Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2011 o 15:42, Dexter_McAaron napisał:

Wybacz, ale nic tu nie pasuje. Nie mam pojęcia jaką definicją faszyzmu Ty się posługujesz,
ale musi być naprawdę oooobszerna, by objąć PiS.

Program Niemieckiej Narodowo-Socjalistycznej Partii Pracy (czym dokładnie jest skrót NSDAP) jest w istocie bardzo podobny do programu PiS z 2007 r. Szczególnie uwzględniając ówczesny pisowski projekt konstytucji.

Poziom umiejętności Jarkacza w przebudowie państwa zatrzymał się na poziomie umiejętności Hitlera za czasów gdy ten został wpakowany do mamra za próbę przewrotu. Dlatego narodowo-socjalistyczne pomysły genialnego stratega są tylko śmiesznie / żałosne. Co nie znaczy, że należało je lekceważyć. Hitlera zlekceważono gdy nie potrafił swoich planów jeszcze sformułować, a tym bardziej wprowadzić w życie. A potem było to:
http://www.trzeciarzesza.info/przebudowa-pa%C5%84stwa-r336.htm
i w efekcie to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ofiary_w_II_wojnie_%C5%9Bwiatowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> "Możecie mnie w d... pocałować". Posłanka PiS odpowie za znieważenie policjantów?
>/.../> Oto i "sprawiedliwość" według pis.
Na miejscu policjantów wcale bym się nie poczuł urażony i potraktowałbym odpowiedź pani posłanki jako wyraźna zachętę i wstęp (ciąg dalszy nastąpiłby) - do realizacji wieczorem i, oczywiście, gdyby pani posłanka miała tak z 25 lat mniej...
To nie "sprawiedliwość według PiS'', a tylko "złudzenia kobiety w średnim wieku"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eurozaraza się rozwija. Ciekawe, ze za czasów, jak byłem baaardzo młody, tego typu zatrucia ograniczały się do pojedyńczych przypadków i, muszę przeprosić za wyrażenia, albo biegunką (czasem krwawą biegunką, albo nawet choleryną - bo rozwój przypominał cholerę), albo sraczką czy krwawą sraczką. No i nie ogłaszano epidemii, jakoś sama wygasała. Teraz, to ho, ho, ho! Europa jest zagrożona! Dlatego nie bedę wcale zdziwiony, jak przywrócona zostanie tymczasowo (tymczasowo = 10 lat, czasowo = 50 lat) kontrola na granicach Unii Jewropejskiej i na granicach poszczególnych państw. Uciekinierzy z Libii pójdą do obozów przejściowych( inni cudzoziemcy z krajów trzeciego swiata też), każdy podróżny będzie musiał mieć aktualną książeczkę zdrowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wyskoczę. Luźna myśl.

Czy potrzebujemy różnych partii? Czy nie lepiej byłoby zebrać wszystkich w jedno?
Nie mam tu na myśli niczego podobnego do systemu z jedną legalną partią i tłamszoną resztą. Chodzi mi o wykluczenie własnego interesu gdy chodzi o interes państwowy, wszyscy pracujący pod sztandarem idei "by żyło się lepiej (wszystkim)" itp. Obecna generacja nadal tworzyłaby zakulisowe klubiki, ale z czasem wykształciłaby się bezinteresowność.

Czy coś podobnego już było/jest? Czy to utopia? Czy może byłoby to antyutopijne w skutkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sikorski: J. Kaczyńskiemu się pogorszyło
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sikorski-j-kaczynskiemu-sie-pogorszylo,1,4412095,wiadomosc.html

- W książce "Strefa zdekomunizowana" prorokowałem, że Kaczyński ma zadatki na Helmuta Kohla, czyli prowincjonalnego polityka, który wyrasta na wielkość. Ale jeśli wygra ciemna strona jego duszy, to skończy jak Nixon, zaplątany we własne obsesje i intrygi. W sprawach zagranicznych w cztery miesiące zaprzepaściłby to, co zbudowaliśmy w cztery lata - twierdzi Sikorski.

"Spuścizna po Lechu Kaczyńskim nie istnieje"
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/spuscizna-po-lechu-kaczynskim-nie-istnieje,1,4412161,wiadomosc.html

"Mam pewność: Kaczyński będzie premierem"
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mam-pewnosc-kaczynski-bedzie-premierem,1,4412141,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > "Mam pewność: Kaczyński będzie premierem"

Dnia 08.06.2011 o 12:06, kerkas napisał:

To się nazywa robienie dobrej miny do złej gry.
I co Ty tak z tym Kaczyńskim? Ja mam zastrzeżenia do całej Bandy Czworga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 15:01, KrzysztofMarek napisał:

>/.../ > "Mam pewność: Kaczyński będzie premierem"
> http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mam-pewnosc-kaczynski-bedzie-premierem,1,4412141,wiadomosc.html

To się nazywa robienie dobrej miny do złej gry.
I co Ty tak z tym Kaczyńskim? Ja mam zastrzeżenia do całej Bandy Czworga...


Pewnie, że tak... Jakby zrobili normalną lustracja to elektorat Bandy Czworga by się nieźle zdziwił..

Dnia 08.06.2011 o 15:01, KrzysztofMarek napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 12:02, Soresu napisał:

Chodzi mi o wykluczenie własnego interesu gdy chodzi o interes państwowy, wszyscy pracujący
pod sztandarem idei "by żyło się lepiej (wszystkim)" itp. Obecna generacja nadal tworzyłaby
zakulisowe klubiki, ale z czasem wykształciłaby się bezinteresowność.

Coś jak w Japonii (to właśnie przedkładanie dobra wspólnego nad własne pozwoliło im podnieść się po 2 wojnie światowej i ostatnim tsunami)? Obawiam się że u nas kiepsko by się to skończyło (teraz dbają o nas przynajmniej przed wyborami, a bez realnej konkurencji nie mieli by do tego powodu) , dbamy tylko i wyłącznie o własne interesy, nie tylko politycy ale wszyscy obywatele (no przynajmniej zdecydowana większość bo jacyś "odszczepieńcy" pewnie by się znaleźli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 15:08, Shadow1994 napisał:

Pewnie, że tak... Jakby zrobili normalną lustracja to elektorat Bandy Czworga by się
nieźle zdziwił..

Czas na takową już dawno minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 08.06.2011 o 15:01, KrzysztofMarek napisał:

I co Ty tak z tym Kaczyńskim? Ja mam zastrzeżenia do całej Bandy Czworga...


Najpierw PIS a później pozostałych jak to mówią w kolejności nie wszytkich naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 15:08, Shadow1994 napisał:

> /.../> Pewnie, że tak... Jakby zrobili normalną lustracja to elektorat Bandy Czworga by się
nieźle zdziwił..
>

Wybacz, że tak napiszę. Ale po co nam lustracja? To przecież jest już 22 lata po "zmianie" ustroju! Co może mam lustracja pokazać?, Że ktoś ćwierć wieku temu donosił na Jarkacza, albo, że 35 (a może tylko 30) lat temu ktoś taki, jak profesor prawa (tylko bez skojarzeń z Kaczyńskimi, proszę) w swojej pracy habilitacyjnej wychwalał zalety ustroju socjalistycznego? Socjalizm mamy nadal, według SLD nazywa się to sprawiedliwością społeczną, według PiSu solidarnoscią społeczną. Ja dzisiaj mam w rzyci lustrację, mam w rzyci Bandę Czworga i widzę, że niemal wszyscy to banda naciągaczy, którzy myślą, jak sobie zrobić dobrze, a nas ogłupić, żebyśmy na nich głosowali. Kązdemu coś obiecają, a sprowadzi sie to do podwyżki podatków i zwalenia winy na poprzednie ekipy. Lustracja winna odbyć się najpóxnie 5 lat po "zmianie" ustroju, teraz jest to tylko pic na wodę i fotomontaż. Albo znacznie, znacznie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 15:37, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> Pewnie, że tak... Jakby zrobili normalną lustracja to elektorat Bandy
Czworga by się
> nieźle zdziwił..
> >
Wybacz, że tak napiszę. Ale po co nam lustracja? To przecież jest już 22 lata po "zmianie"
ustroju! Co może mam lustracja pokazać?, Że ktoś ćwierć wieku temu donosił na Jarkacza,
albo, że 35 (a może tylko 30) lat temu ktoś taki, jak profesor prawa (tylko bez skojarzeń
z Kaczyńskimi, proszę) w swojej pracy habilitacyjnej wychwalał zalety ustroju socjalistycznego?
Socjalizm mamy nadal, według SLD nazywa się to sprawiedliwością społeczną, według PiSu
solidarnoscią społeczną. Ja dzisiaj mam w rzyci lustrację, mam w rzyci Bandę Czworga
i widzę, że niemal wszyscy to banda naciągaczy, którzy myślą, jak sobie zrobić dobrze,
a nas ogłupić, żebyśmy na nich głosowali. Kązdemu coś obiecają, a sprowadzi sie to do
podwyżki podatków i zwalenia winy na poprzednie ekipy. Lustracja winna odbyć się najpóxnie
5 lat po "zmianie" ustroju, teraz jest to tylko pic na wodę i fotomontaż. Albo znacznie,
znacznie gorzej.


Ja, być może naiwnie, i tak ufam, ze porządna lustracja wywołałby swój efekt. Jasne - nie taki jak gdyby była do 5 lat po zmianie ustroju, i na pewno nie przyniosłaby tak dużego efektu. Ale i tak bym sobie takiej życzył. Mogłoby to doprowadzić do odzewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 15:37, KrzysztofMarek napisał:

Lustracja winna odbyć się najpóxnie
5 lat po "zmianie" ustroju, teraz jest to tylko pic na wodę i fotomontaż. Albo znacznie,
znacznie gorzej.

Nie tylko odbyć ale i zakończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 16:22, Shadow1994 napisał:

>/.../ > Ja, być może naiwnie, i tak ufam, ze porządna lustracja wywołałby swój efekt. Jasne -
nie taki jak gdyby była do 5 lat po zmianie ustroju, i na pewno nie przyniosłaby tak
dużego efektu. Ale i tak bym sobie takiej życzył. Mogłoby to doprowadzić do odzewu.

Zmiany ustroju nie było: nadal mamy socjalizm. Tyle naszego, ze mozemy sobie popyskować, ale... ale też nie za dużo. Bo, wicie, rozumicie, wszyscy maja prawo do obrony dobrego imienia.
Jedyne, co się zmieniło, to ekipa u złobu. Nic więcej. A że ekipa u żłoby traci poparcie (socjalizm nie sprzyja wzrostowi zamozności społeczeństwa, za to bardzo rozbudza postawy roszczeniowe) to funduje nam tematy zastępcze. No bo "tamci" mają za dobrze, a "nasi", za mało....
Przypomnij sobie, co zrobiła rewolucja bolszewicka: dziesiątki milionów zabitych, zamęczonych, spadek poziomu życia na dziesiątki lat, rozwalenie norm społecznych (grab zagrabione!). Remedium? Terror i walka z kułakami, spekulantami, wrogami ludu. A co mamy teraz? Dokładnie to samo, tylko łagodniej.
I, do cholery, ktoś, kto zdobył habilitację i został profesorem specjalizując się w socjalistycznym prawie pracy, albo socjalistycznej ekonomii powinien mieć odebrany tytuł i dyplom! Toż oni byli gorsi, niż SBecy! Sędziów też zweryfikować. Dyplom sprzed dwudziestu la? Won z sądownictwa. Kto by nam został?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2011 o 19:07, KrzysztofMarek napisał:

Zmiany ustroju nie było: nadal mamy socjalizm. Tyle naszego, ze mozemy sobie popyskować,
ale... ale też nie za dużo. Bo, wicie, rozumicie, wszyscy maja prawo do obrony dobrego
imienia.
Jedyne, co się zmieniło, to ekipa u złobu. Nic więcej. A że ekipa u żłoby traci poparcie
(socjalizm nie sprzyja wzrostowi zamozności społeczeństwa, za to bardzo rozbudza postawy
roszczeniowe) to funduje nam tematy zastępcze. No bo "tamci" mają za dobrze, a "nasi",
za mało....
Przypomnij sobie, co zrobiła rewolucja bolszewicka: dziesiątki milionów zabitych, zamęczonych,
spadek poziomu życia na dziesiątki lat, rozwalenie norm społecznych (grab zagrabione!).
Remedium? Terror i walka z kułakami, spekulantami, wrogami ludu. A co mamy teraz? Dokładnie
to samo, tylko łagodniej.
I, do cholery, ktoś, kto zdobył habilitację i został profesorem specjalizując się w socjalistycznym
prawie pracy, albo socjalistycznej ekonomii powinien mieć odebrany tytuł i dyplom! Toż
oni byli gorsi, niż SBecy! Sędziów też zweryfikować. Dyplom sprzed dwudziestu la? Won
z sądownictwa. Kto by nam został?


Noo, powiedzenie, że nie było zmiany ustroju to nadużycie. Tak - jest socjalizm ale wtedy był komunizm, jednak coś się ruszyło (wtedy wszystko było czarno na białym a dzisiaj ukryte :P)
Też jestem zwolennikiem Nowej Prawicy ;). Pozdrawiam

Dnia 08.06.2011 o 19:07, KrzysztofMarek napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 20:10, Shadow1994 napisał:


Noo, powiedzenie, że nie było zmiany ustroju to nadużycie. Tak - jest socjalizm ale wtedy
był komunizm, jednak coś się ruszyło (wtedy wszystko było czarno na białym a dzisiaj
ukryte :P)
Też jestem zwolennikiem Nowej Prawicy ;). Pozdrawiam
>


Jak widzę posty o tym, że u nas jest socjalizm to mi się śmiać chce. Jeśli chodzi o poziom życia społeczeństwa, to mamy ewidentnie żałosny liberalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2011 o 21:04, Eff3ctiv3 napisał:

Jak widzę posty o tym, że u nas jest socjalizm to mi się śmiać chce. Jeśli chodzi o poziom
życia społeczeństwa, to mamy ewidentnie żałosny liberalizm.


liberalizm powiadasz? A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Skoro Polska pod względem wolności gospodarczej jest na szaaarym końcu w rankingach..
Jest socjalizm i to widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2011 o 21:06, Shadow1994 napisał:


liberalizm powiadasz? A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Skoro Polska pod względem
wolności gospodarczej jest na szaaarym końcu w rankingach..
Jest socjalizm i to widać.

Wolność gospodarcza jest, tylko chodzi o nie przyjemne warunki dla przedsiębiorców. Biurokracja jest problem u nas, jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2011 o 21:11, Eff3ctiv3 napisał:

Wolność gospodarcza jest, tylko chodzi o nie przyjemne warunki dla przedsiębiorców. Biurokracja
jest problem u nas, jak zwykle.


Nie ma wolności gospodarczej, jej system społecznej gospodarki rynkowej.. Płacimy podatki od wszystkiego, mamy głupie nakazy i ograniczenia i do tego funkcjonuje żałosny system wyłaniania bogatych - trzeba mieć znajomości.
Zaraz napiszesz jeszcze, że mamy kapitalizm - jasne ale jak to świetnie nazwał p. Michalkiewicz: Kompradorski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się