Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2007 o 15:47, Woko11 napisał:

Opłaca się kupić "dwójkę"?


No pewnie, że się opłaca. Druga część ma najciekawsza (według mnie) fabułę, ale i zarazem najbardziej pomieszaną (co myślę, ze jest na plus) fabułę w całej serii. Jeżeli dobrze orientujesz sie a angielskim i zrozumiesz wiele wątków fabularnych to zapewniam cię, że będziesz sie wyśmienicie bawił przy MGS2 :). Nie mniej jednak bardziej polecam trzecią część, która według mnie jest najlepsza. Najbardziej podoba mi się w niej moment, który mnie na prawdę wzruszył, czyli watek z The Boss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 15:39, Kamiloos napisał:

Ja jestem niemal pewny, ze w MGS4 bedziemy kierowac Snake''iem w normalnym wieku. Pamietam
ze w trailerach do MGS2 wszedzie byl Snake, nawet na Big Shellu. A potem zonk w postaci Raidena.
Podejrzewam ze tutaj tez tak bedzie. Nie sadze bysmy mieli kierowac "dziadkiem" :-)


Wątpię, żeby Kojima tym razem szykował, aż taką "niespodziankę". Wiek Snake''a ma kluczowe znaczenie dla gry, ponieważ jest to ostatni część tej serii z udziałem Kojimy. Zaawansowany wiek Snake''a dodatkowo to podkreśla.
A swoją drogą ja już nie potrafię wyobrazić sobie Solida niż jako starego, zmęczonego wojną dziadka. Kiedyś byłem negatywnie nastawiony do tego pomysłu, ale teraz to się zmieniło. No i te wąsy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 16:27, Mroku21 napisał:

ponieważ jest to ostatni część tej serii z udziałem Kojimy.


Po MGS2 i MGS3 tez tak mowil :-] Koles wie, ze jest guru dla milionow i nie skonczy z tym co mu wychodzi najlepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 17:08, Kamiloos napisał:

Po MGS2 i MGS3 tez tak mowil :-] Koles wie, ze jest guru dla milionow i nie skonczy z tym co
mu wychodzi najlepiej :-)


Kojima nie raz podkreślał, że jest już zmęczony robieniem MGS''ów i chce zając się czymś innym. Oczywiście Konami nie zarżnie kury znoszącej złote jaja i zrobi Metal Gear''a bez Hideo ;). Oby to była jakaś oddzielna seria z nowymi postaciami i wątkami, bo obecna powinna skończyć się na części czwartej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 18:35, Mroku21 napisał:

Kojima nie raz podkreślał, że jest już zmęczony robieniem MGS''ów i chce zając się czymś innym.
Oczywiście Konami nie zarżnie kury znoszącej złote jaja i zrobi Metal Gear''a bez Hideo ;).
Oby to była jakaś oddzielna seria z nowymi postaciami i wątkami, bo obecna powinna skończyć
się na części czwartej.


On se moze byc zmeczony, Konami mu posmaruje i bedzie kolejna czesc ;] Bez Hideo to nie bedzie to samo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 20:37, Kamiloos napisał:

On se moze byc zmeczony, Konami mu posmaruje i bedzie kolejna czesc ;] Bez Hideo to nie bedzie
to samo :-)


Eee, nie Kojima to artysta, on nie leci na kasę, dla niego gry to sztuka :). Ewentualna kontynuacja powstanie, ale bez niego i mam nadzieję, że bez Snake''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 20:41, Mroku21 napisał:

Eee, nie Kojima to artysta, on nie leci na kasę, dla niego gry to sztuka :). Ewentualna kontynuacja
powstanie, ale bez niego i mam nadzieję, że bez Snake''a :)

Nie no to już przesada. Metal Gear SOLID bez SOLID Snake''a? Co prawda 3 była z Big Bossem, ale też Snakiem on był. Aha, ja nie wyobrażam sobie MGSa bez Davida Haytera (jak słyszę japońskiego aktora w roli Snake''a to mi się na wymioty zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 20:42, patrYX93 napisał:

Nie no to już przesada. Metal Gear SOLID bez SOLID Snake''a?

Miałem na myśli bez TEGO Snake''a :). Ale z drugiej strony czemu nie? Dać jakiegoś nowego bohatera co by odświeżyć serię, kto powiedział, że gra musi nazywać się Metal Gear Solid. Można by z robić Metal Gear Liquid albo Metal Gear Solidus (w końcu też byli Snake''ami) albo Metal Gear Raiden. Ale to ja tak tylko sobie mantykuje :)
>Aha, ja nie wyobrażam sobie MGSa bez Davida Haytera (jak

Dnia 10.08.2007 o 20:42, patrYX93 napisał:

słyszę japońskiego aktora w roli Snake''a to mi się na wymioty zbiera.

A moim zdaniem choć Hayter jest świetny to całość głosów jest dużo lepsza w wersji japońskiej (po obejrzeniu trailerów). A Akio Otsuka jest równie dobry jeśli nie lepszy w roli Snake''a. Tym bardziej, że angielski głos Solida (starego) w ostatnim trailerze MGS 4 brzmi jak dla mnie nie dość staro, a w japońskiej idealnie pasuje i do starego i młodego Snake''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 20:42, patrYX93 napisał:

> Eee, nie Kojima to artysta, on nie leci na kasę, dla niego gry to sztuka :). Ewentualna
kontynuacja
> powstanie, ale bez niego i mam nadzieję, że bez Snake''a :)
Nie no to już przesada. Metal Gear SOLID bez SOLID Snake''a? Co prawda 3 była
z Big Bossem, ale też Snakiem on był. Aha, ja nie wyobrażam sobie MGSa bez Davida Haytera (jak
słyszę japońskiego aktora w roli Snake''a to mi się na wymioty zbiera.


Nie no absolutnie nie wykonalne, to już zejdzie ze świętości jaka ta gra w sobie ma, znaczy może jakbym napisał czar to byłoby lepiej. Zgadzam sie z patrykiem, Jeśli nie będzie żadnej wersji Snake''a (klon, czy też BiG BOSS lub jego jakis żyjący brat bliźniak :P). David Hayter niezaprzeczalnie najbardziej tajniacko-seksowny głos jakiego u męszczyzny słyszałem nic tylko pozazdrościć :o tylko patryk o jednej ważnej osobie zapomniałeś. Bo ogulnie mówimy że MGS tworzy święta trójca - Hideo Kojima , David Hayter i Harry Gregson-Williams od czasu zapoznania sie z jego stroną muzyczną w metalu, uważam tego kompozytora za najlepszego jakiego zdarzyło mi sie słuchać w grach czy też w filmach (np. Deja Vu). Pozdrawiam, MGS po wieki obywatelu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i Harry Gregson-Williams od czasu zapoznania

Dnia 12.08.2007 o 04:44, Green Phoenix napisał:

sie z jego stroną muzyczną w metalu, uważam tego kompozytora za najlepszego jakiego zdarzyło
mi sie słuchać w grach czy też w filmach (np. Deja Vu).

Ja myślałem, że tą muzykę tworzy cała gama artystów ;)

Dnia 12.08.2007 o 04:44, Green Phoenix napisał:

Pozdrawiam, MGS po wieki obywatelu
:P

MGS jest wielki, nie widziałem nigdzie takiej gry która przypomina film. Film interaktywny. Dlatego kupując MGSa mogę przepłacić, a i tak wiem że dostaną bardzo dobrą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 11:36, patrYX93 napisał:

MGS jest wielki, nie widziałem nigdzie takiej gry która przypomina film. Film interaktywny.

Pamiętam do dziś jak pierwszy raz odpaliłem MGS1. Początek gry już mnie zmiażdżył gdy podczas gry cały czas pojawiały się nazwiska twórców gry. To spotęgowało wrażenie, że MGS to bardziej film niż gra.

Green Phoenix

Dnia 12.08.2007 o 11:36, patrYX93 napisał:

Bo ogulnie mówimy że MGS
tworzy święta trójca - Hideo Kojima , David Hayter i Harry Gregson-Williams od czasu zapoznania
sie z jego stroną muzyczną w metalu, uważam tego kompozytora za najlepszego jakiego zdarzyło
mi sie słuchać w grach czy też w filmach (np. Deja Vu).


Harry Gregson-Williams nigdy nie tworzył całej muzyki do MGS''ów. Ograniczał się tylko do zrobienia głównego motywu i ewentualnie jakiegoś dodatkowego kawałka. Muzykę w serii tworzy przede wszystkim Norihiko Hibino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w MGS.

UWAGA!!! SPOILERY!!!

Jestem w pokoju dowodzenia. Wkładam kartę PAL z 3 kodem. Po pogadance z Liquidem przez Codec zamykają się drzwi i całe pomieszczenie jest zagazowane. Używam Codec''a żeby skontaktować się z Otaconem, po chwili on oddzwania i mówi, że otwiera drzwi. I tu pojawia się problem, otóż drzwi nie otwierają się. Jakiś bug? Próbowałem wczytywać save, poszukałem też solucji i jestem w kropce. Może ktoś mógłby mi przesłać save''a z Cmnd Room D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 20:16, Kris Blake napisał:

O ile pamiętam to Otacon potrzebuje trochę czasu na otwarcie drzwi.
Załóż maskę gazową i poczekaj.


No właśnie chodzi o to, że już oddzwania, wyłącza gaz, ale drzwi się nie otwierają. Ale już rozwiązałem ten problem, użyłem cheatu na "restart" poziomu i wszystko było w normie. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś kiedyś w Metal Gear Solid Twin Snake? Jeżeli tak to oprócz grafiki czym się różni od tej wersji z PSOne? Planuję sobie wypożyczyć właśnie dla tej gry GameCube ale nie wiem czy się opłaca. Zaznaczam, ze na grafice mi nie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 16:31, Moras1990 napisał:

Grał ktoś kiedyś w Metal Gear Solid Twin Snake? Jeżeli tak to oprócz grafiki czym się różni
od tej wersji z PSOne? Planuję sobie wypożyczyć właśnie dla tej gry GameCube ale nie wiem czy
się opłaca. Zaznaczam, ze na grafice mi nie zależy.


Niestety nie grałem, ale widziałem filmiki z gameplaya ( i filmiki z filmików;))----> wygląda na to, że mechanika jest taka sama jak w mgs2 ( chyba zresztą śmigają na tym samym enginie ), wiem też, że dogrywano dla tej wersji dodatkowe dialogi....Ogólnie fajnie to wygląda, ale jest parę ale... Z tego co widziałem dodano dużo ( chodzi o scenki) elementów ala matrix i jakoś tak mi się zdaje, że czasami niepotrzebnie przekombinowano.
Poza tym chyba zmieniono cały soundtrack. Kiedyś go słuchałem i wg. mnie jest o wiele gorszy od tego z oryginalnego mgs''a ( który jest genialny, ahh---> piękny "Sniperwolf dies" i inne ).
Podsumowując, w Twin Snake''a chętnie bym zagrał, ale nie kupiłbym gacka tylko dla jednej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować