Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Czy tylko ja mam wrażenie, ze Retri jest trochę niezoptymalizowane? Mój laptop był w stanie uciągnąć BC2 bez zbytnich problemów, a tu z kolei w kampanii czy jednej mapie last man standa się przycina (tak, zmniejszyłem opcje graficzne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 10:54, Carter napisał:

u mnie też 3 kolumny 5 znaków jak wpisujesz to z tymi kreskami - czyli aaaaa-bbbbb-ccccc



Dzięki za informacje . Tak klucz wpisywałem tylko zły nadruk był i 1 wyglądała jak I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewne rzeczy się od bety nie zmieniły. Screen po meczu/misji wyświetla się przez 2-3 minuty, a wychodzenie z gry do Windows trwa lata. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało być super - wyszło jak zawsze.......
Singiel. Wstęp do kampanii tak przerażająco nudno przegadany, że spać się chce. Tragizmu wykonania dodaje fakt, że ta pseudo animowana przegadana wstawka jest identyczna chyba dla wszystkich ras. Cała różnica sprowadza się do kilku ostatnich ekhm "plansz" i linijek tekstu (sprawdzane na Orkach i SM, nie miałem już siły testować tego dalej). Jeżeli nie chciało im się robić do porządku kampanii mogli zostawić znowu tylko "krfafe króki", a nie siać propagandę o kampanii dla każdej z ras;/ W dodatku z jednej strony wielce rozbudowali element zasobów i zarządzania oddziałami, ale z drugiej mamy znowu slash marsze z A do B, potem z B do C gdzie zabijamy bossa... ŁAAAAAŁ, przy takiej konstrukcji kampanii gdzie fabuła jest na pozimie mułu bagiennego, cały ten wspomniany system zarządzania oddziałami traci na atrakcyjności, bo zwyczajnie się w to grać odechciewa.
No i nie mogę sobie odmówić złośliwej uwagi pod kierunkiem Teo, dla którego kampania SC2 była nudna i przegadana. Przy takim wyznaczniku poziomu to tutaj zasługuje na jaką ocenę wg Ciebie? Ja po tych czterech misjach oceniam na ten moment kampanię Retri bardzo źle, żeby nie rzec tragicznie. I nic nie wskazuje na to, abym ocenę miał zmienić...

The Last Stand. Pozytyw i rozczarowanie. Rozczarowanie za zostawienie kompletnie nie ruszonego zestawu bohów i ekwipunku. Zero odświeżenia jakiegokolwiek;/ Pozytyw to niewątpliwie nowa mapa, stanowiąca odczuwalnie większe wyzwanie niż poprzednia (mapy można wybierać). Idealna dla wysokopoziomych postaci.

Retri czas jakiś na pewno się pobawię (szczególnie LS), ale całokształtem jestem mocno rozczarowany. Kampania podstawki mimo, że też wcale jakaś mega genialna nie była, miała w sobie magnes. W Chaos Rising rozwinięto ją bardzo dobrze po to by tutaj zaserwować coś na poziomie... Soulstorma? Nie, aż tak tragicznie nie jest, ale skoro samo nasuwa się porównanie do NAJGORSZEJ kampanii RTS w dziejach (bo taką jest niewątpliwie ta z SS - i czteropak temu kto poda gorszy pod tym wzglem tytuł) to nie jest to komplement dla nowego dodatku rerika...

O multi się nie wypowiadam z oczywistych względów. Jednak robiąc tytuł tylko pod multi (w końcu chyba tylko na tym wysiłki skupili, i trzeba im zresztą przyznać, że IG jest niczego sobie) uważam, że lepiej byłoby odpuścić sobie kampanię całkiem niż serwować ją na odwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 20:56, damlon napisał:

Pewne rzeczy się od bety nie zmieniły. Screen po meczu/misji wyświetla się przez 2-3
minuty, a wychodzenie z gry do Windows trwa lata. Też tak macie?

Tak, na forach rerika pojawiły się doniesienia w tej sprawie. Pozostaje czekać o ile maja zamair coś z tym zrobić. Poza tym match searching leży i kwiczy od wczoraj wieczora i nie wiadomo kiedy to naprawią. Ot taki prezent z okazji premiery;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię co do kampanii: jest ona niemalże identyczna dla każdej z ras. Na pewno pierwsze trzy misje, potem zaczyna się ''różnorodność''. Tutaj mam na myśli to, że to co dla SM mogło być misją poboczną, dla takiego Tyranida jest zadaniem głównym.

Notabene: gra na najwyższym poziomie trudności w wykonaniu Tyranida to masakra jest. Z poziomem łatwości oczywiście. Jedyne co robiłem, to kupowałem Warrior Brood i Venom Cannon (dostępne od samego początku zresztą) i szedłem do przodu... HT straciłem po raz pierwszy dopiero w ostatniej misji, gdzie się zagapiłem i

Spoiler

Chapter Master

mi go zabił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2011 o 21:04, ChrisBgnr napisał:

Poza tym match searching leży i kwiczy od wczoraj wieczora
i nie wiadomo kiedy to naprawią. Ot taki prezent z okazji premiery;/


Zgadza się. Matchmaking też w czasie bety działał lepiej, a było 5 razy mniej graczy, więc terretycznie teraz powinno być szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za prosto się gra na poziomie very hard... spodziewałem się czegoś więcej mimo iż jakimś wymiataczem w strategiach nie jestem. Jedyne zagrożenie jest wtedy gdy się zagapię i zbyt długo nie patrzę na to co się dzieje na ekranie. Kampania ogólnie nie jest zła ale za krótka i zbyt łatwa. Do tego zbyt długo trzeba czekać na zagranie w Last Stand. Achievementy (w tym głównie multi) mnie nieco przy tym tytule przytrzymają jeszcze przez jakiś czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W potyczki na muliti grałem w becie.
O kampanii już nieco słyszałem (kto wpadł na pomysł zrobienia pirata-orka, znaczy pomysł nie jest zły ale np.warboss wygląda trochę jak parodia jakiegoś morskiego korsarza).

Ale mam parę pytań:
1) Jak tam się sprawdza nowy hero w The Last Stand?
2) Jak tam z poziomem trudności tej drugiej mapy (z tego co czytałem to brak jest na niej kopii naszych postaci).
3) Jak używacie kijobomberów w potyczkach (nie miałem okazji sprawdzić ich dobrze) wiem że to trochę taka mobilna artyleria, ale czy nadają się do walki wręcz czy takich akcji że rzucany nady ogłuszające na np.rębaczy i rozwalamy ich w cc? Czy raczej ich tylko trzymać z dala od głównej akcji.
4)Na jakim poziomie trudności polecacie grać w Cr kampanię, bo słyszałem że na primarchu ciężko np.rozwalić ostatniego bossa (podstawkę na primarchu bez zbytnich problemów przedzedłem)
5)W co lepiej iść ścieżką dobra czy zła (chodzi mi w której będziemy mieli lepszy ekwipunek i umiejętności).
6)Czy up hormgauntów\termgauntów to jest to samo co korzyści płynące z aury synaptycznej (wojowników) i czy to się kumuluje? Chodzi mi o to czy opłaca się robić te ulepszenia oddziałom działającym przy warriorach?

Pytam bo nie mam jeszcze CR (tego nie opłaca się już kupować ale są inne sposoby) ani Retribution (to kupuję zaraz po przejściu CR).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 08:54, Sand_Ghost napisał:

W potyczki na muliti grałem w becie.
O kampanii już nieco słyszałem (kto wpadł na pomysł zrobienia pirata-orka, znaczy pomysł
nie jest zły ale np.warboss wygląda trochę jak parodia jakiegoś morskiego korsarza).

Ale mam parę pytań:
1) Jak tam się sprawdza nowy hero w The Last Stand?

Dnia 06.03.2011 o 08:54, Sand_Ghost napisał:

Pytam bo nie mam jeszcze CR (tego nie opłaca się już kupować ale są inne sposoby) ani
Retribution (to kupuję zaraz po przejściu CR).

Ogólnie Lord Generał to tylko wsparcie, z karabinem snajperskim potrafi za pomocą potężnego strzału zdjąć natychmiast jednostki pokroju działek szurikenowych. Niestety ma śmiesznie niska ilość HP, a jego umiejętności poza tymi, które przywołują jednostki (ot ciekawostka, zrzuca wieżyczki z bolterami/wyrzutniami rakiet i jednostki takie jak gwardziści/ogryni). Można go przezbroić na miotacz płomieni i wtedy podwładni również to otrzymują. Innymi słowy potężny, powolny atak, ale rzadko się przydaje ze względu na ilość jednostek wychodzących z wcześniejszych fal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to od fali 16 pokazuje na co go stać.

Przed chwilą miałem grę, ja 6 lvl LG, ktoś 20 lvl Sorc, ktoś 18 lvl Marines. Fala 16 - sorc padł na 2 strzały, Marines na 3, LG na 3. Każdemu strzałem ze snajperki przerywałem wskrzeszanie. Fala 17 - Lictor nie zdążył wyjść, Carnifexom zabiera po 1/3 hp za każdym strzałem ze skilla. Fala 17 - Deffdred pada na 2 strzały. Fala 18 - Dred pada na 5 strzałów. Dalej nie doszliśmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wiele osób z tego tematu jest bardzo obeznanych w samym uniwersum Warhammera 40k. Nie będę ukrywał, że zrobiłem się lekko zazdrosny ;] Jesteście w stanie polecić jakiś sklep z książkami o tej tematyce? I może listę według was najciekawszych książek? :)

PS: Fajnie by było gdyby sklep ten (myślę raczej o internetowym, jeśli jakiś stacjonarny to może w Łodzi?) działał w Polsce. Nie mam konta bankowego (nie czuję potrzeby by takowe jak na razie zakładać) i coś czuje, że ściąganie książek z zagranicy mogłoby trochę uszczuplić mój portfel ;/

PPS: patrzyłem w paru sklepach internetowych (empik, merlin) i mają oni pojedyncze książki. Na Black Library zauważyłem, że jest ich o wiele więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 17:11, Cierpik182 napisał:

Jesteście w stanie polecić
jakiś sklep z książkami o tej tematyce?

Rebel.pl i Bard.pl warto też rzucić okiem na Cytadelę oraz Faber & Faber.

Dnia 06.03.2011 o 17:11, Cierpik182 napisał:

I może listę według was najciekawszych książek?

To zależy czego oczekujesz, ale ogólnie to polecam wszystkie książki Dana Abnetta, Grahama McNeilla i Aarona Dembskiego-Bowdena, to najlepsi pisarze Black Library. Co to konkretnych tytułów, jeśli cie ciekawi świat z dala od wojny to polecam dwie Inkwizycyjne trylogie Abnetta "Eisenhorn Omnibus" i "Ravenor Omnibus". Dobre detektywistyczne powieści, bardzo przybliżające świat z punktu widzenia zwykłego człowieka. Jeśli wolisz jednak pola bitwy to polecam serie o Duchach Gaunta, jedna z najlepszych serii o Gwardii Imperialnej, zaczyna ją omnibus "The Founding", drugi jest "The Saint" a trzeci "The Lost". Jeśli masz ochotę na Marines to polecam serię Horus Heresy, otwiera ją powieść "Horus Rising".

Dnia 06.03.2011 o 17:11, Cierpik182 napisał:

coś czuje, że ściąganie książek z zagranicy mogłoby trochę uszczuplić
mój portfel ;/


Większość sklepów sprowadza angielskie wydania.

W przypadku dalszych pytań pisz w tym: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11839&u=4003 temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie dzień dzisiaj chce odpalić LS i pokazuje 50 gier + a dołączyć sie nie moge do niczego cały czas szuka :D
Już 10min straciłem na tym :P
Coś sknocili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować