Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2007 o 20:43, YarpenZirgin napisał:

jak zaszedłem orka od tyłu to mu bz problemu bez adrenaliny głowe odrąbałem.

dobra to powiedzmy, że przypadkiem może się trafić(ja nawet kiedyś w otwartej walce uciąłem łepek kilku maszkarom, ale generalnie ciężko jest coś odciąć przeciwnikowi, trzeba się zdać na łut szczęścia.

A skoro już piszę jakiś post, to chciałbym przy okazji naskarżyć na grę Dark Messiah, że łamię ustawę o wychowaniu w trzeźwości, promując negatywne zachowanie przy spożyciu i nadużywanie alkoholu. Dowody poniżej:))))

20070730205438

20070730205542

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 20:33, zadymek napisał:

może chodzi o ten wirujący cios Adrenalinowy dostępny na 3 poziomie walki w zwarciu, mocny
cios gdy kucasz powodyje wirujący niski atak, pewnie wtedy odcina nogi.

Nie, nie o ten atak chodzi :)
Na jednym z filmików widziałem ten "finisher". Wróg ucieka, Sareth ma pełny pasek adrenaliny, a w rękach: miecz i tarczę. Atakuje uciekającego i odcina mu nogi. Spróbuję znaleźć ten filmik, ale nic nie obiecuję ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, mianowicie mam problem z uruchomieniem gry, a dokładnie klikam na ikonę na pulpicie uruchamia się pierwszy film z logiem Ubisoft, ekran jest cały biały i słychać tylko dźwięk. Dokładnie tak samo dzieje się z kolejnymi filmami i po ostatnim chyba trzecim gdy powinno ukazać się menu gry wyskakuje błąd. Zaczyna sie jakoś tak "could don`t load backround image..." - przepraszam ale nie pamiętam dokładnie.

Moja konfiguracja sprzętowa to:

Athlon 64 3200+
Gigabyte GeForce 7600GT 256MB 128BIT
1GB RAM
MB Gigabyte GA K8N SLI
Sound Blaster Audigy 24BIT

Jestem trochę podłamany, ponieważ nie często kupuję nowe gry, a jak już kupiłem grę na którą się bardzo napaliłem to wyskakuje mi dziwny error ;/ ;(

Proszę o pomoc, pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 23:38, DAI napisał:

Proszę o pomoc, pozdrawiam serdecznie.

standardowo radzę zawsze zrobić pełny Checkdisk(skanowanie i naprawianie) partycji systemowej(z windowsem) i tej z grą oraz zprawdzić w Dxdiag czy nie ma problemów ze sterownikami, ew. odinstalować stery karty graficznej i zainstalować od nowa. Ale wa pewno już checkdisk pomoże:))))
bo to problem z plikiem wymiany danych między grą i windą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem sobi to w większym formaci tutaj
http://media.pc.ign.com/media/736/736193/vids_1.html
\video nazywa się Sandbox\
i doszełem do wniosku, że użyto w nim wiele niewykorzystanych ruchów(np. cios tarczą), których w grze nie ma, to może dlatego odcinania nóg(kedykolwiek by nie było pokazane w tym filmie) nie da się wykonać w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem podać dokładnego czasu :/
Ten cios jest w 2:32, atak na Czarnego Strażnika.
A to o niedodaniu tego do gry, to całkiem możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 08:13, windows00 napisał:

No tak, zapomniałem podać dokładnego czasu :/
Ten cios jest w 2:32, atak na Czarnego Strażnika.
A to o niedodaniu tego do gry, to całkiem możliwe.

tak teraz zauważyłem, pobawiłem się jeszcze trochę w DM i oto efekty amputacji(wszystko zwykłym power strike''em). Czyli jednak się da tylko trzeba dużo determinacji żeby trafić, ale głowę i tak najłatwiej zciąć:)))

20070731150719

20070731150822

20070731150904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 15:09, zadymek napisał:

tak teraz zauważyłem, pobawiłem się jeszcze trochę w DM i oto efekty amputacji(wszystko zwykłym
power strike''em). Czyli jednak się da tylko trzeba dużo determinacji żeby trafić, ale głowę
i tak najłatwiej zciąć:)))

Ja nie miałem kłopotów z używaniem tarczy do uderzania i ucinania różnych kończyn przeciwnikom. Najłatwiej dokonać tego ciosami z lewej i prawej strony (a także szarżą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 13:55, Qba777 napisał:

twórcy jak to twórcy mogli ustalić ,że każdy cios to właśnie taki "rozlatujacy* albo mieli
fatra...

To nie fart, a umiejętne wykorzystanie silnika Source. Dzięki temu silnikowi możemy cieszyć się w grze takimi (i wieloma innymi) efektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 14:06, windows00 napisał:

To nie fart, a umiejętne wykorzystanie silnika Source. Dzięki temu silnikowi możemy cieszyć
się w grze takimi (i wieloma innymi) efektami.

jednak paradoksalnie to właśnie Adrenalinowym ciosem najtrudniej coś odciąć oprócz głowy, bo ma on z góry ustalony przebieg trajektorii ostrza i tylko jeśli zachacy o jakąć kończynę(baaaardzo rzadki przypadek) możemy obserwować amputtację jak na filmie Sandbox, właśnie dlatego takie dobre efekty uzyskałem męcząc się ze zwykłymi power strike''ami(jak widać nawet nekromancie można coś ciachnąć a cel(noga) jest dość mikry:)))
ręce to zdecydowanie największa rzadkość, 2-3 razy na 20 amputacji, chociaż jeśli już o SOURCE mowa to parę rzeczy jednak zawdzięcza on Havoc''owi 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy wie ktoś jak sprawdzić jaką wersję gry mam zainstalowaną i jakie jest oznaczenie wersji najświeższej? Albo może inaczej- jaka wersja gry jest sprzedawana w Polsce, kupowałem ją zaraz po premierze. Potrzebuję to wiedzieć, bo jak po instalacji zrobię pełne uaktualnienie (i single i multi) przez "rewelacyjnego" steama, to gra nie uruchamia się w wersji polskiej (intra są białe i na końcu wyskakuje error). Mogę jedynie odpalić grę w wersji angielskiej przez ikonki ze steama. Wiem, że kolega Thorn500 napisał tu sposób, ale nie wiem czy po włączeniu opcji napraw, nie zostaną odrzucone wszystkie aktualizacje i znowu będzie wersje pudełkowa bez updatów?
Dlatego właśnie przydałoby się jakoś sprawdzić aktualną wersję gry i porównać. I małe OT: steam to tragedia i stwarza tylko dodatkowe problemy. Kupuję oryginalne gierki i jeszcze producenci utrudniają życie, a pirackie kopie i tak się pojawiają niemal w dniu premiery. Tak jak było z HL2
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 19:53, black warrior napisał:

Witam,
Czy wie ktoś jak sprawdzić jaką wersję gry mam zainstalowaną i jakie jest oznaczenie wersji
najświeższej? Albo może inaczej- jaka wersja gry jest sprzedawana w Polsce, kupowałem ją zaraz
po premierze. Potrzebuję to wiedzieć, bo jak po instalacji zrobię pełne uaktualnienie (i single
i multi) przez "rewelacyjnego" steama, to gra nie uruchamia się w wersji polskiej (intra są
białe i na końcu wyskakuje error). Mogę jedynie odpalić grę w wersji angielskiej przez ikonki
ze steama. Wiem, że kolega Thorn500 napisał tu sposób, ale nie wiem czy po włączeniu opcji
napraw, nie zostaną odrzucone wszystkie aktualizacje i znowu będzie wersje pudełkowa bez updatów?
Dlatego właśnie przydałoby się jakoś sprawdzić aktualną wersję gry i porównać. I małe OT: steam
to tragedia i stwarza tylko dodatkowe problemy. Kupuję oryginalne gierki i jeszcze producenci
utrudniają życie, a pirackie kopie i tak się pojawiają niemal w dniu premiery. Tak jak było
z HL2
Pozdrawiam

tuż po instalacji z płyty się nie da, ale zakładam, że taką samą jak najnowszy patch (1.02) dostępny w Internecie, dopiero gdy zainstalujesz patch(a nie ma nowszego więc nie ma sensu) powinna sięzacząć wyświetlać wersja w menu. A jak chodzi o spolszczenie to zapewne trzeba skopiować do steam''owego folderu z grą katalog mm_polish z katalogu gdzie zainstalowałeś grę, przed rejestracją na STEAM''ie. Sam katalog w folderze steam''owym już się tworzy automatycznie ale jest praktycznie wyczyszczony więc pewnie trzeba go wypełnić na nowo. Jest też możliwe, że gra ma jakiś plik ze wszystkimi tekstami i możliwe, ze to jego trzeba podmienić na ten spolszczony, ale jeszcze się nie orientuję który to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że chciałbym mieć najaktualniejszą możliwą wersję gry, ale zarazem, żeby była PL. Co prawda angielski umiem na dość wysokim poziomie, ale w końcu nie po to wydałem prawie stówkę, żeby teraz nie działało. Z kolei lubię też grać z patchami, bo większość błędów jest poprawiana, dlatego zazwyczaj kupuję gry i gram w nie później. Nie jestem też do końca pewny czy wersja PL jest wersją najświeższą :/ I tak to jest z oryginałami, jak zwykle same utrudnienia dla uczciwych graczy. tak samo było ze starforcem- oryginalne kopie często nie chciały się odpalać, a piraty śmigały bez problemów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 22:51, black warrior napisał:

problem w tym że chciałbym mieć najaktualniejszą możliwą wersję gry, ale zarazem, żeby była
PL.

To sobie odpuść Steam''a bo do Singleplayera nic nie wnosi, i wtedy będziesz miał wersję PL(1,02 jak mniemam). Tak naprawdę STEAM zmienia tylko jedno, możesz uruchomić grę bez DVD(bo uwieżytelnia grę przez sieć), za to musisz mieć połączenie z Internetem. Żadnych innych zmian nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować