Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2008 o 12:17, mariusz123 napisał:

przynajmniej zapłacił za za samochód... a tak na poważnie może nie był przypadek losowy.


?
Nie rozumiem o co Ci chodzi? Losowe ma dotyczyć tego co spotkało tego złodziejaszka/bandytę?
Czy też losowy przypadek ten rozbój - bo ten młodociany bandyta losowo wyciągnął staruszka z samochodu, bił po twarzy i ukradł jego samochód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopak powinien jeszcze zostać pośmiertnie uhonorowany orderem, a jego rodzice dożywotnią rentą - wszak pozbawił staruszka narzędzia, którym niechybnie narażał na szwank czyjeś zdrowie, a nawet życie - 79 lat to jak na kierowcę niemało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już 100 stron i muszę powiedzieć, że donosy pisane przez oficera i podpisane Bolek są bardzo mądre.

Nikomu te donosy nie szkodzą, a mówią o bardzo ciekawych rzeczach.

Mądrze pisał ten oficer, bo przecież nie ja pisałem na maszynie. Mądrze to układał, podpowiadał, jak walczyć.


Autor: Lech W.

Chciałbym poznać tego "oficera" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=25346
Zadałeś mi tu pytanie więc Ci wykazałem. A w praktyce ja nie widzę podziału Kościoła Rzymskiego czy papiestwa od państwa.


Namaru

Dnia 26.06.2008 o 10:08, Mogrim napisał:

Widzisz własnie na tym polega problem z Biblią.

Problemów z biblią nie ma. Co najwyżej z ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęło 8 miesięcy rządów Donalda Tuska (PO). Oto efekty:

1. PKB z 7,4% spadł do 4,5%.
2. WIG20 spadł z 3850 do 2650 pkt.
3. Deficyt Handlu zagranicznego wzrósł o 50%.
4. Ceny benzyny, gazu energii, chleba.... wzrosły o 25%..
5. Inflacja wzrosła z 2% do 4,2%
6. Za granicę wyjechał kolejny 1000 żołnierzy.
7. Zrezygnowano z budowy mostu "Kierbedzia".
8. Decyzja o rezygnacji z budowy II linii Metra wkrótce.
9. Oddano 1 (słownie: jedno) boisko w ramach programu "Boisko w każdej gminie na EURO2012", które następnie zamknieto.
10. Inwestycje zagraniczne spadły o 30%.
11. Ustalono sprawcę zniszczenia laptopa ministra Ziobro (okazał się nim być zardzewiały gwóźdź).
12. Min. Pitera zlikwidowała korupcję i wykryła sprawcę zakupu karą kredytową 1/2 kg dorsza za 8 zł 12 groszy.
13. Poseł Palikot spowodował, że Polska jest już "Przyjaznym państwem".
14. Premier Tusk za wybitne zasługi dla Peru został odznaczony najwyższym odznaczeniem peruwiańskim "Słońce Andów(Peru)".

Myśl jak wybierasz! Dedykuję to młodym wyborcom, których ideologia to: "Tusk jest sympatyczny i uśmiechnięty" więc będę na niego głosował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 16:24, strajker napisał:

Myśl jak wybierasz! Dedykuję to młodym wyborcom, których ideologia to: "Tusk jest sympatyczny
i uśmiechnięty" więc będę na niego głosował.

A ile razy ja tukłem aby na niego nie głosować. Ciągle - śmiechy, chicy bo proponowałem PiS''owskie rządy.
Dlatego zmodyfikowałem lokomotywę: Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i z pod z niej spływa: TUUSKAA !!! oliwa Donalda. W pierwszym wagonie - blebleble, w drugim wagonie blebleble a w trzecim same grubasy, i jedzą TUUSKIEE ! ! ! kiełbasy.
*Widzisz o ludu coś narobi ? Przyszło Ci z głupoty jadać tuski olej i żreć tuskie kiełbasy.
*Co ja tu gadam i dywyguje. Przecież wiemy, że będzie coraz gorzej.
*Kto to widział pozwolić głosować ludziom z za granicy. Przez ten precedens Donald Tusk wygrał.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 16:53, TetraGramaton napisał:

*Kto to widział pozwolić głosować ludziom z za granicy. Przez ten precedens Donald Tusk
wygrał.

A co za tym idzie PiS został odsunięty od władzy, mi tam obecna sytuacja bardziej odpowiada.
edit: żeby nie było zawiodłem się na PO, ale i tak są lepsi od poprzedników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 16:24, strajker napisał:

Myśl jak wybierasz! Dedykuję to młodym wyborcom, których ideologia to: "Tusk jest sympatyczny
i uśmiechnięty" więc będę na niego głosował.

efekty decyzji gospodarczych są widoczne po kilku latach, poprzedni rząd trafił zwyczajnie na efekty reform Balcerowicza (za to za jakiś czas będzie w gospodarce beznadzieja na wskutek nieróbstwa Kaczyńskich z przystawkami).
ps oni przecież tylko się kłócili, więc żadnego wpływu na poprawę gospodarki mieć nie mogli (bo niby jak? nic nie robiąc?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 16:24, strajker napisał:

Myśl jak wybierasz! Dedykuję to młodym wyborcom, których ideologia to: "Tusk jest sympatyczny
i uśmiechnięty" więc będę na niego głosował.


Tego uśmiechu nie ma co demonizować , chociaż oczywiście nic dodatkowego z pokazywania zębów nie wynika.Jeżeli mam wybierać pomiędzy dwoma nic nie robiącymi rządami , to wolę ten , który sprawuje władzę w spokojny sposób.Inna sprawa , iż ugrupowanie nazywające sie liberalnym , jak na razie nie wdrożyło żadnej reformy i nic na to nie wskazuje , oczywiście oprócz zapewnień urzędników , że w najbliżym czasie zmieni się taki sposób sprawowania władzy.Aby było śmieszniej , największa podatkowa ulga na jaką się załapałem , to prezent od LPR.Niech Tuskowiacy chociaż to przelicytują na dobry początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 16:09, TetraGramaton napisał:

Zadałeś mi tu pytanie więc Ci wykazałem.


Zadałem Ci pytanie, kiedy wprowadzono rozdział Kościoła od państwa. Ty mi cytujesz konstytucję, która nie odpowiada na to pytanie.

Dnia 26.06.2008 o 16:09, TetraGramaton napisał:

A w praktyce ja nie widzę podziału Kościoła Rzymskiego czy papiestwa od państwa.


A co widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 16:53, TetraGramaton napisał:

*Kto to widział pozwolić głosować ludziom z za granicy. Przez ten precedens Donald Tusk
wygrał.

Ale że większość Polonii w USA głosowała za PiSem, to ci już nie przeszkadza, nie?
W dodatku Polacy w Anglii jeszcze pewnie wrócą do Polski. Polonia w Ameryce to jakaś paranoja. Mieszkają tam na stałe, a mimo to uczestniczą w wyborach rządu kraju do którego już nie wrócą.
I dobrze że PO zwyciężyło w wyborach. Dzięki temu odsunięto w porę Kaczyńskich.
Obecny rząd co prawda i tak nie spełnił moich oczekiwań, ale wolę już Tuska od Kaczyńskiego na piedestale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 18:18, Darkstar181 napisał:

Ale że większość Polonii w USA głosowała za PiSem, to ci już nie przeszkadza, nie?

No właśnie, skoro Polacy tak bardzo musieli wstydzić się PiSu za granicą to czemu na niego głosowali?

Dnia 26.06.2008 o 18:18, Darkstar181 napisał:

I dobrze że PO zwyciężyło w wyborach. Dzięki temu odsunięto w porę Kaczyńskich.

I co dzięki temu osiągnięto? Kaczyńscy przynajmniej trochę krytycznym okiem patrzyli na Wspólnotę Europejską, a Tusk zapatrzony w Niemcy potrafi robić tylko to, na co pozwoli Angela Merkel.

Dnia 26.06.2008 o 18:18, Darkstar181 napisał:

Obecny rząd co prawda i tak nie spełnił moich oczekiwań, ale wolę już Tuska od Kaczyńskiego
na piedestale.

A ja czekam na podatek liniowy...

Aha, według ostatnich sondaży przytaczanych w TVN24 (albo Superstacji?) spada poparcie dla PO, a rośnie dla PiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 18:24, Radykał napisał:

No właśnie, skoro Polacy tak bardzo musieli wstydzić się PiSu za granicą to czemu na
niego głosowali?

Bo ci w USA nie wiedzieli co PiS w kraju wyrabiał, tam z polskojęzycznych stacji da się odbierać wyłącznie będącą pod kontrolą tvp polonię. A media pod kontrolą PiSu rzetelne przecież nie były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wolę już Tuska od Kaczyńskiego

Dnia 26.06.2008 o 18:18, Darkstar181 napisał:

na piedestale.


Ja się do tego , pomimo wielu zastrzeżeń , przyłączam.Wolę sprytnego i często pewnie nieszczerego polityka , od człowieka przeświadczonego o tym , że ma do spełnienia dziejową misję , ktory uważa siebie za największego patriotę itp. Ostatnio rozśmieszyło mnie zapewnienie Kaczyńskiego , że może nawet przysiąc w sprawie dokumentów dotyczących Bolka.To oczywiście przesądza sprawę.Skoro tak nieposzlakowana i bezstronna osoba , może przysiąc , to sprawa Wałęsy jest już oczywistą oczywistością.Oj , bliźniacy megalomanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 16:53, TetraGramaton napisał:

*Kto to widział pozwolić głosować ludziom z za granicy. Przez ten precedens Donald Tusk
wygrał.


Niektórzy powiadają szczytem bezczelności polskich emigrantów było zagłosować na Donalda Tuska i nie wrócić do kraju rządzonego teraz przez Tuska:)

Ale tak poważnie nie tylko ci za granica nie dorośli do polityki (jako wyborcy) – dlatego też istnieje, ma się „dobrze” i jest propagowana tzw. zachodnia demokracja, najlepszy totalitarny system, przy nim można największe draństwa i manipulacje czynić w myśl zasady: co innego czynią ręce a co innego mówią usta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Skoro tak nieposzlakowana i bezstronna osoba , może przysiąc , to sprawa

Dnia 26.06.2008 o 18:40, KrzychW napisał:

Wałęsy jest już oczywistą oczywistością.Oj , bliźniacy megalomanie.

Taa... przy czym oczywiście dodał, że nie może ujawnić dokumentów potwierdzających winę Wałęsy, bo to tajemnica państwowa :/
Na tej samej zasadzie ja mogę go oskarżyć o bycie odpowiedzialnym za zamachem na Jana Pawła II. Albo o ogłoszenie stanu wojennego. Generalnie o wszystko. Ale bez dowodów, bo to tajemnica państwowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2008 o 18:40, strajker napisał:

Niektórzy powiadają szczytem bezczelności polskich emigrantów było zagłosować na Donalda
Tuska i nie wrócić do kraju rządzonego teraz przez Tuska:)


Po wyborach prezydenckich i przed wyborami rządu mówiło się to samo... szczytem bezczelności było wyjechanie z kraju, i głosowanie na Kaczyńskiego.
Teraz to się tylko nazwiska będzie zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bo ci w USA nie wiedzieli co PiS w kraju wyrabiał, tam z polskojęzycznych stacji da się
> odbierać wyłącznie będącą pod kontrolą tvp polonię. A media pod kontrolą PiSu rzetelne
> przecież nie były.

Chyba jednak jakieś pojęcie mają o tym, co się w Polsce dzieje, bo jak Tusk tam był to wychodzili z transparentami "Donald Tusk - 100 dni kłamstw". Chyba, że to TVP Polonia zrobiła im jakieś pranie mózgów. A tak na poważnie, TVP może i działa na korzyść PiS, ale tak samo TVN działa na korzyść PO (a PO na korzyść TVNu)

@KrzychW
> Ostatnio rozśmieszyło mnie zapewnienie Kaczyńskiego , że może nawet przysiąc w sprawie dokumentów >dotyczących Bolka.To oczywiście przesądza sprawę.Skoro tak nieposzlakowana i bezstronna osoba , może >przysiąc , to sprawa Wałęsy jest już oczywistą oczywistością.Oj , bliźniacy megalomanie.

No i co w tym dziwnego? Kaczyński zapewne wie na temat Wałęsy wiele więcej niż my obaj. Skoro on jest pewny, że był Bolkiem to widocznie ma ku temu powody. Skoro zebrano materiał na opublikowanie książki "SB, a Wałęsa" to nie można tak po prostu tego odrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 18:18, Darkstar181 napisał:

ale wolę już Tuska od Kaczyńskiego

Wiem wiem. Lud woli tych co ładnie wyglądają i cedzą w oczy sztucznym uśmieszkiem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 19:03, TetraGramaton napisał:

> ale wolę już Tuska od Kaczyńskiego
Wiem wiem. Lud woli tych co ładnie wyglądają i cedzą w oczy sztucznym uśmieszkiem.

Nie. Lud po prostu nie lubi nawiedzonych ludzi którzy twierdzą, że poprzez niszczenie osóbi już odsuniętych od polityki, przyczynią się do rozwoju gospodarki, i wzrostu zasobności portfeli (czytaj: budowa IV RP)

G... mnie obchodzi czy Wałęsa współpracował, czy też nie(swoją drogą, niezła współpraca... jeżeli komuniści mieli na celu obalenie własnych rządów, to faktycznie, Lech nieźle im w tym pomógł). Obchodzi mnie za to, czy uda nam sie chociaż w małym stopniu dogonić pod względem gospodarki i rozwoju państwa zachodu. Nie sądzę, by PiS przyczynił się do tego. Ta partia woli przeglądać teczki w IPNie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się