Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2008 o 18:24, Radykał napisał:

> /.../ > I co dzięki temu osiągnięto? Kaczyńscy przynajmniej trochę krytycznym okiem patrzyli
na Wspólnotę Europejską, /.../

Może i krytycznie spoglądali ale negocjacje, w których odtrąbili sukces okazały sie totalną porażką. Już 3/4 państw było przekonanych do systemu pierwiastkowego a oni ogłosili to za chwyt negocjacyjny. O reszcie nawet mi się nie chce mówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 19:18, Darkstar181 napisał:

G... mnie obchodzi czy Wałęsa współpracował, czy też nie(swoją drogą, niezła współpraca...
jeżeli komuniści mieli na celu obalenie własnych rządów, to faktycznie, Lech nieźle im
w tym pomógł). Obchodzi mnie za to, czy uda nam sie chociaż w małym stopniu dogonić pod
względem gospodarki i rozwoju państwa zachodu. Nie sądzę, by PiS przyczynił się do tego.
Ta partia woli przeglądać teczki w IPNie.

Otóż to, należy budować przyszłość a nie ciągle rozpamiętywać przeszłość.
A skoro już piszę to w sprawie pana Kaczyńskiego i jego sławnych dowodów:
1) czemu przez 18 lat nic nie gadał? miał je podobno widzieć w roku 1990, a z Wałęsą jest na bakier nie od dziś. Czyżby amnezja selektywna jak u pani Krawczyk?
2) Co się z nimi stało? obecnie z ręcznie pisanych jest jedynie kopia, bez grafologicznego potwierdzenia że to faktycznie podejrzany pisał
3) Czemu człowiek który miał mu je pokazać wszystkiemu zaprzecza? coś się mnożą ostatnio wybiórcze zaniki pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 19:18, Darkstar181 napisał:

i wzrostu zasobności
portfeli

Za to PiS''owcy go nie uszczuplili.

Dnia 26.06.2008 o 19:18, Darkstar181 napisał:

G... mnie obchodzi czy Wałęsa współpracował, czy też nie(swoją drogą, niezła współpraca...
jeżeli komuniści [...]

Tu masz rację ale dziwne, że mają patrzeć jak się korupcja szerzy. Wg mnie ich rząd[PiS] był najlepszy od czasów powstania Polski w 966r. Dla mnie chcieli dbać o obywateli ale im nie pozwolono zrobić czystek. Kazimierz Odnowiciel albo K.Wielki dostali bajzel i ponaprawiali a gdyby im nie pozwolono to nadal może byśmy byli "drewniani" :D.
P.S. Popatrz Rządy Tuska nastawione na zachód będą chcieli się przypodobać i wprowadzić legalizację związków homo. Fajnie, niee ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 07:28, TetraGramaton napisał:

> i wzrostu zasobności
> portfeli
Za to PiS''owcy go nie uszczuplili.
> G... mnie obchodzi czy Wałęsa współpracował, czy też nie(swoją drogą, niezła współpraca...

> jeżeli komuniści [...]
Tu masz rację ale dziwne, że mają patrzeć jak się korupcja szerzy. Wg mnie ich rząd[PiS]
był najlepszy od czasów powstania Polski w 966r. Dla mnie chcieli dbać o obywateli ale
im nie pozwolono zrobić czystek. Kazimierz Odnowiciel albo K.Wielki dostali bajzel i
ponaprawiali a gdyby im nie pozwolono to nadal może byśmy byli "drewniani" :D.

przynajmniej było ekologicznie, tanio i z miejscowych materiałów. pozatym oni naprawiali Polskę a nie walczyli z urojeniami (główne zajęcie poprzedniego rządu). A szkoda bo było parę dobrych (ale niezrealizowanych z powodu braku czasu na poważne rządzenie) pomysłów, np oficjalne międzyszkolne turnieje Giertycha (dzięki nim można by wyłapać sportowe talenty w wieku ok 8 lat, czyli najlepszym do rozpoczęcia porządnego treningu)

Dnia 27.06.2008 o 07:28, TetraGramaton napisał:

P.S. Popatrz Rządy Tuska nastawione na zachód będą chcieli się przypodobać i wprowadzić
legalizację związków homo. Fajnie, niee ?

homo czy hetero.... sprawa danej pary a nie całej reszty społeczeństwa. Akurat ta kwestia mnie ani ziębi ani grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 07:40, sig. napisał:

homo czy hetero.... sprawa danej pary a nie całej reszty społeczeństwa. Akurat ta kwestia
mnie ani ziębi ani grzeje.

Nie długo to wprowadzą, że ktoś cie będzie mógł stuknąć i też będziesz zadowolony ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 10:38, TetraGramaton napisał:

Nie długo to wprowadzą, że ktoś cie będzie mógł stuknąć i też będziesz zadowolony ?

Nie, bo to już wkroczy w wolność innych ludzi (w tym przypadku mnie). Zresztą skoro ktoś mnie, to ja rzeczowego ktosia również. Swoją drogą z pilnych zmian to przydało by się anulowanie parodii zwanej obroną konieczną. Skoro ktoś sam łamie prawo poprzez napad/włam, to nie widzę powodu żeby go prawo miało w jakikolwiek sposób chronić przed napadniętym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 18:49, Darkstar181 napisał:

Na tej samej zasadzie ja mogę go oskarżyć o bycie odpowiedzialnym za zamachem na Jana
Pawła II. Albo o ogłoszenie stanu wojennego.


Ale tego nie zrobisz.Co prawda nie znamy się osobiście , jednak lektura Twoich postów pozwala uważać , że zdrowie psychiczne masz w porządku , czego nie można powiedziec o wielu przedstawicielach naszych tzw elit.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.wp.pl/r/CS312
Genialne! Po co budować autostrady, skoro coraz mniej ludzi będzie stać na korzystanie z samochodu?
Kolejna grabież kłamliwie usprawiedliwiana "potrzebą dostosowania się do przepisów obowiązujących w UE".
Działania MF wyglądają moim zdaniem jak próba transferu deficytu z budżetu państwa do budżetów gospodarstw domowych. A szczególnie ciężko będą mieli ci, którzy nabrali kredytów, choć to już zasługa RPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 07:28, TetraGramaton napisał:

wprowadzić legalizację związków homo. Fajnie, niee ?


Nie można zalegalizować związków homo. One są legalne. Nikt nie broni się spotykać i robić wszystkich innych rzeczy parze mężczyzn/kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 12:47, Treant napisał:

http://www.wp.pl/r/CS312
Genialne! Po co budować autostrady, skoro coraz mniej ludzi będzie stać na korzystanie
z samochodu?
Kolejna grabież kłamliwie usprawiedliwiana "potrzebą dostosowania się do przepisów obowiązujących
w UE".
Działania MF wyglądają moim zdaniem jak próba transferu deficytu z budżetu państwa do
budżetów gospodarstw domowych. A szczególnie ciężko będą mieli ci, którzy nabrali kredytów,
choć to już zasługa RPP.


Właśnie miałem o tym powiedzieć. To jest chore, ceny w naszym kraju są wirtualnie ustawiane. Po podwyżce LPG będzie kosztować 2.50zł/litr przez samą akcyzę, ale nie wiadomo co na to sprzedawcy, jak podniosą stawkę to LPG wyjdzie niedługo ze 3zł/litr! Ludzie którzy nami kierują to jacyś idioci. Nam może pomóc tylko jakiś zamach stanu albo kolejna wojna...

Człowiek który skończy szkołę średnią w tym kraju nie ma perspektyw prócz pójścia na studia, a po studiach jeżeli dostanie pracę, to musi z 5-10-15 lat pracować i oszczędzać i czekać aż będzie mógł sobie pozwolić na zakup mieszkania/budowę domu, zakup młodszego/nowego samochodu - albo kredyt jeszcze na to wszystko. Bez bogatych rodziców/dziadków to lipa. Sam tak mam i widzę co jest - mówi się że pracy jest pełno - nie prawda, media tak chwalą że tyle roboty czeka a ludzi brak. W moim mieście (Częstochowa) po liceum można jedynie roznosić ulotki/perfumy na ulicy za marne grosze. Albo trzeba mieć znajomości żeby dostać się do jakiejś hurtowni/dobrego sklepu albo idziesz do spożywczaka/zakładu produkcyjnego i harujesz na 3 zmiany za 5-6zł na rękę, nie ważne czy sobota, niedziela, trzeba tyrać. Do tego bezpośrednio roboty się nie dostanie. Te 10zł na rękę o których w mediach mówią to kłamstwo. Teraz pracę dostaje się przez firmy pośredniczące które zabierają ci połowę dochodu! To się może sprawdza na zachodzie, ale tam dostają konkretne pieniądze. Więc albo uciekać stąd albo studia inżynierskie/magisterskie i szukać pracy za 5000zł na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 12:47, Treant napisał:

Kolejna grabież


W tym kraju od zawsze istnieje tylko jedna polityka.Zabrać obywatelom i podzielić wedle własnego widzimisię.Najlepiej tak , aby urzędnikom zostało odpowiednio dużo.Nawet podatki na najbardziej szczytne cele , nie oprą się takim działaniom.Sporo lat temu , gdy wprowadzano paliwo bezołowiowe , ówczesny rząd zapowiedział prowadzenie takiej polityki cenowej , żeby Pb była tańsza od innych paliw , bo to ekologicznie itp.Fajna sprawa , gdy praktycznie nic nie kosztuje , skoro samochodów z katalizatorem prawie jeszcze nie było.Sytuacja szybciutko się zmieniła , gdy takich aut zaczęło przybywać.Zapewnienia rządu poszły w zapomnienie i bezołowiówka zrobiła się droższa od paliwa starego typu , bo z kolei aut na to drugie , zaczęło ubywać.Wniosek jest prosty i smutny.Najczęściej działania administarcji mają tylko jeden cel.Opróżnić nasze kieszenie i napchać swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z Was zwrócił już na to uwagę, więc napiszę: zaczynają inaczej liczyć inflację.
Jak zaczyna się wszystko sypać, to zostaje już tylko manewrowanie na poziomie języka propagandy. Nie dziwmy się zatem jak usłyszymy, że inflacja np. przez pół roku pozostaje na tym samym poziomie, choć ceny zapierniczają jak obłąkane w górę. Proste - w pierwszym kwartale liczono po staremu, a w drugim po nowemu.
Z koszyka wyrzucają, spece od manipulacji, np. energię elektryczną i gaz i wskaźnik pozostanie na zbliżonym poziomie. I w telewizji taki cymbał Niesiołowski czy Chlebowski będzie mógł chrzanić o tym, że pomimo wzrostu cen inflację rząd PO utrzymuje na tym samym poziomie.
Plajta, klapa, kryzys, krach...

A za jakiś czas napiszę o geni(t)alnych przepisach, które sprawiają, że III RP to najbardziej przyjazne obywatelom państwo na tej planecie... aż się chce z nadmiaru tych wspaniałości rzygać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mediach od początku kadencji PiS''u była nagonka na Kaczyńskiego. Tamten rząd przynajmniej coś zrobił. A ten? No co zrobił ten rząd. Najmniej zrobił Pawlak siedzi, pierdzi w stołek i bierze kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 16:19, sz94 napisał:

W mediach od początku kadencji PiS''u była nagonka na Kaczyńskiego. Tamten rząd przynajmniej
coś zrobił. A ten? No co zrobił ten rząd. Najmniej zrobił Pawlak siedzi, pierdzi w stołek
i bierze kasę.

A co dobrego dla polski zrobili Kaczyńscy poza ciągłym wykłócaniem się że wszystkim? bo np taki becikowe to zasługa chwilowej koalicji LPR - PO (PiS był przeciw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to co wprowadził ustawę uwłaszczeniową i zadali cios brudu jaki robili prezesi spółdzielni.
Jeżeli nie miałeś problemu z prezesami to ty nigdy tego nie zrozumiesz. Trzeba wartość ustawy odczuć na własnej skórze.
Ukrócili trochu bandziorstwo. Rozkręcili walkę z tymi co zajmują się rozkradaniem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówisz o ultraniesprawiedliwej (zwłaszcza wobec tych którzy wcześniej wzięli kredyt żeby wykupić mieszkanie) sprzedaży mieszkań duuuuuuuuuużo poniżej ich wartości rynkowej? Ci co mieszkają w ruderach też się ucieszyli, teraz będą je musieli remontować za własną kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) nie widzę potrzeby cenzurowania blogów w Sieci (ale gdyby była groźna dla porządku społecznego - to bym się na nią zgodził: w odróżnieniu od Lewicy, Prawica chce Wolności działania - a nie Wolności gadania... i namawiania, by tę Wolność zlikwidować; Nie ma Wolności dla wrogów Wolności!

Czy te słowa wypowiedział:

a) Władimir Iljicz Uljanow na zjeździe Komunistycznego Związku Młodzieży Rosji w 1920 r.
b) Donald Tusk komentujący dyskusje Parlamentu Europejskiego na temat konieczności kontroli blogosfery.
c) Janusz Mikke na swoim blogu.

Na zgłoszenia czekamy do 19:30, 27.06.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się