Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2009 o 10:28, sig. napisał:

Abstrahując już od poprzednika to biblia była przez wieki przepisywania a nie drukowana
(i dość długo przez przypadkowe osoby), więc w zasadzie nie wiadomo ile z tego było w
oryginale a ile dopisali/usunęli późniejsi przypadkowi


Na szczęście obydwaj nie macie racji. Pomijając to, że najstarsze odnalezione fragmenty Biblii jak najbardziej zgadzają się z obecnymi i nie ma mowy o jakichkolwiek przeróbkach (nie ma nawet podstaw by tak twierdzić), to jest też mnóstwo tekstów o Biblii z początków chrześcijaństwa (np. zmarły w 107 r. Ignacy mówi o ogniu niegasnącym). Wiara w piekło istnieje od początku chrześcijaństwa i niepoważne jest negowanie tego faktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 07:25, sig. napisał:

> Nie rozumiem jak wiara ma narzucać schemat myślenia
Ano może, wiara oznacza również określony światopogląd (który jest modyfikowany z czasem,
np chrześcijańskie piekło zostało wprowadzone na którymś soborze) . i to właśnie o niego
mi chodzi. Jak ktoś nie zgadza się z oficjalną linią danej wiary to nie jest też jej
wyznawcą.


A co powiesz w takim razie o nakazach religijnych typu niespożywaniu mięsa z krwią (Żydzi) prawie azylu ,
i innych zaleceniach przekazywanych w formie dogmatów wiary ?.
Po drugie nie wiem w jaki sposób wizja piekła mogłaby wpływać na czyiś światopogląd ?.

Cesarstwo bizantyjskie to nie najlepszy przykład to państwo opierało się na polityce sztyletu i trucizny.
A powiedzenia obłuda bizantyjska
pycha bizantyjska
oraz człowiek bizantyjski

weszły na stałe do kanonu pojęć pejoratywnych.
Nie wspominając o zasadzie życzenie władcy obowiązującym prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 14:58, Mogrim napisał:

Na szczęście obydwaj nie macie racji. Pomijając to, że najstarsze odnalezione fragmenty
Biblii jak najbardziej zgadzają się z obecnymi i nie ma mowy o jakichkolwiek przeróbkach
(nie ma nawet podstaw by tak twierdzić), to jest też mnóstwo tekstów o Biblii z początków
chrześcijaństwa (np. zmarły w 107 r. Ignacy mówi o ogniu niegasnącym). Wiara w piekło
istnieje od początku chrześcijaństwa i niepoważne jest negowanie tego faktu.

Przykro mi. Też greka. Swoją drogą Ignacy był silnie świadomy wypaczeń językowych powstających przez używanie greki, wszak sam wprowadził do greki kilka neologizmów. Z resztą same listy też uległy interpolacjom w V wieku. Poza tym to nie jest nawet część Biblii, a to przecież ona jest księgą świętą, a nie jakieś prywatne listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 20:41, hans olo napisał:

Przykro mi. Też greka. Swoją drogą Ignacy był silnie świadomy wypaczeń językowych powstających przez
używanie greki


Co z tego, że greka? Z czym konkretnie masz problem: z tym, że szeol przetłumaczono na ogniste jezioro/ogień wieczny? Co z tego miałoby wynikać? Że w Biblii nie ma mowy o potępieniu? To czym konkretnie jest szeol?

Dnia 21.03.2009 o 20:41, hans olo napisał:

Poza tym to nie jest nawet część Biblii, a to przecież ona jest księgą świętą, a nie jakieś prywatne listy.


Nie wierzę, że to piszesz. To jest chyba fundamentalna kwestia jak postrzegali to co było napisane w Biblii chrześcijanie w pierwszych wiekach. Prawdy wiary czerpali z niej i z nauczania apostołów i ich następców. Że wierzyli w wieczne potępienie - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Stąd pomysł, że piekło wprowadzono ileśset lat po Chrystusie jest zupełnie oderwany od rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Egipcie mieli prąd elektryczny - stwierdzono to na podstawie hieroglifów, na których jest żarówka i akumulator. Ale nikt nie znalazł ani śladów żarówki ani akumulatora. Tak samo nie znajdziesz zapisu hebrajskiego, który stwierdzałby istnienie czegokolwiek poza szeolem. Należy pamiętać, że Chrystus miał przemawiać do Żydów. A czym jest szeol? No comment.
I z mojej strony koniec tego ordynarnego OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 23:16, hans olo napisał:

Tak samo nie znajdziesz zapisu hebrajskiego, który stwierdzałby istnienie czegokolwiek
poza szeolem. Należy pamiętać, że Chrystus miał przemawiać do Żydów. A czym jest szeol?


Jeszcze raz pytam: co oznaczają dziesiątki fragmentów typu "kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę", ": „Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów gdy ujrzycie Abrahama (...) w Królestwie Bożym, a siebie precz wyrzuconych”, „głód cierpieć będziecie”/„smucić się i płakać będziecie”/„będą cierpieć katusze (...) na wieki wieków” (podczas gdy o niebie mówi „będziecie nasyceni”/„śmiać się będziecie”/„i będą królować na wieki”.
W tych fragmentach nie ma mowy o szeolu. Nie tylko świadczą one o piekle ale i są potwierdzeniem tego rozumienia, o którym mówię. I powtórzę: to, że pierwsi chrześcijanie wierzyli w piekło jest niezaprzeczalnym faktem. Od początku. Nie ma żadnej cezury ani soboru, od którego ta nauka dopiero by powstała.

Również kończę OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 23:16, hans olo napisał:

Podobno w Egipcie mieli prąd elektryczny - stwierdzono to na podstawie hieroglifów, na
których jest żarówka i akumulator. Ale nikt nie znalazł ani śladów żarówki ani akumulatora. /.../

Nie wiem, jak to jest z hieroglifami, ale zdjęcie czegoś, co na 90% było ogniwem elektrycznym, sam widziałem. Trudno mi bedzie odnaleźć, ale czy to nie Daeniken je opublikował, z powołaniem sie na istniejący w którymś z muzeów eksponat. Nie jestem pewny, ale jak bedę miał wiecej czasu i będę pamietał, to postaram sie poszukać.
Co do znajdowania zapisów - nie bądź taki pewien. Zwoje z Qumran znaleziono nie tak dawno a ile jeszcze może się znaleźć? Nie wiesz, podobnie, jak my wszyscy nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.rp.pl/artykul/68094,280132_Saakaszwili_rozpoczal_wojne_.html
Ciekaw jestem co w końcu z tego wyniknie.
Putin w końcu chyba nie dostraczył tych niezbitych dowodów, o których tak dużo mówił... A jednak czegoś się dopatrzyła niemiecka lewicowa gazeta / czasopismo. Ciekawe jak to skomentuje nasz prezydent?

http://www.rp.pl/artykul/9102,277644_Co_siodmy_mlody_Niemiec_jest_ksenofobem_.html
Czytałem o tym w niemieckiej prasie i zastanawiam się, dlaczego raport Rzeczpospolitej jest taki niekompletny. Chyba, że w wydaniu nie on line był szerszy - zwracam wtedy honor.
W Niemczech jest parę (chyba z sześć) rodzajów szkół ponadpodstwowych, średnich - jak zwał tak zwał. Z tego co czytałem co siódmy Niemiec w jednej z najgorszych rodzajów szkoły w Niemczech ma jakieś tam skrajne poglądy.... A w takim np gimnazjum (nie mylić z naszym gimnazjum, tam jest to najlepsza opcja szkoły średniej) około 0,1 procenta czy jakoś tak. Na dodatek większość tych poglądów ulatnia się z wejściem w wiek dorosły. Więc pytam cóż ma znaczyć tytuł Rzeczpospolitej "Co siódmy młody Niemiec jest ksenofobem"? Na dodatek o tych wszystkich ruchach antynazistowskich typu "nigdy więcej" jakoś w ogóle w Polsce nie słyszę. Pomimo ich o wiele większej popularności.
WP przebiła jednak wszystko pisząc "Niemieccy naziści zwierają szeregi. Ktoś powinien ostrzec Polskę."
Czemu to służy i czy dziennikarze wierzą w to co piszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 16:34, sig. napisał:

http://www.dziennik.pl/swiat/article345588/Luksusowe_wiezienie_dla_Fritzla.html#reqRss
i dziwić się że się do wszystkiego przyznał...... ja w takich warunkach przyznał bym
się nawet do tego czego nie zrobiłem.


W ogóle dzisiejsze więzienia to niektóre jak hotele wyglądają.
Chociaż dla takich ludzi jak on nie ma zazwyczaj życia w więzieniu i zajmą się nim tacy, co mają dożywocie zapewnione na 100%.
Źle, że w Austrii nie ma jak w USA, że zarzuty się sumuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 14:58, Vaxinar napisał:

/.../> Czemu to służy i czy dziennikarze wierzą w to co piszą?

Jeśli to czemukolwiek służy, to tylko temu, żeby różne organizacje, typu "Nigdy Więcej" dostawały państwowe dotacje i żeby podsycać w nas wszystkich lęki przed tym, czego nie ma i nie zauważać tego, co jest. Terror politycznej poprawności robi się, w dzisiejszym swiecie, gorszy od zjawisk, które miał zwalczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 17:46, KrzysztofMarek napisał:

w nas wszystkich lęki przed tym, czego nie ma

Twierdzisz, że problemu neonazizmu w ogóle nie ma? Poważnie pytam Krzysztofie. Jakiś tam chyba jest, nawet jeśli dotyczy marginesu.
Ostatnio też, po upadku muru berlińskiego ponoć duży problem ma z tym Rosja...

Dnia 22.03.2009 o 17:46, KrzysztofMarek napisał:

i nie zauważać tego, co jest.

Innego zagrożenia, jak rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 18:02, Vaxinar napisał:

> /.../> Twierdzisz, że problemu neonazizmu w ogóle nie ma? Poważnie pytam Krzysztofie. Jakiś
tam chyba jest, nawet jeśli dotyczy marginesu. /.../

Neonazim na pewno istnieje, ale, według mnie, nie stanowi problemu. Zjawiska marginalne są zjawiskami marginalnymi, walka ze zjawiskami marginalnymi, prowadzona metodami "demokratycznymi" nobilituje marginalne zjawiska i przysparza im zwolenników. I, pamietajmy, ze nazizm, to narodowy socjalizm, odmiana tego socjalizmu, który nam Unia Europejska wciska.
U socjalistów odszczepieńcy od "jedynie słusznej" linii zwalczani byli zawsze bardziej, niż rzeczywiści wrogowie. Może dlatego zwykli socjaliści tak walczą z narodowymi socjalistami. Dla mnie to bez sensu. Zwłaszcza, że ja nie lubię wszystkich socjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Neonazim na pewno istnieje, ale, według mnie, nie stanowi problemu.

Pozwól, że chwilkę pociągnę temat.
Co jednak z jego "wyznawcami"? Wg tych profesorów co to badali w Niemczech występuje u młodzieży, która uczy się w dużo gorszych szkołach (żeby nie napisać niemieckich głąbów).... Co z nimi? Po prostu ich zostawić?
No i dochodzą jeszcze inne kraje, niektórzy mówią, że kryzys porównywalny z tym z lat 30'' XX wieku zrodzi to samo co tamten. Nie koniecznie w Niemczech tym razem.
Pomijam to, że poprawnie polityczne media neonazistami nazywają ludzi, którzy nimi nie są. Też.

Dnia 22.03.2009 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

I, pamietajmy, ze nazizm, to narodowy socjalizm, odmiana tego socjalizmu, który nam Unia Europejska > wciska.

Ale nijak to się ma do tego, że jest to zagrożenie w ogóle. Mnie tego Krzysztofie tłumaczyć nie musisz. :)
Tylko co tu robić, jak z jednej strony łysi, a z drugiej poprawnie polityczna Unia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 18:57, Vaxinar napisał:

> /.../> Co z nimi? Po prostu ich zostawić?

Moim zdaniem zostawić w spokoju - chyba, że coś przeskrobią. Bo co mogą zrobić? Pobiją kogoś? To wtedy posadzić za pobicie.

Dnia 22.03.2009 o 18:57, Vaxinar napisał:

No i dochodzą jeszcze inne kraje, niektórzy mówią, że kryzys porównywalny z tym z lat
30'' XX wieku zrodzi to samo co tamten. Nie koniecznie w Niemczech tym razem.
Pomijam to, że poprawnie polityczne media neonazistami nazywają ludzi, którzy nimi nie
są. Też.

Ten kryzys, to naprawdę pełza od wielu lat i spowodowany jest socjalizmem. Zmieniono już tak mentalność ludzi, że zaczęli uważać, że coś im się od państwa należy, a należy się dokładnie tyle, na ile zapracują i zapłacą.

Dnia 22.03.2009 o 18:57, Vaxinar napisał:


>/.../
Tylko co tu robić, jak z jednej strony łysi, a z drugiej poprawnie polityczna Unia?

Założyć własne stowarzyszenie długowłosych. Wtedy można wprowadzać własne porządki
P.S.
Coś się z tym forum działo - nie mogłem wcześniej nic napisać, mogłem tylko czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 07:25, sig. napisał:

> Nie rozumiem jak wiara ma narzucać schemat myślenia
Ano może, wiara oznacza również określony światopogląd (który jest modyfikowany z czasem,
np chrześcijańskie piekło zostało wprowadzone na którymś soborze) . i to właśnie o niego
mi chodzi. Jak ktoś nie zgadza się z oficjalną linią danej wiary to nie jest też jej
wyznawcą.


Sorry za podwójnego posta ale chciałbym poznać twoją odpowiedź.


A co powiesz w takim razie o nakazach religijnych typu niespożywaniu mięsa z krwią (Żydzi) prawie azylu ,
i innych zaleceniach przekazywanych w formie dogmatów wiary ?.
Po drugie nie wiem w jaki sposób wizja piekła mogłaby wpływać na czyiś światopogląd ?.

Cesarstwo bizantyjskie to nie najlepszy przykład to państwo opierało się na polityce sztyletu i trucizny.
A powiedzenia obłuda bizantyjska
pycha bizantyjska
oraz człowiek bizantyjski
weszły na stałe do kanonu pojęć pejoratywnych.
Nie wspominając o zasadzie życzenie władcy obowiązującym prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 20:11, KrzysztofMarek napisał:

Bo co mogą zrobić?

Dojść do władzy.
I to nie na swoich poglądach - co to to nie. Na ludzkiej obojętności. Dla przykładu, jak już przy Niemcach jesteśmy neonazistowska partia zdobyła więcej głosów w Saksonii z powodu ogólnie dużo niższech frekfencji i zawodzie wyborców na innych partia. A taka ma stałe poparcie wśród swego łysego poparcia.

Dnia 22.03.2009 o 20:11, KrzysztofMarek napisał:

Ten kryzys, to naprawdę pełza od wielu lat i spowodowany jest socjalizmem.

Dla ludzi to nieważne. Ważne co media powiedzą.

Dnia 22.03.2009 o 20:11, KrzysztofMarek napisał:

Założyć własne stowarzyszenie długowłosych. Wtedy można wprowadzać własne porządki

Mieliśmy tu na forum Partię Mężczyzn zakładać. Ja Darnok i Ty. :D I co się porobiło? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się