Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2010 o 21:24, S1G napisał:

Akurat krzywizna banana to odpowiedź na amerykańskie (chyba największy na świecie producent
tych owoców) sankcje dla żywności europejskiej.


Nie neguję , iż powód wprowadzenia przedziwnego przepisu miał jakieś sensowne podstawy.Niestety , rzeczywistość czasami wygląda tak , że raz wprowadzone bzdury zaczynają żyć własnym życiem , a wprowadzania kolejnych , wręcz nie da sie zatrzymać.Nieraz mamy sytuację , że ludzie są wkurzeni , urzędnicy potwierdzają bezsensowność przepisu , a ten ostatni ma się dobrze i funkcjonuje w państwie ku utrapieniu wszystkich.Dlatego też potrzebna jest ogromna dawka ostrożności i zdrowego rozsądku podczas tworzenia nowego prawa , o tym , iż tego prawa mamy już 100 razu za dużo w praktycznie każdej dziedzinie życie , nie wspominając.Poważną wadą UE jest właśnie idiotyczne podejście do tego tematu , tak jakby dobrobyt zależał od ilosci regulacji.Wprowadźmy jeszcze 100 milionów ustaw , a będziemy w raju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/2164222,11,pierwsze_100_tysiecy_podpisow_zlozone_w_pkw_zbieramy_dalej,item.html
PSL zebrało wymaganą ilość podpisów.
Się uśmiałem gdy zobaczyłem w jaki sposób oni je zbierają - jeżdżą od wsi do wsi po domach. Skuteczna metoda. Ciekawe tylko czy tym samym ludziom będzie chciało się iść do urn, chyba że ich podwiozą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 29.04.2010 o 18:21, meryphillia napisał:

Fakt, że marginalizuje się nasz przemysł zbrojeniowy nie jest w niczym dobrym, ale też
i "ładowanie pieniędzy" tyle że z głową powinno jak najbardziej mieć miejsce, bo techników
i inżynierów zawsze mieliśmy dobrych, a jak obecne czasy dowodzą, państwo z rozwiniętym
przemysłem zbrojeniowym ma zapewnione źródło doskonałego pozyskiwania gotówki.

/.../

Dnia 29.04.2010 o 18:21, meryphillia napisał:

powinien uzmysłowić durnym politykom, jaki potencjał drzemał w naszym kraju. Nawet obecnie
nie jest jeszcze za późno, tylko trzeba właśnie "ładowania pieniędzy" i porządnego planowania
by okazało się to opłacalne.


O tym właśnie mówię nie stać nas aby łapać dziesięć sójek za ogon bo nie złapiemy żadnej , powinniśmy się zdecydować na którego konia postawić bo finansować wszystkich gałęzi rozwoju militarnego nie damy rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

O, Ty się nie martw. PSL ma najtwardszy elektorat ze wszystkich partii, ciągle ci sami ludzie na nich głosują, ich liczba nie rośnie ani jakoś się nie kurczy. Zauważ, że partie powstają i znikają, koalicje się zmieniają, a PSL ma ciągle te swoje kilkanaście procent obojętnie co by się nie działo ;]
Ja w pierwszej turze głosuję na Pawlaka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 18:47, Mogrim napisał:

> kilkanaście procent

Kilka.


No to kilka, zależnie od roku. Wystarczająco, żeby czasami sobie porządzić w koalicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 19:55, Budo napisał:

No to kilka, zależnie od roku. Wystarczająco, żeby czasami sobie porządzić w koalicji.

Kilka to może jednak być mniej niż pięć, a tyle wynosi próg wyborczy. Pawlak w drugiej turze wyborów prezydenckich :D Chyba tylko wtedy, gdyby pozostałe partie zasiadające w sejmie wycofałyby z nich swoich kandydatów.
Czekam na listę kandydatów startujących w pierwszej turze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2010 o 23:41, Treant napisał:

Czekam na listę kandydatów startujących w pierwszej turze.


Eee przecież już jest. Napisałem, że w pierwszej głosuję na Pawlaka, a dalej to będę miał zgryz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 09:49, Budo napisał:

Eee przecież już jest. Napisałem, że w pierwszej głosuję na Pawlaka, a dalej to będę
miał zgryz ;]

Jeszcze nie ma - w I turze będą tylko ci kandydaci, którzy zbiorą 100.000 głosów poparcia. Od jej obsady zależy, czy w ogóle warto będzie się fatygować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Lepper, Gabriel Janowski i Janusz Korwin-Mikke ... no nie mogę. ;-D

Poza tymi trzema śmiesznymi "poitykami" lista jest z grubsza dość typowa i jakby się tak zastanowić to przewidywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 12:54, Anjinsan napisał:

Przeczytaj ostatni akapit cytowanego artykułu :)


Mniej więcej lista jest, jeśli niektórzy niszowcy nie zdobędą podpisów, to chyba nikt płakać nie będzie, no bo i tak szanse ma teoretycznie kilku kandydatów, którzy na bank zdobędą głosy, a praktycznie będzie wybór Komorowski//Kaczyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 13:14, Budo napisał:

i tak szanse ma teoretycznie kilku kandydatów, którzy na bank
zdobędą głosy, a praktycznie będzie wybór Komorowski//Kaczyński.


Dokładnie tak. Dziwi mnie jednak ta cała kołomyja ze zbieraniem najpierw 1 000 a potem 100 tys. podpisów. To drugie jeszcze rozumiem, ale pierwszego pojąć nie mogę. 1 000 podpisów praktycznie każdy jest w stanie zebrać, a taki wymóg sprawia, ze początek kampanii obfituje w "kandydatów", o których słyszeli tylko królik i znajomi królika. Tylko dodatkowa robota dla PKW, w dodatku daremna, bo i tak wiadomo, że odpadną w przedbiegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pis-owi a konkretnie jego kandydatowi na urząd prezydenta rosną słupki poparcia , żerowanie na tragedii w Smoleńsku oraz granie na uczuciach Polaków zaczyna przynosić rezultaty.
Dałby Bóg żeby Kaczyński nie wygrał Polacy nie zasługują na kolejne 4 lata nieszczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 13:14, Budo napisał:

> Przeczytaj ostatni akapit cytowanego artykułu :)

Mniej więcej lista jest, jeśli niektórzy niszowcy nie zdobędą podpisów, to chyba nikt
płakać nie będzie, no bo i tak szanse ma teoretycznie kilku kandydatów, którzy na bank
zdobędą głosy, a praktycznie będzie wybór Komorowski//Kaczyński.


ja zagłosuje na kaczora wolego niz kogoś z PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 16:35, kerkas napisał:

żerowanie na tragedii w Smoleńsku oraz


...a na czym to żerowanie ma jakoby polegać, tak z ciekawości?

Dnia 03.05.2010 o 16:35, kerkas napisał:

granie na uczuciach Polaków


Wydawało mi się, że każdy z kandydatów na prezia właśnie gra na uczuciach wyborców, bowiem merytoryczna dyskusja podczas kampanii wyborczych zginęła gdzieś prawdopodobnie na etapie demorkacji ateńskiej ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 16:35, kerkas napisał:

Dałby Bóg żeby Kaczyński nie wygrał Polacy nie zasługują na kolejne 4 lata nieszczęścia.


Akurat szczęście czy nieszczęście narodu nie za bardzo zależy od prezydenta ><
W każdym razie Komorowski też nie jest idealną alternatywą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się