Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2014 o 21:32, Kubson023 napisał:

A to dlaczego? jedyny prezydent, po kenedym który miał jaja i wiedział postępować z czerwonymi

No finansowanie czerwonych khmerów że strony reagana było niezwykle szlachetnym elementem tej antykomunistycznej krucjaty :D

Dnia 18.07.2014 o 21:32, Kubson023 napisał:

. Obama to mięczak nie wiem kto go wybrał, ale powinnien się ze wstydu spalić, tym bardziej
że na pokładzie było 4 obywateli USA, jak Barak nic z tym nie zrobi, to się okaże najgorszym
prezydentem USA w historii ./

Jimmy Carter''a nic nie pobije, choć on nawet by tak nisko nie upadł gdy nie to że za doradcę wybrał sobie Zbigniew Brzeziński, bardziej nieudolnej i katastrofalnej polityki jaką sugerował mu nasz wybitny "strateg" nie dało się prowadzić. A tak w ogóle to co masz z tymi 4 amerykanami, żydzi zabili 34 na USS Liberty i Ameryka nic nie zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2014 o 20:41, Kubson023 napisał:

Gdyby Reagan teraz siedział w białym Domu, to ruskek by nawet na krym nie wjechał.

Gdyby Reagan był prezydentem dawno już była inwazja na Iran i 3 wojna światowa więc nawet majdanu by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2014 o 21:32, Kubson023 napisał:

A to dlaczego?
Obama to mięczak nie wiem kto go wybrał

Bo partie są zabetonowane. Wejście kogoś spoza wierchuszki jest praktycznie nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2014 o 22:33, kerkas napisał:

/.../ > Po pierwsze trzeba by mieć dostęp do takiego sprzętu. /.../

Widzisz, ja też chciałbym mieć kałasznikowa. Ale nie mam skąd go wziąźć, a gangsterzy mają szeroki wybór broni. A jak mi powiesz, że po stronie separatystów nie ma żuli, przestępców czy Czeczenów to się tylko roześmieję. Ci "separatyści" zajęli przecież magazyny wojskowe. Zresztą cały wschód Ukrainy mówi po rosyjsku od dziecka, są bardziej Rosjanami (dokładniej od co najmniej dwóch wieków zrusyfikowanymi Ukraińcami) i wolą być w Rosji niż w Ukrainie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to, Sanepid powołano na nowo? Unia nie ma fanaberii, po prostu wymusza większą konsekwencję.

Dnia 19.07.2014 o 00:01, zadymek napisał:

Dotychczas "wędzaże" działali w szarej strefie, kwestią czasu było aż ktoś siętym zainteresuje
i to ureguluje - ot, machina urzędnicza.



^^ IMO to "wolnościowcy" mają rację o tyle, że część przepisów faktycznie mogła by być mniej "zamordystyczna". Jest to rzecz do rozważenia, powiedzmy ;-) I jakiś punkt do dyskusji.

Niestety ta dyskusja często ociera się o absurd :) Ot, taki przykład z gol-a sprzed kilku miesięcy - jakiś zwolennik KNP wykłócał się, że po wejściu do UE on nie może kupić "świnioka wprost od gospodorza" ;-). Kiedy już mu udowodniono, że jednak może (trochę to trwało ;-)), to się przyczepił, że mięso musi być przebadane przez weterynarza (true - dokładnie tak jest), a to już jest ostry zamordyzm :). Wierz lub nie, ale do tego człowieka nie za bardzo trafiały argumenty, że mógłby się czymś zarazić a nawet umrzeć, jeśli zeżarłby nieprzebadane mięso od prosiaka, który akurat był chory :). Bo on jako człowiek wolny ma przecież prawo podjąć takie ryzyko i już :)

@KrzysztofMarek,

. Zresztą cały wschód Ukrainy mówi po rosyjsku od dziecka, są bardziej Rosjanami (dokładniej od co najmniej dwóch wieków zrusyfikowanymi Ukraińcami) i wolą być w Rosji niż w Ukrainie.

^^ Zależy co masz na myśli. Jeśli traktować Twoje słowa dosłownie (żeby tą część wcielić do Federacji Rosyjskiej), to się mylisz. Jakieś 80% wschodnich Ukraińców jest za integralnością terytorialną Ukrainy. "Wschód" i "Zachód" rożni się tym (w bardzo dużym uproszczeniu), czy iść ramię w ramię z Europą Zachodnią, czy z Rosją, ale o wcieleniu w struktury Federacji Rosyjskiej mało kto tam marzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 10:27, Lordpilot napisał:

^^ Zależy co masz na myśli. Jeśli traktować Twoje słowa dosłownie (żeby tą część wcielić
do Federacji Rosyjskiej), to się mylisz. Jakieś 80% wschodnich Ukraińców jest za integralnością
terytorialną Ukrainy. "Wschód" i "Zachód" rożni się tym (w bardzo dużym uproszczeniu),
czy iść ramię w ramię z Europą Zachodnią, czy z Rosją, ale o wcieleniu w struktury Federacji
Rosyjskiej mało kto tam marzy.

Przecież nawet putin nie zamierza wcielać ich do rosji tylko utworzyć mniej lub bardziej zależne od rosji państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 10:27, Lordpilot napisał:

Kiedy już mu udowodniono, że jednak może (trochę to trwało
;-)), to się przyczepił, że mięso musi być przebadane przez weterynarza (true - dokładnie
tak jest), a to już jest ostry zamordyzm :). Wierz lub nie, ale do tego człowieka nie
za bardzo trafiały argumenty, że mógłby się czymś zarazić a nawet umrzeć, /.../

Konkretnie chodzi o włośnie. Zjedzenie zarażonego mięsa skutkuje bardzo ciężką choroba, niekiedy śmiertelną. Ale cóż, niektórym nie przetłumaczysz. Inne pasożyty są rzadziej spotykane i łatwiej je zniszczyć. Ja sam jadłem mięso z dzika, na pewno miał włośnie, tylko ja z tego mięsa robiłem bigos, który gotował się około 6 godzin, po takim gotowaniu nic nie miało prawa przetrwać. A temu panu trzeba było jeszcze powiedzieć, że jak by miał pecha, to stałby się żywiciele pośrednim tasiemca psiego. Jak w Polsce lekarz w ciągu całej praktyki natrafi na jeden taki przypadek, to pisze artykuł do prasy, bo taki tasiemiec w żywicielu pośrednim potrafi osiągnąć 16 (słownie: szesnaście) kilogramów i niech by mu się taki zalągł w głowie...

Dnia 19.07.2014 o 10:27, Lordpilot napisał:


@KrzysztofMarek,

^^ Zależy co masz na myśli. Jeśli traktować Twoje słowa dosłownie (żeby tą część wcielić
do Federacji Rosyjskiej), to się mylisz. /.../

Może się mylę, może nie. Jeśli za język macierzysty uważa rosyjski, to i ciągnie swój do swego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ukraina#mediaviewer/Plik:Ruslangsup.PNG
A co im w głowach siedzi - no to do końca nie wiadomo, przykład Krymu pokazał - jakoś nikt nie zarzucił sfałszowania referendum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 11:16, S1G napisał:

Prawda wyszła na jaw, w "Tutka" strzelano buk-iem a nie brzozą. http://wpolityce.pl/smolensk/205636-brzoza-mocna-niczym-buk-czy-samolot-po-uderzeniu-w-drzewo-wygladalby-podobnie-do-maszyny-roztrzaskanej-przez-rakiete-zobacz-zdjecia.
Do kompletu brakuje tylko wierzby, tej od gruszek.


buk, brzoza przypadek? Nie sądzę xD Tak nawiasem, to jedyne czego bym się czepiał to stosunku DT i GW do obu tych tragedii. W jednej wypadek, w drugiej bez śledztwa wytykają winnych.
Zwłaszcza w takim przypadku trzeba być ostrożnym moim zdaniem. Zwłaszcza, że po aferze taśmowej nie wolno wierzyć samym nagraniom.

BTW mój fikcyjny steonogram.
-joł nyga: MSW ukrainy
-joł: najemnik rosyjski
-wystrzeliliście tego buka?
-niom trafiła jak brzoza. Nawet nagrałem dwóch błaznów, którzy przyznali się do winy.
-no to seteczka, za Regena i Czarnego Pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński, Gowin i Ziobro jednak jakoś się dogadali. Ciekawe na jakich warunkach ostatecznie do tego doszło? Kaczyński był do tej pory dość uparty, więc coś czuję że pozostali dwaj panowie stwierdzili, że więcej korzyści odniosą odpuszczając nieco ze swoich postulatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wierz lub nie, ale do tego człowieka nie za bardzo trafiały argumenty,
Wierzę ;)
>że mógłby się czymś zarazić a nawet umrzeć, jeśli zeżarłby

Dnia 19.07.2014 o 10:27, Lordpilot napisał:

nieprzebadane mięso od prosiaka, który akurat był chory :). Bo on jako człowiek wolny
ma przecież prawo podjąć takie ryzyko i już :)

Jak to ja zwykle mówię babuni, która ciągle narzeka: a to, że obiad nie taki, a to, że herbatka za zimna: jest wolność i masz prawa. Masz prawo nie jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 10:27, Lordpilot napisał:

Niestety ta dyskusja często ociera się o absurd :)

Lekkie ;) Wkleiłbym coś podobnego, ale bana dostałem na FB; także poszło się paść.
Jak masz FB to się zapisz do grupy "Kongres Nowej Prawicy - Nieoficjalne Forum Sympatyków"
Ilość beki praktycznie nieograniczona. Sanepid, to mało.
U libertarian też można kwiatki znaleźć, tylko "sekretne" pytania trzeba znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 10:52, ZubenPL napisał:

Przecież nawet putin nie zamierza wcielać ich do rosji tylko utworzyć mniej lub bardziej
zależne od rosji państwo.

Co jest opcją tragiczną na mieszkańców takiego terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Według was dlaczego Lenin zasłużył na miano ludobójcy? Na wymianie moędzy narodowej poznałem Niemców którzy nie kryją uwielbienia w kierunku Lenina(min uslrawiedliwają jego rządy wojną domową)... Jak byście odpowiedzieli takim osobą na ich stosunek do tej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 15:05, bartekkks napisał:

Cześć Według was dlaczego Lenin zasłużył na miano ludobójcy? Na wymianie moędzy narodowej
poznałem Niemców którzy nie kryją uwielbienia w kierunku Lenina(min uslrawiedliwają jego
rządy wojną domową)... Jak byście odpowiedzieli takim osobą na ich stosunek do tej osoby?

Zasłużył na nie oczywiście, tak samo jak torcki a tu wklejam jeden z rozkazów "Wyzwoliciela Chłopów i Robotników" który zgodnie z swoimi przekonaniami kazał się wozić samochodami marki Rolls-Royce.


"Do Penzy. 11 sierpnia 1918 r.



Do towarzyszy Kurajewa, Bosza, Minkina oraz innych komu­nistów w Penzie.



Towarzysze!

Powstanie kułactwa w pięciu włościach powinno zostać bezlitośnie zdławione. Wymaga tego interes całej re­wolucji, ponieważ trwa „ostatni nasz bój” z kułactwem. Trzeba mieć wzór.

1) Powiesić (koniecznie powiesić, żeby ludzie widzieli) conaj­mniej 100 niewątpliwych kułaków, bogaczy, krwiopijców.

2) Opublikować ich nazwiska.

3) Zabrać im całe zboże.

4) Wytypować zakładników – zgodnie z wczorajszym telegra­mem.

Zrobić wszystko tak, żeby na setki wiorst dookoła ludzie wi­dzieli, drżeli ze strachu, wiedzieli, krzyczeli: dusimy i zdusimy krwiopijców kułaków.

Telegrafujcie, czy otrzymaliście i wykonaliście .

Wasz Lenin.



PS. Znajdźcie najtwardszych ludzi."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tym czasem http://finanse.wp.pl/kat,1033709,title,Blok-BRICS-tworzy-wspolny-bank-rozwoju,wid,16757004,wiadomosc.html
Moim zdaniem Rosja zdobywa kolejne punkciki. Wydaje mi się, że Rosja tylko droczy USA, a jej dłuższym celem jest wygrana ekonomiczna z USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 15:05, bartekkks napisał:

Cześć Według was dlaczego Lenin zasłużył na miano ludobójcy?

Na miano ludobójcy zasłużył w pełni. Dajmy na to obozy koncentracyjne to wymysł bolszewików (koledzy Trocki i właśnie Lenin).
Pytanie tylko, czy to akurat danego delikwenta obchodzi.
Weźmy np Marksa. Marks też postulował wielką rewolucję i wycięcia burżuazji w pień.
Co oznaczałoby zrobienie tego samego, co Lenin. Czy kogoś to obchodzi? No, nie.

Dnia 19.07.2014 o 15:05, bartekkks napisał:

Na wymianie moędzy narodowej poznałem Niemców którzy nie kryją uwielbienia w kierunku Lenina
(min uslrawiedliwają jego rządy wojną domową)

Tylko co ta Wojna domowa usprawiedliwia. Dodajmy, że do której się walnie - z Niemcami - przyczynił.

Dnia 19.07.2014 o 15:05, bartekkks napisał:

Jak byście odpowiedzieli takim osobą na ich stosunek do tej osoby?

A co zrobił dobrego, że miałoby to całe zło przykryć? Komunizm wojenny wprowadził? Nawet sam Trocki jedzie po tym jak po łysej kobyle w zdradzonej rewolucji. Argumentów tam jest tyle ile potrzebujesz.
Tragiczna gospodarka; tragiczne zarządzanie; ludzka mentalna niewola (fragment o młodzieży wychowującej się w ZSRR); bieda z taką piszczącą nędzą która sprawia, że aborcja dla kobiety jest sprawą być, albo nie być, bo ono stanowi poważne zagrożenie egzystencjalne dla niej. Tego nie da się bronić w żaden sposób. Chyba tylko ignorancją.

Nawet jeżeli przyjąć za wyznacznik chorą "sprawiedliwość społeczną" to i tak jest fail.
Komunizm wojenny zrujnował i wykończył społeczeństwo na amen. Państwo odbudował dopiero okres NEPu, ale to neoliberalizm był.

[Jeszcze jest świetna seria Transformacja, Grzegorza Brauna]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 17:17, SurgeonOfDeath napisał:

A tym czasem http://finanse.wp.pl/kat,1033709,title,Blok-BRICS-tworzy-wspolny-bank-rozwoju,wid,16757004,wiadomosc.html
Moim zdaniem Rosja zdobywa kolejne punkciki. Wydaje mi się, że Rosja tylko droczy USA,
a jej dłuższym celem jest wygrana ekonomiczna z USA.

To tylko krok do większego celu jakim jest pozbawienie dolara roli głównej waluty rezerwowej świata a to miałoby dla USA skutki katastrofalne.

@Zgreed66
"Co jest opcją tragiczną na mieszkańców takiego terenu."
Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 17:47, Zgreed66 napisał:

Na miano ludobójcy zasłużył w pełni. Dajmy na to obozy koncentracyjne to wymysł bolszewików
(koledzy Trocki i właśnie Lenin).

Obozy koncentracyjne to wymysł brytyjski.

Dnia 19.07.2014 o 17:47, Zgreed66 napisał:

Weźmy np Marksa. Marks też postulował wielką rewolucję i wycięcia burżuazji w pień.

A to bardzo ciekawe, bo nigdy się z taką interpretacją nie spotkałem.

Dnia 19.07.2014 o 17:47, Zgreed66 napisał:

Tylko co ta Wojna domowa usprawiedliwia. Dodajmy, że do której się walnie - z Niemcami
- przyczynił.

Wojna "usprawiedliwia" wiele np więżenie bez procesu podejrzanych o terroryzm, pacyfikacje czy masowe akcje przesiedleńcze.

Dnia 19.07.2014 o 17:47, Zgreed66 napisał:

Tragiczna gospodarka; tragiczne zarządzanie; ludzka mentalna niewola (fragment o młodzieży
(...)
dla niej. Tego nie da się bronić w żaden sposób. Chyba tylko ignorancją.

Ja bym powiedział, że rewolucja zawsze tak przebiegała: jest krwawy przewrót, walka z kontrrewolucją terror itd. Wiele można zwalić na komunizm ale nie to, że giną ludzie i są prześladowania.

Dnia 19.07.2014 o 17:47, Zgreed66 napisał:

Nawet jeżeli przyjąć za wyznacznik chorą "sprawiedliwość społeczną" to i tak jest fail.
Komunizm wojenny zrujnował i wykończył społeczeństwo na amen. Państwo odbudował dopiero
okres NEPu, ale to neoliberalizm był.

Komunizm wojenny to nic nowego: w okresie wojny każde państwo podporządkowuje gospodarkę i mobilizuje określone gałęzie gospodarki pod wojnę i GW nie była wyjątkiem.
PS Podobno też Lenin był przeciw gospodarczej składowej k.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 18:04, ZubenPL napisał:

"Co jest opcją tragiczną na mieszkańców takiego terenu."
Dlaczego?

Widzisz jakieś opcje funkcjonowania w czasie gdy państwo jest nontoper destabilizowane?
A jak już się rozsypie, to jest ustawiane na modłę Ruskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się