Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Statystyki na Steam oszukują :P Przeszedłem kampanię SM na normal, a zaliczyło mi very hard. Teraz gram IG na very hard, a zalicza easy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 22:41, damlon napisał:

Statystyki na Steam oszukują :P Przeszedłem kampanię SM na normal, a zaliczyło mi very
hard. Teraz gram IG na very hard, a zalicza easy :P


Jak zwykle Relikt spie....a sprawę. Mam nadzieję że nie wpadną na genialny pomysł zrobienia kolejnego dodatku, tylko zaczną wreszcie robić DOW3. I nie musi być ta gra za rok czy dwa, byle była skończona, a nie niedorobiona.

Chyba że to steam ... w co wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na steama bo z archivami w DOW 2 nie było problemu
A jak już przeszli tylko na steam to są :PP

Czy tylko mi się wydaje iż osłabili Inkwizytorkę niż ją buffnąć ?
Jej stos teraz ledwie co ubiją jednostek a jak go puszcza jest banalna do zabicia bo nawet nie można jej dać rozkazu uciekaj a gdy ją przewrócą to wstaje i znowu chce puszczać -.-''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno spadły komuś FPSy ?
Bo ja na ustawieniach w becie miałem 130max
A teraz na tych samych mam 100 max -.-
Do tego zauważyłem że efekt strzałów od ogrynów jest zmieniony a pojazdy bez siatki wyglądają okropnie z tym nowym wyglądem -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 22:41, damlon napisał:

Statystyki na Steam oszukują :P Przeszedłem kampanię SM na normal, a zaliczyło mi very
hard. Teraz gram IG na very hard, a zalicza easy :P

Bo jak byś poczytał to byś zobaczył że to są globalne ukończenia kampani a twoje to są w osobistych jako osiągnięcia steam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 22:40, Numenpl napisał:

Dla mnie każdy DoW po WA miał gówniany single i retribution nic w tej materii nie zmienił.
SC2 może oferuje 2 rasy w kampani ale przynajmniej nie jedzie jedynie według schematu
a>b>c> zabij bossa - jak te gry z DoW ostatnio. Balans będzie taki jak zwykle
- parę patchy i G a nie balans będzie.


taaa SC2 jedzie według schematu:
nazbieraj surowców->zrób baze->zrób najlepsze jednostki->rozwal wroga-> nie zabijaj Kerrigun

ja wolę schemat z Retribution

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 20:25, Axuwax napisał:

Ending kompani orków jest fajny x]


udało się zagrać? ;-))

będziesz kupował grę czy czekasz na DOW III?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 11:10, Teokrata napisał:

taaa SC2 jedzie według schematu:
nazbieraj surowców->zrób baze->zrób najlepsze jednostki->rozwal wroga-> nie zabijaj Kerrigun
ja wolę schemat z Retribution


Schemat Retribution:
Nie zbieraj surowców bo po co ?
Masz przecież najlepsze jednostki od razu na starcie a bazy nie ma, zatem -> zabij wszystkich :)
Jak zatem widać SC 2 ma pomimo wszystko nieco bardziej rozbudowany schemat.

A nawiązując do wcześniejszego psota dotyczącego pytania o koszulki w wydaniu specjalnym DOW:R w MM, to szczerze powiedziawszy nie zwróciłem uwagi czy są w nim zawarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjemniej mi się gra w DoW 2 niż w tego całego SC2 :P
Ludzie wychwalają pod niebiosa tego SC2 a ja w nim nie widziałem nic co miałoby mnie przykuć na dłuższy czas
Przyjemniejszą grę na multi dawał mi Tiberian Wars :P
W dowa przynajmniej coś trzeba kombinować

Do tego ma dość ciekawego LS jedyne czego mu brakuje to takich UMS jak ma SC ale gdyby nie gracze to by ich nawet nie było ;]

Więc krótko jestem za Retri poprawiony multi bardziej grywalny bicie wyglądów na no ranking game
Jedyne do czego mogę się przyczepić powtarzalność kampani ale dobrze wiedziałem że tak będzie
Wolałem schematyczne zadania dla jednej razy z podstawki jak i CR :P

Ale ludzie uparli się że chcą dla wszystkich więc dostali :P
Ja wracam do multi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 12:50, Numenpl napisał:

teo to taki troll co jak zaślepiony wychwala dowa natomiast gdzie indziej same wady.


teee... kolego...
po prostu podoba mi sie dodatek do mojego ulubionego RTSa, ktory w wiekszosci recenzji dostaje 8.5/10
gdzie tutaj zaslepienie? mi sie podoba recenzentom sie podoba - moze to Ty jestes zaslepiony, co?

i jeszcze co do singla w Retribution:
wole 15 rozniacych sie od siebie misji dla wszystkich 6 ras niz 15 takich samych dla jednej rasy...
poza tym to jest tylko DODATEK za kilkadziesiat zlotych a nie jakis DOW III,
teoretycznie mogli dac tylko nowa rase i jednostki a dali nam duzo duzo wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędzej w Polsce zapanuje dobrobyt niż skończy się flame SC2 vs. DoW2.

Dla wielu osób stanę się heretykiem, ale ani Starcraft jedynka, ani dwójka nie przypadły mi do gustu, natomiast DoW2 swoją formułą i owszem. Często go sobie odpalam choćby po to, by rozegrać sobie małe starcie z kompem, ponieważ przyjemnie mi się w to gra.
Ale co to ma do rzeczy? Ja jestem przekonany o swoim, inni są przekonani z kolei o swoim i niech tak zostanie. Po co wydzierać się że jedno jest głupsze od drugiego ponieważ to nie jest taki jak SC lub odwrotnie? To wszystko zaczyna przypominać kłótnie "niebieski jest lepszy od czerwonego".
Naprawdę.
Ktoś powinien założyć temat "SC2 vs. DoW2 - co lepsze?", a tematy o DoW2 oraz SC2 zostawić tym, czym powinny być - dyskusją o tych grach, a nie niemalże pyskówkach, jak to Painkiller jest lepszy od Sim City 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie o singlu Retri:
Fabuła baaaardzo przeciętna, za bardzo przegadana, nadal brak możliwości przewijania filmików w co-op.
Mechanika rozgrywki: na Very Hard wystarczy attack move, a w razie problemów zaspamować pojazdów. A jak je stracimy? To wykupić nowe - w końcu odzyskujemy zasoby wpakowane w utraconą armię.
Końcowa misja na very hard? Jeden champion z wysokim dmg (Eldarem miałem 499), armor rating (Eldarem około 300) i life steal. Nawet się cofać nie trzeba, za to można iśc na spacer (w końcu klepanie trwa około 15-20 minut). Używanie zdolności podczas tej walki? Po co?
Ale najlepsze jest to, że cała kampania kończy się 15-20 sekundowym filmikiem. W końcu gracz musi dostać nagrodę za swoje trudy. Już lepszy był filmik w połowie kampanii, kiedy pojawia się flota Ordo Malleus.

Z pozytywów, to warto nadmienić, że tym razem boss na najwyższym poziomie trudności nie jest zbuggowany: nie traci aggro, nie regeneruje się nagle. I nie ma kilku milionów HP.

Tryb singleplayer = zawód na całej linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 15:55, The_Nemezis napisał:

Byłby ktoś tak miły i pomógł zrobić parę osiągnięć w Chaos Rising?


a co byś chciał? moje GG: 238064

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 17:20, Teokrata napisał:

> Byłby ktoś tak miły i pomógł zrobić parę osiągnięć w Chaos Rising?

a co byś chciał? moje GG: 238064


Jakieś osiągnięcia z kampanii, parę za multi no i 20 fal na last stand, jak byś miał ochotę w czymś pomóc to napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki zły poszedł spać. Znowu...

Ależ to było przeciętne. DoW2 wybitny nie był, ale dało się grać. CR był b. dobry- misje trochę bardziej zróżnicowane, postacie częściej otwierały jadaczkę itd. Tutaj? Poza kilkoma przerwami, początkiem i powrotem na Zgniłą Łajbę były teksty w stylu " My Gwardziści lubimy borygo. Jeśli nam go dostarczysz, będziemy walczyć lepiej. Misje nie były tak zróżnicowane jak chciałem, a na dodatek każda rasa ma te same, tylko zmieniają się dialogi i wrogowie na początku...
Widać, że po zrobieniu "innowacyjnych" rozwiązań odechciało im się oszlifowania kampanii. Bieda mości panie, bieda.

A multi prezentuje się następująco:

1v1 SC2> DoW2
3v3 SC2< DoW2
2v2 SC2= DoW2

Przy SC2 lepsza jest mechanika, przy DoWie 2 klimat. Proste. Dodatkową zaletą DoWa 2 jest brak Protosów, a wadą- Relic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 11:12, Teokrata napisał:

będziesz kupował grę czy czekasz na DOW III?


Jeszcze nie wiem.
Mam mieszane uczucia do Retribution. Nie jestem pewien czy się opłaca kupować.
Nowej mapy do last stand nie mam jak przetestować ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 12:50, Numenpl napisał:

teo to taki troll co jak zaślepiony wychwala dowa natomiast gdzie indziej same wady.

DOW2 nie jest ideałem (ma ogromną masę wad) ale mimo to ma dla mnie 1 zaletę która go promuje w mojej liście gier wyżej niż SC2. Akcja ma miejsce w świecie warhammera 40000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2011 o 17:28, Shveid napisał:

A multi prezentuje się następująco:

1v1 SC2> DoW2
3v3 SC2< DoW2
2v2 SC2= DoW2

Przy SC2 lepsza jest mechanika, przy DoWie 2 klimat. Proste. Dodatkową zaletą DoWa 2
jest brak Protosów, a wadą- Relic.


a w tym coś jest wiesz? ja gram głownie rankingowe 2vs2
bo 1vs1 to za malo chaosu a w 3vs3 juz troche za duzo ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować