Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2008 o 23:44, sodolis napisał:

Za 2 tygodnie zaczynam zajęcia ( bo nie wiem czy mogę to nazwać treningami ;-P ) Tai
Chi xD


O matko xD

Dnia 31.10.2008 o 23:44, sodolis napisał:

Już się tłumacze dlaczego ;-P


Hehe, no dobra, akceptuję taki wytłumaczenie, ale z tą salsą też trochę zwała. Chociaż powiem Ci w tajemnicy że dużo osób trenujących sztuki walki również tańczy. nie mam pojęcia dlaczego xD
A w ogóle jak było? :)

Dnia 31.10.2008 o 23:44, sodolis napisał:

Budo --> Trenujesz 7 razy w tygodniu ? Wariat ;-D


Wprowadziłem małe poprawki, obecnie mam 1 dzień na regenerację :)

A w ogóle zobacz co znalazłem dla Ciebie- http://pl.youtube.com/watch?v=TBvF6r6DOvc
Możesz już się zacząć uczyć, koniecznie na treningi spraw sobie takie cichy, koniecznie różowe!
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 10:37, Dregorio napisał:

ja chciałbym uczyć się walczyć bronią np. kosa jet takie coś wo gule?


Z japońskich broni jest kama http://tnij.org/cauz Wiem, małe, ale dla prawdziwych maczo nie liczy się rozmiar ;].
Sam nie znam tej broni (nie wiem, czy jest w ogóle ktoś w Polsce tego uczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 09:28, Budo napisał:

Hehe, no dobra, akceptuję taki wytłumaczenie, ale z tą salsą też trochę zwała. Chociaż powiem Ci w tajemnicy że dużo osób trenujących sztuki walki również tańczy. nie mam pojęcia dlaczego xD


Chodzi tu o dobrą pracę bioder, zdolność do panowania nad własnym ciałem, szybkość przyswajania nowych ruchów i ogólny zapał do trenowania :) Taniec w gruncie rzeczy jest bardzo podobny do sztuk walki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 13:00, Budo napisał:

Nie, powiedziałbym raczej, że chodzi o rwanie lasek ;]


Ech.. ty to wszystko potrafisz popsuć.. :P Cała magia przepadła XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 09:28, Budo napisał:

Hehe, no dobra, akceptuję taki wytłumaczenie, ale z tą salsą też trochę zwała. Chociaż
powiem Ci w tajemnicy że dużo osób trenujących sztuki walki również tańczy. nie mam pojęcia
dlaczego xD
A w ogóle jak było? :)

Powiem Ci, że spodziewałem się jakiś "gejowskich" wygibasów, ale miło się rozczarowałem :-) Co prawda w stawach trzeba mieć niezłe luzy, żeby to naturalnie wyglądało, ale traktuje to jak specyficzne kata ;-D
Z dodatkowych korzyści wymienię jeszcze, masę ładnych dziewczyn ( oczywiście już nie dla mnie ;-P ) i na parkiecie krok podstawowy się sprawdza ;-) Kroki są proste i doskonale dopasowane do rytmu wszystkich salsowych utworów. Zawsze byłem sztywny i przeszkadzało mi to w iai także dodatkowe ''balety'' na pewno mi nie zaszkodzą ;-)

Dnia 01.11.2008 o 09:28, Budo napisał:

> Budo --> Trenujesz 7 razy w tygodniu ? Wariat ;-D

Wprowadziłem małe poprawki, obecnie mam 1 dzień na regenerację :)

A w ogóle zobacz co znalazłem dla Ciebie- http://pl.youtube.com/watch?v=TBvF6r6DOvc
Możesz już się zacząć uczyć, koniecznie na treningi spraw sobie takie cichy, koniecznie
różowe!
:D

Spadaj kopaczu, doceń prawdziwą sztukę xD A na serio to nieźle to wygląda ;-P oczywiście w innym kolorze, przyda się na moje stawy ;-)
Jeśli chodzi o taniec to Demo ma racje (teoretycznie) ale wszyscy wiemy, że facet uczy się tańczyć źeby rwać laski na parkiecie ( praktycznie ) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 18:49, sodolis napisał:

Jeśli chodzi o taniec to Demo ma racje (teoretycznie) ale wszyscy wiemy, że facet uczy się tańczyć źeby rwać laski na parkiecie ( praktycznie ) :-D


Albo żeby se potem siary na np. studniówce nie narobić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zacząć trenować sztukę walki, gdzie można wykorzystywać jakieś wykręcanie rąk, czy obezwładnianie i wszyło mi między aikido, a kung fu. Co mi radzicie rozpocząć trenować: chodzi mi o to, żebym np. umiał wyplątać się z chwytu i szybko się wybronić, obezwładnić albo coś. Nie jestem też pacyfistom, więc jakieś uderzenia, czy kopnięcia też byłby mile widziane.
EDIT: Mam dopiero 15 lat, a więc dużo czasu na trening, to nie gra u mnie roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 21:49, RAVvy napisał:

Postanowiłem zacząć trenować sztukę walki, gdzie można wykorzystywać jakieś wykręcanie
rąk, czy obezwładnianie i wszyło mi między aikido, a kung fu. Co mi radzicie rozpocząć
trenować: chodzi mi o to, żebym np. umiał wyplątać się z chwytu i szybko się wybronić,
obezwładnić albo coś. Nie jestem też pacyfistą, więc jakieś uderzenia, czy kopnięcia
też byłby mile widziane.
EDIT: Mam dopiero 15 lat, a więc dużo czasu na trening, to nie gra u mnie roli.

EDIT:Sory, trochę zaspany chciałem wyedytować żałosne "pacyfistom"(nie pytajcie mnie skąd się tam to to wzięło) i niechcący kliknąłem na odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Polecam judo, albo jiu-jitsu- poszukaj jakiejś sekcji w swoim mieście i przejdź się zobaczyć jak wygląda trening :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 23:01, Budo napisał:

Polecam judo, albo jiu-jitsu- poszukaj jakiejś sekcji w swoim mieście i przejdź się zobaczyć
jak wygląda trening :)


A ja Judo nie poleca, za to polecam jiu-jitsu :) Sam miałem przyjemność ćwiczyć 4 lata ( a potem kontuzja kolan i niestety odejście). Wiele się można nauczyć, gibkość, szybkość... Ach :)
Tyle, ze treningi są mało wycieńczające ( w porównaniu z takim Kendo np :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 23:44, sodolis napisał:

Dobra przyznam się bez bicia bo i tak prędzej czy później się sypnę ;-)
Za 2 tygodnie zaczynam zajęcia ( bo nie wiem czy mogę to nazwać treningami ;-P ) Tai
Chi xD


I co w tym złego? Ja na siedem godzin Kung Fu tygodniowo mam od niedawna jeszcze jedną Tai Chi i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wymaga dużo większej siły w nogach niż normalne Kung Fu, oraz dobrze porozciąganych ścięgien i stawów. Większy nacisk jest też nastawiony na równowagę. To jak z kopnięciami, wykonanie jakiegoś szybko jest prostsze niż pokazanie go powoli - nie ma już impetu, trzeba utrzymać nogę w górze dłużej, etc. Tai Chi naprawdę stawia miejscami takie wymagania, że niejedna osoba trenująca coś twardego od paru lat może mieć problemy.
No i można się wyciszyć, a to jest coś, o co w naszym zabieganym świecie trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 13:33, pkapis napisał:

I co w tym złego?

Nic, po prostu wiem jak ludzie traktują TC i nie chciałem nikomu wmawiać, że to sztuka walki bo sam jeszcze się o tym nie przekonałem. Dopiero po pierwszych zajęciach, będę mógł powiedzieć coś konkretnego.

Dnia 03.11.2008 o 13:33, pkapis napisał:

Ja na siedem godzin Kung Fu tygodniowo mam od niedawna jeszcze jedną
Tai Chi i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Widzisz sam byłeś zaskoczony tym co oferuje Tai Chi także myślę, że mnie zrozumiesz :-)

Dnia 03.11.2008 o 13:33, pkapis napisał:

Wymaga dużo większej siły w nogach niż
normalne Kung Fu, oraz dobrze porozciąganych ścięgien i stawów.

To oznacza dla mnie duże wyzwanie siłę w nogach zawsze miałem, ale z gibkością zawsze miałem problem, dlatego myślę, że to będzie niezłe uzupełnienie/pomoc w iaido ;-)

Dnia 03.11.2008 o 13:33, pkapis napisał:

Większy nacisk jest też
nastawiony na równowagę. To jak z kopnięciami, wykonanie jakiegoś szybko jest prostsze
niż pokazanie go powoli - nie ma już impetu, trzeba utrzymać nogę w górze dłużej, etc.
Tai Chi naprawdę stawia miejscami takie wymagania, że niejedna osoba trenująca coś twardego
od paru lat może mieć problemy.

Iaido też nie jest dynamiczne, hmm... to znaczy same cięcia i dobywanie miecza są, ale wychodzenie na pozycje już nie, czasem robię wszystkie elementy w zwolnionym tempie, jednak wiem, że wyprowadzanie kopnięć i ciosów w TC to nie to samo co postaw w iai ;-)

Dnia 03.11.2008 o 13:33, pkapis napisał:

No i można się wyciszyć, a to jest coś, o co w naszym zabieganym świecie trudno.

Z tego powodu zacząłem trenować :-) Zawsze klimat był dla mnie ważniejszy niż skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wklepałem jiu-jitsu w wiki i wyskoczyło jujutsu, mam nadzieje, że to to samo. Wyszukałem we Wrocławiu jakis miejsc, gdzie można ćwiczyć sztuki walki i trafiłem na csw.com.pl. Jest tam Judo, Aikido, Wu Shu i Ju Jitsu.
1. Czy Ju Jitsu to to samo co jiu-jitsu/jujutsu?
2. ile to ma wspólnego z zapasami, bo wszystko co związane z zapasami natychmiast mnie odrzuca(nie wiem dlaczego)?
3. W rozkładzie zajęć we wtorki jest wpisane: Trening walki w parterze
Judo i BJJ
Oświeci mnie ktoś?
4. Czy w aikido lub ju jitsu/(zwijcie, jak chcecie), trzeba długo trenować, żeby umieć się obronić przed jakimiś prymitywnymi ciosami/kopnięciami?
5 Co dokładniej oferuje mi Aikido i Ju Jitsu.
Z tego, co wyczytałem, to Aikido: Dźwignie wszelkiego rodzaju, rzuty, bardziej nastawione na zwykłe obezwładnienie niż zrobienie krzywdy, głęboki duchowy wymiar(oczywiście poprawić/dopisać swoje).
Ju Jitsu: znowu dźwignie, znowu rzuty, więcej ciosów itp.(oczywiście poprawić/dopisać swoje).
Jakby się komuś chciało i by odpowiedział na pytanie i dokładniej scharakteryzował ww. sztuki walk, to normalnie kwiaty wyśle :)
EDIT: O, właśnie mi się przypomniał program na Discovery pt. "Historia Oręża"(polecam). Kiedy był odcinek o izraelskich siłach specjalnych, to jako sztukę wali wręcz wymieniono krav maga. Czy warte jest to polecenie, ile trzeba trenować, żeby "coś" umieć i czy mając 15 lat poradzę sobie na treningach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 19:53, RAVvy napisał:

Wklepałem jiu-jitsu w wiki i wyskoczyło jujutsu, mam nadzieje, że to to samo.

Tak, to to samo ;-) Jujutsu to imo poprawna forma.
>Wyszukałem

Dnia 04.11.2008 o 19:53, RAVvy napisał:

we Wrocławiu jakis miejsc, gdzie można ćwiczyć sztuki walki i trafiłem na csw.com.pl.
Jest tam Judo, Aikido, Wu Shu i Ju Jitsu.

To Kung-Fu to ni w kij ni w oko nie pasuje mi do reszty repertuaru ;-/

Dnia 04.11.2008 o 19:53, RAVvy napisał:

1. Czy Ju Jitsu to to samo co jiu-jitsu/jujutsu?

Tak.

Dnia 04.11.2008 o 19:53, RAVvy napisał:

2. ile to ma wspólnego z zapasami, bo wszystko co związane z zapasami natychmiast mnie
odrzuca(nie wiem dlaczego)?

No to Ci się nie spodoba w jujutsu przeważa walka w parterze ;-)

Dnia 04.11.2008 o 19:53, RAVvy napisał:

3. W rozkładzie zajęć we wtorki jest wpisane: Trening walki w parterze
Judo
i BJJ
Oświeci mnie ktoś?

Judo to praktycznie sam parter, Brazylijskiego jujutsu nie znam. "Trening walki w parterze" oznacza pewnie, że całe zajęcia oprócz oczywiście rozgrzewki to sparingowe walki ( z partnerem ) na macie. Na pozostałych zajęciach pewnie uczą technik na sucho plus trening kondycyjny.

Dnia 04.11.2008 o 19:53, RAVvy napisał:

4. Czy w aikido lub ju jitsu/(zwijcie, jak chcecie), trzeba długo trenować, żeby umieć
się obronić przed jakimiś prymitywnymi ciosami/kopnięciami?

W praktyce ( sytuacje uliczne ) te sztuki walki niewiele Ci pomogą, po pierwsze żeby wykorzystać przewagę techniczna musiałbyś najpierw sprowadzić przeciwnika do parteru, zanim byś to zrobił już byś zbierał zęby z chodnika ;-) Na ulicy więcej zdziałasz znając tkd lub karate ( oczywiście mówię o sztukach walki a nie systemach samoobrony ).

Dnia 04.11.2008 o 19:53, RAVvy napisał:

5 Co dokładniej oferuje mi Aikido i Ju Jitsu.
Z tego, co wyczytałem, to Aikido: Dźwignie wszelkiego rodzaju, rzuty, bardziej nastawione
na zwykłe obezwładnienie niż zrobienie krzywdy, głęboki duchowy wymiar(oczywiście poprawić/dopisać
swoje).

To na pewno prawda ale Ci co trenowali pewnie dorzucą jeszcze "trzy grosze" ;-) Budo dawaj ;-D

Dnia 04.11.2008 o 19:53, RAVvy napisał:

Ju Jitsu: znowu dźwignie, znowu rzuty, więcej ciosów itp.(oczywiście poprawić/dopisać
swoje).
Jakby się komuś chciało i by odpowiedział na pytanie i dokładniej scharakteryzował ww.
sztuki walk, to normalnie kwiaty wyśle :)
EDIT: O, właśnie mi się przypomniał program na Discovery pt. "Historia Oręża"(polecam).
Kiedy był odcinek o izraelskich siłach specjalnych, to jako sztukę wali wręcz wymieniono
krav maga. Czy warte jest to polecenie, ile trzeba trenować, żeby "coś" umieć i czy mając
15 lat poradzę sobie na treningach?

Kra jest bardzo skuteczna i intuicyjna, łatwo wchodzi do głowy, praktyczne każdy chwyt jaki będziesz miał na treningu od razu będziesz mógł wykorzystać na ulicy ( w razie potrzeby oczywiście ). Nie słyszałem żeby były jakieś ograniczenia wiekowe w końcu Krav Maga to nie MMA ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JuJitsu, to już wogóle odpada, bo zobaczyłem na youtbe filmik z walki, to mam skojarzenia z kickboxem oraz zapasami(tak, wiem że yt nie jest dobrym sposobem na gromadzenie wiedzy). Ale filmiki Aikido nie przedstawiały korzystania "z przewagi, gdy przeciwnik jest w parterze", tylko : http://www.youtube.com/watch?v=fN7yn0XOSMQ&feature=related . Wiem, że ma to mało wspólnego z realem, ale zaprezentowali techniki w warunkach zbliżonych do prawdziwych. I czy naprawdę z Aikido nie można zrobić żadnego pożytku na ulicy. Pytam się, bo naprawdę spodobał mi się ten styl(tyle co z filmików), ale głupio byłoby, gdybym uczył się czegoś, co mi nie przyniesie żadnych profitów(nie licząc kondychy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 16:31, RAVvy napisał:

I czy naprawdę z Aikido nie można zrobić żadnego pożytku na ulicy. Pytam się, bo naprawdę
spodobał mi się ten styl(tyle co z filmików), ale głupio byłoby, gdybym uczył się czegoś,
co mi nie przyniesie żadnych profitów(nie licząc kondychy).

Opinię o skuteczności aikido w realu, wyrobiłem sobie na podstawie wypowiedzi innego forumowicza (Budo), który przez lata trenował właśnie tą sztukę walki. Mam nadzieję, że zabierze głos w tej sprawie ;-)
Ja jeśli miałbym coś polecać to kombinacje skuteczności ( Krav maga ) i coś co lubisz... ( wschodnia sztuka walki ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 16:31, RAVvy napisał:

Wiem, że ma to mało
wspólnego z realem, ale zaprezentowali techniki w warunkach zbliżonych do prawdziwych.
I czy naprawdę z Aikido nie można zrobić żadnego pożytku na ulicy. Pytam się, bo naprawdę
spodobał mi się ten styl(tyle co z filmików), ale głupio byłoby, gdybym uczył się czegoś,
co mi nie przyniesie żadnych profitów(nie licząc kondychy).


Ten styl to "realni aikido" -sztuka, a właściwie serbski system bojowy, zawierający całe aikido, tylko, że nastawione na większą skuteczność. Nie wiem czy ktoś tego uczy w Polsce. Za to czasami na zwykłych treningach uczy się takich "sztuczek" pomagających się obronić. Nie żeby właściwe aikido było nieskuteczne - zależy co uważasz za walkę na ulicy - jeżeli walkę przeciwko kilku kibolom to nic nie pomoże. Jeżeli podchodzisz do tego bardziej "z głową" to aikido okazuje się BARDZO skuteczne (oczywiście po pewnym czasie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 16:48, sodolis napisał:

/.../


Mi się wydaję że aikido w porównaniu z innymi sztukami, cy systemami wygląda dość nieciekawie. Mimo to naprawdę da się dzięki niemu obronić - chociaż czasami trzeba sobie pomóc innymi "trickami" np. z krav magi.
Wszystko zależy od podejścia do walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować