Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

http://forums.relicnews.com/showthread.php?t=191894

Zbiór wszystkiego,czego na razie udało się uzbierać

Mnie śmieszy to,że każda jednostka ma swoją historię i specjalizację.Gdy pewnie dojdzie IG,to w mej armii przez tydzień będzie służyło ok.40 Romanów,którym wszystkim ten sam Ork zabił Ich Starego służącego w Gwardii i wszyscy są zemścić się na Orkach i z tego powodu będą mieli specjalizację w miotaczu ognia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum co znalazł szweider znalazłem takie coś:
"Russian Igromania Preview (05/07/2008)

- There will be two campaigns (cooperative mode supported): one for Space Marines and one for Orks. There will be no campaigns for other [tentatively possible] race(s)."

Jupi! Orkowie będą mieć własną kampanię! A taki Chaos nie(jeżeli w ogóle będzie ale uważam że być powinien)!! Zaskoczony jestem muszę przyznać ;D. Ciekawe czy będzie Gorgutz ''Ead ''Unter ;p..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Air and naval units are not in."

Bardziej mnie ucieszyła ta linijka ;] Chociaż Da Biggest And Da Strongest też będzie można pograć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 23:13, mr chief napisał:

Gdyby poprawili grafe to bym się ucieszył .

Oczywiście jak to przystało na prawdziwie next-genową gre, zostawią grafike z 2004 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DoW II Preview in Russian Magazine (Igromania)
Some bits and pieces from Dow II Preview in May issue of Russian PC gaming magazine Igromania.
This is just a summary of key points as I don''t feel like translating the entire preview for obvious reasons. Overall the preview is very positive and Relic is touted as one of the best RTS developers ever :-)

-- DoW II is boldly defined as RTS 2.0 and it is definitely not going to be just a shinier DoW clone based on a new engine (quite unlike SC II).
-- There will be two campaigns (cooperative mode supported): one for Space Marines and one for Orks. There will be no campains for other [tentatively possible] race(s). The author humbly expresses his hope that DoW II will feature nids :-)
-- Depending on complexity missions are divided into red (hard), blue (medium), and green (easy). Besides mission objectives there will be long-term goals that will require completion of several missions (and a certain set of objectives thereof). These long-term goals may be completed in different ways and mission sequencing is up to the player.
-- There will be hidden missions that may be unlocked if certain time and quality criteria were met when completing previous mission objectives.
-- There will be no base building whatsoever. Here''s a direct quote: "I.e., you will not have to build bases at all." I wonder if there still may be some pre-set bases (however rudimentary). But it also makes sense to note that it has not been stated whether this whole "no-bases" thing applies to both campaign and skirmish / multiplayer.
-- Each unit in a squad will have their own name, look and specialization.
-- Unit specialization is configurable. Configuration is not based on the player choosing from a defined list of options. Instead, unit specialization depends on what artifacts and objects (that can be acquired on the battlefield) they are equipped with.
-- You can take up to six squads per mission. It might mean that you can try a stupidly heroic option of taking on a red mission with just one squad :-). And it most likely means that there will be more than six squads to choose from prior to any given battle.
-- All squad leaders have to survive in order for you to complete a mission.
-- Some missions will require you to make choices such as whether you try to save as many civilians as possible or try to grab some new equipment instead. And there will be consequences so think hard :-)
-- The primary focus is on infantry. Vehicles will be powerful but few and far between. Air and naval units are not in.
-- Scale of all buildings, vehicles, units and objects looks very natural.
-- Buildings can be garrisoned. Buildings and terrain objects can be destroyed (in a stragegic way such as to block / form paths and make new cover areas). New craters will provide cover too.
-- Jump packs will allow jumping on top of almost any building. But it has not been said whether higher ground will provide any strategic advantage...
-- Superior graphics and phisics. Essence Engine 2.0 and Havok. ''Nuff said :-)

The game completion rate is given as 60% (don''t know if this is just the preview author''s assumption or an estimate given by Relic).
That''s pretty much it. I hope you enjoy it even though most of the information might not be anything new by now. Oh yes, there is also a nice DoW II poster depicting a Blood Raven tactical marine with a hand bolter and a warhammer so if you happen to live in Russia go get that magazine :-)


New DoW2 Information - PCPowerplay
I just went and picked up the latest issue of PCPowerplay (Australian PC gaming mag) and was treated with some hopefully new information regarding Dawn of War 2.
I won''t go into specifics due to obvious reasons, I''ll just list the highlights of the article than should hopefully make some of you happy.

* Single Player unit Death Mechanic
* Every Unit is named, and has full backstory
* No Resources (at all)
* No Tech Trees (at all)
* MMO style upgrade ratings (green standard -> purple epic items)
* Players base of operations is a Battle barge,
* Dynamic World Meta Map
* Knock Back effects
* Sync Kills now known as Extreme Kills
* Interactive Battlefield
* Orks are kinda Slimy
* Multiplayer has Pre-Match Battle barge setting up
* Still more units to come
* Possible Mission specific units
* Army Painter Confirmed
* Dawn of War 2 is optimised to run on Multi-Core Systems
* You can possibly play DoW2 on 3-year old PCs with decent frame rates.
* Relic still quiet on Tyranids.
* Dawn of War 2 will be better than Cats

Quite a lot of information in there, a definite buy for Australian fans wanting more information.
Because people can''t seem to realise this is obliviously a early preview; take everything with a truck load of salt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bomba, tylko teraz próbuję połączyć do kupy wieści o drugiej kampanii 4 da biggest and da best z zapowiedziami, jakoby SPy miały być interaktywne i wzbogacone o elementy RPG - no wiecie, te historyjki o Bojowych Barkach i historii każdego oddziału... Bo nie wiem czy to ja mam tylko kłopoty z wyobraźnią, czy Reric chce poledzieć po bandzie fluffowej poprawności...

Okej, niech sobie konserwy mają tę swoją Litanię Gniewu (bo zakładam że znowu na tapetę pójdą Blood Ravensi) i niech sobie z niej się desantują. A jak to przełożyć na Orków?? No na ile się orientuję, to Skauy są raczej...ekhm... jednorazowego użytku... :> I dość rzadko się je konstruuje. Nie wspomniawszy o backstory dla każdej jednostki. Tajest, już to widzę: "Cze, jestem Gorkkull i lubię czaskać ludziuf. A to muj brachol Garkkull i też lubi czaskać ludziuf. A to jest muj inny brachu Gerkkull i on lubi czaskać Garkkulla. A za nami 2000 innych rębaczy." Bombastic fantastic... ^^''

P.S. Tak wiem, marudzę jeszcze zanim cokolwiek pewnego wyszło... ;) Aalee ale, po prostu mnie to gryzie, czy Reric wciska kit jak stąd do wieczora, czy będzie szaleństwo Majki Skowron.

P.P.S. Bo już tyle przełomowych RTSów mieliśmy mieć... <sigh> Więc idealnym podsumowaniem końcówka cytatu co Teo podrzucił: "take everything with a truck load of salt". Uwielbiam ten idiom ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przełozyć na Orków? Założyć można,że będą juz na plantech a Warboss przyleci sobie i przejmie dowodzenie. Można tez założyć,że używać bedą SpaceHulka :>
Jak dla mnie,Relic jest w stanie stworzyć innowacje o którch mówi. Co by o nich nie mówić, sam DoW w 2004 był grą przełomową. To,że teraz dają ciała nie jest do końca ich winą. Mają nad sobą THQ i GW więc kompletnej samowolki robić nie mogą. To nie jest Blizzard co sam robi i wydaję gry.
Spodziewam sie fajnej gry,tylko niech te Orki nie bedą takie błyszczące jak psie jajca. I już na screenach widziałem BigShooty... <3 tą imba broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale czytając wszystkie te informacje na forum Relic, czuje, że DoW 2 będzie wyglądał bardziej jak Chaos Gate... Czego osobiście bym nie chciał. Wole prawdziwego rts''a niż hybryde ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 21:39, General Sturnn napisał:

Jak przełozyć na Orków? Założyć można,że będą juz na plantech a Warboss przyleci sobie
i przejmie dowodzenie. Można tez założyć,że używać bedą SpaceHulka :>


Wiesz, o Warbossie to sam na to wpadłem... ;) Niby taką linię fabularną ma SS, gdzie Ead''Unter poustawiał do pionu lokalnych Feral Orksów. Za to pomysł na SpaceHulka jest niezły, zapomniałem że nie tylko Tyrki lubią się nimi na stopa podrzucać... ^^'' Co prawda to Feralsi nimi głównie podróżują, ale na to już można oko przymknąć.

Choć...wyobraź sobie intro z "lądowania" Roka na jakiejś planecie - cud miód i orzeszki mógłby z tego być <rozmarzony>

Dnia 08.05.2008 o 21:39, General Sturnn napisał:

Jak dla mnie,Relic jest w stanie stworzyć innowacje o którch mówi. Co by o nich nie mówić,
sam DoW w 2004 był grą przełomową. To,że teraz dają ciała nie jest do końca ich winą.
Mają nad sobą THQ i GW więc kompletnej samowolki robić nie mogą. To nie jest Blizzard
co sam robi i wydaję gry.


Nu nu nu, ja nie kwestionuję że DoW albo CoH były przełomowe - bo były. Graficznie, dźwiękowo, odświeżyły gatunek i wg mnie to DoW zapoczątkował obecną modę na "taktyczne" RTSy, a''la IMHO przereklamowany ale popularny World in Conflict... Po prostu naobiecywali tyle szmerów bajerów, że logicznym następstwem będzie wycofanie chyłkiem tyłkiem się z kilku z nich...za jakiś czas.

Dnia 08.05.2008 o 21:39, General Sturnn napisał:

Spodziewam sie fajnej gry,tylko niech te Orki nie bedą takie błyszczące jak psie jajca.


Ojjj tak, prawda... Może chodzi o to że boyzi się spocili w tej dobrej bitce?? Bo przerobienie ich na obślizgłe robaczki prywatnie mnie jako fana WAAAGH!! przeraża... o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd Relic skąpi materiałów na temat DoW2. Osobiście nie wiem nic nowego, ale i nie kopałem w poszukiwaniu świeżyzny więc MOŻE coś by się znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 12:17, Lord Avatar napisał:

Jak dotąd Relic skąpi materiałów na temat DoW2. Osobiście nie wiem nic nowego, ale i
nie kopałem w poszukiwaniu świeżyzny więc MOŻE coś by się znalazło.


Tak czy inaczej, odpuścili sobie update storny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2008 o 19:06, General Sturnn napisał:

Tak czy inaczej, odpuścili sobie update storny.


Nie sądzę, żeby odpuścili sobie na długo. To byłaby strata pieniędzy. Myślę, że będą aktualizowali ją podobnie jak Blizzard stronę poświęconą SC2. Powoooli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2008 o 20:20, Lord Avatar napisał:

Nie sądzę, żeby odpuścili sobie na długo. To byłaby strata pieniędzy. Myślę, że będą
aktualizowali ją podobnie jak Blizzard stronę poświęconą SC2. Powoooli....



Dobra,ale dwa miesiace i nic :> Nawet kolejnych screenów nie wrzucili,o gameplayu nie mówiąc;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować