieć wydźwięk podobny do Solid Snake''a jednak ta postać straciłaby na autentyczności.

Zaczerpnięte z www.metalgearsolid.us.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do grania w tą grę jest potrzebna dobra znajomość języka. Chodzi o Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Bo kolega ma na sprzedaż wersję niemiecką (tyle, że on nawet zdawał maturę z niemca), a ja nie za bardzo znam ten język.

Podobno w wersji niemieckiej nie można zmienić języka na inny (jest tylko jeden)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 20:52, Maker3 napisał:

Czy do grania w tą grę jest potrzebna dobra znajomość języka. Chodzi o Metal Gear Solid 3:
Snake Eater.


No cóż, do samego grania nie, ale to nie gameplay jest najważniejszy w tej serii tylko fabuła. Imo granie w MGS''a bez poznawania fabuły mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 21:01, Mroku21 napisał:

> Czy do grania w tą grę jest potrzebna dobra znajomość języka. Chodzi o Metal Gear Solid
3:
> Snake Eater.

No cóż, do samego grania nie, ale to nie gameplay jest najważniejszy w tej serii tylko fabuła.
Imo granie w MGS''a bez poznawania fabuły mija się z celem.

Z tego co wiem to całą fabułe poznaje się w filmikach które są dosyć zrozumiałe, wersja niemiecka jest wersją kinową (dialogi są po angielski).
Chodzi mi poruszanie się po menu, czy jest skomplikowane (wybór kamuflarzu, jedzienia, broni, leczenie ran itp.)?
Jak prezentowany jest cel misji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 21:08, Maker3 napisał:

Z tego co wiem to całą fabułe poznaje się w filmikach które są dosyć zrozumiałe, wersja niemiecka
jest wersją kinową (dialogi są po angielski).

Jeśli tak to nie powinno być raczej problemu.

Dnia 05.10.2007 o 21:08, Maker3 napisał:

Chodzi mi poruszanie się po menu, czy jest skomplikowane (wybór kamuflarzu, jedzienia, broni,
leczenie ran itp.)?

Skomplikowane nie jest, metodą prób i błędów dojdziesz co i jak. A jak nie to słownik niemiecko-polski i jazda ^^.

Dnia 05.10.2007 o 21:08, Maker3 napisał:

Jak prezentowany jest cel misji?

W filmikach i przy rozmowach przez radio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 18:25, koobik91 napisał:

A ja mam takie pytanie: czy wie ktoś, gdzie mógłbym zakupić część pierwszą owej serii na PC?


Ojj trza na allegro szukać chyba, ja swoja na PSX''a na ebayu angielskim wyszukałem, choć nawet ludzie z miasta obok mieli. ;] ale mi zależało wtedy gdy byłem w Anglii... co do Integrala... w sprzedaży juz nie ma.. (tak mi się wydaje), więc pozostaje Ci szukanie na allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować