Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Czy jeżeli paczka została nadana wczoraj czyli w sobotę rano około 10 to czy ta paczka jeszcze wczoraj szła już do mnie ? Czy dopiero jutro zostanie "wysłana" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 10:27, Chlorofil napisał:

Czy jeżeli paczka została nadana wczoraj czyli w sobotę rano około 10 to czy ta paczka
jeszcze wczoraj szła już do mnie ? Czy dopiero jutro zostanie "wysłana" ?


Raczej w pon "wyślą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 10:27, Chlorofil napisał:

Czy jeżeli paczka została nadana wczoraj czyli w sobotę rano około 10 to czy ta paczka
jeszcze wczoraj szła już do mnie ? Czy dopiero jutro zostanie "wysłana" ?


Wydaje mi się, że każdy urząd ma jakieś tam swoje godziny wysyłania paczek i zależy czy się paczka załapała. Ale stawiałbym na wysyłkę w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 10:27, Chlorofil napisał:

Czy jeżeli paczka została nadana wczoraj czyli w sobotę rano około 10 to czy ta paczka
jeszcze wczoraj szła już do mnie ? Czy dopiero jutro zostanie "wysłana" ?

Jak mieszkasz w mieście to paczka szła już w sobotę wymiany na pocztach idą tak do 15/16 zależy od miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 18:45, Carter napisał:

Jak mieszkasz w mieście to paczka szła już w sobotę wymiany na pocztach idą tak do 15/16
zależy od miasta.


Została nadana w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 20:59, kerkas napisał:

/.../
> Została nadana w Warszawie.

Czy wysłałeś z poczty głównej w Warszawie ?.


Jak się dowiedziałem od wysyłającego do mnie paczkę nie była ona nadana w poczcie głównej ale prawie w Centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 17.10.2010 o 21:21, Chlorofil napisał:

Jak się dowiedziałem od wysyłającego do mnie paczkę nie była ona nadana w poczcie głównej
ale prawie w Centrum.


Jeśli było to w Centrum Warszawy to na 90% paczka poszła już w sobotę.
Dlaczego jest to tak istotne dla Ciebie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 21:32, kerkas napisał:

/.../
> Jak się dowiedziałem od wysyłającego do mnie paczkę nie była ona nadana w poczcie
głównej
> ale prawie w Centrum.

Jeśli było to w Centrum Warszawy to na 90% paczka poszła już w sobotę.
Dlaczego jest to tak istotne dla Ciebie ?.


Chciałbym wiedzieć kiedy mogę się jej spodziewać... ale skoro prawie w Centrum to nie w samym Centrum czyli pewnie jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 21:40, Chlorofil napisał:

Chciałbym wiedzieć kiedy mogę się jej spodziewać... ale skoro prawie w Centrum to nie
w samym Centrum czyli pewnie jutro.


Bywa różnie kiedyś paczka nadana w Warszawie (nie w centrum) w poniedziałek (zwykła paczka) doszła do nie już w środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pocztę to czasem można dłużej poczekać. Moja mama dziś dostała fakturę (z Castoramy chyba) wysłaną rok temu z miasta odległego o 20km, więc nigdy nie można być pewnym że coś dojdzie w terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 17:35, Jakass napisał:

Mam pytanko, koleś kupuje ode mnie zestaw PSP za 300 zł, tylko tyle że wysyłam mu za
pobraniem, i tu moje pytanie, jak to działa ?;p Dokładniej to co muszę zrobić?


1. Bierzesz odpowiedni blankiet to wysyłki za pobraniem, jak również blankiet Poczty Polskiej do przelewu.
2. Wypełniasz te do wysyłki za pobraniem ( nadawca, adresat, numer konta na który przelać pieniądze, ile ma zapłacić, do tej ceny wpisz jeszcze koszty przesyłki, jeśli takie robisz)
3. Wypełniasz blankiet do przelewu z tym że w miejscu wpłacającego wpisujesz dane osoby, który kupuje, i twój numer konta bankowe, koszt ile ma zapłacić i twoje dane jako odbiorca przelewu.
4. Z tymi dwoma wypełnionymi blankietami, wraz z paczką, idziesz do okienka i płacisz za wysyłkę.
5. Pieniądze otrzymasz około na 3 dzień roboczy, po dostarczeniu przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysylal ktos ostatnio paczki/listy z okolic Bialegostoku? Bo, kurcze, czekam juz 15 dni na list/paczke, z jednej strony mozliwe, ze zostalem oszukany (oby nie), z drugiej ostatnio jedna paczka szla do mnie 2 tygodnie (ale kilka listow juz po 2-5 dni)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 21:18, kuba9876543210 napisał:

Wysylal ktos ostatnio paczki/listy z okolic Bialegostoku? Bo, kurcze, czekam juz 15 dni
na list/paczke, z jednej strony mozliwe, ze zostalem oszukany (oby nie), z drugiej ostatnio
jedna paczka szla do mnie 2 tygodnie (ale kilka listow juz po 2-5 dni)...

Jeżeli to jest zwykła paczka, albo wręcz ekonomiczna, to nic dziwnego. Takie idą zazwyczaj 2 tygodnie.

Czasami lepiej dać te parę złotych więcej na priorytet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 21:21, Darkstar181 napisał:

Czasami lepiej dać te parę złotych więcej na priorytet.


Wlasnie nie wiem, kontakt z gosciem co ja wysylal mam utrudniony, bo wlasnie sie przeprowadzil za granice (przynajmniej tak mowi). A mial ja wyslac priorytetem poleconym z zadeklarowana wartoscia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2010 o 21:22, kuba9876543210 napisał:

> Czasami lepiej dać te parę złotych więcej na priorytet.

Wlasnie nie wiem, kontakt z gosciem co ja wysylal mam utrudniony, bo wlasnie sie przeprowadzil
za granice (przynajmniej tak mowi). A mial ja wyslac priorytetem poleconym z zadeklarowana
wartoscia :P

Telefony za granicą powinny działać, internet raczej też tam gdzieś mają, wiec niech facet nie pi@rdoli że ma utrudniony kontakt. Przyciśnij go.
Jeżeli jedna paczka idzie z zagranicy to może iść nawet 3 tygodnie, albo i więcej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować