Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

Polska wersja Guild Wars - uwagi, sugestie, propozycje Fanów tytułu.

1199 postów w tym temacie

Chociaz nie gram juz w GW to wiem czemu tak jest.Po prostu obrazek jest taki i taka jest tez w grze ale zeby ja odroznic od innych to wymyslili nazwe trojkatna.Dziwne ale tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że w GW jest jeszcze inna tarcza, też nazwana trójkątną. Ona już bardziej na trójkątną wygląda (Tak naprawdę to ma kształt czworokąta ale skojarzenia z trzema kątami są jak najbardziej na miejscu). Widać ktoś musiał podstawić opis pod zły item.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 11:56, Kryhuu napisał:

Błagam, słyszałem o kwadraturze koła, ale co ma trójkąt do koła?

Czasem nazwa dobiera się losowo do skinu, jako że dropy w GW są randomizowane. Nic na to nie poradzisz, więc musisz z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawszę mogę włączyć wersje angielską. Jest to i tak dużo wygodniejsze, do czasu aż powstaną polskie dyskryty. Ciężko się porozumieć odnośnie miejsc i skilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten skin i obrazek jest poparawny, to drop z pre-ascalonu, a to oznacza dziwne nazwy. W końcu tam jest Long Sword ze skinem Crystalina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jest pierwszym obszarem w grze, do tego całkowicie niedostępnym dla postaci innych, niż dopiero co stworzone w Prop. Zupełnie wyjątkowe miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:14, DragonLord napisał:

Bo jest pierwszym obszarem w grze, do tego całkowicie niedostępnym dla postaci innych, niż
dopiero co stworzone w Prop. Zupełnie wyjątkowe miejsce.

Tak jak wysepki w Factions bądź Nightfall są dostępne tylko dla nowy postaci stworzony właśnie w ramach tych dodatków. A to, że jest pierwszy nie powinno o niczym świadczyć. Gdy przygotowywana była polonizacja gra była gotowa. CDP nie dostawało poszczególnych etapów w różnym czasie, a po prostu całą grę. Nie musieli przecież zaczynać tłumaczenia od pre. Co jednak nie zmienia faktu, że jest to obszar wyjątkowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysepki te są jak najbardziej dostępne dla wszystkich postaci (bez tego cartografa by nie mogli zrobić), zaś do pre-tyria nie można już wrócić. A co do tłumaczenia - weź przełącz na angielską nazwę, ta wyglądająca jak okrągła tarcza pewnie będzie i tak miała napis kojarzący się z trójkątem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 21:38, DragonLord napisał:

Wysepki te są jak najbardziej dostępne dla wszystkich postaci (bez tego cartografa by nie mogli
zrobić), zaś do pre-tyria nie można już wrócić.

Fakt. Mój błąd. Ale to, czy można wrócić czy nie, nie ma chyba wielkiego znaczenia.

Dnia 09.04.2007 o 21:38, DragonLord napisał:

A co do tłumaczenia - weź przełącz na angielską nazwę, ta wyglądająca jak okrągła tarcza pewnie będzie i tak >miała napis kojarzący się z trójkątem.

Pewnie tak. Ale skoro CDP dostało grę z babolem językowym, nie musiało go żywcem przetłumaczać. Mogli pójść krok naprzód i zamienić ten nieszczęsny trójkąt na koło, a nie na sucho tłumaczyć każde słowo osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2007 o 21:51, Kryhuu napisał:

> A co do tłumaczenia - weź przełącz na angielską nazwę, ta wyglądająca jak okrągła tarcza
pewnie będzie i tak >miała napis kojarzący się z trójkątem.
Pewnie tak. Ale skoro CDP dostało grę z babolem językowym, nie musiało go żywcem przetłumaczać.
Mogli pójść krok naprzód i zamienić ten nieszczęsny trójkąt na koło, a nie na sucho tłumaczyć
każde słowo osobno.


CDP dostało pliki tekstowe, więc innego tłumaczenia niż "na sucho" być nie mogło. Błędy tego typu można co najwyżej wyłapać później i po to między innymi jest ten wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to dlaczego nikt ich nie poprawia w kolejnych updatach? Mam wrażenie, że do tego wątku nie zagląda żaden pracownik CDP, a jedyny sposób na podsunięcie im jakiegoś buga czy błędu to mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... dalej nie rozumiesz, no nie? Gra uważa, że jest to trójkątna tarcza itp. Gdyby zmienić te nazwy, to w pre wyświetlałoby Ci się dobrze, jednak skaszaniłoby się w późniejszych miejscach gry (nagle byś miał podpis "okrągła tarcza" do tarczy, która jest trójkątna). Ponadto mimo, że można tam znaleźć Long Sword ze skinem Crystalina to tłumaczenie tego na "Kryształowy miecz" byłoby kompletnym nonsensem, w końcu to nagroda z questu, a nie bardzo rzadki skin miecza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 21:35, dominik713 napisał:

A ja mam pytanie:czy wie ktoś kiedy(jeżeli wogóle)pojawią sie polskie dystrykty?

Jeśli sprzeda się w Polsce więcej egzemplarzy gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja całkiem z innej beczki.Moim zdaniem twurcy gw powinni pomyśleć oczyms w ksztłcie straganu...niedosłownie ale powinno sie miec opce wystawienia 10 np.przedmiotuw.........może inaczej.stoje w kamadan otwieram jakby stragan zeby widzieli inni ze handluje,ja ide np na herbate ustalam cene danego przedmiotu a kto chce to kupuje.i niemusialbym krzyczecc cały czas wts. albo selling........wieci oco chodzi.takze kto ma kontakty niech poruszy ten temat ugury.dziekuje

20070410232354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować